CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: namie

Kehidupan korang skrng mcm mn?,(khas utk lelaki bjng)

Dia_Yuni posted on 6-6-2014 03:02 PM
jakunnye tokei kedai tu, takkan 1st time tgk org mkn sorg kot.

sajer je tokei tu, biasa lh mulut org mmg jahat.....tp ramai je aku tgk org makan sensorang..... pkcik2 lgi lh ramai rilek je minum kopi sensorang......

tapi hati2 kalu makan dgn berlainan jantina ni, kadang2 boleh jadi fitnah, walaupun xde apa2 hbngan, psl aku dh kena

asal aku makan sorang je ada awek tgk. segan plk aku nak makan bila org tgk2.

p/s: ni tipu jgn percaya

bulan pose bukak pose kat masjid, jalan2 cari masjid, untung2 ada org offer jd menantu

setakat ni xde la dok mencari menego tu..biasenye tak semene2 akan ade la yang singgah..tapi takat singgah je la..orang cakap aku memilih

robertocarbos posted on 6-6-2014 10:01 AM
bro.... jgn terpadaya dengan mitos.. ad jodoh ad la..
jodoh kene cari bro...
jangan harapkan dud ...

haha.. lawak pulak 'hai abang jom kawin tu'..
tak terimagine la kalau sy sendiri buat macam tu..
anyway,sama juga pada yg perempuan..
jangan harap jodoh tu akan datang bergolek..
usaha juga mencari...semoga semua yg masih single akan jumpa juga dgn their other half

dulu pun aku lebih kurang cam tu jugak..g mane2 sorang2..makan sorang2..last2 aku ajak adik aku dtg kL n kebetolan die nak sambung study..so tiap kali aku balik kerja, ade la geng..lagi kami ni suke menyakat..so kemana aku g, aku ajak la die..termasuk la g club,hahahhahahaaa

Follow Us
kauado? posted on 23-7-2014 08:38 AM
dulu pun aku lebih kurang cam tu jugak..g mane2 sorang2..makan sorang2..last2 aku ajak adik aku dtg  ...

Sila bawak bertaubat ye
Ingat la Allah s.w.t

robertocarbos posted on 23-7-2014 04:42 PM
Sila bawak bertaubat ye
Ingat la Allah s.w.t

alah,pergi club stakat lepak2, minum2(bkn alcohol hokey), layan muzik,then balik lah..bkn nyer g berpelok2 ngan pompuan,tonggang arak..

.....

Ada juga geng rupanya...aku dah lame mcm ni....

tapi korang beruntung....masalah aku lagi complicated...like there's no way out.

antara tuntutan semulajadi naluri vs tegahan agama vs tuntutan norma kehidupan masyrakat tipikal melayu.

cursebreaker posted on 25-7-2014 03:58 PM
.....

Cecita-cecita hihi,lain mcm je bnyinye 2...

aku pun tak kawen lagi....tapi jenis family man. suka duduk lepak lepak kat umah...tenangkan otak..dah lah kat opis berserabut pasal kerja..bila jalan jalan lak...cam rasa masa terbuang jer. so kenalah isikan waktu tu dgn aktiviti....so masa pun berlalu...tahu tahu dah tua hahahahahahahahahahahahahaha Tapi apa yang penting kena happy baru menten ghupa muda....cam aku ni hehehehehehehehehe

samelah kite..

tapi kan..so far aku xde masalah hidup membujang..aku x penah rasa bosan...

Sebabnya setiap masa aku penoh shj..hari-hari biasa aku sentiasa penuh...

Lps seharian keje..balik umah rileks jap..pastu workout, kluar makan, tgk Tv, surf internet, gosok baju keja..tau2 dh tgh mlm..

kalo Off pulak ade je aktiviti...kluar lepak ngan kawan la..blk umah famili la..ade aktiviti opis la..ade join marathon la..ade trip luar la..kalo xde buat ape pon lepak kat umah pon banyak benda kene buat...bole tgk/donlod movie..lyn games of throne..kemas2 rumah..try2 masak...g servis kreta/motor...sedar2 dh malam...kadang kala g shopping (sbb aku x minat sgt shopping...hihihi) n tgk movie...

bulan posa lagilah..lps terawih..sedar2 dh tgh mlm...kadang2 rasa mcm x cukup masa..byk benda nak buat..

tu lah aku pelik kalo opismate aku asik dtg keje je..alasan xde bende nk buat bile offday/kat rumah..seriesly kalo aku off pon..byk bende aku bole buat...habis2 xde bende, balik je umah famili..mesti mak aku ajak g sana..g sini...ade je bende nk buat...

so far aku xde masalah utk buat2 kerja rumah sendri..setakat masak..kalo xtau google je lh..kemas2 rumah tu biasa je..bole je wat sendri..basuh baju pon pki mesin je..ape susah..xde problem lh...

leo2013 posted on 1-8-2014 10:22 AM
samelah kite..

tapi kan..so far aku xde masalah hidup membujang..aku x penah rasa bosan...

seriusly? masak sndiri, buat keja rmh sndri, urus hidup sndri? x ramai lg kaum laki yg bleh bt gini. tahniah bro. moga2 cepat kawin dgn pompuan yg di idamkan. anda layak dah jadi suami budiman.

robertocarbos posted on 6-6-2014 10:01 AM
bro.... jgn terpadaya dengan mitos.. ad jodoh ad la..
jodoh kene cari bro...
jangan harapkan dud ...

Nice one, I loike....saya musti polileyyyy..

cursebreaker posted on 25-7-2014 03:58 PM
.....

Janagan putus asa pada rahmat ALLAH S.W.T.
ALLAH S.W.T turunkan ujian dalam hidup kita bukan untuk menzalimi kita, hamba-hambanya...ALLAH tu Al-RAHMAN, AL-RAHIM.
DIA nak kita hamba-hamba ni kembali kepadaNYA.
Perbaiki solat, dekati masjid, taubat, Istigfar, baca Al-Quran..dan terus berdoa tampa jemu...Insyaallah, ko akan bebas.
ALLAH S.W.T tak zalim.
ko boleh  berjaya dunia dan akhirat....

vespa_oren posted on 28-5-2014 06:37 AM
Abang aku lagilah sewa rumah duduk sorg2 terus ...

nak kenal lah dgn abang awak!

Bro namie ko dgn aku umor lebih kurang jer tapi ko single aku ni dah divorced.kalau ko pk nak settle down nak kawin time ni lah ko nak carik duit dan time ni lah ko nak tingkatkan ekonomi diri. Kawin bukan murah mostly selepas kawin. Kalau ada awek pun couple lama2 pun x elok nak cari gf jgn malu2 rimau bagi senyuman biarlah org kata gila sbb senyuman buat org mudah nak dekat mingle2 dgn ko,rajin2lah buka mulut ye.Kalau aku muka mcm tai long kutip hutang dari jauh awek dah takut tapi hati gua ada taman kih2

xsangka plak yg kaum adam pun susah nak cari jodoh ingatkan kaum hawa je yg pandai mengeloh n risaw...
seronok jugak baca keluhan u allzz nih...yg kelakar pun hader...xbanyak beza pun keluhan u allzz semua nih dgn pompuan....xperla kite semua usaha cari jodoh n doa yg baik3 k.....jgn putus asa yer semua....motivate untuk diri sendri jugak...

wilza posted on 2-9-2014 05:13 PM
xsangka plak yg kaum adam pun susah nak cari jodoh ingatkan kaum hawa je yg pandai mengelo ...

Kita sama ler cik adeq mnis,x ada beza pn.. sama2 ler kita mncari bkal2 istri/suami kita ye go go a go go hihi

Aku pn mula2 ingat mslh ni rmi kaum wanita je. Ropanya kaum laki pn. Llki, klu ko x mula menyapa pmpn, pmpn xkan brani nk tgur llki. Ni utk pmpn yg sopan jenis btudung penyegan la. Aku pn smpi skg xda org brani tegur face 2 face. Yg ada cuma brani smpaikan slm dr org ketiga, pastu ada lg brani msg2 tp x bgtau sapa n dr mna dpt no fon. Btw aku bkn pmpn garang. Laki cmni aku rasa was2. Klu ikhlas nk kenal, mula dgn senyum la kan. Just senyum n tegur2 besa tu pn dah ok. Tp klu korg diam2 tgk dr jauh je pmpn pn x rasa dia nk kat kta. Apa yg ssh? lg 1, klu dah bpunya cth gf ke, tunang ke, jgn lah bermain2 dgn pmpn lain ok. Aku nyampah laki cmni. Klu xnak kata xnak. Jgn nak bt stok2 geli. I jenis serius n ikhlas. Btw, minta maaf kuar topik. Cuma nk gtau smua yg kat sini rata2 single..aku nk pesan je.s Aku bkn andartu. N x brapa nk pcaya pekenalan mlalui intenet. Sekian.