CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 42491|Reply: 19

apa yang boleh buat lelaki sedih dan menangis?

greetings gentleman

nak tanya kat lelaki2 ni..apa yang perempuan buat atau cakap yg boleh buat korang sedih..rasa nak menangis?

boleh bagi ayat sikit? hehe. yg power2 yg sampai boleh buat kaum korang ni tekanan perasaan, rasa ditampaq dan sebagainya..

bukan apa..pada aku..lelaki ni nak buat diorang sakit hati senang..perempuan memang pandai bab2 nyakitkan hati org ni lagi2 bila korang dah sakitkan hati perempuan..

tapi aku rasa..kalau nk buat sedih tu memang susah lagi2 laki yg jenis ego and heartless ni..yg jenis pikir diri dia je..

aku tau mesti ada yang pikir " yg ko buang masa nak sedih2kan mamat tu pahal..dah perangai dia mcm tu..blah jelah..apsal bodoh, bangang, etc sgt"

memang la...aku tau..tapi aku rasa..kadang2 laki camni kena basuhkan sikit muka diorang tu..tapi aku taknak guna cara kasar, gaduh2, maki2 semua..tu nnt sendiri yg sakit hati..

aku nak guna emosi..nak buat dia rasa bersalah..nak buat dia fikir apa yg dia dah buat..nak dia muhasabah diri..biar dia fikir sikit yg perasaan org ni bukan mainan..bukan dia boleh suka2 ambik, campak..

so sape yg ada idea mcm mana sila2 la share..yg ada pengalaman buat atau terkena pun boleh share.. TQ

p/s bahasa melambangkan diri kita..so bolehkan nak komen elok2?

doakan pasukan bola yang dia support kalah dalam worldcup...rasanya gerenti menangis...

nanacinta posted on 31-5-2014 01:11 PM
doakan pasukan bola yang dia support kalah dalam worldcup...rasanya gerenti menangis...

tu kaedahnya nangis beramai2 nanti

"You, I kecewa sgt dengan U, tak perlu defend diri U or marah-marah I balik, sebab I dah terlalu tawar hati nak bergaduh. Bye lah you, I kecewa sangat2."

PS: Ayat ni boleh buat target U sedih, rasa diri tak guna, menyesal dan.. maybe dia akan mintak clash sebab xnak u terus sedih disebabkan dia.

• "abanngg.. leptop abang ni. tekan f2, harddisk, high security data shredder, delete partition, confirm click yes. pastu kuar no system disk. camne?"
  • "masa drive tadi minyak nk abis. x de petrol pump. gps pun x de signal sbb ujan. seb baik jumpa makcik jual minyak gamat."
  • "evo abang burukk.. gambar tengkorak bagai.. sebagai hadiah birthday, i dah tukar theme. hello kitty kaler pink. suprise! cute sangat! g tengok kat luar."
  • "sebetulnya, i dilahirkan sebagai lelaki. masa form 3, i nekad menjalani pembedahan transgender. u x kisah kan?"
  • "fridge abg kosong. seb baik la abg bela kucing. ni asam pedas, ni masak lemak, rasa la.. ala kadar je. resipi mak.."
  • "abah saya dah call abah abang. saya suruh. bulan depan kita boleh nikah. hari nie kita x yah buat apa2. kita g shhhooooppingggg jeee. nk abg teman."

nota: aku x bertanggungjawab sekiranya lelaki tersebut menangis dan juga sekiranya ko pun nangis akibat dibelasah lelaki tersebut, termasuklah kerugian lain seperti kehilangan harta benda, cacat anggota, hilang upaya, kecederaan fizikal dan spiritual dan sebagainya.

Lagubestbest posted on 31-5-2014 01:52 PM
"You, I kecewa sgt dengan U, tak perlu defend diri U or marah-marah I balik, sebab I dah terlalu taw ...

ayat ni rasanya takde apa pada dia...dia boleh buat bodoh lagi... ni mmg heartless tahap apa tak tau..

Follow Us
mziskandar posted on 31-5-2014 01:57 PM
  • "abanngg.. leptop abang ni. tekan f2, harddisk, high security data shredder, delete partition,  ...

• yg no 4 tu best..

"abang dah masuk ke? apasal x rasa apa-apapun?"

bila depa ditinggalkan oleh kekasih yg mmg depa amat2 sayang...
    tak kira la putus sbb tentangan keluarga atau sbb diri dia sendiri

• "abanngg.. leptop abang ni. tekan f2, harddisk, high security data shredder, delete partition,  ...

• Sengal lar ko bro wakiki

nikaido posted on 31-5-2014 04:50 PM
    "abang dah masuk ke? apasal x rasa apa-apapun?"

Ahaa dh pancut?,sy lom bt apa2 lg abanggg.. hehe,komfun dia akan nangis laju2 dan lbeh trajis dia akan mnamatkn nyawanya sndri haha

• lawak!

ditendang di celah kelengkang. confirm nangis

Selalunya klu lelaki jenis yg ego tinggi nie...kita kena guna reverse psikologi je...
    misalnya klu mereka bersalah pon mereka xkan pernah mengaku salah...
    so, kita kena turut je.. just kate "ok no problem.. awak mmg terbaik n betul.." haa ckp mcm tu seikhlas hati...
    masa kita ckp begitu jgn npk sikit pon yg kita peril dia... lama2 dia akan pikir , eh btul ke apa aku buat nih... last2 dia akan mengalah jua...n mungkin akan rasa bersalah... kena pandai mainkan emosi..

tengah main game...dah nak abeh level last..x save...sekali blackout...
    seminggu aku duduk dlm tandas guling2 nangis

hari tu mak aku buat teh manis sangat. tiap2 kali manis aku nangis..

biasanya lelaki kalau menangis adalah kerana orang tersayang, kerana terlalu gembira atau terlalu menyesal dengan kesilapan. biasanyalah.

For me, whenever I miss my son so much (he's 4) I will shed some tears. Daddy love u so much. As a single parent, jumpa anak seminggu sekali. We spend the weekend together bila dia tidur kat rumah.

sejak sekolah menengah.. aku baru menangis empat kali:

masa ayah aku meninggal,
    masa mak tiri aku meninggal,
    masa adik aku xde duit nak belajar dan
    masa bini aku sakit bersalin..

sedih pulak rasa..

Aku pernah tengok abang-abang aku menangis masa arwah abah meninggal.
    Tengok dia orang nangis lagi la banjir aku.