CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pelastik

Kajian paranormal & mistik: Hang Tuah, mahsuri etc

unoryah posted on 2-6-2014 09:44 AM
best juga klu Ilah korek2 maklumat dari para jin itu..

erk!...ilah bukan reporter dear...hu..hu..hu  dan ilah ada kehidupan sendiri yg harus diutamakan...

ilahkhatibrani posted on 2-6-2014 10:54 AM
erk!...ilah bukan reporter dear...hu..hu..hu  dan ilah ada kehidupan sendiri yg harus diutamakan.. ...

sorry Ilah
lupa diri sekejap
teruja nak tau benda2 gitu..
sebab  tau Ilah ni special...

Teringin nak tgk pelabuhan Melaka, istana, Masjid..lifestyle org istana dan kebanyakan..banyak lah yg aku teringin nak discover..fuhhh

Ada suatu perkhabaran dari sahabat2 di Melaka... bahawa hang tuah 5 bersaudara ini tiada pernah mati dan sampai sekarang masih ada menetap di Melaka. Siap ada gambarnya lagi... Wallhu'alam... dan sahabat2 ini pernah bertemu dengan 5 bersaudara ini. Kenapa mereka tidak pernah mati kerana kata mereka bahawa ada urusan yg belum selesai dan perlu diselesaikan satu persatu...

Dan saya juga pernah didatangi mimpi bertemu dgn yg mengaku dirinya Hang Jebat.. Dia duduk di serambi rumah, sperti rumah org dulu2... Hang Jebat berambut panjang lurus, bermisai lenting, bertubuh sasa dan belum sempat saya membuka mulut untuk menyampai hasrat saya. Hang Jebat tiba2 berkata " kamu mahu belajar silat? X payahlah.. cukuplah dengan apa yg kamu ada" kemudian saya terjaga dari mimpi. dan hingga kini wajah yg mengaku dirinya Hang Jebat itu masih jelas kalaulah saya pandai melukis, sudah saya lukiskan wajah Hang Jebat itu. Last edited by jebat05 on 2-6-2014 12:38 PM

jebat05 posted on 2-6-2014 12:35 PM
Ada suatu perkhabaran dari sahabat2 di Melaka... bahawa hang tuah 5 bersaudara ini tiada pernah mati ...

ada x rupa hang jebat tu mcm gambar yg ada di muzium melaka? dlm gambar2 5 bersaudara yg saya lihat di muzium melaka, hang tuah yg saya tengok paling hensem .. ada iras2 org arab gitu!

masbull posted on 2-6-2014 12:58 PM
ada x rupa hang jebat tu mcm gambar yg ada di muzium melaka? dlm gambar2 5 bersaudara yg saya liha ...

rasenye lebih kuranglah, wajah macho lelaki melayu sejati.. raut wajah yg penuh dgn keyakinan dan tegas... wallahu'alam....

Follow Us
ilahkhatibrani posted on 1-6-2014 12:54 PM
Kalau ada pun hurmmm tu yg cerita...omputih pasal mistik dan lagenda....adakalanya diluar jangkauan. ...

Dah ada pun m nasir jd hang tuah... Tiara jaq. jd puteri gunung Ledang .. Haha

CrowneGlory posted on 2-6-2014 01:54 PM
Dah ada pun m nasir jd hang tuah... Tiara jaq. jd puteri gunung Ledang .. Haha

bukan macam citer tu wahai adikku..citer macam avatar dan yg terbaru..maleficient

ilahkhatibrani posted on 2-6-2014 03:26 PM
bukan macam citer tu wahai adikku..citer macam avatar dan yg terbaru..maleficient

mknenye cite avatar n maleficient tu lebih relevan dr cite m. nasir tu ke?

x tercapai dek akal

Ramai yg mengaku jumpa atau communicate dgn puteri gunung ledang, tetapi yg sebenarnya itu jin jin kaki bukit ledang sahaja yg menyamar

Iyer ke hang tuah & geng x mati? Sedangkan nabi pun wafat. Lagipun logik firman Allah swt: "setiap yg bernyawa pasti merasai mati"
Aku ni kurg percaya mistik yg tahyul mahyul smpi melawan fitrah manusia..

NurAlia14 posted on 2-6-2014 04:10 PM
mknenye cite avatar n maleficient tu lebih relevan dr cite m. nasir tu ke?

bukan fasal relevan dan tidak relevan....cerita fantasi dan mistik melayu hanya lebih drpd cerita pUteri Gunung Ledang itu dear..lebih 1000 kisah legenda bercampur mistik..ramai generasi baru yg tak tahu atau malas nak amik tahu.....

Menarik ni. Saya d panggil ke sini. Mudah aja. Setiap makanan ada resepinya. Setiap rekaan mesin atau komputer atau alat2 canggih yg lain ada manualnya.Sebaik ciptaan tuhan pun d beri manualnya.
Pengalaman saya dalam  mendedah keturunan Mahsurinya pun ada manual juga.
Kalau kita pegang dan baca dan kaji manual setiap saya sebut tadi ,pastilah bertemu apa yg d perkatakan d sini.
MH 370 pun mudah d kesan dari awal hingga akhir.Itu cerita baru.Pasti peristiwa lama juga boleh d cari.
Bercakap melalui pengalaman. Dan dalam soal ini kita mestilah kena tahu musuh yg nyata itu sapa dia...........................................................

tanggo posted on 3-6-2014 12:57 PM
Menarik ni. Saya d panggil ke sini. Mudah aja. Setiap makanan ada resepinya. Setiap rekaan mesin ata ...

Salam Pacit Tanggo..

wahhh masuk jugak akhirnya di MPS...tp sekarang dh jarang ek di bod mahsuri...

menarik..harap ada yang akan kupaskan lagi....

tanggo posted on 3-6-2014 12:57 PM
Menarik ni. Saya d panggil ke sini. Mudah aja. Setiap makanan ada resepinya. Setiap rekaan mesin ata ...

setakat cakap nak berbelit2..x payah la.........

citer thread nie look childish..
imaginasi kanak2 ker ?/

just wondering..LOL

Pemikiran kita hari ini hanya inginkan sesuatu yang logik..yang masuk akal, etc.... kalau melanggar fitrah dikata syirik, tahyul etc... hakikatnya, kalau kita kembalikan sesuatu pada yang Hak, yang Maha Berkuasa, tak timbul isu2 ini. Malahan kita akan semakin bersyukur dan yakin pada Allah. Entahlah, susah nak explen. Maafkan saya saya budak baru belajar.

rdzaccess posted on 1-6-2014 07:00 PM
adapun kehebatan jaguhan 5 bersaudara ini menjadikan ia suatu semangat juang bagi orang melayu..
Di ...

menarik ni