CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

the_killer posted on 2-6-2014 04:33 PM
jika orang baling api kepada kita perlukah kita baling minyak untuk semarakkan api yang kian memba ...

saya sering cakap..berkali2 pun cakap...anak kucing kalau hari2 didera sampai teresak ke dinding...anak kucing pun pandai melawan..nikan pulak kita manusia yg ada kelemahan.

sebab tu isu keamanan..bukan dipikul oleh satu kaum je..kena ingat tu..

sebab tu sejarah berlakunya 13 mei..sebab provokasi2 melampau tu le..sabar ada hadnya.

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:29 PM
sebab tu saya berani kata ko ni mabuk daun ketum...

dah dipastekan pun....masih gak ko tak faha ...

laaa marah releks laa brader ......baru kena skit dah melantun......ko ni senang benor kena kencing ngan research dr Prof yg tak penah bekerja dgn industri.....kalu dia cino yg penah bekerja dgn industri kat luar sana tak kan nyer dia buat research pasal benda remeh mcm ni.....mesti dia akan wat kajian apa yg industri nak .....silibus kat IPTA patut di revise ke tak supaya fit dgn keperluan industri

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:40 PM
saya sering cakap..berkali2 pun cakap...anak kucing kalau hari2 didera sampai teresak ke dinding.. ...

buat kajian2 mcm ni laa yg boleh nya terjadi provakasi.....ko ni ambik ganja ka sampai tak leh pk dgn betul ?   kalu dah tuan punya badan malas.......org suap dlm mulut dah nak soh org kunyahkan....lagi mau salahkan org lain ?

benzo33 posted on 2-6-2014 04:36 PM
Siapa2 yang bersungguh2, InsyaAllah dia boleh berjaya, tak kiralah dia bangsa apa sekalipun. kawan2  ...

ye..saya setuju..berusaha bersungguh2 tu tanda kejayaan...tak kira bangsa apa....tapi masalahnya...melayu je dituduh rasis..sedangkan bangsanya tidak walaupun dibuktikan melalui kajian dan dibentangkan diseminar.

macam keluarga saya yg pernah jadi hamba abdi diSyarikat Mexico...tapi top levelnya org Cina...senang je saya cakap....tak tahan cari kerja lain lah...bukan satu je sykt kat Malaya ni....meniaga bersungguh2 pun boleh..jadi petani pun boleh.

macam anak saya..kerja ngan company cina..dideranya...saya cakap...amik semua pengalaman tu..tak naik pangkat gaji pun tak pa...nanti ada peluang cabut lah..sekarang dah tiga tahun pengalaman kerja ngan cina..masuk company melayu plak..tolong melayu dgn pengalaman yg dikutip dari cina tu.

mbhcsf posted on 2-6-2014 04:37 PM
so u nak menidakkan sumbangan akademik pada industri ?

may be dalam u duduk  tengok dalam konte ...

apa sumbangan ahli akademik dlm industri kalu produk yg dikeluarkan tu gagal bersaing dlm job market ? then tak pasal2 wat kajian blame kaum lain sbb play racist card.....ko boleh nampak cara ahli akademik yg pernah berkerja dgn industri dgn ahli akademik yg tak penah langsung berkerja dgn industri....ahli akademik yg tak penah bekerja dgn industri dia org ceduk semua dr buku.....pastu buat andaian.....org industri plak base on experience

nak cite pasal UK ?nak compare malaysia ngan UK ?lecture2 kat sana jauh beza ngan lecture kat sini kot......dia org lebih terbuka....sini kalu ko kritik lecture confirm kena nyer.....silap hari bulan dia leh fail kan ko......itu kat IPT kat malaysia la.....kalu dah seorg student malaysia present PHD R&D pasal areospace mcm mana nak jimatkan bahan api kat angkasa lepas boleh dikata tak logik(prof2 UPM, UM).....sedangkan student ni memang keje dlm bidang aerospace sblm dia apply FULLTIME PHD....plus ada 7 tahun experience dlm industri aerospace......bila present kat universiti kat UK....idea tu boleh diterima...siap dpt tajaan dr BEA System lagi utk belajar kat UK ......apa ko nak komen ? mintak biasiswa JPA kata nyer bidang aerospace tak ada kepentingan kepada negara.....tp kat TV kerajaan2 pimpinan UMNO dok canang kata kita memerlukan expertise dlm bidang aerospace.....so apa cite tu ? Last edited by sidewinder on 2-6-2014 04:55 PM

sidewinder posted on 2-6-2014 04:40 PM
laaa marah releks laa brader ......baru kena skit dah melantun......ko ni senang benor kena kenc ...

aku ni..kalau dah explain...pastekan plak lagi..tak faham..atau buat2 tak faham...aku boleh je abaikan sesiapa yg qoute posting aku macam aku buat kat tiga empat forumner tu..sebab apa...buang masa aku layan budak mabuk daun ketum ni..

so..kalau ko teruskan ngan mabuk daun ketum ko tu...ko pun akan aku masukkan didalam list forumner yg aku akan buat2 tak nampak je...jangan nanti ko kata aku sombong plak tak nak layan ko lagi..

Follow Us
Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:50 PM
aku ni..kalau dah explain...pastekan plak lagi..tak faham..atau buat2 tak faham...aku boleh je aba ...
so..kalau ko teruskan ngan mabuk daun ketum ko tu...ko pun akan aku masukkan didalam list forumner yg aku akan buat2 tak nampak je...jangan nanti ko kata aku sombong plak tak nak layan ko lagi..

tak kisah pun ko ignore aku....tp aku tetap akan qoute ko nyer ayat sbb aku tak sependapat dgn ko.....btw, come on laa jgn jd budak kecik....ni forum jer pun.....nothing personal kekekeke

aku dah tau lama dah benda ni....
tapi yg peliknya ada melayu urban yg masih  merasakan kaum cina ni di diskriminasikan..walhal kaum cina lah yg paling mudah mendapat peluang pekerjaan dan bisnes...skrg baru korang tau relevant ke tidak DEB

Petronas, tnb, telekom etc berapa % non bumi?

Tak leh jawap? Then stop such stupid reseach, as ur research result seems biased

mai sirasis tu dah..bukan dia faham pun apa butir kita cakap..

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:46 PM
ye..saya setuju..berusaha bersungguh2 tu tanda kejayaan...tak kira bangsa apa....tapi masalahnya.. ...

betul...orang rumah aku pun dulu kerja kat satu syarikat insurans...memang diskriminasi betul..bab gaji satu hal..bab bonus pun ada heiraki..kalu ca ya nun alif dapat 3 ke 4 bulan..kalu melayu paling tinggi 2 bulan bonus...

akhirnya aku suruh cari kerja tempat lain....

gede-bab posted on 2-6-2014 05:29 PM
betul...orang rumah aku pun dulu kerja kat satu syarikat insurans...memang diskriminasi betul..bab ...

yg pernah rasa diperlakukan oleh cina macam tu...tahu lah..malah boleh cakap pun.

cuma yg perasan melayu urban macam Dyana ni je ingat cina je didiskriminasi oleh melayu...tak sedar diri betui..

kalau gomen 90% melayu tak apa,  syarikat cina swasta majoriti cina pulak menjadi isu.

mungkin taukeh2 cina takut kualiti dan efisiensi syarikatnya menjadi macam jabatan gomen

pelbagai bantuan gomen hanya beri kpd melayu, jadi apa salahnya syarikat cina lebih ambil cina?

lu perlu makan, orang cina tak payah makan?

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 05:33 PM
yg pernah rasa diperlakukan oleh cina macam tu...tahu lah..malah boleh cakap pun.

cuma yg peras ...

bukti depa didiskriminasi oleh melayu ialah mereka menjadi kaya raya...dan merosakan bumi Malaysia ni tanpa gangguan selama ratusan tahun..

gomen tolong melayu tak rasis, cina tolong cina rasis

indon caprut bukan pendatang, cina pendatang

adelea posted on 1-6-2014 11:25 PM
Ni tanah melayu ke tanah cina?
Kenapa nak mempersoalkan tentang bantuan kepada bumiputera ....??

indon, pinoy , siam paki bangala pun boleh jadi bumiputra dan menikmati "hak istimewa" yg diberi kaum minoriti

adelea posted on 1-6-2014 11:29 PM
Hello .... sapa tuan ni ?
Jgn melampau....
tak cukup kemewahan yg kaum cina jana kat bumi malay ...

cina kaya pun bergantung kemampuan dan kerajinan sendiri. Siapa tuan? indon caprut.

jgn harapla. klau hang malas, hang x layak ckap pasal diskriminasi tentang gaji, x kira bangsa.
Walaupun pangkat sama, satu tu rajin, satu tu ular2...cam mana, takkan kenaikan gaji sama...
fikirkanlah.
kesimpulannya pandainya umno brainwash korang...

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 05:33 PM

cuma yg peras ...

takkan keturunan pelacur tak tau siapa yg mulakan benda2 yg rasis?

Ada hati nak kata orang lain rasis? cermin muka sendiri dulu.

adelea posted on 1-6-2014 11:37 PM
Perlu kita faham .... malaysia ni rakyatnya berbilang kaum...

Jika dari dulu mmg hanya melayu ta ...
jika melayu semua kekal di bumi malaysia tanpa bangsa lain... aku yakin .. dah lama undang2 islam dapat direalisasikan di malaysia..
melayu tulen tak lebih 50% , tapi yg celup celup tu paling kuat gelar diri tuan