CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

roy3 posted on 2-6-2014 08:41 PM
Beria marah cine..tp mengundi cine jugak..motor rosak,keta rosak ke kedai cine jugak

nie bukan lidah bercabang dah.......

@Anak_Nogori  jika tak suka, sila pindah ke negara lain

Melayu ada UiTM pun nak bagi pada cina...

akai ada kaa...??

ajie2000 posted on 2-6-2014 11:04 PM
Melayu ada UiTM pun nak bagi pada cina...

kalau tak suka, jgn dok kat mesia

slippergombak posted on 2-6-2014 08:44 PM
tul aku cakap.. hidup melayu..?? pejuang melayu...?? harkk tuihh.. penipu bangsat dunia akhirat... ...

Kahkahkah..benci2 cine..puiii sgt.last2 pi mintak tolong melayu

mbhcsf posted on 2-6-2014 07:45 PM
actually i nampak u yg emosi sangat pasal research ni

baca bebetul

emosi ? aku rasa ko ni tak leh beza org ber-EMOSI bila memberi komen dgn org yg bersahaja bila memberi komen.......come on ni kan open forum kot....bila ko tak bersetuju dgn pendapat aku.....ko komen la....n sama jugak ngan aku....tak kan aku nak kata aku berSETUJU dgn komen ko sedangkan aku rasa memang tak betul pun.....ni free country....ko lek2 dah la....sapa2 yg tak sependapat ngan ko...ko COP BEREMOSI....bila org sependat dgn ko anggap COOL mcm tu ???........kalu ko nak tau sapa yg emosi lebih tu haaaa Anak_Nogori siap ugut lagi nak igonore aku nyer komen....posting....sbb aku tak setuju dgn dia.....releks laa ni forum jer kot tak yah laa beria sgt

aku ni..kalau dah explain...pastekan plak lagi..tak faham..atau buat2 tak faham...aku boleh je abaikan sesiapa yg qoute posting aku macam aku buat kat tiga empat forumner tu..sebab apa...buang masa aku layan budak mabuk daun ketum ni..

so..kalau ko teruskan ngan mabuk daun ketum ko tu...ko pun akan aku masukkan didalam list forumner yg aku akan buat2 tak nampak je...jangan nanti ko kata aku sombong plak tak nak layan ko lagi..

ni sample ayat2 org yg ber-EMOSI kalu ko nak tau.....siap ugut lagi tu....mcm aku heran jer dia nak ignore aku....kekekeke kelakar sungguh....baru kena sikit dah sentap mcm budak2....perangai org2 umno mcm ni laaa kena sikit dah merajuk....lari dr perjuangan parti keramat dia org....bila dipujuk dgn duit dtg balik join UMNO balik Last edited by sidewinder on 3-6-2014 09:20 AM

Follow Us
mbhcsf posted on 2-6-2014 08:01 PM
u are in the industry obviously and you probably would nned to knwo how things are viewed  when co ...

come on laa tak yah la ko nak berbelit2.....kejap kata org ni BEREMOSI....kejap tanya KENAPA NAK MARAH SGT......laaa ni forum jer kot....tpt ko bg pendapat......org tak sependapat ngan ko ....ko cop dia MARAH laa....BEREMOSI laa....benda ni simple jer.....ko tak accept ko komen laa balik.....tak kan benda simple mcm aku nak ajar cara berforum....speaking dah berbelit dah....kejap english kejap BM.....simple jer kan kan

PE-DX03 posted on 2-6-2014 08:30 PM
1. kalau ya pun kamu tidak suka sebahagian orang cina yang pernah menindas kamu, tidak perlu lah nak ...
2. jika anda kata orang cina diskriminasi melayu(saya tak nafikan kewujudan kes), cuba lihat orang pribumi seperti iban, bidayuh, kenyah, kedayan, selangkau, melayu borneo, penan, dusun kadazan, etc..berapa ramai kaum kaum ini dalam sektor kerajaan? bagaimana taraf ekonomi mereka? ada tak mereka menuduh orang melayu mendiskriminasi mereka?

tu laa aku cakap.....kajian tu tak menyeluruh....dia buat kajian pasal melayu kena titik ngan cino....dia tak buat kajian pasal melayu titik bangsa pribumi lain.....dunia ni adil....melayu yg layu sentap lebih je bila kena buli ngan cino....tp dia buli kaum pribumi yg lain dia tak sedar.....dia gelak2 kan...

kenapa nak fokus ngan melayu ? melayu jer ke yg duduk kat malaysia ni ? melayu jer ke ada masalah ekonomi ? melayu jer ada masalah utk dpt kan pekerjaan ? melayu dah ada mcm2....dah diberi mcm2 menjak merdeka dulu.....melayu dah disuap dgn mcm2.....sampai kena paksa gi course apa2....tp memonteng....tak buat betul....failed...... tp masih kata dia org ketinggalan.....salah org cino ker ?
Last edited by sidewinder on 3-6-2014 09:32 AM

slippergombak posted on 2-6-2014 08:47 PM
kesiannya orang2 tua melayu nih kena tipu kunun bela bangsa... jelas nyata hanya anjing tunggangan c ...

hrp anak-anak mrk tidak jejak perjalanan lama mrk...

sidewinder posted on 3-6-2014 09:03 AM
emosi ? aku rasa ko ni tak leh beza org ber-EMOSI bila memberi komen dgn org yg bersahaja bila mem ...

wajib ignore........ kalau tak ignore, boleh menyebabkan tekanan darah naik...... nanti boleh mamfus

Acong posted on 3-6-2014 10:23 AM
wajib ignore........ kalau tak ignore, boleh menyebabkan tekanan darah naik...... nanti boleh mamf ...

tak kisah punnn

Acong posted on 2-6-2014 08:17 PM
@BotakChinPeng   

apasal byk org nak kerja dgn pendatang cina yg miskin & hina??? depa nak merasa ...

majikan caprut tak mampu beli jentera mahal macam melayu. maka terpaksa guna lebih pekerja tak berkemahiran dari semua bangsa manakala majikan melayu kaya pula lebih guna buruh berkemahiran dari semua bangsa juga. Jentera mahal tak guna banyak pekerja untuk dikendalikan.

sidewinder posted on 3-6-2014 10:33 AM
tak kisah punnn

masa ni lah nak cari titik persamaan...memang tak nafikan mana2 etnik pon ada perbezaan pemikiran.....tetapi sampai bila dok racist kehulur kehilir..kat indon tu lagi la....jawa gaduh sama melayu la....minang dengan aceh la..blabla....

Innrukia posted on 1-6-2014 10:05 PM
Hahaa gelak aku dgn statement ni....

ko kenapa?

cmf_herrhughie posted on 2-6-2014 07:49 PM
Kajian Petronas ambil non bumi ~0%, 100% accurate! tapi so called researcher buat tak tahu

apsal budak cina kat lowyat ni kata lain?

OPI is a very challenging job actually. You task is to improve the operational performance, like improve process output, reliability, downtime, etc. OPI is more towards process than instrument and control. You will learn a great deal of petrochemical process and control.

Added on December 30, 2008, 8:10 amBy the way, I am a chinese fresh grad working in Petronas. There are currently 2 chinese in my section, and quite number of chinese and indian, and other non-malay (i.e. sarawakian, sabahan) in my entire department. Had a few chinese friends working in other OPU.

My GM is a chinese. There are other high position management i.e. SM, GM that are non-malay, which not many people aware off unless you are from the industry.

Career progression is very structured here. All staff get equal opportunity for training, work exposure. I work in technical side, engineering. Everyone here is very professional, and boss treated everyone equally.

But then again, this is my personal experience. What you have heard from a friend, of a friend, of a friend, of a friend..... could be true. But I can assure you, there is nothing like master and slave, discrimination, etc.

the_killer posted on 3-6-2014 10:42 AM
masa ni lah nak cari titik persamaan...memang tak nafikan mana2 etnik pon ada perbezaan pemikiran. ...

nak cari titik persamaan bukan susah mana pun....saling hormat menghormati, fahami sejarah, fahami perlembagaan negara, jangan langgar janji2 yg dipersetujui bersama oleh datuk nenek abah emak kita dulu...itu asas atau basicnya budak2 muda sekarang kena fahami...kalau dibangkitkan..dipertikaikan..diisukan...dipolitikkan...maka sudah tentu puak lagi satu tak akan berdiam diri, krn kepentingan yg dipersetujui bersama itu telah cuba diganggu gugat...macam Melayu minta Sekolah Cina dan India ditutup lah..kompom2lah Cina India marah.

Kaum lain nak tuntut..itu hak mereka..tapi jangan tuduh melayu ni rasis, mereka plak bila dituduh rasis oleh org melayu..tahu marah..tuntut hak kata mereka.

Nak tuntut apapun..kena melalui prosesnya..cara baiklah..macam hudud lah..kena usulkan diparlimen utk mengubah perlembagaan...kalau melayu, india majoritinya menyokong...maka apa yg ingin dituntut tersebut..contoh apa yg melayu dapat cina dan india pun dapat...diluluskan lah..perlembagaan bukannya tidak boleh diubah.

ni tak..kat rumah beritahu anak bini..cilaka punya melayu..kat ceramah..babi punya melayu..kat pejabat..haramjadah punya melayu..manyak lesis punya kaum..akhirnya majoriti cina bertambah rasisnya.

then kesudahannya apa?...melayu diam diri je ke?..

60 tahun lebih umno yg kata pembela melayu, pertahan melayu perintah malaysia nih, kenapa masih melalak melayu kena diskriminasi laa.. melayu masih meskin... nak suh cina layan baik2... padahal 60 tahun dulu semua sama2 susah...

Tul tak aku ckp.. umno bela melayu tuh penipu munafik laknatullah semata2... yg rembat kroni2 dalam umno dan macai yg adun bagi peluang sebab kenal baik....pastuh diajar marah2 cina...

slippergombak posted on 3-6-2014 11:14 AM
60 tahun lebih umno yg kata pembela melayu, pertahan melayu perintah malaysia nih, kenapa masih mela ...

bukankah 60 tahun malaya diperintah cina?

Anak_Nogori posted on 3-6-2014 11:09 AM
nak cari titik persamaan bukan susah mana pun....saling hormat menghormati, fahami sejarah, fahami ...

ada caranya.....memang tidak nafikan....berbalik pada 1930an dan 1940an di mana masa tu melayu berbalah sesama sendiri....ketika itu ramai suku2 dari Indon dah menjadi penduduk...termasuk suku Jawa,Minangkabau,Mandailing,Banjar,Kerinchi,Boyan,Riau.....masa tu Melayu Jati masih tidak mahu menerima mereka sebagai Orang Melayu kerana mereka bukan dari tanah melayu...tp atas semangat rumpun islam dan semangat contoh yang ditunjukkan oleh Nabi Muhammad...akhirnya mereka diterima.....berbalik pada orang cina...kita memang nak pertahankan hak...tp kaedah tu mcm mana? kenapa NGO melayu tidak bergerak bersama dengan NGO Borneo dan Orang Asli? Kenapa Sendirian? lagi pula kita lebih kepada memberi ancaman....kalo nak beradu kekuatan....memang kita boleh menang...tp zaman sekarang zaman IT...bukan zaman panglima dulu..

cmf_herrhughie posted on 1-6-2014 10:16 PM
Kanjian syarikat melayu diskriminasi non bumi tak Ada?

Kalau tak Ada forget it, all just about bo ...

Benar.... kalau nak adil, buatkan kajian diskriminasi terhadap non-bumi.