CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

pakwetizzaqyah posted on 1-6-2014 05:34 PM
tak salahkan sekolah cina...sebenarnya betul apa yang dibuat...lahir2 cina...cakap bahasa cina..hi ...

aka tak sokong maths sains dalam inggeris.  Kalau benda tu buat zaman aku dulu, agaknya sekarang aku jadi kuli buruh kasar je sebab tak faham sebutirpun.  Aku bersyukur aku belajar maths sains dalam melayu sebab sampai sekarang pun basic aku lagi kuat dari anak2 aku yg semuanya dah termasuk dalam sistem tu (tp they all sempat belajar dua bahasa la sebab sekolah cina).

1. sedihnya jika perkara ini benar. entahlah. saya tak berminat dengan politik malaysia terutama dari semenanjung. isu utama yang di hidang masalah kaum dan agama. melayu, cina, islam, liberal, lgbt. manakala tokoh yang difokus riduan tea, perkasa, isma, ibrahim ali which mean lead the peoples nowhere. hasilnya?

2  mujurlah dulu saya belajar bahasa mandarin. walaupun mak saya cina, tapi tak mahir mandarin. hanya bercakap dialect.di sarawak saya berkawan ramai orang iban dan lain lain bangsa. tidak ada lagi kalangan kenalan saya merungut dato sri alfred jabu tidak di lantik sebagai KM walaupun lebih layak berbanding dato adenan satem(in term of seniority). disini majoriti adalah iban, saya belum pernah dengar laungan ketuanan iban.

3. pemimpin melayu dan cina disemenanjung over play racist card. kasihan..yang jadi mangsa orang bawahan.

Anak_Nogori posted on 1-6-2014 05:39 PM
yelah sangat....pekerja cina pun tak sanggup kerja waktu kong si fatt cai..tapi ngan pekerja melay ...

so jgn kerja dgn cina....... duit cina ada dna babi

lobai dna babi @tekoyong   mohon check dna babi

Cine selet memang celaka. Melayu bodoh masih nak jilat cine selet dan jadi barua cine selet.

Babai posted on 1-6-2014 05:51 PM
Cine selet memang celaka. Melayu bodoh masih nak jilat cine selet dan jadi barua cine selet.

rajin lak berforum kat forum cina selet

PE-DX03 posted on 1-6-2014 05:44 PM
1. sedihnya jika perkara ini benar. entahlah. saya tak berminat dengan politik malaysia terutama dar ...

itu yg kita org semenanjung hadap..walaupun saya half melayu half cina...saya cukup tak suka kaum cina yg tak mahu belajar sejarah..tak mahu belajar perelmbagaan negara yg dibentuk bersama...rasis jugak yg mereka cari..so..rasis jugak yg mereka akan dapat..maka NGO2 melayu mula tumbuh macam cendawan...ada pro dan konnya kalau ada ngo2 berasaskan kaum ni...boleh fikir sendirilah apa kesan2nya nanti pada negara Malaysia....

Follow Us
Anak_Nogori posted on 1-6-2014 05:56 PM
itu yg kita org semenanjung hadap..walaupun saya half melayu half cina...saya cukup tak suka kaum  ...

kesian pendatang cina...... yg perempuan mai malaya jadik pelacur

siapa anak pelacur, sila terasa

saya baca kat website ukm, syarikat melayu pun diskrimininasikan graduan melayu...menarik jugak yer...dalam versi bahasa inggeris dia tulis:-

Analysis of the results was extensive with the figures clearly showing that there is discrimination against Malay graduates even in Malay controlled companies where the number of call backs received by Chinese candidates was 6.8% against 4.8% for Malay applicants.

hampir semua badan kerajaan & GLC menganaktirikan hanya pendatang cina, siapa nak tolong cina kalau bukan cina?

BotakChinPeng posted on 1-6-2014 04:57 PM
Pensyarah bawah tempurung itu baru tau ka ?  
Majikan melayu  pun diskriminasi  cina gak

kalu tanya kat cina india kadazan iban dll...dia org pun akan cakap benda yg sama gak...melayu pun amalkan diskriminasi....tgk GLC bangsa mana yg palling ramai dlm tu ?....pemberian biasiswa dr MARA, Petronas,TELEKOM dan GLC yg lain kaum mana yg paling ramai dpt ?.....semua sama jer 2x5...so pandai2 la bawak diri
Last edited by sidewinder on 1-6-2014 08:08 PM

Maka ternyatalah akan kebenaran kata-kata Saudara Ridhuan Tee terhadap kaum ultra kiasu ini.

Untuk melindungi sifat rasis nya, dia akan menunding menyalahkan orang lain yang rasis.

Akal mudah dibaca...

aurorae posted on 1-6-2014 05:34 PM
maximize keuntungan, minimize kerugian.   Pengalaman maid dengan majikan cina dan melayu pun tak s ...

Hahaa gelak aku dgn statement ni....

sidewinder posted on 1-6-2014 08:06 PM
kalu tanya kat cina india kadazan iban dll...dia org pun akan cakap benda yg sama gak...mela ...

pasal tu jangan asik tunding jari kata Cina didiskrimasikan oleh melayu..kalau diri sendiri pun diskrimasikan kaum melayu.

akui yg diri tu memang rasis pun..

Kanjian syarikat melayu diskriminasi non bumi tak Ada?

Kalau tak Ada forget it, all just about bodek melayu.

Anak_Nogori posted on 1-6-2014 10:12 PM
pasal tu jangan asik tunding jari kata Cina didiskrimasikan oleh melayu..kalau diri sendiri pun di ...

tak pa Ridhuan Tee kata MELAYU KAUM PALING BAIK KAT MUKA BUMI.....tu yg kat GLC kepala2 semua melayu.....btw, kat malaysia susah nak cakap mana2 kaum tak main racist card.....melayu kata dia jd mangsa racist....sedar tak sedar melayu pun main racist card kat kaum minoriti

sidewinder posted on 1-6-2014 10:20 PM tak pa Ridhuan Tee kata MELAYU KAUM PALING BAIK KAT MUKA BUMI.....tu yg kat GLC kepala2 semua mela ...

tu cantiknya jadi melayu...kepala2 GLC semuanya melayu..cuma ada melayu perasan urban je malu jadi melayu.

yg bukan melayu plak...kalau diiri sendiri ada pekung..jangan cakap org lain tu ada pekung..sama2 jaga pekung sudah..

Analysis of the results was extensive with the figures clearly showing that there is discrimination against Malay graduates even in Malay controlled companies where the number of call backs received by Chinese candidates was 6.8% against 4.8% for Malay applicants.

Dulu masa saya belajar kat satu IPTA...Pensyarah melayu lebih suka mengambil pelajar cina jadi RA (Research Assistant) depa, RA dibayar elauan bulanan.

Anak_Nogori posted on 1-6-2014 10:25 PM
tu cantiknya jadi melayu...kepala2 GLC semuanya melayu..cuma ada melayu perasan urban je malu jadi ...

cantik jd melayu ? tak apa yg nak dibangga sgt pun dgn melayu....baik bangga jd org ISLAM.....tak pun bangga jd rakyat malaysia

sidewinder posted on 1-6-2014 10:46 PM
cantik jd melayu ?  tak apa yg nak dibangga sgt pun dgn melayu....baik bangga jd org ISLAM.....t ...

aku bangga jadi melayu....ada masalah?..

Anak_Nogori posted on 1-6-2014 10:51 PM
aku bangga jadi melayu....ada masalah?..

malu nak mengaku cina sbb ada dna pelacur