CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

berhenti henti lah dari
mengadu domba
merintih nasib dah ditinggalkan
di diskriminasi
walaupon di beri macam2
keistimewaan di bumi sendiri

masa untuk memperbaiki diri
memperkasakan ekonomi
memperkuatkan jati diri
memartabatkan kaum sendiri
menaikkan harga diri

dengan cara terhormat dah berhemah

bukan dengan cara potong Q
bukan dengan cara rampas hak bangsa lain
bukan dengan cara gunakan kabel sana sini
bukan dengan cara di usung di tatang di julang

tak payah hipokrit

berhenti lah dari memalukan
bangsa sendiri

berhentilah dari menyalahkan
bangsa lain atas kelemahan
diri sendiri

berhentilah dari menjaja
isu basi

cheeky_meal posted on 2-6-2014 01:42 PM
kan..kt ofis aku ada sorang contoh...keje sehari ponteng sehari keje sehari mia 4 5 hari...tapi le ...

ambik yg kecil je la kedai makan makcik kawan aku...curi duit, curi makanan, curi bahan mentah pun ada.... kat tempat aku kerja lak... gaji cina dgn melayu sama je...bila bonus sikit melayu bising...tapi setiap kali masa suruh gi bukak booth kat shopping time hujung minggu macam2 alasan budak2 melayu kasi..budak cina gi tanpa banyak cakap... tapi bila boss tak tanya lagi di cakapnya pulak boss cina tu diskriminasikan mereka pasal tak di suruh pergi roadshow...mmmm

So..buat bangsa Cina...bukan Cina sahaja didiskriminasi oleh Melayu..tapi melayu pun didiskriminasi oleh kaum Cina.

bukan melayu yg cakap..cina yg buat kajian tu yg cakap...ko nak marah..ko marah cina yg cakap ni..

kan dah kata

dari pucuk pimpinan tertinggi
sudah tanamkan setimen
rasis di sokong oleh kuat
oleh media massa media perdana

anda expect rakyat tak rasis ??

anda mabuk ketum ?

dari anda malukan diri
dan bangsa sendiri

baik anda focuskan
bagaimana untuk memajukan
diri dan bangsa anda sambil
membuang sifat perkauman
tebal dan kuatkan pegangan agama
islam anda berlandaskan fahaman
yang betul

baik anda lupakan talian
hayat berdasarkan perkauman

anda harapkan kerajaan
perkauman buatkan itu untuk
anda

anda mabuk ketum ?

Follow Us

melayu tolong melayu
perpaduan ummah
bersatu padu

cina tolong cina
perkauman
rasis terlampau

dah tau dahhhhhh skrip basi tu

bidacool posted on 2-6-2014 11:35 AM
Ko tgk co luar yg org atasan di pegang oleh Cina..... cth apa aku tak nak bg tau la... nnt racist  ...

kalau mind set sudah di set racist, tak kira apa bangsa pun. bukan cina sahaja ada racist atau paling racist. riduwan tea tu cina tapi racist sangat sangat.

saya islam. bekerja di sjkc. hari jumaat jam 10.30am saya disuruh pulang oleh GB prepare for jumaat gathering. orang lain 10.30am baru nak tea break.

pokok pangkal hati. but for semenanjung punya problem, lebih kepada political issue. godbless kami diborneo tidak ada parti dan pemimpin racist seperti di semenanjung.

bagusnya buat mcm Indon je.... cina pun bernama indon, bercakap bahasa indon.... kalu nk sgt bangsa malaysia... buang aje semua identiti bangsa, melayu spore selamba aje anak2 tak pandai cakap melayu walaupun masih bernama melayu...... bangsa je pun, asalkan bukan buang agama sudah....

PE-DX03 posted on 2-6-2014 02:08 PM
kalau mind set sudah di set racist, tak kira apa bangsa pun. bukan cina sahaja ada racist atau pal ...

borneo mmg tak ketara racist ke? aku tak tau sbb aku tak membesar & tak hidup lama di sana.... setakat dtg melawat2 tak tau beza cina, sino & etc tu semua.... semenanjung, tgk sekolah je dh nampak racist... tgk kaw perumahan pun dh nampak racist..... melayu totok tak mau berjiran dgn cina, cina bukit tak mau berjiran dgn melayu.... india tersepit kat tgh2..... tgk jugak bilangan anak cina di sek keb... mana mereka?

slippergombak posted on 2-6-2014 12:09 PM
Masa aku minum2 petang nga  ex bos aku arituh kat jww marriot hotel, datang satu group commitee peng ...

tak boleh salahkan cina.

cara cina buat business, dia tak kesal you chinese, malay & indian...as long
you perform your kena promote. Dia punya bottomline performance, dia untung
duit.

bidacool posted on 2-6-2014 02:13 PM
borneo mmg tak ketara racist ke? aku tak tau sbb aku tak membesar & tak hidup lama di sana.... set ...

saya asal semenanjung. tapi mencari reseki diborneo. sabah dan sarawak both i had been there. 1st time datang sarawak, saya terkejut ada majlis korban raya haji anjuran sekolah sekolah cina dan saint. gb dan pk1 berbangsa cina datang bergotong royong melapah sapi. and for sure masakan korban pun dorang makan which in semenanjung akan jadi isu besar orang cina makan daging korban. btw disini orang melayunya tak hollier than thou seperti melayu semenanjung. same goes to chinese. MD company palm oil dari singapore pun respect melihat masyarakat borneo. truely 1malaysia.

melayu cakap

cina tak masuk kedai melayu
cina tak tolong melayu naik pangkat
cina tak beli dari kedai melayu

melayu bodoh beli dari cina
melayu lupa diri kerja dengan cina
melayu khianat melayu bila
beli dari cina
melayu tak maju sebab cina
lagi pandai berniaga

melayu cakap lahhhhhhhhhhhhhhhhhhh

incrossroad posted on 2-6-2014 02:22 PM
tak boleh salahkan cina.

cara cina buat business, dia tak kesal you chinese, malay & indian...a ...

mmg ada bos cina yg tak memilih bangsa tp masih ada jugak yg memilih.... sama juga bos melayu kt GLC, ada yg suka ada bangsa lain di kalangan majoriti staff melayu, ada jugak yg tak suka..... india pun sama, satu company boleh jadi gelap sebab dipenuhi bangsa dia aje........ semua bangsa racist...........

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 01:56 PM
So..buat bangsa Cina...bukan Cina sahaja didiskriminasi oleh Melayu..tapi melayu pun didiskriminasi  ...

cina tu keje ngan sapa ? IPTA kan....IPTA sapa yg pun kerajaan malaysia yg punya.....kerajaan malaysia sapa yg punya ? UMNO yg punya.....utk dia naik pangkat dia  buat laa kajian pasal melayu jd mangsa racist ngan bangsa cino....dia tak buat kajian lagi mendalam kenapa melayu tak diterima oleh company MNC yg didlm nyer majoriti cino.....sbb utama skill tak cukup mantap.....cuba kalu skill mantap cino ambik jer keje tak kira ko bangsa apa.....aku dah 7 tahun keje....dah berapa banyak company aku lompat .....ok jer tak der masalah pun....bg aku mudah jer.....nak duit lebih kena lompat keje....nak stay bertahun2 dlm satu company ni buang masa jer.....ko nak tunggu org bg ko naik pangkat baik tak yah laaa.....tp kalu ko lompat atleast 25%-30% increment ko dpt dr gaji terdahulu.....sebelum lompat keje make sure skill kena mantap laa.....skill mantap org siap buy out lagi notis period ko dgn company lama
Last edited by sidewinder on 2-6-2014 02:29 PM

PE-DX03 posted on 2-6-2014 02:08 PM
kalau mind set sudah di set racist, tak kira apa bangsa pun. bukan cina sahaja ada racist atau pal ...

saya plak darah campur melayu cina..beragama islam...lahir pertengahan tahun 50an...so..saya tahu beza dulu dan sekarang..rasisnya macam mana dulu dan sekarang.

diSemenanjung...bukan soal sendiri sahaja..kalau hari2 ditiupkan rasis oleh pemimpin2 politik dan ngo2 yg berasaskan kaum macam Dong Jong...maka mahu tak mahu akan ada pemimpin politik sebelah sini akan bersikap rasis dan akan tumbuh pula ngo2 yg bersikap rasis spt PERKASA, JATI, dsb..itu pasti akan berlaku.

Macam saya...sebelum 13 mei berlaku...saya tidak kisah utk tinggal dikwsn mana cina ka india ka...tapi selepas berlakunya 13 mei...saya sendiri akan memilih dikwsn majoriti melayu...gitu gak saya berpesan pada anak2, bini dan saudara2 saya yg lain...bukan apa...kalau berlaku lagi 13 mei..kita tidak terperangkap...itu naluri saya selepas 13 Mei...yg mana sebelumnya saya tidak rasa pun.

sebab tu..bila bangsa asing cuba mempertikaikan sejarah dan perlembagaan negara..pk kesannya...krn kesannya sangat merugikan kita rakyat Malaysia..termasuk sabah dan sarawak.

PE-DX03 posted on 2-6-2014 02:23 PM
saya asal semenanjung. tapi mencari reseki diborneo. sabah dan sarawak both i had been there. 1st  ...

ada pendapat yg kata haram bg daging korban (& daging akikah) kpd bukan islam.... tp setau aku isu tu tergantung di situ, furu'..... maybe islam semenanjung lebih pd faham korban tu satu ibadah, maka tak blh dikaitkan dgn non muslim? aku letak tanda soalan kt situ sbb aku pun tak tau..... yg aku tau pegang, hal2 mcm ni  ia lebih kepada hal kemasyaratan sahaja......

sidewinder posted on 2-6-2014 02:27 PM
cina tu keje ngan sapa ? IPTA kan....IPTA sapa yg pun kerajaan malaysia yg punya.....kerajaan mala ...

itu masalah ko sebenarnya...membaca artikal...tapi nak faham apa yg ko nak fahamkan je..keseluruhan artikal ko susah nak hadam.

Jadi kalau Cina kerja ngan Kerajaan....ko chop dia sebagai barua kerajaan lah..ko ingat semua pensyarah yg kerja ngan kerajaan ni akan sokong kerajaan ka?...ko mabuk daun ketum ka?.

nak ko baca betul2 ni.

.Apa yang dihasilkan adalah berdasarkan suatu kajian mereka terhadap syarikat-syarikat cina dan syarikat Antarabangsa dimana jawatan tinggi di pegang oleh kaum cina. Kajian tersebut di lakukan dengan menghantar ‘resume’ kelayakan calon rekaan terdiri dari Melayu dan Cina yang mempunyai kelayakan yang hampir serupa yang baru tamat universiti kepada mana mana syarikat cina yang mengiklankan kerja kosong.

Ini adalah penemuan dua orang pensyarah kanan Dr Lee Hwok Aun dan Dr Muhammed Abdul Khalid dari Jabatan Pengajian Pembangunan, Universiti Malaya hasil suatu eksperimen kajian selama tiga tahun yang mereka lakukan untuk mengetahui sama ada panggilan untuk temu duga calon-calon yang memohon berdasarkan kualiti kelayakan atau berdasarkan bangsa.

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 02:37 PM
saya plak darah campur melayu cina..beragama islam...lahir pertengahan tahun 50an...so..saya tahu  ...

oh sebab tu ke melayu totok tak nak berumahtangga di kejiranan yg majoriti cina?

saya pulak tak suka hidup dikalangan jiran tetangga melayu sebab tahap busybody, kepochi, perangai makcik pprt yg sangat tinggi & terserlah........ nnt rusak akhlak anak2 saya.......

incrossroad posted on 2-6-2014 02:22 PM
tak boleh salahkan cina.

cara cina buat business, dia tak kesal you chinese, malay & indian...a ...

bullshit semua tu...my family pernah kerja ngan sykt cina..same level..malah lebih pengalaman..cina yg baru masuk 2 tahun dah dinaikkan pangkat..indian pun sama...matilah duk kat jawatan tu je...diperah plak lagi macam hamba abdi..