CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 02:45 PM
itu masalah ko sebenarnya...membaca artikal...tapi nak faham apa yg ko nak fahamkan je..keseluruha ...

ko ni mudah sgt kena kencing ngan artikal2 mcm ni......ko ambik pil khayal ker ? pil kuda ? ganja ?soalan aku, ko ada nampak resume rekaan yg prof tu anta ? Utk pengetahuan ko la....company international MNC dia org ada system filtering dia sendiri....dr situ dia org akan background check sblm dia org panggil interview.....dia org boleh filter resume tu fake ke atau org tu betul wujud......kalu company cinepek atas bukit tu aku tak tau laa......

bidacool posted on 2-6-2014 02:47 PM
oh sebab tu ke melayu totok tak nak berumahtangga di kejiranan yg majoriti cina?

saya pulak ta ...

kepo2 melayu jiran kita...kita boleh buat dek je..setidak2nya kalau berlaku 13 mei mengejut plak tanpa kita sedar..jiran2 kita yg kepo tu takkan sembelih kita sekeluarga hidup2.

tapi kalau jiran kita kiri kanan depan belakang?..terperangkap macam kes panggung wayang kat pudu dulu tu...sekor pun tak sedar..tahu2 dah terperangkap...mereka2 tulah yg paling awal jadi mangsa.....lu pk lah sendiri...

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 02:50 PM
bullshit semua tu...my family pernah kerja ngan sykt cina..same level..malah lebih pengalaman..cin ...

tak yah laa nak bullshit bagai......kan aku cakap.....ko tak yah nak tunggu pangkat ko naik sgt la...setahun dua tak naik....ko blah laa cari keje lain....ko akan dpt 25%-30% increment bila ko jump.....pangkat tinggi gaji kecik wat apa....sbb pangkat tak leh guna masa nak beli brg....duit byk boleh guna utk beli barang.....hanya org weng jer dok tunggu pangkat sampai bertahun2 tak naik...tp tunggu jer setia sgt....ko tgk dlm politik pun mcm tu....dok dlm UMNO punya laa lama tp tak dpt apa2....so blah laa gi PKR.....dpt laa duit pangkat....project skit....

sidewinder posted on 2-6-2014 02:51 PM
ko ni mudah sgt kena kencing ngan artikal2 mcm ni......ko ambik pil khayal ker ? pil kuda ? ganja  ...

so...ko nak pertikaikan plak kajian yg mereka dah buat dan dibentangkan didalam seminar “Tahap Diskriminasi: Bangsa dan pengambilan Graduan di Malaysia” anjuran Institut Kajian Malaysia dan Antarabangsa (IKMAS), Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM).

pi mabuk daun ketum lagi lah.. Last edited by Anak_Nogori on 2-6-2014 02:59 PM

benda ni dah lama sgt jadi
dari aku start kerja awal 2000
even long time before that

baru sedar ke?
aiyooo....

blom lagi tgk tahap gaji...
dpt tp tahap gaji mmg berbeza
mcm opis akku skaarang
mgr malay dpt la around 5k which lebih dlm 500 je dgn exec cina...
kalau mgr cina maybe 10k boleh cecah

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 02:57 PM
so...ko nak pertikaikan plak kajian yg mereka dah buat dan dibentangkan didalam seminar “Tahap Di ...

yes....aku pertikaikan kajian tu...sbb kajian tu tak dibuat secara menyeluruh....punca...sebab...bagaimana nak tackle isu tu pun tak der.....pastu fokus kat satu kaum sajer.....kenapa tak buat kajian utk rakyat malaysia ? kenapa perlu main sentimen....bangkitkan isu kaum ? kajian yg patut dilakukan mcm mana nak tingkatkan skill tu.....wat kajian apa yg industri nak....update silibus kat universiti ke....jgn terlalu berorientasikan exam ker, fokus kepada kemahiran......bkn nyer menyalahkan bangsa lain sbb bangsa tu bersikap racist.....
Last edited by sidewinder on 2-6-2014 03:02 PM

Follow Us
sidewinder posted on 2-6-2014 02:51 PM
ko ni mudah sgt kena kencing ngan artikal2 mcm ni......ko ambik pil khayal ker ? pil kuda ? ganja  ...

kalu GLC, sampai rekod ko ada buat pinjaman along pun dorang check jugak..... setakat CV ni, eleh kacang je ko nak dapatkan sebaik ko tau nama penuh orang tu, field apa dia kerja skrg.... ala senangnya....

sidewinder posted on 2-6-2014 03:00 PM
yes....aku pertikaikan kajian tu...sbb kajian tu tak dibuat secara menyeluruh....punca...sebab...b ...

then aku dan yg lain2 nak kena sokong ko plak ke?.

ko ingat pembentangan tu kat dewan org ramai dikg ko ke?...tak ada hasil2 kajiannya.

memang ko ni mabuk daun ketum lah.

Z77 posted on 2-6-2014 01:54 PM
ambik yg kecil je la kedai makan makcik kawan aku...curi duit, curi makanan, curi bahan mentah pun ...

me layu kan.......hemm......

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 02:54 PM
kepo2 melayu jiran kita...kita boleh buat dek je..setidak2nya kalau berlaku 13 mei mengejut plak t ...

tau tak kenapa pakcik AN masih ditakuti berlaku 13 mei? sbb mental pakcik AN masih lagi sarat dgn racist...... payah kan nak buang racist tu....

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 03:03 PM
then aku dan yg lain2 nak kena sokong ko plak ke?.

ko ingat pembentangan tu kat dewan org ramai ...

ada ke aku soh ko sokong aku ? aku cuma bangkang pendapat ko jer.....lek ahh jgn sensitif sgt.....dlm berforum ni tak istilah paksaan.....apa aku cakap ko kena sokong.....apa yg ko cakap aku kena sokong....mana ko atau rasa tak betul ko cakap jer la...tak kan benda mcm tu aku nak ajar kot....

bidacool posted on 2-6-2014 03:05 PM
tau tak kenapa pakcik AN masih ditakuti berlaku 13 mei? sbb mental pakcik AN masih lagi sarat dgn  ...

sebab peristiwa trajedi 13 mei tu..tu zaman saya...ko tunggu plak zaman ko...ko plak terperangkap..hidup kwsn majoriti bukan melayu...ko hidup...anak bini ko plak yg jadi mangsa...tengok plak pendirian ko waktu..sekarang ko boleh cakap lah..

bidacool posted on 2-6-2014 03:05 PM
tau tak kenapa pakcik AN masih ditakuti berlaku 13 mei? sbb mental pakcik AN masih lagi sarat dgn  ...

Cine selet bersepah racist hang takmo kata?

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 03:08 PM
sebab peristiwa trajedi 13 mei tu..tu zaman saya...ko tunggu plak zaman ko...ko plak terperangkap. ...

Zaman AN? Bape umo AN time 13 mei?

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 03:08 PM
sebab peristiwa trajedi 13 mei tu..tu zaman saya...ko tunggu plak zaman ko...ko plak terperangkap. ...

baik la, saya tunggu zaman saya pulak.... moga2 tak perlu la lalui kesulitan yg pakcik AN dh lalui zaman kecik dia dulu.....

Babai posted on 2-6-2014 03:09 PM
Cine selet bersepah racist hang takmo kata?

late edition la ko ni.... aku dh ngata dah awal tadi.......

bidacool posted on 2-6-2014 03:03 PM
kalu GLC, sampai rekod ko ada buat pinjaman along pun dorang check jugak..... setakat CV ni, eleh  ...

aku penah keje ngan exxonmobil......saman traffic pun dia check ada ke tak....selagi tak settle saman traffic tu selagi tu dia tak kan issue offer letter.....hutang along tu mcm mengarut ...sbb perbankkan along sdn bhd ni tak pakai system...tak der server...tak der database....tak der network yg link ngan bank negara.....paling bagus dia org ada pun aku rasa MS Excel jer kot....tu yg peminjam yg dah byr berkali2 hutang tak kurang2....sbb along tu tak update rekod....so mcm mana MNC company nak korek rekod ko ? tipu ni....kencing ni ....auta ni

Babai posted on 2-6-2014 03:10 PM
Zaman AN? Bape umo AN time 13 mei?

belasan tahun..rumah saya jadi pot berkumpulnya masing2 membuat persediaan sekiranya sampai pergaduhan tu ke kg kami..masa tu bergantungan lah kain2 kuning..takbir dan sebagainya..

laaa tak habis2 13mei 13mei....benda tu dah jd sejarah laa....org zaman skrang dah pandai laa....org zaman skrang kalu yg jenis CERDIK dia akan cari duit utk family....mana skill yg kurang dia pegi cari...upgrade....nak memanjang salahkan bangsa lain sampai kemana ?.....nak bergaduh bagai dpt apa ? yg KURANG CERDIK plak....tu haa memanjang nak salahkan org.....kata org play racist card... Last edited by sidewinder on 2-6-2014 03:19 PM

bidacool posted on 2-6-2014 03:11 PM
baik la, saya tunggu zaman saya pulak.... moga2 tak perlu la lalui kesulitan yg pakcik AN dh lalui ...

so..jangan takabur...kalau dulu pernah berlaku...tak ada jaminan takkan berlaku lagi lepas ni...ko pk sendirilah apa yg saya dah katakan semua kat atas tu...nak dengar..dengar...rasa karut...abaikan jelah..