CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

sidewinder posted on 2-6-2014 03:12 PM
aku penah keje ngan exxonmobil......saman traffic pun dia check ada ke tak....selagi tak settle sa ...

tau takpe........  tp dh kata mcm tu, aku ya kan aje la..... hahaha.... kot ada kaki dlm tu yg bg info along....

aku saman traffic pun tak sempat nk check.... rajinnya HR nak tolong check kan......bagus tu, boleh la bayar terus saman... mmg kena bayar pun, bukan sbb nk dpt offer letter baru nk bayar....

13 mei akan berlaku kalu prof2 selalu wat kajian mengarut.......wat kajian pasal benda remeh....pasal kaum....main sentimen....prof2 mcm ni aku katagori sbg prof2 yg tak der keje lain....wat laa kajian mcm mana nak buat kapal terbang jet ke.....nanti tak yah laa malaysia beli dr luar.....yg itu lagi berfaedah

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 03:17 PM
so..jangan takabur...kalau dulu pernah berlaku...tak ada jaminan takkan berlaku lagi lepas ni...ko ...

tapi mmg saya tak berapa berkenan duduk area melayu ramai.... byk sgt citer tak best dr makcik pakcik level mental pprt........ so biar la saya diam2 kat tpt saya skrg ni.... jiran sebelah rumah pun tak tau nama siapa...

sidewinder posted on 2-6-2014 03:22 PM
13 mei akan berlaku kalu prof2 selalu wat kajian mengarut.......wat kajian pasal benda remeh....pasa ...

sepatutnya kajian2 berdasarkan kaum ni tak patut dibuat walaupon ada hak kebebasan ilmu...cuma byk lg kajian boleh dibuat mcm kos sara hidup, masalah PATI, peningkatan jenayah, masalah ketirisan, masalah penceraian dan sebagainya....orang asyik dok ingat 13 mei...13 mei...13 mei...anggapla ia sebagai pengajaran  dan sejarah...masa ni lah nasional perpaduan perlu ada....ini tak 13 mei 13 mei......yang gaduh pon kaum banjar dan minang je...suku melayu lain tak da join pon....kita mahu kan orang nusantara menjadi maju dalam pemikiran dan ekonomi serta politik...bukan dok asyik ingat masa lampau...

bidacool posted on 2-6-2014 03:22 PM
tapi mmg saya tak berapa berkenan duduk area melayu ramai.... byk sgt citer tak best dr makcik pak ...

tak ada masalah..cuma jangan takabur je...sekali tuhan uji...ko boleh halang ke?..

the_killer posted on 2-6-2014 03:26 PM
sepatutnya kajian2 berdasarkan kaum ni tak patut dibuat walaupon ada hak kebebasan ilmu...cuma byk ...

masa lampau tu adalah sejarah..macam sejarah cina india indon mai Tanah Melayu...kalau tak ada sejarah...macam mana kita nak tahu?.

Melalui sejarah lah kalau kita bangsa yg berilmu...ianya dijadikan pedoman..dijadikan pengajaran..supaya jangan bangkit lagi...ni tak...asik rasis je memanjang..asik mempertikaikan apa yg telah dipersetujui bersama..org lain dituduh rasis..kalau dia..menuntut hak...habah dia menuntut hak...

Follow Us
Silap melayu jugak..dah berpuluh tahun kerajaan sediakan macam2 bantuan..dah beratus2 program yang melibatkan berbilion dana disediakan untuk membangunkan ekonomi melayu. tapi tak sepenuhnya berjaya. dari segi pendidikan tinggi, mungkin berjaya...tapi dari segi menjana ekonomi sendiri, tu belum nampak hasilnya sangat.

Bila jadi macam ni dan terdesak nak melahirkan golongan pertengahan, kerajaan himpun semua lulusan univ ke dalam sektor kerajaan dan GLC..tapi sampai bila..sebab graduan semakin ramai...Graduan melayu kena belajar berniaga, tak kiralah perniagaan apa sekalipun yang mampu menjana ekonomi dan mencipta peluang pekerjaan.

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 03:33 PM
masa lampau tu adalah sejarah..macam sejarah cina india indon mai Tanah Melayu...kalau tak ada sej ...

sejarah memang dijadikan pedoman...tp pada masa yang sama ia mampu memberikan pengajaran untuk kita perbaiki kelemahan kita agar perkara buruk tu tak akan ulang, kalo siki2 asyik sentimen2 anti cina...tp bila brg2 cina...itu nama hipokrit...aku ngk kat sini orang asli dan dayak borneo diam ja berbanding suku nusantara ni....kalo cina dok pertikai hak kesitimewaan bumi, sebagai orang melayu..perlukah angkat senjata pedang....sepatutnya lawannya adalah hujah yg berilmu....bukan dok bg amaran mcm2....orang bg api....kita bagi air....bukan bg api balik

indah30 posted on 2-6-2014 03:34 PM
Silap melayu jugak..dah berpuluh tahun kerajaan sediakan macam2 bantuan..dah beratus2 program yang m ...

bagaimana nasib pada orang asli dan dayak?

sejarah negara yang
di tulis  di formulakan
oleh kerajaan BN

lawak lawak lawak

sidewinder posted on 2-6-2014 03:00 PM
yes....aku pertikaikan kajian tu...sbb kajian tu tak dibuat secara menyeluruh....punca...sebab...b ...

u dah tengaok dah ke method kajian tu ?

the_killer posted on 2-6-2014 03:41 PM
sejarah memang dijadikan pedoman...tp pada masa yang sama ia mampu memberikan pengajaran untuk kit ...

ada hujahnya...bukan tak ada...tapi masih jugak nak dipertikaikan lagi...sampai tubuh plak Red Bean Army..so..nampak sangat nak timbulkan semula peristiwa berdarah tu semula..

indah30 posted on 2-6-2014 03:34 PM
Silap melayu jugak..dah berpuluh tahun kerajaan sediakan macam2 bantuan..dah beratus2 program yang m ...

memang ada salah melayu..diakui...kalau saya ceritakan kang...satu page pun tak cukup.....tapi cina jangan amik kesempatan plak..lepas tu tuduh melayu ni rasis...yg dia tuntut hak..bukannya rasis...ni ug buatkan melayu ramai yg marah.

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:02 PM
ada hujahnya...bukan tak ada...tapi masih jugak nak dipertikaikan lagi...sampai tubuh plak Red Bea ...

kena ingat....apabila sampai sesuatu berita kena selidik betul2 dahulu, sumbernya..sahih kan dulu....zaman sekarang zaman cyber.....maklumat sekelip mata sampai....zaman skang bukan zaman dulu...zaman dulu kebanyakkan cerita dari mulut ke mulut dan saksi didepan mata..skang hanya klik sahaja...boleh mengakibatkan bencana...jika pikiran tidak rasional...maka tindakan kita akan jadi tidak rasional....

sidewinder posted on 2-6-2014 03:00 PM
yes....aku pertikaikan kajian tu...sbb kajian tu tak dibuat secara menyeluruh....punca...sebab...b ...

u know setiap kajian ada objective dia , ada method dia,
pada saya kajian itu mempunyai objective tertentu yg penyelidik telah rekodkan...
dia menguji hipotesis kajian itu

dan berdasarkan data yg diperolehi itu dia analyse
dia tengok pattern
dia huraikan
dia formulasikan

apa salahnya

sebab kita boleh kata apa saja ye, tanpa melihat atau menghadiri pun seminar itu.

lagipun , kalau dibaca bebetul, penyelidik terbabit berkata bukan objective dia nak buat kajian terarah ke arah itu tapi nak tengok apa kurangkan graduate Malays in terms of aptitude atau etc yg menyebabkan depa tak dapat kerja
so dia buat ...dari situ of course ini PhD work lah , dan kualiti control dijaga oleh pihak jawatankuasa uni itu , penyelia dia
etc

so  pada saya tak salah...kajian itu tak salah
data tetap data

yg penting bagaimana nak manfaatkan dapatan data

pada saya tak ada makna pun mengecam kajian orang sebelum kita tahu apa benda pun

i try not to comment sebab i tak tahu objective general, specifics
hypotheses dia pun

dan kena ingat

ada beza informasi dengan ilmu...

sebab tu dalam hal hal tertentu informasi sahaja tak cukup ...

the_killer posted on 2-6-2014 03:26 PM
sepatutnya kajian2 berdasarkan kaum ni tak patut dibuat walaupon ada hak kebebasan ilmu...cuma byk ...

perangai org umno mcm tu laa....org tak sokong dia....dia main sentimen kaum....dia petik 13 mei.....dia takut2 kan org dgn 13 mei.....itu jer la modal dia org....dia ingat org hidup dlm zaman 60an lagi ke....zaman 60an tak ramai org yg tau membaca nak menulis....so senang la kena tipu...kena hasut....skrang ni org dah jauh dr tahu membaca dan menulis....tak semudah tu kena kencing

melayu didiskriminasi????????????????????

ade haku kesah?????

the_killer posted on 2-6-2014 04:05 PM
kena ingat....apabila sampai sesuatu berita kena selidik betul2 dahulu, sumbernya..sahih kan dulu. ...

yes....kena selidik dulu..kena bertanggungjawap dgn apa yg kita sampaikan..jangan salahkan org lain.

tapi tetap tak salah ingat sejarah..

mbhcsf posted on 2-6-2014 04:07 PM
u know setiap kajian ada objective dia , ada method dia,
pada saya kajian itu mempunyai objectiv ...

ada org ingat kajian Dr2 pensyarah2 tu macam budak2 SRP buat kajian kot...