CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soullock

[Tempatan] Diskriminasikan melayu......kajian pensyarah cina

Bukan melayu ka yg suka diskriminasi dan racist???
Hihihihihi

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:13 PM
ada org ingat kajian Dr2 pensyarah2 tu macam budak2 SRP buat kajian kot...

itu pendapat sayalah...saya sebenarnya tak nak masuk campur  tentang argument Uncle and XX ...sebab saya tak baca thread ni cuma saya baca article dan lihat secara rawak je...

so unCle nyer situasi yg uncle argue tu saya tak berape aware

cumanya saya kata kajian itu ada method, ada objective kajian dan i am sure in PhD depa akan tengok methods etc

so nak kata ...kenapa tak buat katrakyat malaysia
kenapa itu ini

well itu terpulang pada  objective kajian itu ,
dan hipotesis kajian itu ...

haha gud jobbbbb ..i luv this research....

memang VAVI...betul la cina komunisss

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:11 PM
yes....kena selidik dulu..kena bertanggungjawap dgn apa yg kita sampaikan..jangan salahkan org lai ...

tak salah ingat sejarah....tetapi persoalannya ialah bagaimana kita tidak perlu diheret kearah sesuatu yang tidak elok pada masa lampau.....zaman semakin meningkat...ekonomi orang bumiputera semakin mengecil....kenapa jadi begini? salahkan cina? lihat anak2 muda melayu dan bumiputera lain...dimana mereka? dijalan raya merempit? di lokap akibat hisap dadah dan rogol? dirumah akibat dibuang sekolah? dirumah anak2 pengasih? sedangkan anak2 muda cina sudah mula menceburi dalam bidang ekonomi dan hartanah......persoalan saya..kenapa ini berlaku? sejak dari merdeka kerajaan dah buat mcm2 pada bumiputera....tp kenapa hasilnya takda? salahkan cina? jgn marahkan cina jika ekonomi mereka pegang...jgn salahkan cina jika mereka begitu jauh tinggalkan kita....salahkan diri sendiri....kenapa kita tertinggal jauh...

mbhcsf posted on 2-6-2014 04:02 PM
u dah tengaok dah ke method kajian tu ?

sblm aku jawab soalan ko, ko agak2 prof IPTA ni penah tak bekerja dgn industri ? FYI, kebanyakkan pensyarah2 universiti IPTA ni semua nyer fresh grad diambil bekerja...di hantar belajar sampai dpt PHD dan tak penah merasa experience real industri.....tu laa kajian2 mereka mcm ni la main sentimen....cara org industri berfikir base on fact.......bila org industri jd lecture....dia akan bercerita pengalaman dia kepada student2 semasa dia di dlm industri....tp kalu org2 akademik ni dia nak cite apa ? cite pengalaman dia jd student ? tak syok...tak berguna masa nak pegi interview.....haaa kat sini IPTA kena wat kajian....kena bukak mata ambik org2 ada pengalaman dlm industri baru cun

sidewinder posted on 2-6-2014 03:00 PM
yes....aku pertikaikan kajian tu...sbb kajian tu tak dibuat secara menyeluruh....punca...sebab...b ...

i am sure kalau ditanya apa justifikasi / implikasi kajian ( ni mesti ada laaaa - kalau tak ada i am sure query about his PhD )

well... sebab kita tak tahu ...

Follow Us
Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:13 PM
ada org ingat kajian Dr2 pensyarah2 tu macam budak2 SRP buat kajian kot...

DR yg buat kajian pun keluar2 je jadi lecture....2-3  tahun jadi lecture pihak universiti anta gi buat master...pastu PHD.....tak der langsung pengalaman dlm bidang industri sebenar......mcm2 mana laa graduan yg keluar pun level SRP....bila dah level SRP mula laa salah kan bangsa lain sbb main racist card....pastu asyik 13 mei....13 mei ....13 mei ....modal lain plzz

sidewinder posted on 2-6-2014 04:19 PM
sblm aku jawab soalan ko, ko agak2 prof IPTA ni penah tak bekerja dgn industri ? FYI, kebanyakkan  ...

i said , tengok kajian itu

itu dakwaan anda , fine semua org ada mendakwa itu ini

itu your own presumptions

kita tak tahu

a) apa bentuk kajian ini - apa justifikasi
b) objective kajian
c) hipotesis
d) kaeddah analisis

so buat ape melenting ?

sebab look carefully

penyelidik tu  kata pun depa nak tengok : pasai apa - kenape graduan Melayu tidak mendapat peluang pekerjaan

etc etc sedangkan graduan lain dapat

so depa nak tengok itu

dan dalam kajian itu dalam peringkat PhD

dah ada pembentanga peringkat jabatan , fakulti etc

so kita boleh tanya methods etc

so pada saya soalan yg relevan ialah method, objective , kaedah analisis

what you have told me yes, itu presumptions ( andaian yg valid ) tapi  u tak akan tahu kalau tak tengok kajian tu

U REACTING towards kajian itu

kalau nak kritik

tengok tang objective dan methods

itupun kita tak tahu

so advise saya ialah

supaya penyeldiik ni pi published...sebab good pun for his CV and his lecturer's KPI.
da hantaq Q1 journal

so it is peer reviewed

sidewinder posted on 2-6-2014 04:24 PM
DR yg buat kajian pun keluar2 je jadi lecture....2-3  tahun jadi lecture pihak universiti anta gi  ...

dan u nak kata urreaction ni level PhD  ke?

mbhcsf posted on 2-6-2014 04:17 PM
itu pendapat sayalah...saya sebenarnya tak nak masuk campur  tentang argument Uncle and XX ...seba ...

ekceli..lebih kurang lah argue kita tu...

tau sentap bila kata cina  rasis suka diskriminasi..
tang bila mengata melayu tak ingat...

the_killer posted on 2-6-2014 04:19 PM
tak salah ingat sejarah....tetapi persoalannya ialah bagaimana kita tidak perlu diheret kearah ses ...

so...paling mudah...jangan mulakan je..buat macam sebelum berlakunya 13 mei..aman dan damai...masing2 hormat menghormati sesama kita..bantu membantu..

sidewinder posted on 2-6-2014 04:24 PM
DR yg buat kajian pun keluar2 je jadi lecture....2-3  tahun jadi lecture pihak universiti anta gi  ...

sebab tu saya berani kata ko ni mabuk daun ketum...

dah dipastekan pun....masih gak ko tak faham2...tipikal punya cina..

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:26 PM
ekceli..lebih kurang lah argue kita tu...

actually isu ini tak kirang beza dengan ISU JAKIM - KKM porcine affairs - gate tu

cumanya ...dalam isu JAKIM - lab KKM tu - saya dah tulsi method,atau kaedah ujian depa ...saya juga react dengab bertanya ...dan buat saranan kalau terbukti betul buat je aduan kat tribunal pengguna.

sebab tu JAKIM ada SOP - sebab tu tak salah JAKIM sebab ia berkala...
so ada pihak kata JAKIMM buat ape buat ape? pada saya org ini tak faham ke secara berkala...so may be time tu free of porcine , time yg KKM ( i dunno macam mana sample boleh ke KKM) adakah nak tuding jari akan ketidak cekepan atau nak tunjuk pihak tertentu corrupt?

u see? sekarang  ujian jabatan kimia - yg diakreditasi kata okay...sebab bila jadi macam ni ...kan saya selalu tulis kaedah / method ...

dama konteks kajian ini , i tak faham kenape melenting sangat?

awat?

kajian it kajian
dia bukan satu dosa pun

hahaha

lawak - dan kalau nak kritik kena tahu laa apa kajian ini  dulu.

dan saya hairan

tang bab ini nak melenting , tang bab rasulullah kena fitnah dalam CI ni ...tak siapa pun nak persoalkan...
hairan. Last edited by mbhcsf on 2-6-2014 04:32 PM

tasha posted on 2-6-2014 04:27 PM
tau sentap bila kata cina  rasis suka diskriminasi..
tang bila mengata melayu tak ingat...

kan..sampai kajian selama 3 tahun oleh pensyarah2 dan dibentangkan pada seminar pun boleh dipertikaikan.

tapi kalau kajian yg dikutip dari longkang mana...boleh plak dia percaya.

Anak_Nogori posted on 2-6-2014 04:28 PM
so...paling mudah...jangan mulakan je..buat macam sebelum berlakunya 13 mei..aman dan damai...masi ...

jika orang baling api kepada kita perlukah kita baling minyak untuk semarakkan api yang kian membara....sepatutnya kita perlu menjadi air...dan air mampu padamkan api.....aku memang marah bila hak perlembagaan dipertikai...tetapi itu tidak menjadi modal aku untuk memberikan ugutan berupa masa silam kepada bangsa itu tetapi apa yg perlu kita lakukan ialah saling berhujah kepada bangsa itu mengenai persetujuan hak tersebut yang termaktub dalam kontrak sosial. Apabila berhujah mesti dalam keadaan harmonis dan aman damai...pada masa yg sama ia juga meningkatkan lagi perhubungan....persoalan saya dimana orang bumiputera sekarang? dari Orang Asli, Melayu Jati, Melayu Dagang sampai ke Peribumi Borneo..dimana mereka? jika ini mereka katakan tanah nenek moyang..kenapa mereka masih jauh tertinggal?

sidewinder posted on 2-6-2014 04:10 PM
perangai org umno mcm tu laa....org tak sokong dia....dia main sentimen kaum....dia petik 13 mei.. ...

it is a piece of research...

my god

tulah kalau nak politikkan

cer tengok dengan jujur dan kalau ada - okay ada

apa sebab ada...kan penyelidik tu kata  benda yg sama...i mean  gosh...

this is only a research...nak marah depa buat ape

lawak  je

the_killer posted on 2-6-2014 04:33 PM
jika orang baling api kepada kita perlukah kita baling minyak untuk semarakkan api yang kian memba ...

okay that's why you pulak kena buat PhD

pilah buat kaji...

Siapa2 yang bersungguh2, InsyaAllah dia boleh berjaya, tak kiralah dia bangsa apa sekalipun. kawan2 aku yang melayu ramai juga yg jadi senior manager, senior engineer kat company multinasional. tapi dorang dah buktikan kebolehan dorang. keja pun dah berpuluh tahun.

Kalau nak citer diskriminasi ni, mmg takkan habis..sbb benda ni wujud dalam pelbagai bentuk. tambah2 lagi kalau mengharap kerja makan gaji. aku pun dulu masa masuk keje kat kilang cina, gaji dgn kwn cina aku sorang ni yg sama masuk pun dah beza..walaupun skill dia lagi hampeh..tp ambil pengalaman dulu..rasa dah yakin, angkatlah kaki cari tempat lain.

Cuma aku akuilah..bab2 sales dan marketing, cina mmg bagus..sanggup drive beratus km, jumpa org sana sini...soft spoken. keje mmg teruk..tp tulah pengalaman dorang sebelum pegi lebih jauh.

sidewinder posted on 2-6-2014 04:19 PM
sblm aku jawab soalan ko, ko agak2 prof IPTA ni penah tak bekerja dgn industri ? FYI, kebanyakkan  ...

so u nak menidakkan sumbangan akademik pada industri ?

may be dalam u duduk  tengok dalam konteks  Malaysia, ni satu lagi andaian ...dan it's fine...

but not in UK...