CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kucingbuta

Apa bondo erh tu ?

azrain98 posted on 8-6-2014 10:11 AM
aku pun nak cite gak pasal kes semalam siang pagi aku dgn mak aku kena haahaha...

kesnya semalam  ...

tak sangka lak kolam p11 pun sesuatu ... dedulu sy mmg tetiap minggu swim kat sana ... ambik sesi plg akhir lagik mlm2 ... kekadang ermm biasernyer mmg selalu ... klu toilet kat pool penuh sy siap pg toilet kat belakangggg lagik sensorang ... sbb kat situ tak der sesaper pun yg teringin nak pg ... maybe sunyi drg takut hantu agaknyer ... ... klu lah sy terbaca cerita nih dulu harus ku tak berani jejak toilet yg kat blkg nun ... sib baik ku tak pernah jumpa aper2 klu tak harus pengsan ditempat kejadian ... tp 1st time sy jejak kaki kat sana dulu ... sy mmg dpt rasa tempat atau senang cerita seluruh area kat sana mmg dihuni makhluk alam lain ... tp mcm jenis yg baik2 .. tak kacau org ... sy mmg dpt rasa mender2 camnih ... rasa jerlahhh ...

bala...bala...bala...

kucingbuta posted on 8-6-2014 04:37 PM
Umah aku kat taman telok . Umah mak mertua kau dekat2 balai polis tu mybe taman desawire kot . Kan ...

Tak la....umah mak mertua aku dlm lg.....
Kan ader roundabout kecik tu...kalo pusing kiri terus ke banting kn...
Umah mak mertua aku masuk jln kg yg bole pegi pulau carey tu

fifie_olin posted on 9-6-2014 10:44 AM
leh plak ko tenung lelama ye nok...nsb baik x tersampok

Aku mmg selalu kene kacau. Time2 duk situ la. Tapi seumur hidup belum lagi la kne sampuk2 ni. Eee , tak mau la. Takutt.

seeri_7843 posted on 9-6-2014 12:34 PM
Tak la....umah mak mertua aku dlm lg.....
Kan ader roundabout kecik tu...kalo pusing kiri terus k ...

Ooooo. Tahu tahu tahu. Kalau area situ aku tak sure la. Tapi sejak highway tpg dibina, mmg mcm mcm la kat kawasan sana tu muncul benda2 tu. Kawasan yg dekat2 dengan highway tu la yg tiba2 jadi angker. Salah satu nye taman aku.

Lagi satu nak share pasal hantu tindih. Aku time duduk rumah lama aku yg kat TPG tu kerap betul kne tindih time tido. Aku pelik jugak. Bile aku baca cerita org lain pasal tindih2 ni, selalunya dorang kne tindih sekali pastu lepas baca doa dah kan. Tapi aku takk, aku bile kne tindih, aku baca doa, tetap benda tu dtg.

Boleh dikatakan dalam seminggu tu 4 5 kali aku asikk kne. Yang peliknya, bila aku baca ayat qursi ke apa apa doa ke, tak lut pun. Tapi bila aku bangun, mara2, maki maki dia tak kacau dah. Mcm tu la rutin harian aku mase duk situ.

Ada 1 hari tu, aku terjaga, aku nmpk lembaga besar badan berbulu hitam legam kelua dari bilik aku. Tapi aku mcm tak takut. Aku syak benda tu la kacau aku. Aku syak jantina dia lelaki. Tapi ada 1 malam tu, time benda tu dok tindih aku, aku marah2 dalam hati, ye larhh, penat kot balik keje nak rest dia kacau pulokk, tapi benda tu boleh gelakkan aku. Dan suare dia suare perempuan. Gelak dia mmg lain mcm la. Bangun2 terus aku ubah posisi aku tidur menghadap kanan. Selain marah, tidur posisi ke kanan je yg boleh hindar bnd tu kacau aku.

Follow Us
aku pun nak cite gak pasal kes semalam siang pagi aku dgn mak aku kena haahaha...

kesnya semalam  ...

Wah...xsangka p11 pun ada hantu siang hari..tp mng klau tgk area tu mcm sunyi sket..sedap ke hantu tu pnya roti canai?? Ntah2 korg mkn tanah..

dulu ada satu "mitos"* yg pernah terjadi di kawasan setinggan yang ada di tengah2 hutan .... di selangor ....
mereka pernah di"ganggu" oleh "makhluk" yang seakan burung besar ... (aku berada di kawasan setinggan itu untuk beberapa bulan ... kebetulan ... waktu itu isu itu sedang panas) ... and ada dua sebab yang diutarakan oleh penduduuk diatas kejadian itu:

1) lagenda/syaitan/bunian/makhluk halus yang mmang "nakal" mahupun ada sbb2 tertentu yang menyebabkan mereka muncul/menunjukkan diri

2) ilmu hitam(bnda ini dijadikan sbgai salah satu sebab kerana .... "burung besar" ini sering mengganngu anak2 gadis perkampuungan setinggan itu)

beberapa "mangsa" menyifatkan mahluk itu sbg seekor burung yg "BESAR".

**aku xberani membenarkan kisah ini ... sebab aku tak pernah terserempak sendiri
** perkara aneh saat kejadian ini yg aku alami ... aku berjumpa burung itu lewat mimpi ... tp aku xberapa ingat dengan jelas susuk mahluk itu ,,,, tp saat "jumpa" burung itu lewat mimpi ... hanya "doa" dan "pujian pada ilahi mampu aku tuturkan" ... tiada yg aneh pada mimpi itu

mende cam burung eh,  gun rasa cam pernah nampak tapi dekat bumbung hostel lar, besar jugak ala-ala cam gargoyle mat saleh tuh,so gun saje renung sebab curious mende tuh cam tengah memerhati sekeliling skali mende tu toleh dekat gun.

Yang buat gun cuak mata mende tuh cam bercahaya merah, gun dengan sesopan mungkin lompat atas katil sebab tak nak kejutkan rumet dan padan muker gun sebab da kul 2 tak tido-tido lagi

kesnya semalam  ...

Entah2 mmg ada org yg jual.. pastu dia kene sihir sampai org x nmpk kdai dia.. masa awak beli tu.. dia baca doa sampai awak jer yg nampai kdai tu...

kot la mcm tu.. cuba la pegi kdai tu lagi.. ada buka tak.. org yg sama tak???

damian_lee posted on 9-6-2014 09:52 PM
dulu ada satu "mitos"* yg pernah terjadi di kawasan setinggan yang ada di tengah2 hutan .... di sela ...

Bende tu mmg boleh menjelma dalam mcm mcm bentuk kan? Kecuali nabi kan? Tak silap aku la. Aku penah denga cerita kat sabah kot tak silap, ada perempuan ni dok picit2 ulat kecik2 yg kat tanah tu smpai mati, tetibe malam dia kerasukan. Bila berubat, ustad tu ckp jin tu marah perempuan tu bunuh anak dia(ulat kecik tu). Tak silap aku mcm tu la cite dia. Bukan setakat bnd besa je, bende kecik mcm tu pun dia boleh jadi.

sorry la pc ni problem sikit bila nak klik send dia kata not put title kejadah...so kena mention nama jelah huhu

@cowey duit tu lebur camtu jer....

@kucingbuta aku taktaulah mende tu reti tibar canai ke tak sbb aku beli roti nye ada bnyak berlapik2...ada roti boom dgn roti canai je...

@lnakass dah sodap + lapar bak hang telan jela ahahah

@msrosse aku pun sebenarnya tak pernah masuk bilik persalinan kat kolam tu...aku kalau salin baju kat pondok tu je...cover ngan towel tu je...lelaki kan ahahaha

@duniaku85 ntahla tapi tkde pun rasa2 pelik...lagipun dah buang air besar semalam heheh

@cubby_qt itu aku taktaulah tapi mak aku kalu gi makan mana2 dia akan baca doa yg aku tktau pebende...lagipun aritu pergi tengok kedai sebelah lot roti canai yg aku pgi beli ayam tu nampak femes  semacam sedangkan yg sebelah lagi lot roti canai tu senyap sunyi...maksud aku lot misteri ni kat tgh2...kalu nak pergi pun minggu depan la gi ngan kawan2...yg aku ingt masa gi beli roti canai tu ada 2 org pompuan macam tak kahwin lagi...lol

azrain98 posted on 10-6-2014 12:09 PM
sorry la pc ni problem sikit bila nak klik send dia kata not put title kejadah...so kena mention nam ...

skrg gerai roti canai tu ada lg ke? nk gak rasa roti canai special tu..

@duniaku85 aku pun tk ingt kedai tu jual ke tak..sbb tngok menu dorang ltak tk nmpak pulak perkataan roti canai/roti boom...yg ada asam pedas laksa and makanan basah yg lain...tapi gerainye tak lari kot...haha

12
Return to list New