CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5078|Reply: 23

Kekacauan di Da Lat

Salam.

Beginilah ceritanya:

"Nyak prok prek parp prep?" soal si pompuan vietnam yg mengenakan tudung saji atas kepala kepada aku. "I'm Malaysian, I dun speak vietnamese!" siot jer, ada ke punya berparas yg kacak sebegini dituduhnya aku orang vietnam... ppuuiikk!

So aku pakai bahasa isyarat je la, tunjuk2 kat ikan jenahak dan parang yg dia jual, aku bayar dan blah dr pasar tu.

Sampai je aku singgah kat satu restoran Melayu kat area Malaysia street. Pegi dapur, mintak dia proses ikan2 yg aku beli tu. Masak la apa2 pun janji kenyang.

Itulah rutin seharian sepanjang aku di HCMC. Bosan gila. Lepas makan, aku jalan kaki balik opis dan buat apa2 yg kene aku buat.

Besok hari minggu. Plan aku nak sewa motor dan pergi ke utara, ke kawasan pergunungan Da Lat. Xde apa2, cuma situ sejuk dan cantik pemandangannya.

Fast forward ====>>>

Aku lepak di sebuah resort di tepi tasik Xuan Huong... Cantik tempat nih, pokok pine merata rata... Sejuk gila la, average 16 C.

Duk lepak tepi tasik sambil layan fesbuk dan minum teh, pergghhh mmg awesome... Awek2 vietnam area ni pun ada senonoh skit la, gebu2 dan putih melepak... faktor cuaca pergunungan menzahirkan baka yang baik2... ye kot... hahahaha!!

Malam menjelma. Lepas melantak stimbot puas2, seawal jam 10pm aku rasa dah nak pengsan. Merangkak naik atas katil pun bermalas-malas. Aku pun berdengkur. Jam 3pg aku terbangun. Gila sejuk la so aku on water heater sambil berkelubung selimut. Lepas melampiaskan hajat besar dan berendam dlm bathtup berair panas, aku siap2 lalu keluar cari makan. Gila berkabus jarak penglihatan dalam 20 meter je rasanya. AKu pegi ke lobi, apa benda pun xde, restoran cafe semua tutup... aku dah kebulur... so aku pegi ke receptionist yg cun melecun tgh tersengih...

"I'm hungry, can I eat you?" Dia just senyum jer sambil mengeleng. Dengan gaya romeo yg sebati, aku mencondongkan tubuh kearahnya... "Really, I'm terribly hungry. Cafe restaurant all closed. How to eat? If there's no way to get food, you look so tasty..." dia gelak plak... tetiba dia bawak keluar sesuatu dr celah desk dia... ada roti bungkus! "There's no way to get food at 4am here sir, I can't allow you to eat me, but we can share this..." walaoweh, sikalang share roti, klu aku ni jahat, malam nanti leh share bantal plak... huhu...

Lepas kikikikikik dgn dia dan telan roti, aku pun chow, sesaja nak tgk keadaan tempat tu pepagi buta... xde org siot... so aku brjalan ke gigi tasik... hapa pon x nampak... sejuk menggila...

AKu pun terus berjalan di laluan pavement tepi tasik... Gelap gelita... Tiang lampu yg dipasang pun hanya membazir karen, cahaya x sampai sebab diselimuti kabus... Jauh gak berjalan, rasa macam x best lak tetiba sebab kiri aku penuh pokok pine dan kanan aku tasik je.. aku cadang brpatah balik... kikikikik dgn awek tadi lg best...

Seelok aku pusing jer, terus aku rasa macam kepala aku besar stadium shah alam, lutut trus longgar, mulut terkunci... Aku kaku... Depan aku, ada sesosok tubuh, persis seorang wanita dgn pakaian tradisional vietnam lengkap bertudung saji, tapi rambut mengerbang macam ada kipas tala kat dia... kepala dia tundukkan jer, so tak nampak la muka dia... jarak dalam 2 meter jer dgn aku...

Yang x bestnya, awek ni terlalu lampai... Dekat sekali ganda lampainya dr aku... Macam giant... tapi maintain sexy proportion of a girl...

.... sambung, aku nak gi mencekik

Rate

1

sambung bro sambunggg

cop2.

ni kisah benar ke imaginasi? or half-half?

tt ni mesti gedempol..mencekik jer kerja nya

wah ghost vietnam mari..

lekas sambung!

Follow Us
time borak tu kelakar. gelak2 aku baca

Adoiiii jodo finally munculllll! Mama rindu hang!

Lor jodo lamanya makan....takpa mama sebagai peminat hasil karya jodo setia dan tabah menanti!

Lor jodo lamanya makan....takpa mama sebagai peminat hasil karya jodo setia dan tabah menanti!

cite taun bila ni? huhuhu pegi makan awek vietnam ke? lama beno hehe

Soli soli... tadi keluar pegi jenjalan trus lepas makan... Tp mata sudah kuyu... So, besok pagi den sambung...

CUba gak la nak baca apa2 ayat... Gagal. Satu hapa nak sebut takleh, sangkut di rengkung. Awek tu berdiri jer, dengan rambut masih mengerbang lembut disapa angin yg tak kurasai... "Body pejal gak awek ni, tapi jenuh memanjat la" sempat akal jantan ku yg waras berfikir... dlm kekabusan yg pekat dan gelap, mata aku masih mampu mengejas pengolahan cahaya masuk ke kornea agar sosok tubuh didepan dapat diamati dgn cermat...

yela, apa lg leh aku pikir dlm keadan camtu. Nak mintak tolong dah macam patung otromen kat bt caves... keras jer... tetapi awas! maksudku sekujur tubuh, bukan organ yer... tak daya ooo time2 camtu.

baju ala2 kusam gitew, tp xde la lusuh koyak rabak... tangan x nampak sebab lengan baju sopan ala busana muslimah menutupi habis tangannya... rambut masih terbuai buai sakan ditiup apetah... muka siyes tak nampak, sebab dia bukan manusia so malap jela, xde nur yg memancar... kaki aku tak tengok plak, so aku xtau cecah tanah ke tak... dia diri tegak jer... at least, tye la nama aku ke, FB aku ke, wechat ke... bodo punya awek, bukan senang jpe jejaka yg senonoh brbanding jejantan vietnam yg apetah... huh...

So aku antara nak pitam dgn tak... Sib baik bkn spesis ju on ke, klu tak dr td dh pitam... yg menakutkan sebab saiznya besar... pelan2 awek tu menapak ke kirinya, memasuki celahan perpohon pine yg lebat dan berkabus tebal. Dia hilang. Bosan kot sebab aku tak mintak whatsapp dia...

Aku rasa sekujur tubuh macam disuntik ubat kebas... segalanya longlai... aku terjelepuk ke tanah. Macam nak pitam, tp aku lawan. Mula2 merangkak... Pastu aku cuba bangun. Terjelepuk balik, kesan anesthesia belum pudar... Aku duduk, beristighfar sambil menepuk2 sendi2... ALhamdulillah okay... Aku bangun dan menapak lemah ke lobi, sambil mengontrol catwalk... Malu weh, awek receptionist nampak jalan lembik, tak metro man la camtu... JAntung berdegup mcm x cukup darah nak pam... Tapi sempat rambut dikemaskan dan muka mengukir senyuman manis yg kelat...

Awek receptionist ada, senyum2. Tapi aku tak rasa macam nak kikikikik dgn dia, so aku just bg flying kiss dan menapak ke bilik sambil mata meliar mengushar kiri dan kanan takut2 awek lampai tetiba sergah aku...

Aku demam 3 hari dan boss terpaksa hantar supir mengutip aku utk dibawa balik ke HCMC.

Sekianlah.

Rate

1

mamaezah posted on 8-6-2014 06:49 PM
Adoiiii jodo finally munculllll! Mama rindu hang!

Salam mama... sihat noh? lama tak mai sini... tu la pasai, sat duk kat sana, sat duk kat sini... pala serabut cari pitih so x mampu nak share apa2 kat sini... InsyaAllah akan ada lagi story mory yg muncul...

otai_g posted on 8-6-2014 01:50 PM
cop2.

ni kisah benar ke imaginasi? or half-half?

Criter 1st hand bro... X caya ko gi la sana sendirik... x kuaser aku nk gi sana lagi... Tapi of course la ada tambah2 ajinomoto secubit bg ada rasa sket... klu x korang malas nak baca... buat ponat aden joh...

wah sopan betul ye awek tu

kita bygkan..kekacauan len..

Jodokast punya sentuhan is a master piece.....nasib bek tak muncul nama2 spanyol....mau keraih muka gelak!
:lol

Best...sila kena kacau lagi...supaya boleh bercerita lagi..hehe

nak lagi...heheheheh

12Next
Return to list New