CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28057|Reply: 225

Kejadian Aneh Bila Di Pejabat Siapa penah Kena?

salam..ku buka thread yang baru agar cerita tak lari dari thread asal..

kisahnya macam ni..ada satu hari tu aku pulang lewat sikit sebab banyak kerja yang patut diselesaikan.. Office aku ni nak kata besar takde lah besar mana pun. cuma bangunan lot kedai, department aku pun tingkat atas sekali..

ok back on track.. petang tu dalam pukul 6.30 petang tinggal aku sorang je dipejabat..meja aku hujung sekali, aku nak ke toilet..toilet pulak hujung sekali, bila aku melangkah melintasi 3 cubic aku terdengar pc aku terbuka dia punya disc, aku terpandang dan terfikir ada burn apa2 ke? tapi sebab sakit perut sangat aku tak ambil peduli, masuk je toilet terasa sangat sunyi, ye la sorang je kat office aku ambil tandas belakang, tandas pejabat aku ada dua..tiba2 aku terdengar tandas depan ada orang buka pili paip..terus meremang bulu, dalam hati adoi la siapa pula ni..nak tanya tak berani sebab tak dengar bunyi pintu utama nak masuk toilet buka..pastu terdengar bunyi flush toilet berbunyi..lagi la seriau..so buat bodoh, selesai je urusan dalam toilet jalan keluar tanpa melihat toilet depan yang gelap..terus ke meja sendiri,save document angkat beg nak cabut, pastu tertengok dvd place saya tertutup, tadi masa nak masuk toilet nampak terbuka..hati dah tak senang( ntah2 masa saya tengah menaip "benda" tu pun tengah tengokapa yang saya taip) huhuhu... seram woooo... tanpa pedulikan tak off pun pc terus belah..baru nak tutup pintu terdengar keyboard pc depan pintu berbunyi..macam PA tengah menaip dengan laju.. hempas pintu terus cabut lari balik..

esok borak dengan kawan..saya ingat saya sorang je penah terkena rupanya kawan yang lain pun penah kena BERSAMBUNG

Rate

1

adoi sambung pulak..

gusikuberdarah posted on 9-6-2014 04:08 PM
adoi sambung pulak..

hehehehe saya mulakan dengan kisah saya dulu hehehehe...nanti saya cuba korek dari kawan saya dengan lebih banyak lagi sementara tu boleh baca thread saya yang lain hehehhehe

huhu..sy penah jugak terkena..masa tu keje dkt area ampang park. disebabkan sabtu tu kne OT..so sy dgn sorg lg kawan kne datang pagi sabtu..janji dlm pukul 10 am mcm tu jumpa dkt ofis.. ofis ni kt tingkat 6. Disebabkan sy ni jenis punctual..so automatik tersampai awl dkt ofis tu..mmg tak de sesape lg yg datang kt situ.

So sy ambk keputusan nk sarapan dulu bihun goreng yang sy beli masa odw ke ofis td dkt pantry ofis. duduk pulak mengadap entrance pantry.. masa tengah makan tu, tetiba dengar org panggil "phewiit"..bila sy toleh, mmg tak de sesape. so sy pun teruskan la mkn..then bunyi lagi org tegur. pastu dgr bunyi perempuan bergurau2 mcm gelak2 kan sy. toleh belakang mmg tak nampak pape. so bajet ni kwn sy la.mungkin dia dh sampai kut.

So sy cepat2 la habiskan makanan tu dan terus ke depan, tempat cubicle sy tu..sekali tgk.mmg tak sesape pun.huaaa terus cuak..tp tak de la terus balik..tunggu jugak kt cubicle tu smbil pasang headphone smpai la mmber sampai.

then baru keluar cerita, mmg ramai dh terkena..siap ada makcik cleaner kne tampar kt bahu time tdo dlm surau ofis..

Rate

1

pomade.seller posted on 9-6-2014 04:10 PM
hehehehe saya mulakan dengan kisah saya dulu hehehehe...nanti saya cuba korek dari kawan saya deng ...

ok bos

kalau kat pejabat.. biase dgr org duk btukang mcm tgh ketuk2 dinding. lps tu printer duk print kertas dgn sendiri. bunyi kerusi mcm org duduk pdhal xde org. n etc2 yg biase d opis pabila xde org..

Follow Us
pomade.seller posted on 9-6-2014 04:10 PM
hehehehe saya mulakan dengan kisah saya dulu hehehehe...nanti saya cuba korek dari kawan saya deng ...

TT... jgn tulis bersambung.. kira kisah satu dah tamat.. kisah lain akan menyusul... satu kisah satu page.. ok lah.. cuma.. dlm bod mps ni.. org x suka bersambung2.. x trill gitu..

aduhai.. trend cik es betul main sambung-sambung

gusikuberdarah posted on 9-6-2014 04:12 PM
ok bos

ok2 hehehehehe

chinta89 posted on 9-6-2014 04:14 PM
kalau kat pejabat.. biase dgr org duk btukang mcm tgh ketuk2 dinding. lps tu printer duk print kerta ...

hehehe saya ada kena yang lagi hebat dari tu...cuma tunggu masa nak karangkan hehehe

cubby_qt posted on 9-6-2014 04:17 PM
TT... jgn tulis bersambung.. kira kisah satu dah tamat.. kisah lain akan menyusul... satu kisah sa ...

opz maaf yaaa...ok2 noted it hehehehe

prettyuglybabe posted on 9-6-2014 04:18 PM

hehehehe malam nanti saya sambungkan lepas anak saya tidur ya hehehe

pomade.seller posted on 9-6-2014 04:26 PM
hehehe saya ada kena yang lagi hebat dari tu...cuma tunggu masa nak karangkan hehehe

ak kena yg biase2 je.. kalau tkena juz ignore sb x kaco teruk2 hehehe..

sambung tt jgn tak sambung!

chinta89 posted on 9-6-2014 04:40 PM
ak kena yg biase2 je.. kalau tkena juz ignore sb x kaco teruk2 hehehe..

sambung tt jgn tak samb ...

malam ni saya sambung ya hehehehe

prettyuglybabe posted on 9-6-2014 04:18 PM

cik es..

legend tuh... kamsia..kamsia...

duniaku85 posted on 9-6-2014 04:11 PM
huhu..sy penah jugak terkena..masa tu keje dkt area ampang park. disebabkan sabtu tu kne OT..so sy d ...

office mana? megan avenue ka hampshire place?

dulu masa kerja dekat bandar baru ampang, bila sorang2, pintu bukak tutup sendiri. kalau sikit2 tu paham la sebab angin kan, lagipun tgh bangunan tu macam ada airwell. ni, angin takda apa takda tiba2 berdentum kuat, memang meremang la.

klobot posted on 9-6-2014 05:23 PM
office mana? megan avenue ka hampshire place?

building dkt2 dgn bangunan MCA tu..bukan megan avenue

ok kisah ni terjadi pada waktu maghrib.. yang ni di office mak saya.. kami solat disurau dengan ayah saya.. ayah saya masuk dulu untuk ambil wuduk..saya menyusul kemudian, masa saya ambil wuduk, ayah saya dah hampir selesai ambil wuduk, ayah kata dia tunggu dalam surau..setelah selesai mengambil saya baru je melangkah nak keluar dari bilik wuduk, pili air tmpt ayah saya ambil wuduk tadi terbukak.. saya terdiam dan terus berjalan masuk surau utk solat..

saya tak cakap apa dengan ayah saya.. terus saya iqamat untuk solat maghrib.. hanya saya dan ayah je yang berjemaah masa tu..habis je ayat Al-Fatihah saya sambung Amin..tapi suara bergema satu surau macam surau penuh dengan orang..saya terkejut tapi teruskan solat juga.. suara tu bergema sepanjang 3 rakaat..selesai solat saya tgk muka ayah die macam terkejut jgk tapi die teruskan berdoa seperti biasa..habis doa saya salam ayah & cepat2 bangun dan bereda smbl jalan ayah paut bahu saya.. saya tahu ayah pn ada perasaan takut..saya ckp kat ayah..jangan risau jin Islam (tapi jalan tk toleh belakang) main terus je hahahaha

Rate

1

kerja aku tak tentu masa ... kadang aku terpaksa stayback kat ofis .... one of the memorable "thing" happened ... tak tau lah apa ... tapi macam ada "sesuatu" yang asyik "minta  perhatian" ... malam tu aku pegi tandas ... then dengar mcm2 benda so aku ignore jer la ... nak sedapkan hati ... orang2 maintainence ... then time aku keluar tandas sambil pegang enset aku on the way ke tmpt duduk aku ,,,handphone aku mcm direntap and terpelanting ke belakang ... aku xnak gelabah mahupun tegur ,,,, coz tmbah kitta layan ... tmbah "gedik" benda tu ,,,, smpai jer tmpat duduk ... ada bau wangi .,.. then untuk sedapkan hati lagi ... aku tuang aku punya cologne untuuk overcome bau wangi yang satu lagi .... so aku pack up la barang2 aku .... then time aku nak naik lif ,,,, salah sorg budak yg mmang dr floor yg sama keluar dr lif yang aku nak naik tu ...  so aku senyum je la bukan kenal mana pun ... tau dia budak floor tu je ,,,, then esoknye aku terserempak ngan budak tu lagi ... then aku tegur la .. "rajin semalam .... kerja smpai malam2 ... smpai dtg ofis lagi" ... then dia kerut dahi ... then dia kata ... "mana ada ... smlm kita MC la ..." ... aku pun jawab .... "salah orang kot ..." ... sbb xnak besar2kan cite

Rate

1