CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian Aneh Bila Di Pejabat Siapa penah Kena?

Sya nk share pengalaman sya sewaktu bekerja di salah sebuah telco compamy di kl. Sya bekerja ikut shift & pada masa kejadian sya dpt shift 4pm-1.15am. Saya tgk jam bru pukul 10, sya pun dh mengeluh lambatnya masa berlalu, panggilan mlm tu x la banyk, cuma bnyk "prank" call..nak dijadikn cerita setiap meja ada disediakn cermin, so bila kita jwp call kita bole tgk reaksi muka kita sewaktu jwp call. Jam menunjukkb pkul 11, saya lihat sekeliling & rupa2 nya x smpai 10 org yg tgl & jarak antara kami selang dlm 4-5 buah meja. Bagi menghbiskn msa yg terluang sya pun sibuk memandikn haiwan peliharaan saya di dlm game "ET SOCIETY" (waktu tu game nie agk popular) ..Tiba-tiba bru sya perasan ada sesuatu memandang sya melalui cermin, & sya dpt lihat wanita yg mempunyai muka yg hodoh & rambutnya kusut, sdg tersenyum ke arah sya, sya menoleh 2 kali bg memastikan apa yg sya lihat tu bukn khayalan.sambil tu sya mbca ayat qursi..& tiba2 bnda tu hilang. Sya melihat jam masih berbaki 15 min shja untk menamatkn shift sya pd  hari itu..Dalam keadaan sunyi sepi tu, tiba2 sya terdgr wanita menjerit " Allahuakbar" sambil berlari & tiba2 pengsan di laluan menuju ke lift. Beberapa org rkn cuba membantu & menenangkn wanita itu ( kecuali saya) sbb sya dh tau apa yg wanita tu hadapi.
Tepat jam 1.15 sya punch card kemudian meluru ke lift. Wanita tadi dh di bwa turun ke ting 8. Kisah nie x berakhir di sini, dlm 3 minggu jugak pekerja di sini di ganggu & mcm2 kisah yg dialami sebelum pihak pengurusan mengambil tindakan menghalau entiti yg tidak diundang ni...sory if penceritaan kurang menarik..

hamsiahlee posted on 18-6-2014 02:46 PM
Sya nk share pengalaman sya sewaktu bekerja di salah sebuah telco compamy di kl. Sya bekerja ikut sh ...

VADS ke :p .. seram jugak kalau tengah buat keje tibe2 die mengintai huhuhu..kalau terkedu jgk hehehe

ofis aku pun ada gak.. tgh2 buat kerja tetiba pintu stor "tertutup" kuat sgt bunyi nya. padahal pintu tu mmg sedia tutup. aku dgn member terdiam masing2 pandang satu sama lain.
kalau nmpk kelibat tu dh selalu dh.. hantu sini suka main pintu. pintu bilik meeting pun selalu berbunyi mcm tutup pintu gak.

pomade.seller posted on 18-6-2014 03:16 PM
VADS ke :p .. seram jugak kalau tengah buat keje tibe2 die mengintai huhuhu..kalau terkedu jgk heh ...

Hihihi..pandai..tp sbrnya kejadian slps tu lg scary krn kemunculan cik ponti & cik ponco.

ni aku nk citer kt opis aku....pengalaman dr pada kawan aku. Cik N dgn Cik A kena stay back sbb ada kerja yg perlu diselesaikan.....sambil kerja sambil ketawa.....nk hilangkan boring....diaorg ceritala cerita yg mengelikan hati.....diaorg ketawa mmg tak ingat dunia. Lepas diaorg ketawa.....tiba-tiba ada pulak suara yg tak diundang ketawa bersama-sama diaorg tadi sampai tahap mengilai....korang bayangkan....apa lagi....kawan aku tu pun cabut tinggalkan ofis.....

ajurina posted on 18-6-2014 05:27 PM
ni aku nk citer kt opis aku....pengalaman dr pada kawan aku. Cik N dgn Cik A kena stay back sbb ada  ...

Hahaha yang ni scary siap tolong memeriahkan suasana..kalau aku pun confirm cabut

Follow Us
nana82 posted on 18-6-2014 04:09 PM
ofis aku pun ada gak.. tgh2 buat kerja tetiba pintu stor "tertutup" kuat sgt bunyi nya. padahal pint ...

Dia kacau mcm tu tkpe jgn pula datang nak kawan dah la huhuhu

hamsiahlee posted on 18-6-2014 04:55 PM
Hihihi..pandai..tp sbrnya kejadian slps tu lg scary krn kemunculan cik ponti & cik ponco.

Byk jgk kisah kat sana ya..tu belum lagi sulaiman huhuhu dekat mamak mosin.. Anak saya penah kena tego

tak_tahu posted on 17-6-2014 09:40 AM
huhu! tp lift opis aku ni dah tahap usang. nama je kementerian. eh terbagitau pulak.
tp dr m ...

nampak tak die suruh kau besenam hahaha..
ngerinya klo lift menjunam ni mak aiiii
sumpah aku black list lift tu hahaa

antara posted on 18-6-2014 06:49 PM
nampak tak die suruh kau besenam hahaha..
ngerinya klo lift menjunam ni mak aiiii
sumpah aku bla ...

Aje gile nak bsenam. Hahahahaa!! Opis aku level belas2 kot. Dahle mak buyung. Kikiki!

hamsiahlee posted on 18-6-2014 04:55 PM

Vads tu mmg meriahkan.. Sbb byk dgr org ckp menyeramkan.. Kat bangunan abg dia sebelah 1U tu pun ada gak yg jumpa

pomade.seller posted on 18-6-2014 06:27 PM
Byk jgk kisah kat sana ya..tu belum lagi sulaiman huhuhu dekat mamak mosin.. Anak saya penah kena  ...

Kat mana tu.. Cite ler

Aku pun byk kali kena... Yg paling xbole lupa... Aku kerja cyberjaya bos aussie..so kerja time dorg.. X seram sgt... X seram mcm mana yg jaga bos us... Cuma aku pnh g toilet tgh hari.. Pastu x bole keluar... Pulas pusing.. Pulas pusing ttp lock toilet tu x trbukak.. Dkt 10 min dlm tu... Dgn henfon x bawak... So dh lama tu aku pun buat dek je tggu sesiapa masuk nk mintak tlg... Sambil aku berdiri tanpa sentuh pun lock tu tetiba *Clickkkk* .. Lock terbuka sendiri... Perghhh.. Magik sungguh... Agaknya dia enjoy nak aku temankn dia dlm tu... Sib baik toilet situ lawa & wangi...

CrowneGlory posted on 18-6-2014 07:00 PM
Vads tu mmg meriahkan.. Sbb byk dgr org ckp menyeramkan.. Kat bangunan abg dia sebelah 1U tu pun a ...

Actually, waktu kejadian bangunan sblh yg sya kje tu x buka lagi sbb x dpt cf, so bagunan tu lma terbiar n myebabkn bnyk la entiti halus ni menumpang, dr apa yg sya dgr ofis kami di ganggu dtgnya drpd makhluk yg berada dlm building sebelah tu..ustaz tu dh halau mkhluk tu ke bangunan tu balik. Baru2 nie sya sempt jmpa kwn2 lma kt sna, dorang bgtau xbole nk wat apa dah halau dtg balik, sbb bangunan sebelah tu dh buka, belah sana halau ke sini, belah sini hntr ke sana..so depa bgtau hadap jr la keangkerannnya...

CrowneGlory posted on 18-6-2014 07:00 PM
Vads tu mmg meriahkan.. Sbb byk dgr org ckp menyeramkan.. Kat bangunan abg dia sebelah 1U tu pun a ...

Wuuuuuu 1U pun ada ke?huhuhu tgh bandar pesat membangun tu

hamsiahlee posted on 18-6-2014 11:12 PM
Actually, waktu kejadian bangunan sblh yg sya kje tu x buka lagi sbb x dpt cf, so bagunan tu lma t ...

Member yg dr ibm lama pindah ibm baru citer mmg cikpon mmg byk kt sana... Mmg kalau kerja x siap pun dorg make sure siapkn secepat mungkin... Takut nk stayback... Ibm baru lak ada staf lelaki dtg balik mlm nk amik brg trtinggal pastu nmpk cik Pon dkt cubicle ..

CrowneGlory posted on 18-6-2014 07:01 PM
Kat mana tu.. Cite ler

Penah makan mamak mosin???famous dengan taj mahal naan,mumtaz naan??? Kat situ ada bus stop..kat bus stop tu ada pokok besar,saya park kat situ..biasa la kalau dah melepak dengan member sure la lewat balik..masa tu anak ikut lagi..masa bayar kat cashier wife masuk kereta dulu,masa wife masuk kereta dia bau wangi semacam tapi dia tk tego..sekali anak saya boleh senyum n tangan hulur kat atas pokok tu nahhhhh walaupun tk nampak tapi situasi tu boleh la fikir sendiri..

CrowneGlory posted on 18-6-2014 07:12 PM
Aku pun byk kali kena... Yg paling xbole lupa... Aku kerja cyberjaya bos aussie..so kerja time dorg. ...

Lawa tu ok lagi...tapi wangi???hehehe..dia nak ajak ko teman die uk uk kot heheheh

pomade.seller posted on 18-6-2014 11:23 PM
Wuuuuuu 1U pun ada ke?huhuhu tgh bandar pesat membangun tu

Bukan 1U tp sebelah 1U ... Bangunan ibm tu.. Nak lg seram g parking lot dia after office hour

Hi korang.nak share jgk cerita psl ex ofis saya.
Ni kiranya 1st job saya.keja dengan 1 company kat cyberjaya.disebabkan kerja bidang IT,maka nya waktu kerja jadi 24/7 lah.masa tu kerja ikut waktu kerja negara Sweden.masuk pukul 230ptg.so balik dalam pukul 1130mlm.
Nak jadi cerita masa tu,ade user yang menyakitkan hati tak faham bahasa nk isu/failure dia fix masa tu jgk.
Saya dengan sabar melayan kerenah dia walaupun dalam hati ni sumpah seranah.kerja kat situ memang berat belah kiri dengan dosa.
Dah settle kan masalah user tu,siap2 kemas dan tengok jam dah nak pukul 1am.ok fine.lewat dah ni.
So dengan gaya diva nya,terus touch access card n pegi kt lift.kat ofis saya ni ade 2lift.1 lift yg kt bahagian lobi.1lg lift lebih kurang melalui pintu blkg.
Selalunya memang turun ikut lift blkg sbb dekat dengan parking keta.
Sampai je depan lift,kan setiap lift ada tulis kn lift tu tengah buat apa masa tu.masa tu mata ni tgk kat situ.lift tu tengah naik.dlm hati.tak payah tekan dulu lah.
Eh.lupa nk bagitahu.saya keje tingkat 5.paling atas skali.
Dalam hati maybe ada budak level bawah pun nk balik.tapi.tapi.tapi.
Lift tu datang kt tingkat saya.debor dah hati jantung dan segala organ yang ada.
Elok terbuka je lift.saya tak terus masuk.biar kan dlu.sampai lift tu tutup semula.
Dalam hati macam nak lari masuk ofis mintak kawan lelaki teman kan.tapi macam segan.sebab tak kenal sangat.
So dalam hati terus cakap mcm ni.
"Jangan lah kacau aku.aku ni penat.datang sini nak cari rezeki.ko turun lah dulu.aku nak balik ni"
So dengan gagah nya melangkah masuk lift dengan baca ayatul kursi.tak tahu lah perasaan masa tu.nak cakap dh biasa,tak jugak.tapi saya dah banyak kali dipermainkan.sejak pernah terkena tempias perbuatan orang masa saya umur 12tahun dulu. Last edited by chomort on 18-6-2014 11:48 PM