CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian Aneh Bila Di Pejabat Siapa penah Kena?

kisah 1 :
sorang pegawai pompuan ni (nama N) stay back sambil ditemani husband dia... time dah hampir maghrib... tetiba si husband nampak lembaga pompuan aka cik melur berdiri di antar kerusi yang dia duduk dan meja komputer si N.. time tu cik melur ni membelakangkan husband N dan si N plak membelakangkan cik melur (dapat bayangkan x?).. N mmg x nampak cik melur ni walaupun depan meja komputer N ni ada cermin.. dia cuma heran tgk muka husband dia yg tetiba pucat x berdarah je... lps tu ASAP tinggalkan ofis..

kisah 2 :
di wing ofis yang satu ni, pernah ada yg cerita psl dgr bunyi keyboard diketuk2, bunyi tapak kaki, etc... tapi assistant aku buat berani stay sorg2 lewat petang.. tp satu hari terpaksa gak panggil kawan di tingkat atas utk temankan dia buat keja sebab tetiba je dgr bunyi budak menangis dan menjerit!!! kwn dia yg x tau reason kenapa dia diajak teman tetiba ni, duduklah di luar bilik assistant aku sorg2 dia... dia pun dgr benda yg sama tp buat derk je.. bila diorg dah masuk keta nak balik umah, barulah assistant aku bgtau apa yg dia dgr tu.. kwn dia pun bgtau dia dgr gak tp buat derk je la malas nak layan..

kisah 3:
engineer ofis aku akan tutup pintu bilik masing2 bila diorg stayback di ofis.. sebabnya, diorg pernah nampak sepasang kaki berjalan tanpa ada badan di luar pintu bilik diorg.. kekadang ada bentuk tapak kaki lembap/basah mcm melangkah di atas lantai kayu tu..

kisah 4 :
staf yg sorg ni datang ofis pd hari sabtu sbb nak settlekan keja... masa datang ok je.. tp bila kluar dr pintu ofis dia utk ke lif, dia ternampak ada pompuan dok merenung dia dari hujung laluan ke lif tu... pakai baju putih dengan rambut lurus sampai paras paha... x bergerak pun.. just renung dia dgn muka yg xde perasaan.. staf ni dah cuak sbb tgk pompuan ni lain mcm... so dia pecut lari ke lif dgn harapan pompuan tu x tetiba je mhalang lalun dia ke lif..

kisah 5 :
kekadang time terlambat balik umah, ada je yg ketuk tingkap bilik staf termasuk aku dr luar... bilik aku di tingkat belas2 okayyyyy... aku just finish up setakat yg patut n balik.. aku anggap penghuni lg satu nak masuk shift dia dah n remind kitorg supaya balik cpt..

tu sebahagian dr kisah ofis aku... mmg ada bnyk cerita la.. sampaikan pernah big bos aku call aku marah2 sbb aku tinggalkn dia sorg2 di ofis senja tu.. kes balik x bgtau dia...hehehe
Last edited by makkenits on 11-6-2014 02:05 PM

woaaa manyaknye cite. bedebor2 aku nak ngabehkan satu2 gigih aku kosentret.

padahal hati libang-libu ni td ada buat salah dgn bos. aritu aku baca emel tu auto-reject sbb pegawai xde kat opis. skali auto-reply daa dok mentioned pegawai xde kt opis, brcuti.

aku fikir kompemla emel direject sbb pegawai tu x reply smpi kesudah samada nak attend @ tak. . rupanya dia trima emel tu. dahla meeting batal harini, pegawai tu dtg dr jauh gak nak attend meeting. dek kerana fikir emel auto-reject, aku xde la hntr surat batalkan panggilan meeting. tggu kluarkan surat panggilan baru je nanti.

dah x psl bos aku kene g jumpe pegawai tu utk explain. wawawa! matiklar aku. arini opis aku double seram la jwbnya.

tggu apa respon bos lps jumpa pegawai tu, baru aku share cite2 seram opis aku ek. i is takut.

Baru je alami dalam bulan ni.
Kes-kes di bawah berlaku lepas opis tingkat paling atas (xpenah gune bertahun lamanye, hanya digunakan untuk letak drawing dan barang2 x pakai) di renovate.
Keje kat construction company area puchong jaya.

Kes 1

Budak QS balik lambat sebab kene incas tender .
Tempat duduk nhadap cermin besar yg mbolehkan dia nmpk kawasan tangga naik atas.
Tengah syok buat keje,tetibe ter tengok cermin dan sekilas ternampak cik pon tgh gigih naik tangga ke atas.
Tapi dia gamble je,siapkan keje dulu baru balik.

Kes 2

Aku ni duk sorang je lepas admin lagi sorang benti keje ,tempat kat tingkat 2,opis ada 4 tingkat.
sebab share dgn SITE dept. Dorang jarang sgt masuk.
Satu hari terpaksa OT sebab kejar due date utk pembayaran gaji pekerja asing (keje contruction). Tapi xde pon alami pape. Rileks je abis kan keje sampai kol 8lebih. Tutup opis sume pon xde kocoh2..
Cume dispatch  yang kebetulan nk fingerprint (sebab dia OT tapi buat keje luar,so kene la fingerprint utk claim) ternampak mcm perempuan pakai baju putih nak naik ke tingkat atas which is aku dok sorang2 buat keje.. So dia ingatkan aku la tu. Dia lak rushing nak balik umah,dia xde la tegur or naik atas.
Esok dia tny aku smalam pakai baju warna putih ke? Bile aku cakap tak,terus muke dia berubah.
Pastu bagitau aku apa yang dia Nampak.. Aku gulp gulp gulp!!! Tapi nasib semangat kuat..sebab masih buat OT balik lmbat gak sorang2 sebab TERPAKSA.

Kes 3.

Kes ni berlaku kat aku dan kawan aku di siang hari..
Masa tu baru lepas lunch dlm pantry,kengkawan lain sume dah turun bawah.
Tinggal sorang ni, Mira. Dok borak2 dalam pantry sambung plak kat tempat aku.
Tengah syok borak, terdengar mcm ada org hentak meja or letak barang camtu.
Kami ingatkan orang site,sebab sebelum lunch memang ada 2 orang site balik opis.
Sambung borak siap gelak, pastu dammm,bunyik lagi..
Kami diam,ingat ‘orang site’ tu saje hentak sebab nk suruh kami diam.
Bile jenguk,langsung xde orang! Tapi memang jelas dengar.
Mira dah kecut,terus nak turun bawah,..
Hampeh tinggalkan aku sorang2..nasib aku berani..hehee..

So far si dia tak tunjukkan diri,sekadar memberi isyarat untuk kami tahu yang ‘dia’ ada di sini.
Setakat main intai2 dengan aku,da biasa.. aku pon xnak amik port..kang klu takot lebih2,lagi dia suka sakat..
Bagi aku,mgkin tempat dia kat atas kene kacau,so dia pon ‘jenjalan’ kat bawah ni.

makkenits posted on 11-6-2014 02:04 PM
kisah 1 :
sorang pegawai pompuan ni (nama N) stay back sambil ditemani husband dia... time dah hamp ...

Adeh...kisah 4 paling seram hokey....siap seriau2 aku duk imagine ofismet ko lari menuju ke lif...

penah kena... tp skrang ni di opis...riso nak cite....

waheedatul posted on 11-6-2014 03:26 PM
Baru je alami dalam bulan ni.
Kes-kes di bawah berlaku lepas opis tingkat paling atas (xpenah gune ...

Cik pon naik tangga?ala2 ju on ka....?

Follow Us
chicmushroomkd posted on 11-6-2014 03:56 PM
Cik pon naik tangga?ala2 ju on ka....?

Entah la...mungkin nampak macam naik tangga hakikatnye dia kan terapung..huhuh..

Tak pernah kena kacau lg dan harapnya jgn la..
sbb mmg tau tmpt keja ni keras lain mcm smpi ade staf yg penah kena histeria..
dan sejak join bod mps ni dpt la 2,3 tips psl kewujudan deme ni..
mcm bunyi guli, seret brg n etc..
bnd2 lain tak penah dgr lagi tp bunyi guli tu selalu..
Tmpt keja sy 2 tingkat so selalu bersangka baik tu semua org belah atas pny keja..

O.T:  Deme tau ke kalau kita cite psl deme ni?

berlatarbelakangkan alunan luahan hati sang kekasih yang telah mati...
kapan mati... kekasihku.....
ku menanti.. kau di sini....
hehehehehe....

satu waktu dulu.. aku pernah jadi ibu tunggal...
dalam usia yg cukup muda.. 21 tahun...
demi kelangsungan hidup... demi tekadku utk tidak mahu membebankan org tuaku...
pelbagai kerja aku lakukan...

kisah pertama
mungkin utk permulaan memulakan hidup sendiri.. agar jauh dari masyarakat yg cuma tahu mengeji golongan janda..
rezkiku di menara mutiara bangsar...
sendiri... akulah admin.. akulah kerani.. akulah penyambut tetamu... akulah despatch...
makan sendiri.. solat sendiri.. sentiasa sendiri waima dalam pejabat..
bos? ntah.. x amek tahu.. aku cuma cari rezki...
x lama.. bosan.. gaji x seberapa.. jd kuli je lebih..
xde jumpa apa2 pun kat situ.. walau selalu sendirian..
naik moto je pun g keje hehe...

kisah kedua
kemudian berhenti.. memulakan kerja baru.. juga di sekitar bangsar...
kalau aku sebut.. ramai tahu.. pejabat kerajaan di atas bukit..
selalu juga balik malam, siapkan statistik sorg2..
tapi x pernah jumpa apa2..
sedangkan staf2 lain dah biasa nampak dan berhadapan..
'dia' main printer dlm bilik doktor.. (eh terbagitau pulak )
'dia' main komputer..
'dia' main kaki bawah meja.. (cpt2 aku brsila skrg ni haha!)
paling melampau.. dalam surau pun dia main cak2 kat cermin..
(bodo ar.. aku type tetibe rs seram.. dlm opis sebesar2 alam ni cuma tinggal 2-3 kerat je, yg lain2 trlibat majlis kat luar )

kisah ketiga
dapat offer tempat baru.. jawatan tetap..
bermulanya ceritera..
tak jarang balik jam 12 malam..
sykt pelancongan..

ayuh mati.... bunuh diri... biar kita jumpa lagi..
seperti dulu...
bersambung.. hehehehe...

uish
seram nau baca kisah2 korg
xnk aku baca
sbb aku slalu da smpai ofc jam 7am. kuar umah jam 6
seorg2 pasang lampu kt ofc..
seram cket tp x nk fkr

yenil95 posted on 11-6-2014 01:42 PM
Opis aku dah pindah 3 kali..semua ada kisah tersendiri...

semua opis ada bunyi orang menaip kat k ...

tapi hati ko kental.. berani jugak pi kejar si pont tu hehehehehe

pomade.seller posted on 12-6-2014 11:00 AM
tapi hati ko kental.. berani jugak pi kejar si pont tu hehehehehe

bukan berani fren, masa kena tu aku mcm blur blur..aku nampak pompuan lalu depan kubikel aku..depan kubikel tu ada pintu surau yang ada cermin..aku nampak sosok rambut panjang baju putih lalu..mcm tak register yang tu bukan orang..bila aku dah check, baru teringat aku sorang2 kat opis..lantas sepantas kilat kemas barang dan terus keluar..ha ha ha..

tak_tahu posted on 12-6-2014 10:31 AM
berlatarbelakangkan alunan luahan hati sang kekasih yang telah mati...
kapan mati... kekasihku..... ...

arghhhh tidak kenapa ada bersambung lagi hahahaha...sila sambung heheheheh

deanswify posted on 12-6-2014 10:33 AM
uish
seram nau baca kisah2 korg
xnk aku baca

mari membaca hehehehe... dan teruskan membaca..InsyAllah ada kelapangan saya karang lagi hehehehe

yenil95 posted on 12-6-2014 01:00 PM
bukan berani fren, masa kena tu aku mcm blur blur..aku nampak pompuan lalu depan kubikel aku..depa ...

kalau aku dengan sepantas kilat angkat beg terus blah..takdak masa nak jenguk2 dah hehehe

pomade.seller posted on 12-6-2014 01:47 PM
mari membaca hehehehe... dan teruskan membaca..InsyAllah ada kelapangan saya karang lagi hehehehe
...

aku ni kira penakut nau
kekekekee

kena ganggu masa keje kat the garden mid valley....tiap kali balik lambat jer confirm dengar mcm2....bunyi org main pintu laa....dlm toilet bunyi org main air la....ofis ni kalu sorang2 mesti benda akan ada benda dtg kaco....tak kira siang ke malam.....paling kronik waktu malam.....ada satu hari tu teman brader ni angkut brg2 dr loading bay tetiba jer dia memaki hamum ...tanya dia kenapa tetiba memaki hamum tak tentu pasal....dia cakap ada pompuan berwajah buruk hodoh senyum kat dia sedangkan aku tak nampak apa2 pun......dia suspect pompuan mati kena rogol kat bangunan tu tp kematian dia dirahsiakan sampai ke hari ni.....tu yg memanjang kaco org...roh tak tenteram

deanswify posted on 12-6-2014 02:08 PM
aku ni kira penakut nau
kekekekee

hehehee...tkpe jangan baca thread office baca thread saya outstation ...ada new update..so tkde la takut sebab bukan kat pejabat

pomade.seller posted on 12-6-2014 02:48 PM
hehehee...tkpe jangan baca thread office baca thread saya outstation ...ada new update..so tkde la ...

errk...sambil baca ni...sambil dok tgk kiri kanan kat ofis ni..
takut3 pun berani gak nak baca..ehhehee

pomade.seller posted on 12-6-2014 02:48 PM
hehehee...tkpe jangan baca thread office baca thread saya outstation ...ada new update..so tkde la ...

hahahaa
so klu i pi outstation pon sorg2
huwaaaa

xpe2 mmg tgh blajar nk memberanikan diri
tu yg dtg ke benang misteri
teruskan TT!
chaiyok2