CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2319|Reply: 1

§KisaH SeRam dalaM keHIdUpAn

Post time 5-7-2014 01:08 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Cerita ni berdasarkan pengalaman orang lain dengan pengalaman aku....cerita ni memang ringkas dan juga mungkin boring bagi korang >,<  jadi aku cuba buat banyak sikit cerita untuk korang....

1#(pengalaman aku)Pada suatu hari nie kawan aku ajak aku berjalan-jalan sekitar flat pada waktu pagi...jadi aku pun ikut la kawan aku nie..waktu tu sebelum subuh..mungkin lebih kurang macam pukul empat pagi...waktu mula-mula tu kitorang berjalan kat kawasan taman...Bile nak sampai kat satu kawasan hutan bersebelahan flat aku nie...aku macam rasa tak sedap hati..jadi aku suruh la kawan aku ni pusing balik..tapi dia masih nak jalan kat kawasan hutan tu..aku pun terpaksa ikut dia...Bila dah masuk kawasan hutan tu..tiba gerak hati aku nak terpandang jer pokok kat hutan tu...tak tahu betul ke tak apa yang aku pandang,aku ternampak kain putih kat kawasan hutan tu pastu aku terus pandang depan dengan berjalan laju..kawan aku pun tegur aku bila nampak aku macam pelik..tiba-tiba aku terdengar bunyi bisik macam suruh aku pandang kawasan hutan tu...masa tu aku memang panik gile tapi masa tu aku dah nak sampai kat kawasan taman..huh bila da sampai aku rasa lega terus..huh..

2#Pada suatu lewat malam saya ingin pergi ke tandas untuk membuang air kecil..tiba-tiba saya ternampak satu lembaga hitam di dalam tandas..lembaga tersebut sedang memerhatikan saya dari dalam..lalu saya terus menutup diri dengan selimut sehingga tertidur..

3#Bila saya bangun di waktu pagi..saya membuka mata saya dengan perlahan..tiba-tiba saya ternampak satu makhluk aneh dengan mata berwarna merah sedang memandang saya dari celah-celahan pintu dan bila saya membuka mata dengan luas makhluk tersebut telah hilang...

3#Akan bersambung

Sambung2..cuba ko kelakarkan sikit cerita ko ni..baru baca 5 baris dah tertido aku..