CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

[2015] STAR WARS "THE FORCE AWAKENS" - NOW SHOWING

nadie90 replied at 20-12-2015 12:17 AM
Sy x follow filem2 Star Wars sblm nie...klu tgk filem yg bru nie boleh fhm x?

okay je, boleh je it is okay....

tapi dari segi penghayatan characters dan 'perangai  depa' dan segaa exploits related to them you may be ' tak faham' secara tersirat - may be kalau ada audience  secara spontaneous akan cakap  dalam theatre : aah  hans solo.....gelak sikit sikit sebab ada dalam script tu benda yg kalau kita tahu his previous adventures/ exploits then kita akan 'faham' yesssssssssss...he is back now....yess R2D2...yesss...

sama juga wookiey tu atau   yg lelain...sebab dah ada core knowledge on who they are etc macam tu before itu beza yg i boleh pikiaq kot ...

..... so dari segi pemahaman kasar basic jalan cerita - i think it should be no problem

tapi ada scene di mana - hahahah ( i nak type pun tergelak ) di mana  FIn mengaku sesuatu tentang dirinya dan ketika tu dia hanya nak selamatkan rey  dan dah dalam bangunan penjahat tu - untuk switch off the shield dan oscillator tenaga untuk senjata dark force / 1st order  tu : so fin tak tahu bagaimana  the 'force ' works dia ingat the force tu just berlawan gitu gitu spontan saja - dia tak faham pun ' the force ' tu ape ( the entity force tu )

so  Hans solo ketika tu - kata kat Fin : that is not how the force works ( dan ketika ni penonton gelak sebab depa yg ikut akan hayati dan 'faham')

dan ada satu poignant scene di mana Hans solot tengok suasana dalam Millenium Falcon tu ....dia macam reminiscing the past tu , i mean i nampak itu....

well...it is good film

kalau u tak tengok prequels star wars yg ada anakin atau hayden christiansen etc tu pun tak jejaskan langsung - sebab i pun tengok gitu gitu je seba tak best

tapi ini lainn....it is about the generation after ...

i love the 'antagonistic dualism' - rey a lady -   kaylo rehn- te dark foce - a guy
satu bad and evil

pada i ini interesting

by the way dark foces tu suke throw temper tantrum jer kan? like 3 year old gitu....suka sangat ngadu kat grandfather dia yg kemek muke gitu.

A Long Time Ago in a Galaxy far,
far away...senang cakap : Star Wars itu adalah pasal  cerita famili SKYWALKER
Versi perang bintang (anakin vs luke= bapak vs anak, yg ke 7  perang ...sepupu vs sepupu)

nadie90 replied at 20-12-2015 12:17 AM
Sy x follow filem2 Star Wars sblm nie...klu tgk filem yg bru nie boleh fhm x?

better startv 3-6, than 1-3 .donlod jer

tengok dah

hati aku tersentuh bila tengok kat planet jakku tu ada bangkai2 imperial walker dgn destroyer tersadai ...

mbhcsf replied at 20-12-2015 12:59 AM
okay je, boleh je it is okay....

tapi dari segi penghayatan characters dan 'perangai  depa' dan ...

Ooo ok...tq for the explanation...akn pergi tgk nt

Follow Us
JohnDeSouza replied at 20-12-2015 03:26 AM
better startv 3-6, than 1-3 .donlod jer

Ok...aknku tonton nt

Edited by Ha_Neul at 20-12-2015 04:25 PM

korang yg tengok star wars Episode 1-6 tak rasa ke plot dalam Episode 7 banyak yang repetitive?

-Obi Wan bagi ligthsaber Anakin pada Luke vs Maz bg lightsaber Luke pada Rey
-Peta rahsia disimpan dalam droid sampai droid kena kejar sana sini - dulu R2D2, sekrang BB.
-han solo, chewie, obi wan, luke , R2D2 lari dari Tatooine guna Falcon VS Rey, Finn, BB lari dari Jakku guna Falcon
-plot selamatkan Leia dlm tawanan Vader vs plot selamatkan Rey dlm tawanan Ren
-Obi Wan kena bunuh oleh Vader masa selamatkan Leia vs Han Solo kena bunuh oleh Ren masa selamtkan Rey.
- plot utk hentikan death star from blowing up planets vs plot utk hentikan Giant Death Star from blowing up planets
-Jedi yg duduk menyendiri sebab kebangkitan dark force -  dulu Yoda sekarang Luke.
-Jedi yg turn to dark side - Dulu Anakin sekarang Kylo Ren.
-Dark side yg jadi ketua - dulu Darth Sidius dlm Empire, skrg Snoke dlm 1st Order.
-resistance vs empire - resistance vs 1st order

then watak Anakin, Luke dgn Rey sangatlah sama.. tinggal kat planet padang pasir as nobody lepas tu merantau jadi Jedi

tadi dlm pawagam macam byk persamaan lagi aku terpikir tapi aku lupa skrg.. nanti aku update la kalau teringat lagi

PS: baru aku paham napa xwing baru tu design gitu.. senang nak mencelah tempat sempit.. xwing baru ni boleh warp...

Rate

1

bellaa replied at 17-12-2015 05:58 PM
Dah tgk sat tadi. ' misi mencari peta luke skywalker & letopkan planet RESISTANCE, one by one '

H ...

oit.. ada ke pulak kat bumi...

kan ke Star Wars universe ni dalam galaxy yg lain..

In a galaxy far far away..

Ha_Neul replied at 20-12-2015 04:20 PM
oit.. ada ke pulak kat bumi...

kan ke Star Wars universe ni dalam galaxy yg lain..

last slot tu 'macam' tunjuk kat planet bumi. Siap ada bukit, laut bagai.

bellaa replied at 20-12-2015 04:34 PM
last slot tu 'macam' tunjuk kat planet bumi. Siap ada bukit, laut bagai.

boleh jadi.. pasal diorang pon ada cakap tak pernah nampak sistem ni dalam database

bluemenx replied at 18-12-2015 08:08 PM
aku bagi 5 bintang ... jiwa aku meresap menyelinap kalo cite space, mungkin aku kaki STAR WARS, kaki ...

haha.. aku pun rasa watak2 lama diupkan balik hanya utk dimatikan..

kesian aku tengok Harrison Ford tu nak melangkah pon macam dah tak larat

A long time ago ina galaxy far far away

The Galaxy is Filled With 400 Billion Stars  ... Luke.. awak kat mana ?

Edited by mbhcsf at 20-12-2015 08:21 PM

part yg mengesankan pada I ialah part di mana Rey sedar yang she could and have teh strength to read the mind of Kylo Ren..and dia reverse the effect balik...dan ini berlaku sekali lagi ketika fighting scene  dalam salji - wow such a beautifully choreographed kendo fighting scene

i nak tergelak bila Kylo Ren himself kata : u need a teacher ... then  something along the line of force...then she just calmly relax and being innately force 'sensitive' she just absorb the 'energy' and garner the strength to fight back

apa nama ye roti atau makanan yg Rey makan tu ? uniquelah - dia bubuh ayaq then serbuk hablur hijau tu jadi roti....sooooo cool...

stormtrooper yg rey instruct to let her escape tu katanya is daniel craig
kalau diorang tipu pun kita bukannya tau unless dia buka helmet

simon pegg (hot fuzz/MI) pun ada jadi stormtrooper
ni logik coz dia rapat dgn jj abrams

smeetasmitten replied at 20-12-2015 08:58 PM
stormtrooper yg rey instruct to let her escape tu katanya is daniel craig
kalau diorang tipu pun ki ...

haha.. kalau betul pon not surprising..

kalau tengok behind the scene film2 yg Abrams arah mmg banyak kejadian2 kelakar..

tambah2 lagi kalau ada Simon Pegg macam haremmmm ..

kiteorg terkekek2 masa scene stormtrooper kena bahan dek Rey tu sebab stormtrooper tu macam jenis menjawap "whatever" tambah lagi suara dia macho

hakak dh ingt2 lupa la citer star wars sblm2 ni...tp hakak tgk la...uols bg brape bintg ni?

Memula aku review nostalgic moment pada aku yg menyentuh hati aku

1. Kemunculan Millennium Falcon (Ada ke dikatanye besi buruk.. Terkesima aku kejap)
2. Kemunculan Han Solo ngan Chewie.. (Character Han masa dia nak letupkan Shield Generator tu memang mengingatkan aku character Han masa dedulu)
3. Perjumpaan antara Han Solo ngan Jeneral Liea..

Pada aku memang aku setuju yg banyak persamaan antara Force Awaken ni dengan 1st six movie nak2 trilogy episode 4-6.. Paling ketara adalah diorang nak letupkan Star Killer sebab yg lain2 memang banyak repetitive tapi blend in character lama dan baru membuatkan kita tak perasan sangat..

Moment ketika Han kene tikam (Tapi tak tau mati ke tidak) agak disturbing jugak sebab dia adalah karakter yg paling dominant dalam StarWars dan si Poe mungkin akan jadi next dia klu Han betul2 mati dan BB8 arghhh klu lah ada replica dia aku akan beli... damn.. cute sangatttttt  

Ok tiba part persoalan aku..

Klu ikut salah silah tu anak Luke lelaki.. memula tu aku ingat si Rey ni anak luke tapi mungkin kah dia adik kembar kepada Kylo ren sbb sapa ntah cakap dialogue "Han 's like a father u never had"

Uncle yg mati masa memula tu aku tak cam sapa tapi aku suspect dia adalah watak penting dalam movie sebelum ni..

All in all aku terhibur giler sebab lama dah tunggu... dan dua kali aku tonton first tu ingat kat melaka je havoc siap jumpa darth vader ngan storm trooper kat panggung... semalam aku tgk kat Palm mall Seremban abg tu rasa nya bercuti dari Singapore kot satu family laki dia pakai baju Obi minik dia pakai baju cam serungkup ala2 master kepada darth vader anak dia dua orang sorang pakai darth siap light saber dan lagi sorang pakai jedi knight pun dengan light saber.. aku memula tu dah terkutuk dalam hati masa kat luar panggung aku cakap "la yg ko nak bersungkup2 bagai ni" masa kat dalam baru perasan...

personally..I LOVE THIS EPISODE!...so breathtaking..JJ abrams nails it!..daripada barisan pelakon asal hingga yg baru..mmg marvellous even pokcik luke skywalker cuma muncul pada ending movie tak sampai 30 saat ..i kind like the main players..rey, finn, dameron even kylo ren..mmg mengimbau zaman kanak2..star wars adalah filem sci-fi pertama yg aku tonton and i become the big fan (kind of hardcore, actually   and i'm a big fan of star trek too)

terasa sebak dan menggamit memory bila han solo dgn chewie muncul dlm milleniun falcon, still bad ass pakcik sorang wp dah super kertu ..begitu juga masa princess leia muncul...penonton boleh tergelak..aduiii..mungkin sbb dah tua sgt but still bg impact...actually it's good to see original casts..yelah..episod nih pun bermula selepas 30 tahun event return of the jedi mestilah diorg dah tua..haha

i love BB-8..cute. episod nih pun kisah nak cari pakcik luke yg menghilang..smer org cari dia termasuk villains..mmg penting sungguh kalau dapat bunuh last jedi..bila han solo mati dibunuh kylo ren atau ben aku pun macam..aishhhh..anak derhaka sungguh..sanggup bunuh ayah sendiri..so i guess kylo ren nih paling jahat among dark sides..latar belakang rey pun misteri..sb tetiba je dia ada kuasa like a jedi...pastu boleh plak handle spaceship wp takde pengalaman..aku ingatkan kylo ren tuh muka buruk..bila buka topeng..handsome jugak

pakcik luke skywalker cuma muncul ending citer..tak sampai 30 saat tp still good to see old luke skywalker still alive..so definitely next episode dia ada..maybe dia akan latih rey..who knows?

aku ingat aku sorang je perasan..tgk movie nih seolah2 ulangan utk episode 4/5/6 star wars..like rey duduk di planet berpasir dan gersang seorg diri (like young luke)..jumpa droid secara kebetulan etc etc..kena recall balik

so..i give 4.9 out of 5..or maybe 4.8 stars sbb han solo mati..huhu