CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3453|Reply: 12

kelana puteri,kelana jaya 2009

nak share citer mase aku study dulu kat fim,kelana jaya. tahun 2009. so biase lah, mase mule2 study masing2 duduk asing2, tp bile dah kenal2 kami decide dok skali..so kami2 ni share2 duit bayar deposit sewa 1 penhouse kat kelana puteri(sebelah paradigm mall). mase tuh paradigm ni x siap lagi. so sampai hari yg ditunggu, kami 9 org angkot la barang masuk umah tu. ade 4 bilik..besar gak hall die..(blok A tingkat 12) kat level tu pun ade 4 rumah jer..master duduk 4 org termasuk aku, bilik ke 2 duduk 2 org , bilik ke 3 pun 2 org, small room sorang jer. asalnyer umah ni 3 bilik jer,..1 lagi bilik tu owner ni tambah ngan dinding kayu ala2 dinding ofis2 tuh..dapur and tempat mesin basuh pun giler besar. klu 9 org dok kat dapur x terasa la sempit tuh..

semuanyer ok jer. xde lagi bende yg bukan2 jadi. sampai la satu hari tu...

hari raya haji..cuti lah kan..so semua org balik kampung kecuali aku..sbb aku ni org susah..kerja sana sini cari duit blanje and sewa umah.. so aku decide xnak balik kampung sbb duit umah blan tu x cukup lagi..so hari tu aku sorang2 diri kat umah yg besar tuh..xde bende nak buat aku pun kemas la bilik,hall,bilik air and dapur. biase la umah bujang nih..laki ke pompuan ke same jer..mesti sepah..lepas kemas n makan,aku lepak la kat bilik aku..

sebelom tu aku bagi gambaran susun atur bilik kat umah tuh..masuk je pintu utama,dapur belah kanan jalan 2 langkah,dining table belah kanan n hall kat depan aku..so aku belok kanan(kiranyer betol2 tengah hall) so lepas aku belok kanan nih,kirenyer dining table belah kanan aku,hall belah kiri..so depan aku mcm ade 1 lorong yg boleh lalu dlm 2 org. lorong tu terbentuk sebab susunan bilik kat umah nih. bilik yg ditambah tu bertentangan ngan small room. small room tu sebelah kanan aku,additional room tu belah kiri aku,jalan depan sikit,kanan aku ade toilet,kiri aku ade bilik yg sama saiz ngan additional room tuh,kirenyer middle room la..and last skali pintu bilik aku betol2 depan aku..so korang boleh bayangkan x klu aku nak ke dapur,aku kene lalu semua bilik yg ada,jumpe hall and dining space baru jumpe dapur tepi pintu utama..

ok sambung citer tadi..lepas makan aku lepak2 dlm bilik,pasang lagu kat phone,guling2 atas tilam sambil nak buat assigment la kononnyer. tetibe aku dengar ade org borak2 kat hall. aku ingat kan dieorg balik,tp xde plak dengar bunyi pintu..aku buat bodo..makin lame makin kuat..aku pun bangun n g la kat hall..kosong..aku pun masuk bilik lagi..tetibe bunyik lagi..aku dah x sedap ati..tp still wat bodo..lama2 bende tu hilang camtu..

malam tu lagi teruk..aku bukak semua lampu..aku sambung la lepak bilik lepas kuar makan..tetibe bunyik org tarik kerusi makan..terus berdiri bulu roma aku..aku g la kat hall..kosong..lupa nak kasi tau..bilik yg ditambah tu biasenyer klu ade org die akan berbunyi krek krek camtu sbb dinding tu kan kayu..lepas mcm2 bunyik aku dengar, aku dengar plak bunyik dinding bilik tuh...krekkk...krekk..(bunyik yg sgt pendek mcm bunyik katil) aku rase mmg x leh blah..so aku pergi bukak pintu bilik tuh..kosong..aku masuk bilik balik..aku mmg rase umah tu ade 'orang' lain selain aku..

tetibe..dummmmm...pintu kat dapur nak masuk kat area mesin basuh tu tertutup ngan kuatnyer..aku ni bkn main berdoa lagi jgn la ko tunjuk rupa..since aku pun dah berpeloh peloh,aku pun ambik phone, koll si die..

''awak,ade kat mane?''
''kat rumah''
''ade sape je kat umah?''
''xde org,nak dtg lepak ker?''
fuhhhhhhh..nasib die ajak..
''ermm,boleh..i pun x leh tido nih''(kekdahnyer walaupun pukul 10mlm waktu tu,awal lagi)

and aku sgt la bernasib baik sbb si die ajak aku tido umah die..wuhhhh..mmg x la aku nak balik mlm tu..

esok nyer semua kawan2 aku balik..aku pun citer la kat dieorg..sekor pun x cayer sampai la 1 mase,cuti sem semua org balik kampung kecuali kawang aku nih(budak langkawi). jadi bende yg sama..die start moto,terus g umah kawan kami kat klang.
lepas dari tu,xde sape berani nak stay sorang. and so far xde sape yg pernah nampak aper2..cume bunyik2 jer..abis study tahun 2011,kami semua pindah. ade yg balik kampung,ade yg stay kat sini mcm aku..

tetibe..dummmmm...pintu kat dapur nak masuk kat area mesin basuh tu tertutup ngan kuatnyer..aku ni bkn main berdoa lagi jgn la ko tunjuk rupa..since aku pun dah berp

Nasib baik tak tunjuk rupa.. best cita T.T

situ dulu ramai gak nigga dan sewaktu dengannya menyewa kan..

''awak,ade kat mane?''
''kat rumah''
''ade sape je kat umah?''
''xde org,nak dtg lepak ker?''
fuhhhhhhh..nasib die ajak..
''ermm,boleh..i pun x leh tido nih''(kekdahnyer walaupun pukul 10mlm waktu tu,awal lagi)

and aku sgt la bernasib baik sbb si die ajak aku tido umah die..wuhhhh..mmg x la aku nak balik mlm tu..

er....
laki pompuan ka ini?

Tu la..laki ka gegel ni

Walaupun bunyi2 jeh, tp kadang2 seram gak

Follow Us
tt ada dengar cerita tak ... kajadian sorang jaga belasah dua orang mamat india masa malam Deepavali kat depan Kelana Puteri Condo ..?

Kj punya area mmg mistik....korang yg penah duduk kj tau tak kat sblh pejabat pos tu ada asrama felda...nanti akak citer kat benang akak..

Nasib baik dia tak kurung ko, dik...

Klo tt ni laki xkn pgil kwn dia awk kn. So aku rse tt ni pmpn.
Cite la sket TT ape jd kt rmh "awk" mlm tu. Hurmm...

sememangnya ada kes kejadian bunuh diri di condo tu ... pompuan ...

emmaisa posted on 10-7-2014 09:59 PM
Kj punya area mmg mistik....korang yg penah duduk kj tau tak kat sblh pejabat pos tu ada asrama feld ...

area pej pos giant tu semua mcm sayu je kan if lalu memalam. paradigm tu pun sendu sayu je gitu kalo memalam.

iols duduk area situ since 2003..... on and off kj dan tempat2 lain....last duduk kj tahun 2012.....

terkenang nasik lemak petang akak depan putri.....akak dgn abang tu baik sungguh lah orangnya.....sentiasa ingat aku....dan dia nyer sambal goreng kentang nipis tu memang mengancam

teringat zaman2 dulu depan putri padang bola tempat pemain2 selangor training petang2.....kan ada office dia kat situ dulu dah roboh x ingat nama...skang semua dah shoplot.....

aku dah lama tak gi sana....lagipun hati aku senang terusik banyak kenangan suka dan duka.....huhuhu