CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Tempatan] TLDM mohon dibenar tembak penceroboh

Simunggu posted on 14-7-2014 12:17 PM
tembak saja bah...lepas tu pandai pandai pakat cover line...

bila jadi isu...LGE mula jadi hero plak..

aku rs panglima tldm ni dh hangin kot
dh smpi ade yg terbunuh still xleh wat pape
thats why keluar paper plak ni

Anya fikir perlu tubuhkan military zone dahulu di pesisiran pantai tempat2 strategik yang dikenal pasti... lebih banyak jumlahnya lebih bagos... then only we have the right to shoot on sight penceroboh2 tersebut... technically kita tidak akan dipersalahkan...

Simunggu posted on 14-7-2014 12:17 PM
tembak saja bah...lepas tu pandai pandai pakat cover line...

setuju2

Laaaa.... selama ni duk bagi amaran je.... Satu lagi dasar flip flop Kerajaan Barisan Nasionallll!!!!

Dua2 menteri pertahanan (zahid dan hishamuddin) dari umno memang tak bleh pakai. Bila menteri tak bleh pakai, macai lagi la hampeh.

Menteri umno ni patutnya jadi la bermaruah sikit. Bila ada kelemahan macam ni letak le jawatan. Bagi laluan orang yg lebih layak. Ini tidak. Muka tebal. Sedih sekejap je depan tv. Jawapan klise kerajaan BN 'sentiasa pantau, sentiasa peka, sentiasa prihatin, akan memastikan dll"

Lepas tu sambung buat keje bangang balik.

~anya~ posted on 14-7-2014 12:54 PM
Anya fikir perlu tubuhkan military zone dahulu di pesisiran pantai tempat2 strategik yang dikenal pa ...

ESSCOM tu dikira military zone kan anya...sudah pun ditubuhkan...dan sudah pun dikuatkuasakan mana2 kapal, boat yg ingin masuk ke kwsn tersebut, mereka diwajibkan hanya melalui satu kwsn yg dibenarkan sahaja..supaya senang dibuat pemantauan..lagipun saya rasa kuasa menembak hanya diberikan pada PDRM sahaja..ketua esscom dari PDRM...dan akan bersilih ganti ketua dgn tentera.
Last edited by Anak_Nogori on 14-7-2014 01:08 PM

Follow Us
supernaturalee posted on 14-7-2014 12:45 PM
aku rs panglima tldm ni dh hangin kot
dh smpi ade yg terbunuh still xleh wat pape
thats why keluar ...

Fossible jugak. Aku pulak cakap panglima ni bangang pasal cerita Rules of Engagement kat public. Benda ni sepatutnya rahsia.

pasnie jangan bagi can lagi..tembak trus bagi berkecai..

zacrin posted on 14-7-2014 12:03 PM
tembak je nak tunggu berapa banyak kes n berapa ramai anggota terkorban lagi baru nak benarkan

Kalu pihak keselamatan terbunuh selalu nya tak jadi isu politik tapi kalu penganas or penjenayah yang mati ramai monyet2 yang menyalak membela menyalahkan gomen. Begitu lah kalu hati dah busuk mcm bangkai mana ada kewajaran sesiapa yang patut di bela

akusukaq posted on 14-7-2014 01:15 PM
Kalu pihak keselamatan terbunuh selalu nya tak jadi isu politik tapi kalu penganas or penjenayah y ...

Possible yg tu jadik sgt la besar. Munkin ada yg sanggup offer lawyer utk 'menegakkan kebenaran'

akusukaq posted on 14-7-2014 01:15 PM
Kalu pihak keselamatan terbunuh selalu nya tak jadi isu politik tapi kalu penganas or penjenayah y ...

Sebab tu sering saya kata...politik Malaysia ni kotor..patutnya apa sahaja kepentingan kita...tak kiralah dia dari parti mana...kena sokong...jangan dipolitikkan.

tengok je kes kugen...dan banyak lagi kes2 lain...ada sahaja pembangkang amik kesempatan..yg badigol2 macai tarak otak tu pun sama melompat2 macam monyet kena belacan..siap boleh baring tengah jalan lagi...kununnya tuntut keadilan..

aza111 posted on 14-7-2014 12:00 PM
tembak saja bha..

aku sokong kau bha

~anya~ posted on 14-7-2014 12:54 PM
Anya fikir perlu tubuhkan military zone dahulu di pesisiran pantai tempat2 strategik yang dikenal pa ...

Sebenarnya maritime security zones bib haram di sisi undang2 antarabangsa tp oleh sbb byk negara yg mempraktikkan, maka wujud satu set peraturan mentadbir MSZ. Kiranya peraturan tu wujud dlm illegality la gitu. Walaupun haram, ramai yg buat, jd kena ada some kind of order. Kalau tak huru hara. Antara peraturan MSZ ialah kena ada cukup diberi notis kpd semua kapal yg lalu lalang bahawa MSZ diwujudkan dalam sekian2 koordinat dan barang siapa yg masuk dlm perairan tu,  ruang udara di atasnya arau menyelam di bawah permukaan air boleh ditembak tanpa soal siasat.

pada aku, if you do the right thing tak salah nak tembak ke apa. tak perlu la fikir pasal pembangkang nak anta lawyer nak bela atau hilang undi etc. sometimes sbb takut benda2 mcm ni la yg menyebabkan hilang undi. kalau rasa tindakan dah betul kena berani jangan bila kena asak jadi flip flop. memang pembangkang kerja dia bangkang..kalau govt berani, jawab betul2 di parlimen dan bagi penerangan. kalau org manipulate dan pengundi percaya tu hak mereka

Baru je discuss benda ni mlm td pas bebuka. Begado dgn ayah aku.. aku cko kalo x tembak sampai bila org masok. Tp ayah aku org kuat umno2 lama. Mmg meati pertahankan umno dia lah.. kih3

cmf_almondpecan posted on 14-7-2014 01:21 PM
Sebenarnya maritime security zones bib haram di sisi undang2 antarabangsa tp oleh sbb byk negara y ...

macam Malaysia ni makna kata...kalau nak diberikan kuasa pada Tentera menembak..kena koodinat semua perairan kita dan dikuatkuasakan MSZ..termasuk Selat Melaka, Laut China Selatan dan Laut Sulu lah ye..

no wonder la tak berkesan berkawal selama ini.
nampak sahaja bot tembak jah. tak payah nak banyak soal.

tak semudah itu beri izin menembak
TLDM bodoh betul, tak mampu tangkap penceroboh kah??? sikit sikit main tembak

cucumberkl posted on 14-7-2014 12:07 PM
ko giler haper nk tembak ... kang tak pasal2 kurang 1 undi umNGOK

kalau pemimpin pon BANGAN ...

well said

Anak_Nogori posted on 14-7-2014 12:44 PM
bila jadi isu...LGE mula jadi hero plak..

LGE memang nak minta kena sula...