CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sunnychoc

seeking advise. mcm mna nk redhakan hati ni utk lepaskan :(

Macam ni la..
Memang susah tapi kita berpegang qada' dan qadar allah..
Kalo jodoh TT, lari macam mana pun..ke gunung n ke lautan pun..TT akan bersama juga
Tapi kalo bukan jodoh TT, TT nangis macam mana pun..pegang kuat macam mana pun..akan lepaskan juga..sebab memang bukan jodoh kita. Kalo kita sayang, kita redho aje la..
Wana cakap wana dah alami..tahu nak let go susah TT tapi nak meraung berapa lama??kita ada masa depan..ada harapan lagi..kalo TT nak nangis..nangis la sampai bengkak mata..lepas tu, pujuk ati, sibukkan diri dgn aktibiti.. wana beruntung sebab masa wana kena, kwn2 wana stand behind me..my family juga..so, depa hapikan wana..
Takdir allah tu terbaik TT..redhakan la walaupun susah n pahit mcm mna..cuma utk kuatkan ati, banyakkan solat tahajud dan qiam..lagi2 bulan ramadhan sekarg ni.terasa dekat TT bila kita qiam dan tahajud dgn tuhan..dulu sebelum wana clash..memang ada buat, tapi lepas clash..lagi kuat wana buat..nak pujuk ati bukan mudah..tapi alhamdulilah..

Pasal janji2 tu..redha kan la..wana kira halal je semua janji ex wana tu dgn wana walaupun dalam hati masih harapkan dia tunaikan..tapi spt wana kata,wana xsuka memegang tali..I n Shaa Allah, jumpa lebih sesuai   Last edited by wana89 on 16-7-2014 11:03 AM

Rate

1

ala2 macam cerita 3 hari afdlin shauki plak...lps nikah nak cerai! kununnya...bukan bleh cerai pun sbb mak dia ader lagik...anak mak takkan bleh nak lawan selagi mak dia ada......terima je la dah mmg bukan jodoh TT....TT pun dah buat solat hajat semer kan utk tunjukkan yg dia mmg bukan utk TT.....

sib baek gak la...kalu tak TT idup bawah telunjuk mak dia plak....ader ramai org laen lagik kat luar sana...bykkan sabar! bulan pose nih TT antara yg terpilih untuk menerima ujianNya

akak, Setiap pertemuan pasti ade perpisahan , Anggap ini satu ujian
yang perlukan banyak kesabaran akak kene banyak BErdoa
Solat Istikharah, Pasti Ada Petunjuk ( Cepat Atau Lambat )
Umat Hanya Merancang , Allah Yang Akan Tentukan Bawa BErsabar Kak

aku rasa ko jz proceed dgn life ko yg baru..die dh kawin..so perlu ke ko tunggu dan mengharap masa akan dtg die kembali dkt ko?klo ko boleh jamin 100% boleh laa try..tp dalam hidup ni kita kan merasa sekali betapa sakitnya hati bila putus cinta..aku sendiri pon pernah..agak ssh nk lupakan tp bukan xboleh cuma amik masa sedikit.klo ko jns yg nk jaga relation jz sebagai kawan suda..byk kan aktiviti supaya ko boleh lupakan die dan cari jela sum1 yg lain..berjuta laki dkt dunia ni..klo ko terus pk bnd ni 1 kerja pon tak boleh buat nnt..

cinta tanpa restu, satu hari nanti akan menyala semula...kalau boleh makbapak jangan la paksa anak2 kawin...nanti pasangan yang dikahwini menderita...banyak dah contoh cerita macam ni...tak tau la nak bagi nasihat tt, cuma tinggalkanlah si lelaki tu...bf tt pun susah hati jugak antara syurga ibu dan cinta kekasih...biar tt jer la yang pergi...kalau satu hari nanti dia datang semula, katakan tidak jer... sabar yer tt...

utk TT,ni bkn nasihat nk tmbah kredit or ape tp mmg ape yg ai wat mase awl2 break-up dlu.
dekatkan diri dgn Nya,luahkan segala2nya time doa..time sujud.memang awl2 rasa perit kan?tp Allah maha memahami.lama2 nnt TT akn nmpk hikmahnya..trust me.

Btw,TT bole dgr lagu Better In Time by Leona Lewis..moga2 bole bg semangat kt TT.
All the best ye.. (memahami sgt2 perasaan TT)

Follow Us
Aku pernah dipinang oleh kakak si lelaki nih sbb dia tak nak adik lelaki dia tu kawin dgn mak we dia yg bukan pilihan keluarga.... Kononnya aku ni la pilihan keluarga lelaki tu tapi aku rejek pinangan tu sbb aku tak nak nanti somi aku ada skandal lak dgn ex mak we dia tu.... Haha

Utk tt, move on je.... Ramai orang penah kecewa..

selalu baca doa ketika ditimpa musibah tu, mohon dpt yg much better.... InsyaALLAH tak sia sia....

Aku pegang kata kata Dr Fadhilah Kamsah "ALLAH tak izinkan kita kawin dgn si polan sbb ALLAH nak bagi yg lebih baik, so happy la jangan sedih sedih"....

hati ngah susah... layankan ajer TT... nak meraung... nak nangis... luahkan ajer... satu masa nti Allah akan tunjukkan jugak kebaikan atas apa yg TT rasa pada hari ini...mungkin pada TT derita yang teramat sgt... tp in sha allah akan dibalas dengan benda baik... percaya lah... so bersedih ler puas2... smp satu hari TT akan rasa buang masa jer bersedih tu sumer.

Bercinta kemudian berpisah, berkahwin kemudian bercerai adalah lumrah dlm kehidupan adam-hawa.  Peristiwa yg amat menyedihkan, meninggalkan bekas yg begitu mendalam di dalam hati. Bagaikan pedih ditusuk sembilu, nyilunya tak mudah sembuh di kalbu. Bak tsunami yg menghempas segala harapan, hanya tinggal sisa2 kasih berselerakan yg mustahil dicantumkan. Apalagi, orang tua sudah tidak restui, kata pisah sudah diputuskan, kuatkan hati teguhkan semangat, esok masih ada, belum kiamat.

Adik menjadi orang yg dipilih untuk diduga.  Kesabaran, ketabahan hati adik menjadi cagaran untuk diuji.  Sbg seorang Islam, kita harus yakin dn percaya kpdNya.  Tak akan terjadi jika Allah tidak mengizinkannya.  Hidup ini bukan hak manusia semutlaknya.  Kita hanya boleh berusaha, sedangkan Allah jua yg menentukannya.  Yakinlah kpd Dia kerana dia tau akan segala2nya.  Dia juga yg memegang rahsia kehidupan kita.  Elok bagi kita belum tentu elok sudahnya, begitu juga  sebaliknya.

Dlm situasi yg terduga, selalunya manusia akan lebih mendekatkan diri kepada Ilahi.  Di tangan DIA ada penyelesaian dan kedamaian hati yg kita cari.  Maka carilah DIA.  DIA sentiasa ada, sentiasa mendengar lagi mengetahui dan mengobati.

Surah al-Fatihah yg bermaksud "Kpd Engkau aku sembah dn kepada Engkau aku mohon pertolongan", maka sujudlah di bawa kebesaranNya. Mohonlah kpdNya, apa jua pertolongan yg didambakan.  "Tunjukilah aku ke jalan yg benar" maka percayalah apa yg adik alami kini ada hikmah yg tersembunyi.  InsyaAllah, akan ada seorang lelaki yg terlebih baik drp bf skr ini yg akan dipertemukan/ diperjodohkan kelak.  Allah really knows what is best for u.

Banyak2lah bermunajat kepada Ilahi dan banyakkan mengaji.  Surah Yasin obat segala keresahan dn kerinduan.  Bacalah berkali2, InsyaAllah kesedihan akan menginsut pergi.  Berzikir "lailahailla anta, subhanakainni kuntu minaz zolimin" bacalah selalu, semoga adik akan terkeluar drp kegelapan (menyelesaikan masalah), semoga kebahagian kembali menyerlah.

anak sungai lagikan berubah, inikan pula hati manusia
hati nan sobek serahkan ke Allah, Dia menggenggam segala asa

Sekadar itu yg dapat saya nasihatkan.

Terima kasih utk pkongsian ni.  Nasihat dr forumers betul2 sy hrgai... Skit byk, sedarkan sy jgk. Sy x nmpk lg hikmah nya skrg, harp nya ade sinar utk mase yg mendatang.. Thanks again

ni soalan serius..
kalau TT sanggup bermadu, TT terima tak?

kalo sy la bf TT, sy kawin dgn pilihan mak..
tapi dgn kekaseh hati, sy kawin juga..

lepas tu pikir la sama2, bagaimana husben nak berlaku adil..
dan nak sara kedua2 nya..

Rasa dejavu plak..skrip 80% nak sama..
Mcm aku dulu.. katenye maknye kate..begitu begini..
Tapi rupanya... ermmmm
Tu pun aku dapat tau cite sebenar lepas dia kawin..
Hampeh tul fitnah mak sendiri padahal sendiri bikin onar.. boleh lg cakap nak ceraikan isteri.. huh ter emo plak haku teringat kisah lama..huhu..

Ok back to topic..
Yg sudah tu sudah..
mula2 memang broken hearted. Rasa satu kehilangan besar.
Tapi lama2 akan terbiasa..
Kalau senang2 cakap nak cerai isteri agak2 lelaki tu jenis yg mcm mana ye.. mana tanggungjawab dia, kalau ada anak cemana plak..

Anggap je bukan jodoh. Coz ada yg lebih sesuai dan kemungkinan besar jauh lagi baik dari  si dia.. sekarang memang tak nampak,  sbb cinta membutakan mata.. Allah knows best sapa yg terbaik utk kita.. kita dah usaha dan buat yg terbaik tapi kenapa takdir masih tak menyebelahi ? Kerana perjalanan hidup kita sebenarnya telah diatur dgn cantik dan terbaik  oleh Nya.

Dah takyah pikir dah..
Teruskan kehidupan seperti biasa. Kerja, makan, tido, solat.. jaga kesihatan, jaga kecantikan.. ewah.. jumpa kawan2 etc.. jadi org yg baik, muslimah yg baik.. maka lelaki tepat akan datang pada masa yg tepat.

Sumber: experience sendiri
Last edited by manganini on 17-7-2014 07:35 AM

Rate

1

br lps putus biaselah tt, mmg sedeh....
xdenya org putus cinta nak ber hooray2 bagai....
normal nangis 3 hari 3 malam psl putus cinta tue....
tapi dlm ms yg sama kte blajar utk menerima keadaan n move on.....
jgn terlalu mengharap pada sesuatu yg xpasti.... berdoa smg Allah berikan jodoh terbaik utk diri kita....

Adakah BF adik ni keturunan Syed? Kalau ya, mungkin BF you dah buka satu thread pasal ni..... bukan dipaksa tapi pun dah tersuka dgn pilihan mak dia

suka baca masalah2 org utk pedoman diri sendiri.

mcm tak percaya bila ada parents campur tangan pilihan sendiri

znuyul posted on 16-7-2014 10:12 AM
adik..kisah awk ni sama cam kisah akak jugak...cuma akak ni bercinta selama 7tahun je..dia pun kawin ...

bestnya kisah idup ang.. jatuh da orang sambut.. orang lain jatuh tesembam patah gigi dah(perumpamaan)..

kira TT dh solo dah ni ekkk...move on... bkn TT je yg pernah merasai pengalaman ini... ada yg lebih teruk pengalaman ditggalkan... nk kenal x dgn bos akk.. masih solo dn dia pon ada pengalaman ditggalkan 2mggu sblm kawin... skrg ni dh xnk fikir sgt hal2 kawin ni...sibuk main superbike jer skrg...... dia ckp kalo ada jodoh bior dtg dgn sendri malas dh nak cari2...tp dia ada lantik akak jd mak inang tolong crkan jodoh utk dia... hehehhe

capiloton posted on 17-7-2014 02:30 AM
ni soalan serius..
kalau TT sanggup bermadu, TT terima tak?

Bermadu tu, tidaklah agaknye. Sy perempuan, sy faham hati bakal isterinya. Klu betul die mahukan sy, boleh je nk harungi same2. Susah senang sy sggup tggu. Tp bukan dgn kahwin cerai. Tp dh ni jalan yg dia pilih.. Bru ujian sikit dh mengalah.
Sy x kan cri dia dh. Sy yg didump..
InshaAllah, sy pegang kuat kate2 ni. Right man, will come in right time.

Bukan jodoh adik.

X semestinya pakwe kite sekarang akan jd suami kite. Berangan boleh tp jgn lebih2. Jgn syg lebih2 nt klu betul2 xde jodoh u yg sakit mcm sekarang.

klu udah bersuami pun..kena simpan syg tu skit utk diri sendiri. Suami kite pun bukan jd suami utk selama2 nya..klu dh x de jodoh pun sakit jugak nt.

allah lagi mengetahui jodoh u.

Dewa19XKangen posted on 18-7-2014 04:41 PM
bestnya kisah idup ang.. jatuh da orang sambut.. orang lain jatuh tesembam patah gigi dah(perumpam ...

Alhamdulillah..aku sentiasa ingat dan redha dengan setiap kejadian yang menimpa..Aku selalu berpegang teguh yang Allah sentiasa bersamaku walau apa jua keadaan ku....hehehe