CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepitsiput

[Tempatan] Ahso meroyan dan pukul pak guard Giant dgn balang kuih raya

tak baik rasis
walaupun di kampung aku ah nak cina susah nak dijumpai, tp kami tak rasis pun

tak baik rasis

tak baik rasis

tak baik rasis

sory eh,tmpang tanya.. i tngk vid bnyak kali.. mcm mana boleh dtduh mencuri sdngkan, unty ni xkuar dr luar shping ni ag,, bkn slagi didlam giant xkuar dr kauntr pmbyaran dia mash pembli ag ke? mlain kn di keluar dngan brang2 tu.,

sowi,hati sy jns xleh time manusia resis.. tersentak kejap..

Follow Us
free_man posted on 22-7-2014 05:56 PM
1 kes perempuan melayu katok keta cina tua.... lepas tu cina tua tu cakap dia maafkan perempuan tu s ...

kau register semalam sebab nak tulis ni saje ke......pergh.

Tak paham aku nyonya ni. Dah kantoi tu, surrender je la.
Mengamuk pun bukan boleh lari.

Asoh ni cam mainlain chinese...
Rasa nak bagi penampar jer...dah lah mencurik, marah pulak..

Xsangka ramai betul yg masih lg bersifat anti perkauman.

obses_budak posted on 22-7-2014 11:15 PM
sory eh,tmpang tanya.. i tngk vid bnyak kali.. mcm mana boleh dtduh mencuri sdngkan, unty ni xkuar d ...

Aku penah keje shopping mall camni. Mostly diorg ada hire PI (private investigator) yg keje dia ala2 macam mata2 gelap. Diorg ni berlakon macam customer gak sambil2 usha aktiviti setiap pembeli. Kalau dah lepas kaunter bayaran, customer boleh sue balik kata cashier tak punch la, tak key la dan macam2 lagi. Banyak cengkadak bila berdepan dengan customer yg biasanya defensive. Sape tak defensive kan kalau kena tuduh sebagai pencuri. Dekat public lagi. Mana nak letak muka. Lagipun, kalau dah niat nak mencuri, tak kisah la lepas atau sebelum kaunter bayaran pun. Bukan kes mencuri aje, kadang2 kes rosakkan produk, sorokkan barang mcm barang mahal disorok dalam barang murah. Bila scan harga murah, yg mahal tak scan sebab terlindung dan macam2 lagi la..

Sekarang pakai CCTV. Bila customer kantoi memang pasrah aje la. Kalau shopping mall tu ala2 7-E boleh la. Buatnya yang besar gedabak memang susah nak monitor. Kadang2 missed jugak. So, kepada yang tangan panjang..awas...!!!
Last edited by tungkai on 23-7-2014 03:45 AM

1 kes perempuan melayu katok keta cina tua.... lepas tu cina tua tu cakap dia maafkan perempuan tu s ...

tak baik kata benci cina, kerana kamu tak tahu bila masa kamu akan dapat pertolongan dari orang cina..
i pun tak suka perangai beberapa orang cina yang berlagak angkuh ala ala superior tapi tak lah sampai membenci..
hate use enegy and its not good for the soul..
sucikan hati dan pikiran..bukan semua cina jahat begitu juga bangsa lain..

i pernah jer tegur secara berhemah bila nampak mereka bersikap selfish..
right at the face dan bukan hanya sekadar mencemuh dari belakang..

dah buat x nak mengaku...

mrsLucky posted on 22-7-2014 11:21 PM
tak baik kata benci cina, kerana kamu tak tahu bila masa kamu akan dapat pertolongan dari orang ci ...

Betul tu... aku pon banyak carut ahsoh yg suka potong que masa beratur kat cashier ngan yg bawak kete xreti guna signal. Tapi bila aku naik darah tu aku fikir balik masa bapat aku meninggal. Dia kne heart attack tepi jalan, ktorg dok tahan2 kete mintak tolong sbb masa tu bapak aku je ade henpon & aku mmg xreti nak guna. Nasib baik ade uncle cina ni berhenti tolong. Dia tolong call kan ambulance n lap2 peluh bapak aku. Terharu wooo... walaupon umur bapak aku xpanjang, tapi aku still terharu ngan tindakan uncle tu.

Jadi pada kawan2 forumer, harap jgn la racist sangat. Kita tak tahu siapa yg boleh tolong kita masa dilanda musibah.

Ye sayang-sayang semua...kita sebagai rakyat Malaysia janganlah berburuk-sangka di antara satu sama kerakyatan...

Kelakuan dan kebiasaan perangai manusia bukan lahir dari kaum mana dia dilahirkan.  

Kita rakyat Malaysia kena berhati-hati dengan anasir-anasir yang cuba memecah-belahkan ketenteraman yang kita nikmati sekarang ini.

Tidak mustahil jikalau CARI ni boleh digunakan sebagai tempat untuk anasir-anasir ini menyelinap masuk untuk sengaja menaikkan marah kita rakyat Malaysia.

Kalau tunku abdul rahman tiru infonesia kan bagus..takdelah isu kaum2 ini berlarutan sampai nak membarah pun ade...setengah orang memang hati busuk gila penuh dengan perasaan benci sampai takleh reason out secara rasional...

saya kasihan kamu hidup dalam kebencian. cubalah berkawan dengan kaum yang pelbagai. atau kamu ada sejarah oppressed by chinese such taukeh kamu buli kamu? biasanya lower class peoples mudah untuk jadi racist sebab da biasa kena oppressed.

tungkai posted on 23-7-2014 03:40 AM
Aku penah keje shopping mall camni. Mostly diorg ada hire PI (private investigator) yg keje dia al ...

kalau dlm 2 pun dia leh sue gak kn kalu bg dia org aib kn dia,,sbp blm terbukti pape kan.. kumpius-

semoga ah so ni masuk dalam lokap..merasalah ko makan free hari2.. nak sangat khennn

Serius i pun...tak sangka..
I hope mereka yang bertanggung jawab meracuni minda dengan isu2 yang membuatkan malaysian saling prasangka dan benci
Mendapat tulah,bala dan balasan yang tragis, kerana jika suda melampau, boleh mengugat keharmonian dan keselamatan negara tercinta.