CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myralolx92

kakak ada anak dgn tunang dia. Apa patut aku buat? (LATEST UPDATE : PAGE 7)

it's not your secret to tell, ok..
kenapalah tt bagitahu pada mak terus macamtu..
at least, ko confront la kakak tu dulu,
tanya dia baik2 dan pujuk dia.. kata tidor sebantal bagai..

myralolx92 posted on 18-8-2014 12:57 PM
abah aku 50 , mak aku 46

oh muda lagi parent ko.....masih kuat lagi...bole naik hantu aka mengamuk kalu tau kes kakak ko nie.....

leon_mclaren78 posted on 18-8-2014 12:56 PM
kan???

ibarat tikus membaiki labu... situasi yg dh teruk, bertambah teruk lagi jadinya... langs ...

orang kita ni kadang2 terlalu mengikut 'tegurlah kesalahan orang lain walau selemah mana iman' secara literal..

becir posted on 18-8-2014 01:07 PM
orang kita ni kadang2 terlalu mengikut 'tegurlah kesalahan orang lain walau selemah mana iman' sec ...

itu la... bukan kita nk support & galakkan kakak dia terus-menerus buat maksiat... tp dosa kakak dia tu, biarlah kakak dia yg menanggung balasannya suatu hari nnt. X pyh kita sibuk2 jadi champion mereport aib org lain...pastu drag skali parent dlm hal ni.

Ini bukan hal memain...tp melibatkan maruah family. Even org lain x alert kakak dia dh ada anak luar nikah, tp kat dlm hati parent tetap akan rasa terhina, rendah diri & maruah kuarga telah tercalar seumur hidup walopun dedua penzina tersebut telah slmt bernikah. Luka akan tetap meninggalkan parut sampai mati. Berkemungkinan besar kakak tt juga akan berdendam dgn tt sampai bebila.

Apa yg pasti, suasana dlm family x akan serupa sepertimana asal (sblm rahsia bocor).

leon_mclaren78 posted on 18-8-2014 01:58 PM
itu la... bukan kita nk support & galakkan kakak dia terus-menerus buat maksiat... tp dosa kakak d ...

Silap aribulan kakak dia malu nak berdepan dgn parents dia...

aku pun tak nampak apa faedah tt citer aib kakak dia kat mak dia... lainla kalau tunang kakak tt tu tak nak kawin..

terang terangan kakak tt cuba nak baiki diri dia dgn nak cepat cepat kawin...

Ke tt ada rasa jeles kat kakak tt yg jadi anak kesayangan parents dia?

aku benci betul org mcm tt, biar je la akak ko handle benda ni semua, ko nk menambah kebencian mak bapak ko kat akak ko ke? supaya ko jd favourite? mcm tu? takde apa pon sepatut nya ko bagitau kat mak ko.. akak ko dah handle da.. biar lah dia menjadi rahsia.. ko tak tau betapa remuk nye hati org tua ko.. sian betul dpt adik mcm ni...

Follow Us
apakah kesudahannya nanti

myralolx92 posted on 21-7-2014 10:24 AM
so nak kena assume macam aku tak tau apa apa la?
susahnya
aku bukan seorang pelakon hebat

klu la aku kan, aku buat bodo jer...kire bernasib baik la kakak kau akan kawin jugak ngan laki yg ngadongkan die..and anak tu die jaga..x yah bukak aib die..biarkan..anggap la ko x tau pape..sbb pengakhiran kakak kau bukan lah pisah ngan laki tu and buang anak tu...kan kan..die akan kawin n anak tu die terima...

Aduh TT ko ni family sendiri pun ko wat mcm ni. Kalau aku, aku cuba faham kan situasi kakak aku. Benda dah jadi kan. Sebab tu lah dia kawin. Dia ada buat silap. Ko lagi nk terukkan keadaan dia.

Nasib baik lah ko bukan adik aku. Hahaha

Tt lgsung tak reply komen org yg condemn dia..
Puas hati ke dpt buat mcm tu??
Aku rase org2 mcm ko ni la ug menyebabkan pmpuan pregnant luar nikah buang anak dia..

so jd kawin x? nnt mak ayah cite kt makcik pakcik,makcik pakcik citer kt sedara belah2 sna lg...n the list go on, normal lah mnda org nk simpn cite hot lama2, msti ada pass2 cite  lah...kite xleh kontrol mulut org kann....gtu jugak kot bila smpi kt belah family laki tu....at the end, if keduri kawin jd, org yg dtg tu ntah2 sume da tau cite...

so nnt 1 kg tau ank sedara ko tu ank x sah taraf...yeayyyy...ni consequence no.1contoh

contoh kesan no.2 plak, kenduri kensel, akak n tunang lari, kawin lari lgsung x blk kg sudah....
Last edited by aechae on 18-8-2014 10:10 PM

heran jugek ek.. kakak TT ni dah terkantoi pun masih tak mengaku. menambah-nambah menipu lagi pulak tu.
sepatutnya tunjuk lah cahaya keinsafan..  ambik lah peluang ni utk settlekan masalah. nampak gaya nya mcm tak kisah dgn nasib anak.
aku kesian jugek kat TT. sebab nya tak pasal2 nanti berpatah arang berkerat rotan pulak.dgn family ko..

rasanya ramai forummers dh nasihat jgn cita kt parents..
klau aku dpt adik mcm TT yg mmg tkleh harap nk simpan rahsia...nampak betrayer

kakak TT pon salah..mcm forummer kt atas ckp..klau insaf patutnya ngaku lah...anak dia juga..

apapun TT tk patut jd penyibok

bila kita nak buat satu benda dik..jgn fikir pro and cons je..tp kena fikir kesan dan akibat sekali..apa2 pon best of luck..

kesilapan bila x tnya kakak tp terus report kat mak..dhla org tua ni cepat susah ati dan kuat berpikir..yg gadoh sgt nk report tu knp..x fhm aku..malangnya tt x menang pn sbb kakak dh siap sedia jawapan..walaupun x lojik..hahaha..

aku rasa akak ko tak ready lg pun nk bagitau parents ko psl hal tu..sapa tau dlm pikiran dia taknak makpak korang susah hati/benci kat dia...haih...tabahlah dik..kalu lepas ni family korang dah tak mcm dulu ye

Pada aku la, niat tt tu bagus...dia amik berat hal family iaitu kakak & parents dia. Soal nasab anak tu bukan boleh dibuat main2. Sikap lepas tangan & jgn amik peduli hal org hatta keluarga sendiri tu yg bawak pd masalah sosial skrg... Byk kan kes kena rogol tp family taktau? Sebabnya? Biar org tu selesai sendiri masalah tu. Ditambah plak dgn statement nak jaga aib. Aib sapa? Bukan aib tt sekeluarga ka? So salahka tt nk amik tau?

Cuma cara tu mcm kurang kena sikit. Sepatutnya tt bersemuka dulu dgn kakak tt & munkin lps tu baru decide samaada nk bgtau parents. Apapun nasi dah jadi bubur & bubur pun dah basi...........

aku tak reply sbb aku sgt down semalam.
aku buat ni bukan sbb nak dapat nama ke nak jadi anak kesayangan ke. tak langsung
aku ni jenis lurus bendul sikit and aku tak suka orang menipu. lagi lagi tipu orang yg paling aku sayang

apa pun thank for your advise

korang nampak tak permainan orang2 di forum ni..
mula2 depa suruh pecahkan rahsia ..bagi tahu parent ..

lepas ko bagi tahu.. depa secara berjemaah kutuk ko..