CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myralolx92

kakak ada anak dgn tunang dia. Apa patut aku buat? (LATEST UPDATE : PAGE 7)

kena sabar TT jgn buat tindakan melulu...iols pon ada pengalaman simpan rahsia besor... lama2 bila wat x tau jer... ok...jgn fikir hal ni sgt n kalo bole wat hal sendri dan elakkan dr bertembung or jumpa kakak... penuhi masa mu dgn aktiviti yg membuzykan diri... iols dulu terdengar rahsia pasal cousin...mak iols n makcik borak pasal cousin iols sbnrnya anak angkat yg ditinggalkan di hospital...

iols plak masa tu rapat giler dgn cousin iols. yg tua 2 tahun dr iols... selalu ngadu dgn iols kenapa mak n abah iaitu pak uda n mak uda iols mcm dera2 dia n garang sangat dn  slalu kena wat keje rumah dan selalu kena pukul...kalo kena maki jgn ckp la siap anak pungut smua kuar... sblm tahu dia anak angkat tu iols pon heran napa cousin iols ni mcm org gaji jer buat keje umah semua padahal adik2 beradik pompuan yg lain semua membesorkan badan jer kuat tido...

lama gak iols simpan rahsia ni dr dia sampai la dia nak kawin .. nk tak nak kena bagitau gak sbb hal wali hakim...tp kan bila fikir blk ada positifnya pak uda n mak uda iols dulu garang...sbbnya cousin iols ni mmg gatal sikit pantang nmpk org lelaki adeh miang bukan main lagi... so kena control la dgn kegarangan dn dia mmg xberani nk wat tak senonoh... skrg cousin iols pon sgt pandai buat keja rumah, masak dan menguruskan rumah walaupon bekerja dgn 5 org anak...compare dgn adik2 pompuan dia yg lain yg hanya pandai menyepahkan rumah je smpi dh beranak pinak...

baca pun muak cerita couple zaman sekarang.. zina ikut suka sebelum nikah.. ikut ang la nak dedahkan atau x.. kalo sini orang panggil mulut caa-boii,sikit2 menga-com(sikit2 report).. sikit2 sebanyak jadi meluat ngan ang.. dia salah ang pun salah..

Jangan cerita...dia terlajak menurut nafsu...memang salah dia...

Tapi kakak tt sangat baik sebab lahirkan baby tu walaupun secara sembunyi... dia sangat beruntung sebab tunang dia sangat sayangkan dia dan baby dorang tu...dia dah ada  2 orang yang melengkapkan hidup dia dah...so, dia beruntung sangat2...

Pasal anak tu mesti dia dan bakal suami dah ada perancangan bila dan macam mana nak bagitahu pasal baby tu...dia dan tunang dah sama2 buat salah...dan sama2 bersatu hati nak selesaikan masalah ni...dan sama2 sayangkan anak dorang...biarlah dorang uruskan sendiri kebahagian dorang...

Dorang ada pasangan masing2 untuk saling berbincang dan support di antara satu sama lain...satu hari nanti masalah ni akan selesai dan dorang akan sambung kebahagiaan dorang..

Tak perlu masuk campur....biar dorang sama2 selesaikan sendiri...lagipun dorang dah nak cepatkan kahwin kan...so maksudnya dorang taw ape yang dorang buat....biar je...

Akak dan tunang memang bersalah atas sebab tu...tapi kasih sayang dan bersatu hati antara dorang berdua akan dapat selesaikan hal ni...anak tu pulak penambah pengikat kasih sayang... mereka akan okay dan bahagia...jangan risau...

first thing ever, tanya kakak ko.
tapi kalau ko kesian kat parents ko, takyah keruhkan keadaan lagi.
biar dorang kawen dulu.
sepandai2 tupai melompat, akhirnya jatuh ke tanah jugak, lama2 orang akan tau.
memang rahsia besar ni sampai keluar anak sorang, boleh lagi berlakon tunangan.
nanti kahwin, apa la perasaan agaknya.

Dewa19XKangen posted on 21-7-2014 02:26 PM
baca pun muak cerita couple zaman sekarang.. zina ikut suka sebelum nikah.. ikut ang la nak dedahkan ...

ok la aku tak report
tapi adakah dikira bersubahat?

doubleA posted on 21-7-2014 03:00 PM
first thing ever, tanya kakak ko.
tapi kalau ko kesian kat parents ko, takyah keruhkan keadaan lagi ...

thanks for the advise
rasa relieve la sikit
tapi aku asyik terbayangkan muka mak aku
mcm mana perasaan dia nanti kan

Follow Us
myralolx92 posted on 21-7-2014 03:02 PM
thanks for the advise
rasa relieve la sikit
tapi aku asyik terbayangkan muka mak aku

as parents, mesti dorang akan rasa kecewa.
elok la ko suggest kat parents ko cepat2kan je perkahwinan kakak ko tu.
lepas tu, tengok la drama apa akan muncul pulak.
kalau dah tunang dia memang berada, asal tak kawen cepat2 at the first place.
sory la kalau aku ni sounds ortodox sangat, bukan perasan baik, tapi aku memang tradisional bab2 menjaga maruah ni

myralolx92 posted on 21-7-2014 03:01 PM
ok la aku tak report
tapi adakah dikira bersubahat?

anggap ja apa yang ang nampak tu rakan 8000km punya mesej.. nak peduli pun jauh..

doubleA posted on 21-7-2014 03:06 PM
as parents, mesti dorang akan rasa kecewa.
elok la ko suggest kat parents ko cepat2kan je perkahw ...

mak aku pernah cakap kat kakak aku , dia mcm suruh akak aku settle down dulu la baru kawin
sebab tu dorang tunang dulu

myralolx92 posted on 21-7-2014 03:12 PM
mak aku pernah cakap kat kakak aku , dia mcm suruh akak aku settle down dulu la baru kawin
sebab  ...

selalu parents macam tula, tapi dah tahap macam ni, memang wajib nikah dah
bab ko cek henpon kakak ko tu bagi aku ok je, sebab sesama adik beradik.
aku pun dulu rajin cek henpon ayah yg dah lebih separuh abad umurnya tu

prettyuglybabe posted on 21-7-2014 01:22 PM
mungkin sebab kita ni diajar agar menghormati privacy family sendiri maka berlambak baby dibuang ke  ...

setuju dengan momod, perlu je ambik tahu hal family.
kalau tak, perhatian dari ahli keluarga sendiri kurang tu yg cepat terpengaruh dengan benda yg tak elok kat luar tanpa fikir at least, perasaan mak bapak.

For me :

Mintak penjelasan kat akak dulu, yup memang benda tu salah (haram) . tapi fikirlah jangan mengeruhkan lagi keadaan. tak mungkin parents akan terima .. mungkin jugak parents takkan bagi dorg kawin. sanggup ke tengok kakak sendiri menderita? syukurlah dia tak buang anak tu.. dan lelaki tu bertanggungjawab. tanya kakak .. nanti lepas kawin atau kakak dah ready suruh lah dia bgthu parents perkara sebenar, huuuuu. tq

kalau betul sekurang kurang dia org ttp syg baby tu..
x buang/bunuh..benda da jadi pun..
rasanya lebih elok mereka selesaikan/berterus terang sendiri ttg kehadiran baby tu..
mungkin dia org pun nak cari masa yg sesuai utk berterus terang....
bukan senang nak berterus terang perkara besar mcam ni..

kena amik tau sebab keturunan. nak mengamuk ke ape tu mmg tak bole nak buat apa la. yang penting esok usa jangan sampai terkahwin sesama sendiri.

Jgn kat kakak tu, TT dah tau sume hal yg sebenarnya. Cakap kat dia, terpulang la nak menidakkannya atau tak. Cakap kat dia, TT takkan infrom kat parents tapi kakak TT sendiri kena inform. Anak kakak tu memang kena binkan Abdullah. Cakap kat dia, dia perlukan support dari family. Susah kalau nak sembunyikan hal ni dan pendam sorang2. Bila waktu nak kena inform kat parents tu, kena bincang la sama ada sebelum atau selepas kahwin. Sebab saya ada kenal orang terdekat gak kes yang lebih kurang camni. Familynya merahsiakan perkara ni dari saudara2 yg lain. Cuma cakap yang dorang ambil anak angkat. Sedangkan itu anak sendiri. Anak tu pon dah umur 5 tahun rasanya skrg ni.

Jgn nyibuk hal org la.. apatah lagi kakak sendiri.. x pasal2 korg bermusuhan smpai tua kang..

tt dah tau, tapi berdiam diri tu dah kira bersubahat..
bersubahat dah kira dosa...sama besar dgn dosa si pelaku...
pada aku, baik rujuk pada yg pakar....report ke pej agama ke, ustaz ke...
biar diorang yg buat siasatan, dan tindakan......
wallahualam.....

tak perlu kot nk bgth family,,takut akak TT akan dipulau keluarga,,and hati mama TT terasa..
Lagipun Nabi pun suruh kita simpan aib org lain kan..

FMKiller posted on 21-7-2014 12:48 PM
Tak perlu buka aib kakak TT. Sebab perkara yang mereka buat ni adalah dosa antara mereka dan Allah.
...

aku sokong cadangan ko ni..

saya cuma sr d sini.. cuma brharap segala tndkn yg akn diambil tidak akn memutuskan hubungan kekeluargaan awak sekeluarga.. bende dh jadi kan..hope everything wil goes well