CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myralolx92

kakak ada anak dgn tunang dia. Apa patut aku buat? (LATEST UPDATE : PAGE 7)

siputsedut posted on 24-7-2014 12:58 PM
bukak buku merah mintak sijil kawin ke? tpt aku takde mintak kalau bukak buku merah...tp masa nk r ...

so sijil nikah tu kena bawak selalu eh? maksudnya mcm kalau rasa nak beranak tu kena siap siap bawak sijil nikah la?

robertocarbos posted on 24-7-2014 03:40 PM
Baik luah habis2 dekat mak TT,
Sebab kalau die bin kan anak nama tunang akak tu, dah berdosa besar, ...

tp aku tak tanya lagi betul ke tak
tp based on bukti yang aku nampak mcm betul

aku takut mak aku nangis plak nnt. aku dah la tak boleh tgk mak aku nangis

myralolx92 posted on 24-7-2014 04:35 PM
so sijil nikah tu kena bawak selalu eh? maksudnya mcm kalau rasa nak beranak tu kena siap siap baw ...

nk beranak bawa ic dgn buku merah je..nti nak daftar nama suami yg kena g jpn bawa buku merah n sijil nikah...ic ibu n ayah klu xsilap laa...

kakak uols masih dalam pantang

myralolx92 posted on 24-7-2014 04:35 PM
so sijil nikah tu kena bawak selalu eh? maksudnya mcm kalau rasa nak beranak tu kena siap siap baw ...

X la sayang..lps beranak spital akan bg borang yg kene bwk ke jab pendaftaran..kt borang tu ada tulis kene bwk sijil nikah time nk daftar surat beranak anak..dlm tempoh 7 hari kene gi daftar..so bkn la time beranak kene bwk sijil nikah

Buat xtau je la tt. Aku yakin smpi ms mst dia akan terus terang. Yg pntg biar mereka kawin dlu

Follow Us
Bagi diorg kawen dulu... benda dah jadi... nak wat cemana, kawen kan dulu.. lepas tu baru ty kakak you, jgn duk terus bg tau org tua, bayak pihak yang terlibat kot..Yang penting, kawen kn dulu . Lg 1 budak tu x salah, sayang kan dia k.

semalam mama aku cakap dorang nak kawin bulan 12 plak

masa sahur tadi bapak aku ada cakap , biar la dia cepat cepat kawin
lepas sikit beban abah , biar suami dia tanggung dosa dia

Bersyukur la kakak ko tak buang baby tu..  Kesian baby kecil tu. Aku harap ko faham Tt. Cuba ko acah2 akak ko tu.. Tgk dia cuak x

mawarika posted on 26-7-2014 11:48 PM
Bersyukur la kakak ko tak buang baby tu..  Kesian baby kecil tu. Aku harap ko faham Tt. Cuba ko acah ...

tu la . ada jugak terfikir
nnt aku buat eh

itulah salah satu sebab aku x suka godek2 laptop/henset barang2 peribadi orang dan aku pun x suka org buat benda yg sama dgn aku, sebabnya kat situ mungkin tersimpan rahsia2 hidup dorg yg x sepatutnyan org lain tahu
kang dah tau rahsia hitam orang lain..dah pening kepala nak mikir
bak kata orang kampung aku It is wise not to seek a secret, and honest not to reveal one

saladin780 posted on 28-7-2014 07:03 AM
itulah salah satu sebab aku x suka godek2 laptop/henset barang2 peribadi orang dan aku pun x suka or ...

so maksudnya kita tak perlu ambik tau hal orang la?
takkan family sendiri pun tak boleh kot

mita kakak n tunang berterus terang selepas depa nikah..klo sblm nikah p habaq...takut fmly tt xbg nikah plak. pdhal depa nk buat benda baik..yg lps tu lps la..semua org buat slh..yg penting kita perbaiki diri jd lebih baik drp smlm..

Aku mmg cukup pntang org selongkar barang2 privasi aku. Even satu2 nya adik aku pn aku xpnah plak selongkar brang2 dia. Mmg ko nak amek berat psal kakak ko, tp dgn menyelongkar brg privasi kakak ko adlh slh.

TT, jangan mengeruhkan keadaan. dalam situasi ni baiklah ambil tindakan berdiam diri. Entah2 kakak TT pun actually dah bekahwin di Thailand senyap2..

digituf posted on 1-8-2014 12:17 PM
TT, jangan mengeruhkan keadaan. dalam situasi ni baiklah ambil tindakan berdiam diri. Entah2 kakak

mungkin juga tuh....

dlm kes nih.... seeloknya adalah kakak sendiri yg berterus terang dgn parent. Hasrat TT untuk memberitahu parent hanya akan mengeruhkan lagi suasana dan perhubungan family.

Alhamdulilah, kakak dan pasangannya pon akan berkahwin dan mereka juga tidak mengabaikan bayi mereka tuh. So berdoalah agar perancangan ini berjalan dgn lancar.

Sebenarnya, mungkin kakak TT pon berada dlm keadaan stress ketika ini. Sebagai seorang adik, mungkin TT boleh berjumpa dgn kakak TT dan berterus terang dgn kakak. Beritahu kakak yg TT akan membiarkan kakak untuk memberitahu parent apabila tiba masa yg sesuai. Mungkin TT juga boleh mendengar penjelasan dr kakak dan berkongsi masalah kakak. Mmg benar kakak TT telah membuat kesilapan besar, tetapi mungkin meraka telah menyesal.

Seelok2nya, jangan lah kita nak mempebesarkan keaiban org, lebih2 lagi ianya melibatkan ahli keluarga kita, Sokonglah mereka kearah kebaikan, mudahah2 perkahwinan mereka akan berjalan lancar. Amin.
Last edited by phonon on 2-8-2014 09:11 PM

zulka posted on 21-7-2014 05:04 PM
tt dah tau, tapi berdiam diri tu dah kira bersubahat..
bersubahat dah kira dosa...sama besar dgn do ...

sorry bro.... have to completely disagree with this.

Cuba letak diri di kasut TT, hal nih bkn sahaja melibatkan aib pelaku tetapi juga aib family TT. There is a better way to handle this dr nak report to pihak berkuasa and sebagainya. Lagipon kakak TT pon akan berkahwin dgn pasangannya tidak lama lagi.

Mengenai bayi tuh,sebaik2nya mereka boleh terus memelihara walaupon tidak dibinkan kepada nama ayahnya. Kalo org yg tak berkenaan tanya (bkn close family), ckp jer anak angkat.... At least they being responsible for their own mistake, dr pegi buang bayi tuh... nauzubillah.

phonon posted on 2-8-2014 09:06 PM
sorry bro.... have to completely disagree with this.

Cuba letak diri di kasut TT, hal nih bkn s ...

Kan..da nk kawin da pun
Kang nti bila rahsia pecah..kawin x jdik..akak lari..keluarga pecah belah..lgi haru

tinker_bell posted on 22-7-2014 02:49 PM
ioll still tak phm knp boleh buncit biasa??perut 5 bulan pon boleh sorok ke??sheol pakai baju besa ...

I think possible, sbb I yg pregnant 7 bulan ni pn still ada yg tatau I pregnant. Bila I ckp I pregnant, sume org terkejut. Padahal I bkn jenis kecik molek pun. Maybe sbb perut I jenis kecik kot. Huhuhuhu. Masa blk kmpung raya baru2 ni, tak semua yg perasan I ni pregnant, kalau I tak ckp. Padahal dah 7 bulan dah ni. Diorang ckp "tak nmpk pun perut" or "tak nmpak mcm pregnant pun". Hehehe.

Last edited by kakakmanis on 3-8-2014 12:34 PM

kakakmanis posted on 3-8-2014 12:33 PM
I think possible, sbb I yg pregnant 7 bulan ni pn still ada yg tatau I pregnant. Bila I ckp I preg ...

untunglah noks..ioll ni bru jah pregnant..tp badan naik mendadak.. nangis sero..