CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faizalaka

[Tempatan] Petisyen Online Sokong Hak LGBT

jijigren posted on 23-7-2014 02:28 PM
Dan jadi gay ini juga adalah dugaan yang berat untuk seseorang lelaki

Sikap kasi basmi semua gay  ...

ko x pyah lyan puak yg xpham ni. msa die nk tekan button reply msti snyum bukn bgga puak bwah tempurung ni knonye da mnyelamatkan islam dari mslah sex.

the_killer posted on 23-7-2014 01:59 PM
boleh kamu beza penyakit jiwa dan penyakit mental?

kan aku kata orang LGBT ada dikalangan  ...

tetiba jer lain...

ko yang quote ahli psychology so aku pun quote APA.

sekarang ko nak konar kata jiwa tu kerohanian, then ko patut tadi kata ostad yang cakap, bukan pakar psychology...

adusss...

sekngucing posted on 23-7-2014 02:09 PM
lgbt ni adalah kemahuan, bukan keperluan
sama mcm berzina, minum arak dll
boleh ke kita kawal nafs ...

bergantung kepada pandangan ko terhadap cinta dan sex

memang ada orang boleh hidup tanpa salah satu atau keduanya....

yang hidup tak perlu sex tu dipanggil 'asexual'

yang boleh hidup tanpa cinta tu panggil kucing kot...

Decaffeinated posted on 23-7-2014 06:55 PM
bergantung kepada pandangan ko terhadap cinta dan sex

memang ada orang boleh hidup tanpa salah  ...

dgn keimanan yg kukuh
tan tak mengikut hawa nafsu
sex adalah tak perlu
dan cinta kepada allah sahaja

sekngucing posted on 23-7-2014 07:09 PM
dgn keimanan yg kukuh
tan tak mengikut hawa nafsu
sex adalah tak perlu

Tak kisah la orientasi seks apa pun yang penting tahu batas-batas dalam agama. Kenal saja yang hafaz quran tapi gay, selalu juga jadi imam di masjid. Dia kata cukup sajalah sekadar cinta, tak perlu seks pun. Macam bromance gitu.

Ada seorang imam yang tulis buku pasal cinta tapi aku lupa tajuknya dalam bahasa arab, tapi kalau bahasa inggeris dipanggil the rings of dove
cakap, the best thing to be out of love is to be chaste. Cuba kamu google, ada saja dalam bentuk pdf. Sangat cantik bahasanya walaupun terjemahan.

finesse posted on 23-7-2014 07:18 PM
Tak kisah la orientasi seks apa pun yang penting tahu batas-batas dalam agama. Kenal saja yang haf ...

wujudkah DNA gay?

Follow Us
tekoyong posted on 21-7-2014 04:35 PM
laaa tak payah nak pura2 la pondan

bukan lu suka main belakang dengan bapak lu ke
...

Decaffeinated posted on 23-7-2014 06:52 PM
tetiba jer lain...

cuba baca post aku ke 86...fham tak maksud aku...mereka ini mengalami masalah psiko yang didasarkan kepda masalah kejiwaan....contoh...orang seorang doktor mempunyai cenderung untuk membunuh diri,,,,kalo ikutkan dia ni cerdik jadi doktor tp mempunyai masalah kejiwaan melampau....

sama juga dengan LGBT...baca balik link aku tepek tu...sudah cukup bukti disitu....benda ni berpunca dari jiwa mereka...dari jiwa mereka...mereka akan melakukan perkara yang luar tabii dari norma manusia....ada fahm tak? ....

Decaffeinated posted on 23-7-2014 06:52 PM
tetiba jer lain...

cuba baca post aku ke 86...fham tak maksud aku...mereka ini mengalami masalah psiko yang didasarkan kepda masalah kejiwaan....contoh...orang seorang doktor mempunyai cenderung untuk membunuh diri,,,,kalo ikutkan dia ni cerdik jadi doktor tp mempunyai masalah kejiwaan melampau....

sama juga dengan LGBT...baca balik link aku tepek tu...sudah cukup bukti disitu....benda ni berpunca dari jiwa mereka...dari jiwa mereka...mereka akan melakukan perkara yang luar tabii...konkesen memang lah tak ngaku benda2 ni...cer ko jumpa orang2 songsang ni....

aku dah byk kali jumpa dan bersembang dengan depa ni,,,,selalunya alasan mereka adalah naluri...takdir....

sebab tu aku menentang hak LGBT kerana ia adalah perbuatan laknat dimurkai oleh Allah

kalo ko bukan islam...aku tak kisah la...tp aku pelik kalo orang beragama islam sokong LGBT

dalam isu ni, ialah golongan LGBT memang tak boleh diasingkan atau didiksriminasikan...sebagai masyarakat kita kena didik dan ajak mereka kembali kepada pangkal jalan

tp untuk menghalalkan perbuatan mereka di bumi Malaysia ini...aku amat menentangnya

Being gay tidak salah, yg salah nya jika kamu berzina sesama jantan.
apa yg salah nya jikalau kamu memang seorang gay tapi kamu reti mengenal apa yg salah dan tidak salah.

Kalau elohim tetap menganggap ummah gay yg tidak melakukan dosa atau berzina sebagai ahli neraka, memang akak lebih rela sembah berhala sahaja dari menganuti ugama beliau.

Sebab dah sah2 betina melayu sunni yg dok berzina tak tanggal tudung itu lebih mulia di mata elohim walaupun mereka membunuh dan kemudian melontar anak haram itu dalam jamban, kemudian prosesnya berputar semula tanpa had.

SissySembah posted on 23-7-2014 09:01 PM
Being gay tidak salah, yg salah nya jika kamu berzina sesama jantan.
apa yg salah nya jikalau kamu  ...

nampaknya kita ada org yg bertauliah dlm menentukan sapa masuk surga sapa tak

the_killer posted on 23-7-2014 08:55 PM
cuba baca post aku ke 86...fham tak maksud aku...mereka ini mengalami masalah psiko yang didasarka ...

aku boleh terima kalau kau menolak LGBT dan punya pandangan sendiri yang tidak mungkin boleh diubah. Tak ada yang pelik. Kau berhajat nak bakar gay pun itu masalah ko. aku juga takde masalah kalau ko ni jenis cakap tak mau kalah.

tapi aku terpaksa jawab utk kesekian kalinya bila ko cuba putar belitkan kenyataan sendiri dengan merumitkan hujah.

aku dah baca semula post #86 dan ini yg ko cakap

ahli2 psikologi berpendapat LGBT ni dikatakan penyakit psiko

dan aku dah betulkan, according to APA, homosexuality bukan mental disorder apalagi psychopath. Now, let's keep this argument simple and please jangan bawak keluar apa ostad atau akhbar utusan kata sbb mereka bukan bercakap dari sudut psychology. Sekarang siapa yang tak faham istilah?

aku pasti lepas ni ko konar lagi

btw, kenapa nak heran bila ada orang Islam yang compassionate sesame makhluk, tak kan lah semuanya terrorist nak memenggal kepala sahaja taunya

Decaffeinated posted on 23-7-2014 01:27 PM
aku boleh terima kalau kau menolak LGBT dan punya pandangan sendiri yang tidak mungkin boleh diuba ...

akak udah biasa dengan ummah sebegitu, lain dari maksud yg beliau kata sekejap lagi datang lah beliau kononnya menerangkan apa maksud yg beliau kata, yg lucu penerangan maksud beliau itu jauh sekali dari kata kata beliau yg sebenar. kemudian klem orang konar kata nya.

sekngucing posted on 23-7-2014 07:26 PM
wujudkah DNA gay?

Ermm terjadi akibat base-base kimia.. kalau ikutkan study sekarang, homoseksualiti ini epigenetik.. ( genetik + persekitaran dalam kandungan). Cubalah tengok pasal epigenetik ni. Senang kata homoseksualiti macam satu kecacatan gitu. aku nak terangkan pun dah tak berapa nak ingat.
Tapi ada pendapat yang tak berapa nak setuju dengan teori ni sebab terdapat stereotaip, iaitu teori feminization and teori masculination. Tu setakat yang aku ingat la. Cuba la google psl ni untuk faham teori ni, tu pun kalau kamu ingin tahu.
Last edited by finesse on 23-7-2014 10:30 PM

the_killer posted on 23-7-2014 08:55 PM
cuba baca post aku ke 86...fham tak maksud aku...mereka ini mengalami masalah psiko yang didasarka ...

Saya berasa semua orang berpendapat macam tu. Ramai saja imam2 yang sememangnya tidak menyokong gay marriage tapi menentang homopobia dalam masyarakat. Pernah ada kes di Turki seorang ayah bunuh anak dia selepas anaknya kata dia gay. Perkara mcm tu tak sepatutnya berlaku la.

Decaffeinated posted on 23-7-2014 09:27 PM
aku boleh terima kalau kau menolak LGBT dan punya pandangan sendiri yang tidak mungkin boleh diuba ...

buat apa aku nak konar hujah aku...cer baca betul2..konsep aku mudah...orang LGBT bukan bermaksud mcm dia cenderung psiko gitu..tetapi adalah penyakit psiko dari konteks sosial iaitu masalah jiwa...dari masalah jiwa ke psikologinya dan dari psikologinya berlakulah LGBT...orang konkesen kapir tu kata bukan psiko disoder sebab orang2 LGBT pon ada dikalangan orang cerdik dan ahli profesional....ada paham ka? ..cer baca betul2...

kalo dari istilah sains la.... LGBT semulajadi merujuk kepada kesan biologikal seperti faktor genetik, hormon, saiz hipotalamus dalam otak terhadap punca homoseksual. Psikologi menurut Sigmund Freud percaya seseorang anak lelaki itu akan lemah kelelakiannya di masa depan sekiranya bapanya tidak menunjukkan model kelelakian yang kuat seperti jarang ada di rumah.

Sebab tu aku kata faktor penyebab semua berasal dari psikologi individu itu dengan memasukkan elemen yang menyebabkan masalah itu berlaku seperti faktor biologi,hormon,persekitaran dan lain2. Jika ia dimasukkan sebagai masalah psikologi...bg aku boleh je masuk...takda masalah pon..

Ahli2 Psikologi seperti Jung, Adler dan Freud mengatakan LGBT adalah masalah kejiwaan..dan.dari konsep American Psychological Association pula mengatakan ia bukan kejiwaa, konkesen ada pandang ke dari jiwa...depa memang tak pandang...depa pandang dari sudut sains

meh sini aku terang apa maksud jiwa :

Jiwa ini dianggap sebagai nafs al-ammarah (nafsu yang mendorong kepada kejahatan) seperti mana dijelaskan oleh Allah dalam surah 12 (Yusuf): 53 yang bermaksud, " Sesungguhnya nafsu itu (nafsu al-ammarah) selalu menyuruh kepada kejahatan kecuali nafsu yang diberi rahmat oleh Tuhan ku. Sesungguhnya Tuhan ku Maha Pengampun lagi Maha Penyayang".

dan menurut Kaunselor Berdaftar, HUSHIM SALLEH, dari firma Hushim Motivational & Counselling Consultancy (HMCC) menyebut bahawa LGBT ni mempunyai masalah Kejiwaan. dan menurut PROF. MADYA DR. SAODAH ABD. RAHMAN, Jabatan Usuluddin dan Perbandingan Agama, Universiti Islam Antarabangsa Malaysia LGBT adalah dari berpunca dari kekosongan Jiwa...

so aku ambil pendekatan dari sudut islam dan perubatan

Last edited by the_killer on 24-7-2014 12:32 AM

Decaffeinated posted on 23-7-2014 09:27 PM

ni bukan masalah nak penggal kepala ka, nak penggal tangan ka...ini adalah penentangan kepada golongan LGBT mahu hak kebebasan untuk LGBT dan hak mereka diiktiraf...ini yang tak boleh kita terima sebagai orang islam, kerana ia bertentangan dengan Islam..dah firah manusia

Kafir mcm hang memang lah tak paham isu ni...isu ni adalah mahu budaya tu diiktiraf....ada paham ka...

kalo ko kata LGBT ni sexual oriental ka..apa ka...itu boleh diterima kerana ia datang secara semulajadi...itu memang tak nafikan...tp untuk mengiktiraf budaya tu memang tak boleh diterima...

kita tak boleh sisih depa...kita tak boleh hukum depa....tp apa yang kita perlu adalah didik mereka ....

Allah tak ubah seserorang selagi dia tak ubah diri sendiri..

isu ini ialah mahu budaya LGBT tu diiktiraf...ada paham ka?
Last edited by the_killer on 24-7-2014 12:39 AM