CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faizalaka

[Tempatan] Petisyen Online Sokong Hak LGBT

Decaffeinated posted on 22-7-2014 10:40 AM
betul kita boleh berusaha mendidik dan selebihnya berdoa

but bear in mind, the BEST we can expe ...

itu kalau lu tak percaya Allah itu ada..
keh keh keh

LUNCH posted on 22-7-2014 12:19 AM
((So akak boleh terimakah kalau suami akak, adik dan anak lelaki akak  punya boyfriends and all th ...

betul la itu...
semua telah tertulis sebelum kamu dilahirkan..
persoalannya..adakah lu tahu apa yang telah ditulis?
Atau pun lu suka-suka buat assumption berdasarkan nafsu lu sahaja...

keh keh keh

yg songsang dah semakin tak malu mengaku songsang sekarang..
semua pengaruh negara2 yg kononnya bertamadun..
patut malu tengok makhluk hidup yg lain.. yg lebih tau beza jantina..

kalau yg bukan Islam duk perjuangkan tu aku mls la nk komen, tp yg Islam ni sibuk nak mencabar hukum Allah dah kenapa??
kenapa kalau dah ada naluri tu mesti nak seksi2, nak flirt ngan jantan2 sana cni? sedangkan itu semua nafsu, kita kena ingat nafsu ni umpama rengekan anak kecil, kalau kita lembut hati mmg akan terikut akhirnya..

Note: Thread has been banned by manager

LUNCH posted on 22-7-2014 10:24 AM
Dah tengok ke video yang akak post #49 tu? Apa pendapat awak? Jika ianya berlaku pada anak awak?
...

Sudah saya saksikan. Segala yg dikatakan/diucapkan mereka dlm video trs, termasuk ulasan drp Dr. MAZA is self explained.  Ditanyakan juga jika ia berlaku dlm keluarga saya, saya tidak ingin menyatakan dgn andaian berjika-jika atau berkalau2.

Follow Us
cmf_WonBin posted on 21-7-2014 04:07 PM
DAN SILA HORMATI HAK INDIVIDU

Setuju....kalau nak kahwin x perlu panggil kadi solemnize, kalau nak mati x payah panggil org mandikan, kita bako je jadi abu...

robertocarbos posted on 22-7-2014 12:38 PM
Manusia lebih hina daripada haiwan la kan?
xpernah pulak aku tengok Beruk Gay, Beruang Gay, Zirafah ...

Ade je binatang homosex...tapi apa yg kita golongan straight anti sangat?? Jadi kudis kepada kita ke?

slippergombak posted on 22-7-2014 09:29 AM
Kami anti lgbt, tapi apa langkah nak menyekat lgbt nih...? Bukan selama nih dihalalkan walau takder  ...

melayu yg bsing anti lgbt ni trgelak je aku. konfiden suami korg anak korg x men dgn golongan lgbt? pkir2 la sndri. brlambak laki org bufk remaja onr night stand ngb bapok. istilah bapok jgn ingt bapok kjer lorong je. plus xkan suami korg anak korg nk ckp die bru lepas mngesex. tlongla melayu. stop being in denial. yg lggan pelacur . bapok smua ni melayu gak. golongan profesional gak.

nolya posted on 22-7-2014 05:12 PM
Sudah saya saksikan. Segala yg dikatakan/diucapkan mereka dlm video trs, termasuk ulasan drp Dr. M ...

Tapi Dr lagi satu tu kata ada kenamengena dengan sel otak kan? sebab tu mereka jadi gay kan? Kiranya memang dah di lahirkan begitu, tuhan Allah dah jadi kan mereka macam tu kan? lepas tu nak suruh bunuh pula kan? Pada pandangan akak mereka memang dah dilahirkan macam tu tapi manusia je denial dan hypocrite disebabkan agama.

cmf_WonBin posted on 21-7-2014 04:07 PM
DAN SILA HORMATI HAK INDIVIDU

ye aku sokong
nak membunuh orang pun tak senang
nak mengebom pun susah

Decaffeinated posted on 22-7-2014 12:22 PM
aku guna perkataan 'sakit' dua kali tapi konteksnya lain.

first, apakah mereka dengan sengaja m ...

sakit mental tu bukan bermaksud dia gila tetapi adalah kecenderungan utntuk melakukan sesuatu yang luar tabii manusia, orang2 LGBT mempunyai penyakit yg dipanggil penyakit jiwa, sapa kata mereka tidak menyakiti..mereka menyakiti..tetapi dalam konteks sosial dan hirarki sosial dalam soal keturunan dan lain2 serta kepincangan sosial. Orang LGBT pon ada dikalangan orang2 cerdik..walau diberi akal cerdik tetapi jiwa mereka sudah rosak...di Malaysia LGBT adalah tidak releven dan kearah kaum Nabi Luth yang terang2 dilaknat Oleh Allah, oleh tu pendekatan Orang Islam di Malaysia adalah mencegah iaitu dengan memberikan ttidak  mengiktiraf dan menentang usaha LGBT di Malaysia

jijiknya tengok golongan LGBT

Sudah saya saksikan. Segala yg dikatakan/diucapkan mereka dlm video trs, termasuk ulasan drp Dr. M ...

Akak tak tujukan pada akak tetapi secara general, Tapi kalau dah kena kat anak ataupun keluarga sendiri baru pandai kata berserah pada tuhan Allah ataupun ianya telah di takdirkan, kan?
Last edited by LUNCH on 22-7-2014 08:31 PM

the_killer posted on 22-7-2014 08:15 PM
sakit mental tu bukan bermaksud dia gila tetapi adalah kecenderungan utntuk melakukan sesuatu yang ...

mereka yang merasa sakit dengan kehadiran LGBT sedangkan mereka tidak diganggu menunjukkan hati mereka yang berpenyakit. Kalau hati mereka mulia mereka tidak akan berasa sakit hati.

menurut definisi APA gay dianggap sakit jika mereka rasa tertekan dgn keadaan mereka. Kalau mereka happy, mereka dikira sihat dan boleh hidup mcm org lain.

kenapa tidak mahu membayangkan kalau kena batang hidung sendiri? sebab hakikatnya bercakap lebih mudah kalau ia tentang org lain kan?...

kadang2 perlu kita membayangkan what if we are in their shoes then we would probably see things a bit differently

LUNCH posted on 22-7-2014 08:30 PM
Akak tak tujukan pada akak tetapi secara general, Tapi kalau dah kena kat anak ataupun keluarga se ...

U bertanya, u juga yg menjawabnya.  Suka u lah menanggapinya.

nolya posted on 22-7-2014 08:39 PM
U bertanya, u juga yg menjawabnya.  Suka u lah menanggapinya.

Ye aku bertanya dan jawab. Sebab Aku nak tanya apa pandangan awak dengan jawapan aku tu?

LUNCH posted on 22-7-2014 08:45 PM
Ye aku bertanya dan jawab. Sebab Aku nak tanya apa pandangan awak dengan jawapan aku tu?

manusia punya hak mempertahankan pendapat masing2 meskipun manusia tak punya hak mutlak mempertahankan tingkah laku yg menyimpang.

haku mmg tak menyokong langsung puak2 lgbt nidan mmg tak bersetuju utk mengiktiraf hak2 mereka.... tapi nak mengata membenci lebih2 takut plak sbb haku ada anak.. semoga anak2 haku dijauhkan drp menjadi golongan2 ni..