CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Edisi Sibuknya Mak Ngah: Wanita Dan Persiapan Raya

famri7 posted on 22-7-2014 08:33 PM
Amboi wana 3 pasang baju dalam tuk raya..ganas mu mek.

ada income sendiri blh la melaram ckit..
lagi pun, 1st day, memang stay umah atok wana..xp mana..jadi maid basuh pinggan dengan baju lawa
2nd day, baru start raya umah pak sdara smua..
kbetulan raya ni, abang buat kenduri akikah...so, melaram lagi..
tu trlebey ckit..
uols mcm mna???

Thn ni x rse cm nk raya..sbbnya kekangan kewangan..laki aku bru sembuh dr skt,bru mula keje balik..kemudian pindah rumah lg.jd kewangan agak terhad.siap sound dh semua..thn ni tadak duit raya.lgpun bg duit raya pd org yg kurg berkemampuan kan..

syahdu je aku baca pasal perancangan raya korang.macam2 cerita.ape2pun aku doakan semoga korang bahagia menyambut raya walau ape pun plan beraya korang.

I dah shopping raya,kuih raya pun dh beli...rendang ketupat import dari rumah mak iolss....bagi duit jer...tapi raya tahun ni i taknak la happy2 gelak2 ketawa sangat...sebab masih berkabung dengan MH17...sedih bila fikir2 balik...uolss bawak kereta hati2 yea...i takde kampung raya KL jer...Selamat hari raya!

rospinki posted on 22-7-2014 03:13 PM
i raya biasa2 je..

ye ye la biasa..sudahnya..kena buat semua jgak..bila dh buat harus kena buat h ...

Selamat hari raya ros,biasalah ros pakai baju raya cantik2 pun duk dapur juga hehehehe,but we enjoy it rite?dari awal persiapan hingga ke akhir,kitalah jugakkan.Yg penting family happy...dpt mkn kuih,kek masakan yg kita msk.Hilang rasa penat bila tenguk dorang gembira.

Mana yg sedih,happy,pelbagai cara masing2 sambut hari raya.Saya ucapkan selamat menyambut hari raya seme warga isusemasa tersalah kata terlajak mengomen,maafkan saya nih.

Follow Us
Aku selagi bolih nak enjoy Raya.............aku enjoy. Lu mau dudok rumah ka, mahu baca novel ka, tak mau campur (ziarah) sedara mare ka time Raya............itu lu punya pasal.
Bab bila beli pakaian anak2.............aku yang lelebih. Siap tanya wife..........bila nak buat semprit, kuih dahlia. Bila lagi nak beli rempeyek (aku hulur duit je). Sehari sebelum Raya sibuk lah aku tolong bakar lemang, rebus ketupat silap2 kacau dodol. Oh ya duit ang pow kanak2 dah siap awal2. Walopon tak dapat bagi banyak setiap orang..........aku ikhlas kat bebudak. Seronok tengok dia orang happy.

P/S Sok2 dah kena penyakit tak bolih jalan (seperti lumpuh kena stroke atau accident ka) .................. ha duduk bebenor la kau kat rumah. Last edited by batu kikir on 22-7-2014 11:26 PM

annehuda posted on 22-7-2014 09:22 AM
kawen? what for? kalau ai kawen maksudnye yg nk kene pening pasalpersiapan raya adalah ai, laki go ...

malang sgt uols

x pernah jmpa jantan yg baik agaknya

keh3

MelahJanda posted on 22-7-2014 03:05 PM
aku mmg sakai bab raya
hahahaha

Woi best nya raya kak melah..

jeles.

Raya tahun ni takde persiapan langsung. Zero. No kuih raya. No langsir raya. Umah x kemas lagi. Pasainya kami sekuarga takkan beraya. Umah je besar banglo smp 6 bilik mak aku ni buat tp.....sgt sunyi..impian mak akulah buat umah besar2 utk 4 generasi dok sekali. Tp skang dh kematian 2 ahli kuarga...buat mak aku x nak beraya langsung..dia x nk buat rendang tahun ni.

Bila mak x nak beraya terpaksa lah kiteorg xberaya. Gila lah 1st time mak aku tanak wat rendang. Adeh...terpaksa lah aku blk kg arwah abah nk makan rendang nye psl. Klu opah plak nt dah xde...camne aku nk sambut raya?

Bila abah dan atok dh ninggal baru lah aku sedar yg ari raya sebenarnya utk meraikan org tua. Sanak sedara berkumpul. Ni atok baru je ninggal  aku rs adik badik mak aku pun x akan dtg beraya kat umah kami ni lg dah.

tgk iklan blk raya yg petronas tu dr kecik aku berangan nk feeling2 mcm tu...harapan jelaa.... ingatkn propa je yg mlm raya ke last day puasa ada scene sebuk bakar lemang, kacau dodol, kejar ayam, anyam ketupat tu....korg btul2 buat ke angan2 ke??

scene yg plg hampir yg aku alami hanyalah rebus nasi impit...pastu tgk air jgn bg kering...tu je..lain2 duk dpn tv je smbil potong bawang,sayur

BeeHaa posted on 22-7-2014 11:45 PM
Raya tahun ni takde persiapan langsung. Zero. No kuih raya. No langsir raya. Umah x kemas lagi. Pasa ...

betul kak....bila org2 tua xda otomatik rumah tu jd sunyi, sbb slama ni yg dtg tu sbb nk tgk org tua tu lah...mcm kami lps atok nenek xda mmg jarang jejak rumah tggalan tok wlupn paksu yg duk ctu...utk thn ni je seingat i, xpnah jejak lg kot...tggu pg raya nnt jelah tu pn jd transit je sbb nk g rumah tok sedara the 1 n only yg msih ada...

luckily lah my dad ank sulung, so sedara mara blh dia yg sblum ni mai rumah atok dlu dorg divert ke rumah ktorg la pulok...

melayu dan pembaziran dan hutang tak dpt dipisahkan

aechae posted on 22-7-2014 11:50 PM
betul kak....bila org2 tua xda otomatik rumah tu jd sunyi, sbb slama ni yg dtg tu sbb nk tgk org t ...

Haa..pasai pa x blk umah arwah tok dah? I can feel how was your paksu's feeling tau. Gila sunyi..rs mcm x adil lah..bila org tua dh takde sume ignore je...sian dkt yg masih idup ni tau..

BeeHaa posted on 22-7-2014 11:56 PM
Haa..pasai pa x blk umah arwah tok dah? I can feel how was your paksu's feeling tau. Gila sunyi..r ...

abh ckp yg muda kna dtg kt yg tua .... lgpn paksu sefamily every weeknd dtg rumah..saje mnum teh ke, mkn ke....tu ktorg x ke sana..klu g sna pn rsa mcm kekok dh nk msuk dapur g toilet pn segan pdahal dlu2 ctu lah tmpt terkinja2...sedih plak bila igt

kt kg tok tu pn rumah pn byk da start kosong bila org tua da xda, ank2 pn x blk lh...sunyi je, pntu kunci katup rapat....

sekngucing posted on 22-7-2014 11:55 PM
melayu dan pembaziran dan hutang tak dpt dipisahkan

itula. pastu menyelak. mcm skrg ak blajr under gov dpt elaun 800++ utk dip stiap bulan. sblom ni ak msok poli ngn uitm.mksod aku adela skit hutang. tpi bdk yg msok sni lpas matriks or stpm ptotnye xde hutang pon brhutang. cmnetu? pstu slahkan elaun skit. buto org mcm ni.

caprut posted on 23-7-2014 12:12 AM
itula. pastu menyelak. mcm skrg ak blajr under gov dpt elaun 800++ utk dip stiap bulan. sblom ni ...

baru kerja 2-3 bulan dah ambik kereta
baru aja kerja 2-3 bulan dah gatal nak kawin
baru kawin 2-3 bulan dah gatal nak beranak
semua tu kos kos kos

sekngucing posted on 23-7-2014 12:17 AM
baru kawin 2- ...

melayu .biasala .biar papa asl brgaya. jijik melayu cmni.pstu nyusahkan org nk ksi die pnjam duit. klo x ksi ungkit

sekngucing posted on 23-7-2014 12:17 AM
baru kawin 2- ...

aku da keja 2-3 thn xda pn amek keta lg...
aku dh becinta 3-4 thn smpi putus xda pn kawin lg....beranak mmg x lah kan

so duit lebih kita tabur la bg menggembirakn hati org tsayang...gtuu...jnji i'm debt free

aechae posted on 23-7-2014 12:26 AM
aku da keja 2-3 thn xda pn amek keta lg...
aku dh becinta 3-4 thn smpi putus xda pn kawin lg....b ...

aku habis duit beli robot aja