CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Edisi Sibuknya Mak Ngah: Wanita Dan Persiapan Raya

aku pakai baju raya recycle jah.....x pon pakai baju kurung opis

TuntungReturn posted on 22-7-2014 09:31 AM
tiap2 kali raye nk tukar langsir bru.....

hehe
aku 5thn br ganti lansir thn ni. Itu pon beli ready made after diskaun dpt rm100 lebih.

kisah mak ngah sambut raya edisi 2014.

alhamdulillah..masih lagi masak sendiri..cume kuih raye je beli sikit..masing2 ade kerja masing2..aku handle part ketupat..kakak handle rendang..kakak 2nd handle satay..yg lelaki handle dodol..adik2 kecik handle deco..macam tuh lah kami bertahun2 tahun...klu ade yg x balik, maka nyer xde lah part die tuh...

annehuda posted on 22-7-2014 09:42 AM
selama ni pun me raya sehari je. raya pertama balik rumah nenek makan makan makan. pastu balik rum ...

Of course la x byk belanja bg u.. sbb u bujang then anak yatim piatu pulak..., btw me pun dah yatim piatu... arwah ayah meninggal raya cina hari tu.. emak pulak dah 10 thn pergi... tapi me dah kawen dan beranak sorang masa dia meninggal.. so tak pernah la rasa pengalaman berhariraya sbg anak yatim piatu .. syukur...

belanja raya ni bukan utk diri sdiri.. kalau utk diri sdiri.. sampai skrg pun me tak berbelanja byk.. yelah.. mcm u kata la... nak beli baju.. bila2 pun boleh beli.. lagi2 kita ni bekerja... ada yg tiap bulan beli baju kan.... mcm me ni paling byk pun 2 pasang jer.... utk 1st n 2nd raya.. then boleh je recycle baju keje yg for sure sedara mana tak pernah tgk pun kita pakai kan... yelah.. time raya ni la nak gi jalan2 rumah mak2 sedara me.. tambahan lagi lps parents tak ada ni... kita lah kene pergi utk mengeratkan tali silaturahim... nak pegi time lain mmg tak la kan... dgn keje.. anak sekolah.... mmg tak ada masa lah.. so raya paling sesuai....

tapi belanja raya ni more pada anak2, rumah kuih muih dan juadah.... mcm me.. anak 3 org.. anak2 pulak tak ada lah beli baju baru tiap2 bulan.. mmg selalu beli time raya je....so berhabis la byk sikit utk meka... paling sikit pun 4 @ 5 pasang.. bak kata hubby.. setahun sekali beli baju utk dowang.... kat situ je dah almost RM1500... itu beli masa sales tau.... dengan kasut lagi... then .. bila anak2 dah besar ni.. mulalah nak bergaya.. yg gigirl.. dah pandai pulak pilih hbag, eksesori tudung @ rambut.... tambah lagi tu kosnya...

pastu rumah pulak.... mcm me.. hidup dah stabil sikit.. so dah ada rumah sendiri... nak la berhias rumah tu... at least pun nnti.. kawan2 anak nk datang beraya.... kene jugak ada kuih muih.. duduk pulak di kawasan kejiranan yg sangat2 ok... so utk jiran2 jugak... apa2 pun.. tak la berbelanja berlebihan.. masih dalam bajet lagi.. yg penting... lps raya..tak kayap.... sekian....

hurmmm.. raya 1st sebagai bini orang dan mak pada anak2 tiri. utk diri mmg takde apa sangat. just pastikan yang budak2 happy sudah. terharu jugak dorang dah tanya saya aritu... tak beli baju raya ke? uhuk uhuk.

Follow Us
aku tahun ni pun tak grand sangat raya.
baju kurung pun asalnya aku hantar kain utk buat baju ke ofis, tp tailor lambat siapkan so last2 jadi baju raya pulak.
tahun ni nak berjimat sikit sebab nak kawen.

midori_katana posted on 22-7-2014 09:36 AM
Thn ni pun sy rasmi jadi anak yatim piatu ( ibu baru meninggal minggu lepas)... walaupun sedih nak ...

bertuahnya ibu meninggal dlm bulan ramadhan.
ayah takda jugak ke?
suami?? anak-anak???

zaman sekarang beb, nama jer raya tapi dok melepak jer kt depan tv.

selamat raya aidilfitri semua......ucap awal...

Sayamama posted on 22-7-2014 10:00 AM
Of course la x byk belanja bg u.. sbb u bujang then anak yatim piatu pulak..., btw me pun dah yati ...

me rasa tu suma is a choice of own's life. msk thn ni dah 13thn berayatanpa mak n 6 years beraya tanpa abah. and during those years i'msingle and i'm happy that i'm single. sbb i don't need to think aboutanyone else. me cuma menyampah bila org suggest yg me patut kahwin. ohhello selama ni me aman aman boleh berdikari, kenapa me nak korbankankebebasan me utk jaga laki n anak2 me? kalau me nk kawen pun me nkkawen ngan someone who can take care of me, not the other way around.bg me kalau u dah pilih jalan hidup sbg seorang isteri n ibu thenendure it, no point moaning about how hard your life is. kalau dipengadu tu duduk kt negara semenanjung gaza ke syria ke ok bolehlajugak nk dikesiankan. kalau me rasa raya is just another holiday, so beit. kalau me choose taknak spend beribu riban for raya pun it's mychoice. at least me ade choice

the point is, yg penting dlm rukun islam wajib ucap 2 kalimah syahadah,solat 5 waktu, puasa bulan ramadhan, zakat n pegi haji. so laksanakansemua tu dh cukup bg me

Last edited by annehuda on 22-7-2014 10:14 AM

tiap2 tahun aku buat kuih simple2 je bawak balik kg..tahun ni je semangat lebih belajar buat tart nenas dengan choc chip cookies.....dah separuh balang dah pun kuih2 tu masakan2 yang dihidang time raya pun biasa kami anak beranak bergotong royong sediakan
cuma beberapa tahun kebelakangan ni kurang meriah...
malam raya tu budak2 duk ngadap tv..dah takde dah main bunga api kat laman
dulu2 boleh pasang pelita depan rumah...siang hari gigih cari buluh..sekarang ni bapak i dah simen abis halaman tu..nk cucuk tang mana pelita
dah kertu ni masih ada rasa excited...tp bukan excited pada persiapan tu..tp excited sbb akan jumpa adik beradik sedara mara...mmg balik kg pun sbb rindukan family je..rindukan kemeriahan potpetpotpet tu...

i tgk budak2 muda la ni tak minat sangat nk jalan rumah sedara mara..duk terperap kat rumah tgk tv main laptop main handphone..harap2 anak2 i tak jadi camtu... jarang2 sekali ddpt balik kg..kene la bertandang rumah sedara mara tanya khabar...sok2 sepupu pun tak kenal

Yang seronok beraya adalah kanak2

aku pun sejak 2,3 tahun ni bersederhana bila beraya
ada konflik sikit .. sejak tu tak rasa meriah sgt bila nak beraya
tapi disebabkan anak2 ... untuk dorang saja lah aku lebihkan
lagipun suami dah 3 tahun bekerja di hari raya
aku pun selalu raya ke 3@4 dah naik kerja
lagipun kami tak ada kampong .. KL je, bila2 boleh balik

lagilah dengan keadaan sekarang ni
tragedy MH17 dengan Gaza
sensitive ....

spt tahun2 yg sebelumnya, aku & famili raya secara sederhana saja
yg penting mesti balik jumpa org tua & adik-beradik...

bila andartu berbicara

Rate

1

Yes,tahun nih 1st tym aku beraya sebagai deraiber ambulance MAXUS.........tahun lepas asyik bawak IVECO jer cam buhsan plak.....hehehehehe

raya kali ini hanya kami berdua sahaja ( aku n abah aku) mak telah pergi selamanya pada Mei 2014 tiada persiapan apa pun...dari segi pakaian dan makanan.. mood tiada.

md.jie posted on 22-7-2014 08:57 AM
yang seronok sangat raya ni kaum hawa ngan kanak2 jah... kaum laki dewasa tumpang seronok ja

kaum laki pon sonok jugak tu..kan..
control macho lah konon tu jah..
makan tak sonok ke jah oooooi...

yusryimran posted on 22-7-2014 10:50 AM
raya kali ini hanya kami berdua sahaja ( aku n abah aku) mak telah pergi selamanya pada Mei 2014 tia ...

Al Fatihah..Hani tompang sedih..

jangan lah terlalu bersedih sangat yer..kehidupan haruslah diteruskan..

Selamat Berpuasa dan Selamat Hari Raya..