CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Kiki didenda RM5,000, buat kerja komuniti 240 jam

Babai posted on 23-7-2014 06:20 AM
Dah la legam, hodoh perangai dan rupa.

eh...i duk post dua kali benda yang sama.....tadi macam tak boleh post...

noor2 posted on 23-7-2014 06:21 AM
eh...i duk post dua kali benda yang sama.....tadi macam tak boleh post...

Tengok tak gambo yang budak post semalam. Legam birat, idong dongak, perangai hazab.

Babai posted on 23-7-2014 06:24 AM
Tengok tak gambo yang budak post semalam. Legam birat, idong dongak, perangai hazab.

pengajaran bagi beliau....harap beliau insaf dengan hukuman ni....tp kebanyakan orang baran dan angkuh ni payah nak insaf....depa banyak pendam dan dendam..

bukan saya nak bela kiki..saya punya pendirian ialah ditengah-tengah...melihat dari dua-dia aspek

apa bukti dia perkauman?? adakah dia dijatuhkan hukuman kerana bersabit dengan perkauman??

bukan susah untk buat " sweet talk" if u ada brains u boleh senang tukar watak, ramai saya jumpa org bermuka-muka.. ..cause u tahu apa yg u dapat...saya tak sokong kiki sebab dia tak smart saja.n saya belajar dari uncle untuk jadi lebih smart n bijak dalam  menunjukkan diri dia baik n cool siapa yg tak suka kan

ini kalau saya (bukan sebebar) :

kalau saya pun saya tak akan ambil tindakan pada kiko...buat apa nak ambil tindakan mahkamah jika itu boleh menyebabkan semuanya terbongkar sedangkan saya sudah jadi umpama malaikat di mata masyarakat..org awam marah kiko..dan saya lagi dipuji berterusan sebab tak ambil sebarang tindakan terhadap kiko

kedua...saya sendiri tahu kalau saya senyap pun polis tetap akan ambil tindakan pada kiko. lebih bijak saya kata saya tak ambil sebarang tindakan dan memaafkan kiko..dalam situasi ini saya kena maintain cool n buat-buat baik dengan setiap kali dalam temubual memaafkan dia, etc etc etc..dengan cakap mcm itu saya akan dapat lagi sokongan masyarakat..sebenarnya saya tak rugi sebab saya betul smart..

ketiga...ya kiko sudah dijatuhkan hukuman..apa sebenar perasaaan saya??hati saya .hanya .saya dan tuhan saja tahu even di mulut kata maafkan dia...dan dia tetap disalahkan tetapi hukuman kiko ringan pula..tak ada disabitkan perkauman pun..kenapa ya??

--

saya fikir mesti ada sebab kenapa dia mnegamuk mcm tu sekali..mesti ada sebab? kalau dia dilepaskan kerana mantel ya saya sokong dia mengamuk tanpa sebab..ini tidak kan...mesti ada sebab kenapa marah dan biasanya manusia marah kerana di provoke terlebih dahylu
keempat saya selamat kerana rakaman video tidak penuh...hanya tunjukkan bab kiko mengamuk.. Last edited by mat_jenin on 23-7-2014 07:09 AM

terang2 awak bias sebab tak semena2 awak naikkan isu cina...namawee.....

tak de kena mengenala...
kes ni orang lihat aspek nilai murni terhadap orang lebih tua...

dan orang melihat perlakuan kiki yang melampau batas disebabkan hal kecik...sampai merosakkan harta orang lain..

tak abis2 juga awak naikkan isu perkauman...

awak sedar tak?

kalau tiada isu perkuaman kenapa ada org di sini kaitakan kiki tu racist itu saya tak boleh faham dan dia jatuhkan hukuman pun bukan disebabkan perkauman....

so itu boleh lah..kata kiki racist tak apa??

tp kalau kata komen2 cina yg perkauman dan cina juga racist .. itu tak boleh sebab kes ni tak ada perkauman...

Follow Us
hmmmmm...masih lagi naikkan isu cina...perkauman semua...

tak paham betulla...

ada kena mengena kalau kita mahu melihat dari sudut keadilan ...kenapa tak complain namawee dimaafkan sedangkan namawee lagi teruk dari kiki....tak salah buat perbandingan, ingat cina-cina tak buat perbandingan kah???tetapi  itu bukan racist dan bias,,yg racist ialah namawee dan org yg sokongnya....yg bias ialah org yg memilih namawee tak apalah...kiki tak boleh

kenapa cina2 tak kutuk namawee seperti kutuk kiki??

cina-cina juga di laman sosial yg lain juga ada memberikan komen perkauman...

if betul2 kata isu ini tak ada perkauman kenapa kalau kata kiki racist tak ada isu pula..sedangkan dia tak racist..kenapa bias dan tak adil???

so u bukan org yg layak menasihatkan org jgn kaitkan dengan perkauman kalau u sendiri benarkan untuk siapa boleh dan untuk siapa tidak

adoii..kesian plak aku ngan ko Kiki.
moga lepas ni tak terjadi lagi kes cm gini.

kalau airtu ko terus blah tanpa sebarang bicara minima ko le jimat duit

mat_jenin posted on 23-7-2014 07:15 AM
kalau tiada isu perkuaman kenapa ada org di sini kaitakan kiki tu racist itu saya tak boleh faham da ...

org kait betina umno tu rasis sebab dlm video dia ada sebut psl bangsa org tua tu

kita manusia cerdik melihat ppuan kurang ajau vs org tu

puak rasis melihat melayu vs cina

tu yg membezakan pemikiran caprut vs pemikiran urban

kecimpret posted on 22-7-2014 02:09 PM
mohon tempatkan beliau di rumah2 org tua tionghua..org rasis camni kena campo dgn cina baru terbuk ...

sokong

mat_jenin posted on 23-7-2014 06:59 AM
bukan saya nak bela kiki..saya punya pendirian ialah ditengah-tengah...melihat dari dua-dia aspek

...

mungkin awak belum pernah berjumpa dengan manusia perangai baran yang tak perlu diprovoke....sifat baran tu mmg dah sebati dlm diri orang2 yang macam ni. bagi dia hanya dia je yang betul orang lain tetap salah. menjerit, terpekik2 marah orang dah jadi tabiat mereka. Kadang2 saya terpikir maybe orang2 baran jenis ni sakit otak kut, maybe mereka ni perlu discanned otak mereka.

Ada pic kat kosmo mcm baju dia jarang ja nmpk kot dlm

alesandra posted on 22-7-2014 02:09 PM
sila buat kerja komuniti di rumah org2 tua

setuju.

selain dari itu, kat mana lagi yg sesuai untuk dia buat kerja komuniti ni?

bukan sekadar pengajaran untuk Kiki , tapi hebahan pengajaran untuk semua
Samalah kita beringat bahawa kene sentiasa besabar, betolak-ansur, berhemah keep Smile

AnBulisia posted on 22-7-2014 02:07 PM
cepatnya jatuh hukum
sekadar bertanya... si alvin tu dah kena hukuman ke?

belum lagi.....

chokkey posted on 23-7-2014 10:46 AM
bukan sekadar pengajaran untuk Kiki , tapi hebahan pengajaran untuk semua
Samalah kita beringat  ...

Like 1 juta kali.

Save Gaza, Pray for Gaza <3
I Love Gaza and Love Islam <3

Dah sah sah kat video tu Kiki tu menjerit "Sebab dia Cina..", kalau yg langgar tu melayu mungkin lain nadanya.