CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Kiki didenda RM5,000, buat kerja komuniti 240 jam

ade lagi melayu yang percaya pasal hoax yang dok tersebar pasal uncle tu..

tak faham lah kenapa nak hidup saling membenci antara kaum..tak boleh ke hidup aman damai saling menghormati..

bangsa yang dijunjung sangat..agama tah ke mana

Se-racist macam mana pun kita, jangan cuba nak tegakkan benang yang basah. Kalau salah tetap salah. Serupa kes si Alvivi dan Namewee. Saya tidak akan terima alasan dorang kenapa menghina agama dan kaum lain. Masa dorang menghina,  sedap tak kenal dunia. Dah lepas kantoi, segala alasan putar alam keluar. Kita rakyat Malaysia bukan bodoh nak telan alasan mereka hidup-hidup. Please lah, stop all this shit. We should live united as Malaysians. Last edited by spiderman80 on 22-7-2014 04:00 PM

tidak boleh tidak, ni semua ajaran pemimpin UMNgOk, TV3suku, Utusan Meloya yang hari2 dok tiup api perkauman dalam diri 'pejuang' melayu yang kononnya tak rela bumi dipijak milik orang tanpa disedari pihak2 atasan yang disanjung tu yang mengadai tanah sendiri..apa pun tak boleh

240 jam tak dapatla nak raya

Tak habis habis wat compare....apsal A tak kena, apsal B tak kena...
Kalau politik plak, Parti A boleh wat, pasal apa Parti B tak leh buat...

mcm mana khidmat masyarakat dia kena buat. boleh ke mintak dia tolong cuci toilet kat rumah?

Follow Us
spiderman80 posted on 22-7-2014 03:58 PM
Se-racist macam mana pun kita, jangan cuba nak tegakkan benang yang basah. Kalau salah tetap salah.  ...

Aku juga tak berapa berkenan dgn bangsa cina tp dlm hal nie aku lihat isunya lebih kepada kepentingan awam dan keselamatan rakyat....sewajarnya kiki mendapat habuan..

Voyagers posted on 22-7-2014 02:21 PM
kalau mengaku bersalah dan tak nak dibicarakan

memang cepat jatuh hukum

knp dia xmo mengaku tdk bersalah? sekurang2nya dibicarakan dan ada pembelaan mcm org2 lain buat

atas nama melayu masih ada lagi yang nak defend samseng jalanan tu? so gross.

oh ya. tak boleh berfikir secara objektif kah kenapa kiki di hukum mahkamah? kiki dihukum sebab dia racist dengan uncle sim atau sebab merosakan harta benda dan mendatangkan bahaya kepada awam?  pastu nak compare dengan kes namewee. please...different case la. bila otak sudah perkauman susahla.

baguslah. harap jadi pengajaran pada yang lain.

Kes setel cepat sebab kikiki ngaku bersalah..
Kalaulah tetiba dia tak ngaku n minta dibicarakan..tu barulah kita boleh kecohkan.

Kes tutup.Bayar.Buat keje komuniti.

nak request dia buat community service dekat kawasan rumah aku. boleh bagi pengajaran skit

korang nk mngata melayu racist..

cina sepet tu lg racist bertingkat2..

setakat dok dlm gov service..glc..tok sah nk kata aku xpnah pun di racist kan..buat biz sendiri deal dgn org cina tengok..bole ke ko nak ckp melayu yg racist..

geenie posted on 22-7-2014 02:10 PM
adui.. elok2 patut duit RM5k tuh buat mende lain, da kene gune utk byr denda plak

repair keta yg kena lggar tu pun xsmpai RM5k kot..

sape nak kawen, boleh dpt kan khidmat kiki secara percuma...

setiap bangsa ada yg racist..bagi saya cina racist sebab NGO-NGO cina dan cina tidak menghormati hak kaum lain..jgn nak salahkan kerajaan saja dan media..bagaimana pula surat khabar cina..tak ada berita perkauman ke??

dan nak bersatu padu bagi non-bumi ialah hak bumi kena di hapuskan tapi hak non-bumi seperti sekolah cina..dan kita boleh lihat pendirian cina yg berat sebalah contoh kes namawee hampir ke semua cina sokong dan tidak mengutuk sperti kes kiki....kalau melayu bersuara perkauman..tetapi mereka tidak...

dan video kiki nu bukan keseluruhan..bukan dari awal?? dan tiada unsur perkauman yg menghina semua cina dab  bagaimana  rakyat malaysia boleh menilai berdasarkan video ini..memanglah tak dinafikan kita marah tapi kalau kita adil kita pasti akan mahu dengar cerita kedua-dua belah pihak..dan cina-cina juga ada bagi komen perkauman so jngn nak nasihat pada meayu saja...cuba u nasihatkan pada bangsa kamu sendiri yg ketara racistnya...ingat hormat-menghormati ialah dua hala...

240 jam komuniti lamanya. ish2. harap yang lain jadikan pengajaran.

akak dulu orang langgar akak mmg road bully. akak langgar kereta dia balik. tp sejak kiki kena. akak insaf.

spiderman80 posted on 22-7-2014 03:52 PM
Kalaulah Kiki sendiri dah kata 'sohai' tu cuma rekaan orang lain, biarlah kes ini ditutup. Jangan bu ...

apa bukti di upah??

sure bagi bukti yg kukuh boleh??

saya lihat cina-cina ni ada saja taktik mahu mempertahankan bangsa mereka..dengan menyalahkan bangsa lain..dan pihak lain yg menyamar cina bagi komen racist, ..yang memburuk-burukkan keadaan ialah cina yg racist, tak tahu bersyukur dan semtiasa provoke terlebih dahulu..jgn nak salahkan umno sahaja..btw kenapa tak salahkan mca dan gerakan dalam bn...

saya lihat tak banyak cina kritik alvia n vivian pun...kalau nak bandingkan dengan kiki....

CiliPadiSedap posted on 22-7-2014 05:24 PM
240 jam komuniti lamanya. ish2. harap yang lain jadikan pengajaran.

akak dulu orang langgar akak  ...

lu naik motor pi langgar kereta...

mesti la lu insaf....tersangat insaf kan, dol...?

kecimpret posted on 22-7-2014 02:58 PM
ko x tgk ka bidio tu kiki ckp apa pasal cina?

aku yg heran tu melayu kalo gado ngan cina mmg tak sah kalo  tak sebut...aku melayu, ko cina.bukan kes kiki neh je..kes depan mata pun cenggituh gak.pelik aku set2 ketuanan neh