CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2512|Reply: 34

[Tempatan] Zakat Kedah

Baru sekejap tengok dalam Buletin Pagi TV3 kesian Makcik tu merintih dulu baru dapat bantuan zakat rm450 sepanjang hayat. Memang macam gitu ke pusat zakat ni nak tunggu orang merintih dalam surat khabar atau meratap dalam tv baru hegeh2 nak pergi. Lagi satu siap masuk TV lagikan pegawai zakat tu sambil menghulurkan barang2 yang diberi kat Makcik Wan Mas dengan replika rm450.00.

Zakat Perak Pulak

Penah sorang makcik kat kampong aku ni ditarik semula zakatnye sebab ade orang gitau yang adik dia bagi dia duit makan RM150 bulan2.  Dah arwah dah pon si polan tu.

dekat2 ngn kg aku memang ramai fakir miskin..xdela pulak zakat nk turun padang cari...klau hang nak hang g pusat zakat..isi borang..turun naik turun naik ofis..tunggu smpai kesudahhhhhh.........isk3 dh confirm2 org tu miskin kot..klau xcaya turun padang......ni tunggu kt opis goyang kaki..puiii!!!!!!!!

pusat zakat ni ngutip pandai agih buat xtau je bingai xbertempat

Dah begitu ramai orang komplen ttng agihan zakat ni,  orang2 di pejabat zakat ni pekak ke?

Agak2 Zakat Fitrah Dah Sampai Ke Tangan Asnaf Blom?

Kamon la, esok dah nak raye.  Takkan la duit zakat fitrah tahun ni, nak kasi dorang pakai raye tahun depan kot?

Follow Us
sila bayar direct zakat fitrah pada  yang memerlukan,biar penerima dapat raya tahun  ni

Pagi raya yg baik ni, nak share sikit experience dulu2.

Masa aku sambung belajar Sarawak, langsung takda duit. Family aku plak mmg miskin. Last2, aku tulis surat ke pejabat zakat Kedah mohon bantuan sebab mmg dah terdesak sangat. Makan nasi pun lauk telur rebus je hari2 masa tu.

Tak lama pastu, datang sorang laki pertengahan umur naik moto melawat rumah family aku. Ala2 gaya org kampung. Aku kat Sarawak lagi masa tu...kisah ni ayah yang sampaikan. Dia bagi salam, pastu tanya2 sikit dgn jenguk2 rumah. Mmg family kitorang dah pelik dah masa tu. Ntah sapa tiba2 dtg tgk rumah kitorang. Pastu dia suruh ayah datang pejabat zakat daerah esoknya.

Esoknya mak dgn ayah aku naik motor pegi pejabat zakat daerah. Masa diorang masuk bilik pegawai, mmg terkejut besar sebab rupanya org yg datang semalam tu pegawai besar zakat. Dia terus bagi zakat cash on the spot. Aku tak dapat bagitau amaun kat sini, tapi bagi aku jumlah tu mmg besar. Duit tu yg wat aku survive kat sana sampai lah permohonan biasiswa aku lulus. Kalau tak, aku pun taktau apa jadi.

Kesimpulan kat sini, kalau nak pukul rata kata semua pusat zakat tak wat keja, aku rasa tu tak betul. Sebab ada antara diorang yg mmg ikhlas wat keja. Cuma mgkin ada beberapa kekurangan yang boleh dibaiki. Buat pakcik pegawai yg dah jalankan tugas dia dgn sgt baik tu, Allah saja yang dapat balas balik jasa kamu. Wallahualam.

Yang keje zakat ni makan gaji buta dok berehat kat opis je ke?

nolya posted on 23-7-2014 04:29 AM
Dah begitu ramai orang komplen ttng agihan zakat ni,  orang2 di pejabat zakat ni pekak ke?

Buat-buat pekak

nolya posted on 23-7-2014 12:29 PM

depa buta dan tuli

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

reti kutip zakat tapi tak reti bagi zakat

Halilintar posted on 28-7-2014 07:36 AM

Masa aku sambung belajar Sarawak, langsun ...

Ramai tak baca post ko ni. Aku selalu gak sign surat student aku dari pusat zakat untuk bayar yuran pengajian. Student aku tu mmg family dia org susah. Boleh saja yuran di support dgb duit zakat.

cepheid posted on 28-7-2014 07:07 PM
Ramai tak baca post ko ni. Aku selalu gak sign surat student aku dari pusat zakat untuk bayar yura ...

bantuan zakat utk students ipta mmg ade ...

mungkin yg perlu sekarang ialah prosedur yg lbh ringkas ... kurangkan ppr work, less red tape?

missus_meow posted on 28-7-2014 07:23 PM
bantuan zakat utk students ipta mmg ade ...

mungkin yg perlu sekarang ialah prosedur yg lbh ri ...

Sebelum ni aku tak tau pun ada bantuan untuk student ipta. Tapi bila student aku hulur surat minta sign baru aku tau. Ingatkan duit zakat untuk sara hidup sahaja.

cepheid posted on 28-7-2014 07:26 PM
Sebelum ni aku tak tau pun ada bantuan untuk student ipta. Tapi bila student aku hulur surat minta ...

i pon kwn bg tau. dr cite dia, pusat zakat ni btindak bile org dtg ngadu mintak bantuan tp dorang x turun padang ... n ramai x mintak sbb x tau prosedur, atau prosedur nye tlalu remeh ... ade gak kwn i cite yg mereka yg perlu bantuan ni xde kesempatan nk gi pej pusat zakat nih ...

missus_meow posted on 28-7-2014 07:34 PM
i pon kwn bg tau. dr cite dia, pusat zakat ni btindak bile org dtg ngadu mintak bantuan tp dorang  ...

Yalah mungkin ada prosedurenya nak apply. Kalau kena bayar yuran of coursele kena isi borang dan buat instruction bayar ke bendahari universiti. Yang pasti borang simple ya amat. Sekeping saja borangnya.

Terima kasih sebab berkongsi cerita.

Ini antara kisah yang orang tak nampak.

Orang cuma tahu mengutuk, tapi mereka lupa bila pusat zakat buat kerja diam-diam.

Lebih sedih, yang mengutuk ini entah apa mereka buat untuk bantu orang2 susah ni. Mereka tahu ada orang susah nak ke pejabat zakat, agak2 ada mereka hulurkan bantuan hantarkan orang susah ini ke pusat zakat atau tak.

Pusat zakat perlu lebih efisien. Tapi aku takkan pukul rata mengutuk semua petugas2 zakat.

Sejuk hati baca.... moga pokcik zakat tu diberkati allah....

Fakir tmpt aku mmg dpt zakat. Tu pn sebab ketua kampung yang gigih amik tau pasal org miskin

12Next
Return to list New