CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28880|Reply: 253

isu isu di opis yang wat korang nyampah!

arghhh.. tensen.. isu isu ni maybe bukan serius pun tapi kalau kerap berlaku mau ending up jadi tensen dan menyampah..

antara isu2 yang remeh tapi wat aku tensen..

1. beli sokabar, kite lum baca, letak atas meja.. pastu tengok dah hilang.. ada orang pinjam.. well.. just becos dia baca memang la tak mendatangkan masalah apa pun, tapi aku rasa cam wtf.. ko nak baca paper, beli la sendiri! ni siap bila masuk opis, ehhh badut, ko ada beli paper tak.. nak baca jap.. f**k off!

2. fotostat or printing.. dah print banyak2 tapi tak amik dari printer.. or print satu document, dia nak 1 page je, page lain biar berterabur atas printer.. worst still guna printer, paper sangkut dia wat tak tau.. bila kite dah penat2 remove paper, mende dia print lak dok kuar.. bukan sehelai, tapi berpuluh2 helai.. wtf?

3. tepon berbunyi kat general line.. kite angkat la.. caller wants to speak to mr.xxx.. so kite pun nak pass line kat mr.xxx.. tp mr.xxx siap suruh kite tanya sape tu? nak tanya pasal apa? suruh dia call balik bole? amik mesej bole aku tengah bz ni.. ehhh f**ker.. gua bukan sekretari lu..

jap lagi sambung balik.. kalau korang ada any isu camni walaupun remeh, jom la share!

masa print very urgent and important documents, gi kat printer ada org tgh print byk2 kat situ.....tension psl kena tunggu....tapi skrg dah ok, dah tau jump queue....hehe...

printer rosak...x leh nk buat kje...
fax mesin pon rosak...x tau la dh buat report ke x...x gak elok2 nya...
nsb baik ade porum x de la bosan

ni pasal penggunaan shredder lak.. shredder kat opis aku bukan jenis heavy duty.. kalau ada banyak helai, masuk sikit2 la.. ni tak.. ada sorang mangkuk pangkat senior manager, sekali shred terus masuk berpuluh2 helai.. nazak la mesin tu.. masuk la sikit2.. pastu bila shredder tu dah sangkut dia biar camtu terus blah.. nasib baik senior manager or else dengan dia sekali aku shred.

hal remeh temeh mcm tu aku blh konsider...

paling aku nyampah pasal opis boy... pagi lambat sampai ofis, nak dekat kol 9 baru ada muka...then lepak kat opis sampai tghari..benda urgent tak nak antar... ptg kol 3pm baru masuk balik...tu pun sambar pc sapa2 utk main game kat pesbuk.... bukannya ada hormat dgn tuan punya pc pun...

pastu pasal kerani, kita suruh dia buat keja..slow sangat nak buat...bila kita jenguk workstation dia rupanya tgh surf pesbuk...

patutlah ada sesetgh kompeni block pesbuk....

lagi satu kalu mailbox penuh....tak bole htr e-mail, time tu plak ada urgent e-mail nak htr.....kena lah transfer     e-mail2 lain ke folder lain....dah satu kerja plak....

org cc aku kat e-mail yg diorg dok bergaduh.....memenuh kan mailbox aku jer....grrrr...nak gaduh, gaduh korang jerlah....takyah bagitau satu dunia....

org yg suka Reply All to e-mails....ko reply jer lah kat sender, tak perlu reply all....grrr...again memenuhkan mail box aku....

dpt e-mail panjang2, kalu print 2 mukasurat.....tapi pointnyer skit jer....diorg nie karang novel ker haper....

Follow Us
haaaaa...kalo ada yg bercakap suara besar mcm gorilla, bising borak2 isu takde paedah..paling tak buleh hadam kalo kita tgh on the phone tak bule nak dgr apa apun bila dah bising sgt..

org yg suka amik unplanned leaves pastu takde courtesy nak inform aku earlier, padahal aku kena take over kerja dia kalu dia cuti....

pasal reply to all, memang aku pun nyampah.. cam aku biasanya kalau nak compile data dari semua orang, aku siap2 akan bagitau reply to me only, don't reply to the whole world. pun ada gak mangkuk ayun akan reply to the whole world pastu wat ikon cakap jangan marah badut.

bila anak bos lagi berkuasa dari bos.... bengang aku

Badut.Sarkas posted on 23-7-2014 10:48 AM
pasal reply to all, memang aku pun nyampah.. cam aku biasanya kalau nak compile data dari semua oran ...

reply all pastu gurau2 sesama diorg....wtf....

selain dr issue office equipment - aku rase menda yg plg buat aku menyampah adalah attitude staff tu sendiri

kat sini aku mmg x bleh nak hadam dgn perangai sorg driver boss ni, mentang2 la ko bawa org2 besar perasan diri tu pun sama besar/pangkat dgn boss. Driver je kot! Kalau berckp xde unsur 18SX x sah, plak tu mcm x bleh nak terima instruction. Ko terima instruction dr sape? Org kanan boss jugak tp da dasar driver level pemikiran pun mcm pprt sgt

Boss bg ko gaji byk juga tp kalau nk minta tolong - mcm haram sgt perangai

satu lg hal yg buat aku rase mcm nak humban je staff dr 7th floor ni - bila org mls buat keje. Gaji mau besar tp keje x nak buat. Tunjuk rajin bila boss ada dlm office. Huiiihhh!! ko ingat ko sorg je ada penyakit malas??
aku pun malas juga nak buat keje ko. Mkn la duit haram tu

Setiap kali saya masuk office, pasti terdengar gossip-gossip pasal saya dari mulut amoi2,awek2 hingga ke makcik2. Mengumpat pasal kehenseman saya tanpa batasan. Geram betul!!

1bos) menyampah bila bos ada..sket2 panggil sket2 panggil..kdg2 pgil g tempat dia..dia buat keje len kita kene congok kt situ...bila marah dengaq 1 dunia..bila beleter 4 jam xhbh..

2sender email) benci org relpy all gaduh2..semua nk salahkan org len..nk gaduh betwwen uols cukupla..shud ke org len tau..

3mailbox email) sket2 nk full limit sket2 nk full limit..masuk personal folder klau kt tempat len xleh nk access file tu..cisss!!!!

bila org tuh jawab call..sore kuat mcm cilaker..dahlaa dalam bahasa cina..chongchengchongcheng

Setakat nie clean lagi,
tapi kalau ade, InsyaAllah same2 kite bincangkan ea

bercakap pasal email satu lagi mende wat aku nyampah.. lets say dah abis meeting.. and ada muka2 baru yang perlu kite email pas meeting.. nama dia contohnya lim ah kow.. bila nak email, tengok lam address book outlook tak jumpa2 lim ah kow... arghhhh.. terpaksa call dia tanya apa nama dia lam email add.. rupanya jonathan lim.. cisss.. buang masa aku!

aku benci la asst bos aku,,hal kecik nak dibesar2kan..pastuh heboh satu opis..hal kecik je kot..

bila ada org buka lagu/radio kuat....aper diorg nie taktau kewujudan earphones ker?

aku takleh concentrate kalu ada lagu2 memekak....

aku menyampah dengan pegawai2 yg bajet2 good..

depan pegawai atasan ya ampun degung degang kalah YB kalau pung pang bcakap mcm dia je bagus n baik, anak2 buah dberinya nasihat kaw2 mcm dia baik sgt..

pdhal, balik pun awal suh org punch card, mse kat opis xde d opis, duk mengular g makan pagi or thari amboiii kemain lambatttttttttt.... kije2 plk lempar je bg anak buah buat dia plk x tanya khabar langsung. ko ingat ko pegawai semua ko xde wat silap eh??