CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badut.Sarkas

isu isu di opis yang wat korang nyampah!

ada mamat sorang nie.....semenjak dua menjak nie perangai bossy dia makin menjadi2......dah lah ramai org komplen psl dia bebaru nie....tak serik2.....sib baik tak lama lagi dia akan kena transfer dept lain.....good lah....

eileen80 posted on 20-9-2014 10:14 PM
zaman sy sekolah dl, ade beberape classmate yg ade nama inggeris di dpn such as jack lee, michele  ...

dah semua nak bajet amerika
tade nama english, rasa macam dari PRC plak
student2 i laaaaaaaagi la nama pelik pelik
sebab so called english name ni diorang yang pilih sendiri kan
jadi datang la nama2 macam oreo , chrysan (katanya sebab sika bunga chrysanthemum) , waka , draide ,
ada plak tu semester ni nama joe, next sem tukar nama joel plak
katanya sebab nama joe tak sedap
boleh camtu???

under aku ade sorg makcik kerani umur 62thn. die takleh terima yg die keje under aku so segala email die taknak cc kt aku. tp kalau ade problem suma die longgok kt aku. pastu kalau urusan interbranch aku yg handle sorg2 die buat bodoh je. baru2 ni aku dpt interview, dah dpt pun keje tu tp aku tolak atas sebab musabab lain la, die pun kalut nk carik keje lain. tp die tu memilih, taknak keje supermarket jd sales sbb dh biasa keje opis katenye, pastu nak yg ade kwsp n epf (sape nk kasik dh ko umur mcm tu?) pstu nk yg opis ade stesen bas (sbb die takde kenderaan). kitorg pun geleng kepala. umur mcm tu pun ko nak demand lg

biskutsusu posted on 22-9-2014 09:06 AM
dah semua nak bajet amerika
tade nama english, rasa macam dari PRC plak
student2 i laaaaaaaagi l ...

hahhaha, nampak sgt nama tu nama ciptaan dorg sendiri.
bile2 suke, amik. bile xsuke, tkr.
kwn sy yg sy cite tu mmg sampai la nie lah nama nye tu sbb dlm mykad dah ade nama tu.

annehuda posted on 22-9-2014 10:07 AM
under aku ade sorg makcik kerani umur 62thn. die takleh terima yg die keje under aku so segala email ...

keje kat mane nie yg umo 62 pon msh keje?

eileen80 posted on 22-9-2014 10:09 AM
keje kat mane nie yg umo 62 pon msh keje?

kampeni aku ni majoriti bukan non bumi. so makcik tu diamek atas dasar kesian la. mmg penah kene maki ngan bos kene warning bab email taknak cc aku tu pun die buat bodoh. sbb die tau org kesian kt die, die tu andartu ade hutang rumah lg. tp tu lah besar kepala sgt die tu.aku pun tak tau nk buat camne lg dah. haih...

Follow Us
annehuda posted on 22-9-2014 10:13 AM
kampeni aku ni majoriti bukan non bumi. so makcik tu diamek atas dasar kesian la. mmg penah kene m ...

payah jgk tu.
ckp lbh2 pon rsnye die bkn msk kat kepale pon sbb mesti die pkr, yg penting aku ade keje.
lantak lah org nak bising2 pon..
sabar je lah...

eileen80 posted on 22-9-2014 10:19 AM
payah jgk tu.
ckp lbh2 pon rsnye die bkn msk kat kepale pon sbb mesti die pkr, yg penting aku ade ...

aku ni sabo tu sabo jugak, tp dlm kesabaran tu aku carik jugak keje lain tu yg makcik tu gelabah nk carik keje lain sbb die sedar kalau die partner ngan org lain mampuih die kene maki hari2. tp demanding tak hengat makcik tu bile kitorg suggest keje jelah kt pasaraya ke kepsi ke takmo. dah umur mcm tu sape nk amek die keje kerani opis lagi lg satu la aku kelakar makcik ni, aku perasan die ni mmg pemilih. sbb let's say la kt opis ni ade staf baru budak lelaki muda baru masuk kan, kemain gediks lg. staf tu tgh ckp2 ngan aku bleh tak die pun tetiba join sekali? tp kalau staf lelaki yg tak hensem or dah tua la die buat tak tau je. memilih sgt ko makcik umur 62thn pun nk jadi cougar lg. pastu kemain bangga bile cucu kawan die pggl die makcik.

ni citer kelakar la... hari tu water filter pantry aku bocor, so pggl la technician mai betulkan. technician tu muda lg la lelaki, so makcik tu pun pi pantry ayat2 la budak tu. skali tu budak tu suruh makcik kerani aku buatkan die air sbb die ingatkan makcik tu tealady mmg kitorg satu hari gelakkan makcik tu je.

annehuda posted on 22-9-2014 10:40 AM
aku ni sabo tu sabo jugak, tp dlm kesabaran tu aku carik jugak keje lain  tu yg makcik tu gel ...

kesian makcik tu.
tp knp eh sampai umo gitu xkawin lg?
rsnye kalo makcik tu pandai gedik2, mesti ade jgk lah pakcik2 yg sangkut.
yelah, umo plg laku dlm 25thn. skrg dah 62thn.
b'makna die ade lbh krg 37thn utk memilih teman yg sesuai..

eileen80 posted on 22-9-2014 10:46 AM
kesian makcik tu.
tp knp eh sampai umo gitu xkawin lg?
rsnye kalo makcik tu pandai gedik2, mesti ...

pemilih sgt kot. tu yg smpi tak kawen2 tu. die gedik2 tu pun ntah2 die gedik2 kt org yg taknak kt die,cth skrang die gedik2 kt budak2 muda je sape nk uols? lgpun makcik tu cerewet n ketegaq, sape tahan? aku yg partner ngan die pun kekdg cam nk penampar je makcik tu. dulu2 ye lah aku kesian, skrang dh 3 thn keje ngan die aku padankan muka je.

annehuda posted on 22-9-2014 11:01 AM
pemilih sgt kot. tu yg smpi tak kawen2 tu. die gedik2 tu pun ntah2 die gedik2 kt org yg taknak kt  ...

hehehe, kesian die.
kat opis sy nie, mmg xde lah yg andartu.
plg tua yg blm berpunya pon, br 27thn..
yg len sume dah jd bini org...

eileen80 posted on 22-9-2014 11:06 AM
hehehe, kesian die.
kat opis sy nie, mmg xde lah yg andartu.
plg tua yg blm berpunya pon, br 27t ...

opis ko opis melayu kot. opis aku ni yg melayu aku n lg sorg tu je lain2 suma mmg non malay

1)ketua kitaorg tapi xde tokoh langsung. hal keja memang x reti n x nak ambik tahu sebab katanya anak buah semua pandai.x leh jadi org rujukan sebab nanti ketua tu bagi ceramah agama. at last masalah keja x akan selesai or kena selesaikan sorang2.

2)bila ade ketua mcm ni (bukan ketua jabatan pon-senior n pangkat tinggi sikit dari anakbuah je), ada ramai yang seronok ambik kesempatan-x jalankan senarai tugas dengan baik, malas etc so ofis tunggang langgang. ramai staf tapi banyak tak berkualiti, membazir duit kerajaan.

3) ketua tadi sibuk dengan smart phone je cite pasal hal ntah ape2 selain hal kerja.ketua yg bagus2 di tempat lain memang segan anak buah dibuatnya. pernah ketua ni cakap dia x pandai buat keja, pangkat dia orang yang bagi.

memang takde perasaan orang macam ni, lepak je.senjatanya pangkat yang diberi bersama tang mulut tu-laser n sikap pelik2 serta mcm pcycho lagaknya

under aku ade 7 org staff,
aku yang paling muda, jadi aku malas nak ckp lebih2

1. ade sorg tu dia CC, wpon CC dia tetap bawah aku, kot2 aku masuk lambat sebab hantar suami aku or aku g klinik or aku skrg ni tgh musim mabuk2, aku mesej dia bagitahu aku masuk lambat sikiiiit je, bukan lambat smpai pukul 2 aku masuk, paling lambat 930, bile aku mesej, dia akan balas OK, tapi tepat pukul 8, dia dok kalut tanye aku mane apesal tak sampai2 lagi, aku tau pon dari staff lain, lepas dari tu, aku tau dia buat perangai mcm nak burukkan aku depan bos, aku mesej direct ke bos, aku call office terus, last sekali baru aku mesej dia,

2. aku tak suka org tak nak bertanggungjawab, dah ko yang order, ko la sign borg order, ni dia tolak ke staf lain, aku punye marah,........ skrg aku letak semua bil2 order atas meja dia suruh dia sign n aku warning staf2 lain jangan sign klu bukan diorg punye. apehal??????????????? sejak kes aku marah tu, dia isi borang pencen, bulan 3 tahun depan dia nak pencen, bersorak bebeudak office aku.... siap hulur segala borang pada dia
kejam ke eak?

3. tolong jangan sibuk privasi org lain, kite dok office nak kerja, cari rezeki, bukan cari kain dalam org, hal2 kite sendiri pon belum tentu selesai, dok bergosip sangat........... aku kadang dengar gak, tapi skdar dengar, kurang2 aku tahu, nak menyampai kiri kanan, sorry, pastu tak payah la sampai nak bukak fail peribadi org sebab nak tahu gaji suami masing2 berapa. aje ler perangai!!!

4. faham la sikit kalau org ckp nak pergi ambil anak, dia rehat lambat sikit, katela 2.30 rehat sebab nak g ambil anak, ape salahnye kalau dia nak g ambil anak? dia balik solat, 3.30 masuk balik office, salah ke????? especially kalau ibu tunggal, aku menyirap kalau org tak bertimbang rasa ni, aku dah bagi kebenaran dia keluar, sorg lagi tu dok sibuk2 plak.'
'
5. aku sebenarnya perhatikan banyak perkara, bile kite ni sennag nak berurusan dengan org, bertimbang rasa dengan org lain, org pon akan baik dan bertimbang rasa dengan kita, kene la ade tolak ansur sesama rakan office,

kalau nak list memang banyak lagi, kadang2 aku suke tengok org tak nak kalah ni, anak dia lebih itu, anak dia lebih ini, aku dok tepi je, senyap2, buat kerja, biarlah anak org lain nak lebih mcmane pon, dok dendiam, ade tu smpai tipu aku ckp gaji anak dia berpuluh ribu, sekali kantoi mcm tu je, aku buat tak tahu je, cerita la besar mane pon, kaya mane pon depan aku, bukan aku tak heran, aku tahu nak beza org yang memang betul2 berjaya didik anak, bukan aku tak jumpa, aku jumpa dah, dan biasanya yang betul2 berjaya ni jarang menunjuk2 anak.

play favorite......

cikatilia posted on 4-8-2014 05:07 PM
masalah utama aku ialah carpool nak lunch

aku jenis malas nak keluar lunch

cuba pakai ayat 'gerak dulu' kat diorang. aku pakai ayat ni selalu berkesan sampai2 sekarang bila aku sebut gerak dulu je member2 pun paham aku takmo follow depa.

kaishi posted on 26-9-2014 05:09 PM
under aku ade 7 org staff,
aku yang paling muda, jadi aku malas nak ckp lebih2

Kalo bab2 cite anak dia yg leboh, dia lah kaya, laki dia la romantik etc etc
Aku dah byk perati kan stok2 mcm ni indah khabar dr rupa jah
Di opis aku ni ada sowang kakak ni dr dulu lg x abih2 bagitau laki dia romantik la, belikan diamond ring la, belikan keter baru la..etc etc..pendek kata laki dia je la bagus
Skali dlm diam2, rupanya dia dah bermadu...laki kawen 2 n wife baru cun merembes uolssss
Terus TERdiam kakak tu sbb weols sume dh tahu cite sebenar
Zaman skang is zaman google fesbuk instagram..sume maklumat di hujung jari
In short, hiduplah dgn bersederhana.Insya Allah, org lain takkan ganggu hidup kita

kikuri posted on 23-7-2014 10:48 AM
bila anak bos lagi berkuasa dari bos.... bengang aku

aku lak..biler sec lebih dr bosss...poyo

unhas posted on 6-10-2014 08:01 PM
cuba pakai ayat 'gerak dulu' kat diorang. aku pakai ayat ni selalu berkesan sampai2 sekarang bila  ...

Theres no such thing as gerak dulu sbb masing2 nak menyendat keta aku.... hahaha baik yg xde keta maupon yg ada keta..

pertama2 aku paling menyampah kalo time aku nak coti... time tu la bos aku salu nk buat serabut. cuti half day ke 2-3 hari pon dah jd problem kt die. die tatau nak carik mana dalam file, mana nk selak.. segala2 mcm tatau sedangkan everytime aku inform itu ini.. kalo bos tnya mmg die panik la

secondly, pastu kalo die nak coti plak, pon sama bikin serabut dan susahkan aku.. suke bebenor pass tgjwb dier kt aku... salu mentioned kt boss yg aku tahu semua tu, die tatau