CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badut.Sarkas

isu isu di opis yang wat korang nyampah!

aku tak ngam dgn boss.

sebelum ni kat mana2 aku kerja pun mmg aku ngam ngan IM aku.
kali nih.... aku duk dlm lif sama ngn dia pun sepatah pun kitorg tk bercakap

kalu bkn boss aku.. tak hadap aku nk tegur dia..

skrg.. kadang2 aku masuk ofc lambat aku buat muka ketat, muka mcm br lepas ketuk kereta org pakai steering lock.. tkde sorg pn berani tegur. Padahal sbb nk cover dtg lambat

Deff_Lepak posted on 28-8-2014 11:34 AM
aku tak ngam dgn boss.

sebelum ni kat mana2 aku kerja pun mmg aku ngam ngan IM aku.

kita kena tegur org lam lift ker? ada ker rules nie? haha

Aku sgt2 jarang tegur org lam lift, kecuali kalu org tegur aku dulu, tu pun tgk dulu kalu mood aku ok, kalu tidak aku buat pekak jer....be it boss aku....GM...VP.....aku tak mcm setengah org yg bila masuk lift sama ngan VP tetiba nak jadi peramah plak...

midori888 posted on 28-8-2014 12:07 PM
kita kena tegur org lam lift ker? ada ker rules nie? haha

Aku sgt2 jarang tegur org lam lift, ...

yer la beb..... skrg dlm lif semua org duk pegang henpon..
sampai ke kdai mamak pun duk semeja tak bercakap.. duk pegang henpon

aku ngn boss aku sembang bab kerja jer.... tu pun beberapa patah jer. dia takde human touch

Deff_Lepak posted on 28-8-2014 12:44 PM
yer la beb..... skrg dlm lif semua org duk pegang henpon..
sampai ke kdai mamak pun duk semeja ta ...

aku kalu stakat gi lunch tu tak kuasa nak bawa hp.....

Aku sangat menyampah bila :

1. Bilik aku dekat dengan pantry, aku tak kisah korang nak bergelak ketawa, sok sek2.. tapi aku paling menyampah bila boleh pulak dok masak2 dalam pantry. Hari tu siap masak cempedak goreng. watdehel. berbau satu opis kot. Pening nak muntah semua ade....

2. Suka sangat reply to all tapi nak tuju kat certain people ja. Dan ada juga  nak email kat beberapa orang tapi di cc nya email tu pada org tak berkenaan. Aduh! Sangatla sakit hati jiwa raga semua bila scroll name list tu tade berkaitan dgn kita. Dah kena delete plak.. Erghhh....

3. Wassap grup. Aku mmg tade dalam wasap grup opis aku sbb aku rasa tak penting sangat... tapi... ada tapinya.. ada satu hari aku ter berjalan la kt workstation dorang.. skali semua pandang2 aku.. gelak2 sambil tengok tepon... apa korang fikir?

4. Kat opis aku ni ramai kaki bodek.... smp ada sorang tu dilayan seperti anak raja.. padahal sama taraf ja pon..

Ada lagggiiii..... nanti aku update....

aku tak suka boss kpd boss aku...dtg dept kitorang bila boss aku takde....jumpa org2 kanan boss aku...pastu sikit2 cucuk jarum kat diorg supaya benci boss....he think we all dont know his games....buruk2 boss pun he will fight and support us....but u? tau tgk sajer....sgt takut wat keputusan.....

Follow Us
Dalam opis sdiri xbyk hal sbb opis kecik, staff xramai.. Tapi bila ada org buat dummy guna nama opis aku..byk la hal nya.

Sorang kwn bos nie masuk projek construction guna nama opis aku. So utk guna nama opis mmg agreement dia kena byr % commission dr nilai project. Memandangkan dia ni jenis meniaga alibaba, so xdak staff. Jd dgn budi bicara bos aku, aku setuju utk buat tender dia dgn bayaran allowance.

Allowance utk aku buat tender je tau, tp memandangkan dia berlagak nk jd bos.. Dia amek satu bilik kt opis aku dan start bossy2 segala..
Memula boleh la tahan, lama2 bengkek la..berapa kali aku nk tarik diri xnak buat keje dia. Tp kesiankan bos aku, aku buat jugak.

Start dr tu, semua keje dia aku kena buat..sampai tulis nama dlm kontrak pun ngan fotostat kertas pun aku kena buat. Punyalah berlagak.
Cakap menengking tak hengattt..mcm aku kuli batak dia..

So memandangkan aku malas nk tambah dosa duk cerca dia belakang2, aku pun nekad berhenti buat keje dia. Bos aku pun pasrah je lah.
Jadi skrg mmg dia menikus je la. Xboleh nk arah aku macam2 selain benda yg berkaitan opis aku je. Mcm nk check payment dia masuk dlm account company aku..keluarkan invoice tu semua aku kena buat la..tp bab2 tender or keje2 dia mmg aku xsentuh langsung..

Lepas aku dah xambil allowance tu, sangkut gak la..tp redha je lah sbb xberbaloi dok sakit ati. Rezeki ada mana2, ye dak?
Last edited by Olleo on 28-8-2014 05:44 PM

aku benci orang lain yg bergaduh kite plak jadik mangsa
korang nk bergaduh bermasam muka lantak korang
tapi apehal aku pulak yg kena jadik posmen
tak padankan taraf manager2, mcam budak kecik
sgguh lah x pro

bellaa posted on 19-8-2014 04:46 PM
aku nyampah dgn staff cine yg pengotor. kencing bsepah melekat je kat mangkuk jamban.

ahaks, sama mcm kt opis I. pegi toilet kencing bersepah 2 tak reti nk lap/jirus. siap I byk kali jmpa ketulan emas jugak tau. hilang selera mkn. geliiiiiiiiiiii.

hyldia posted on 20-8-2014 01:22 PM
aku meyampah bila ader kaki ampu,berlagak diva & kononnya ko laa yg gud2 saja...cm Cadbury perangai  ...

I pun anti dgn org kaki ampu ni. siap ada makcik2 kt opis I ni pesan kt I "Awk kena pndai bodek boss awk tu, bru la bonus masyukkkkk."tadak maknanya k. I bk jenis g kaki ampu. tadak bonus pun takpe, asalkan I tak bodek boss.

terpulang la kalo boss tu tak suka I sbb I tak bodek dia, ada I kisah? yg penting I pegi keja buat keja I and keja I siap.
so why bother nk bodek boss? tak dpt bonus sbb tak reti bodek boss? alhamdulillah, mungkin bkn rezeki I nk dpt bonus. asalkan keja I siap dan I buat keja elok dah la. nk suruh bodek mmg tak laaaaaa.

1. Manager yg over sensitive. Kalau dia gurau kasar tak pikir prasan staff.. tap bila ada colleague gurau balik dkt dia..cepat je tarik muka. Pastu kalau staff tender surat resign, terus dia boycott budak tu. Ntah pape

2) BIla manager dgn assist.manager main politik. Subordinates yang suffer. Pastu asst manager suka kutuk kawan aku ni. Member aku ni playboy kasonava. Pastu slalu kena kutuk dgn manager n asst.manager.Aku takde prob dgn mamat ni. Dia ok je. Baik je dgn budak ofis. Sekasanova dia pun..dia tak menggatal dgn budak ofis. Elok je dia dok dgr music kt meja dka. Dorg cakap perangai dia sama mcm anjing n b*bi. Asyik tuuuutt je. Slalu kena bahan.

3) setiap kali meeting.. manager dgn org buat minutes  je yang dapat duduk. Staff lain berdiri. Pastu dah la meeting berjam. Bilik meeting dah la kecik nak mati. Bersempit2 kitorg dlm tu. Aircond dah la slow

4) setiap kali meeting, bincang wip masing2. Kalau mana je staff yang tak perform..mmg kena kutuk kaw2 depan org lain. Lama2 benda ni jadi biasa dgn kitorg. Dah lali dilahar depan org lain.

5) toilet yang sempit, hancing dan air yang slow nak mampus. Toilet kitorg satu bilik tapi ada 2 pintu. Sebelah menyebelah. Korg bayangkan..kalau org sebelah nak membuang..confirm2 kitorg kat toilet sebelah boleh dengar. Dah la hancing. Aku masa ofis hour..sanggup berlari pergi tokio marine kot. Aku soh kakak admin tu bgtau manager aku yang aku lari pergi toilet sana. Lagi selesa.

Itu sahaja rungutan ku Last edited by soursop_juice99 on 30-8-2014 02:16 PM

meluat ofismate buat keje personal time keje
fotostat dokumen ptptn anak dlm ofis

Aku ade satu senior..

Kire satu level la dgn aku pngkat..hari2 dtg ofis tgok you tube..main candy crush..tidur..surf fesbuk..pnh sekali ofis bergegar dgn lagu korea yg dia pasang..

Lastly by the end of the year dia dapat best officer sbb dia kuat mngampu partner yg xnmpk aktvti dalam ofis tu..

Geram aku..

1) boss slalu bising bila staff dtg lambat walaupun cuma lima minit atau sepuluh minit. padahal boss sndiri kol sepuluh baru masuk opis. lg mau bising.

2) boss tak bg staff mkn dlm office, walaupun karipap sebiji. padahal boss siap tapau mee goreng, burger, etc makan kat office. hamboiiii.

3) boss suka suruh poskan surat/dokumen peribadi beliau tp tak pernah bg duit. bila minta dia suruh claim kt account department. dah staff dia yg nk kena menjawab seribu satu persoalan drpd account department. gaji sebulan lebih 20K, tp nk beli setem seringgit pun kedekut. choiii sgt.

4) boss tak bg guna handphone dlm office walaupun cuma BACA SMS, padahal boss siap dok galak ber-we chat sepanjang kt office smbil gelak ketawa mengilai smpai department sebelah pun bleh dgr.

haiiii, untung jd boss, boleh buat sesuka hati. she makes the rules but she's the one who breaks the rules and never follow. boringggggggg.

kakakmanis posted on 2-9-2014 11:01 PM
1) boss slalu bising bila staff dtg lambat walaupun cuma lima minit atau sepuluh minit. padahal boss ...

dekat ofis lama dulu, sapa lambat kena dapat warning email/letter walaupun 5-10 minit punya lewat. ok fine lah x tepati masa walaupun yg dtg lambat tu dah ganti dengan balik lewat. tapi yang masuk ofis awal lepas punch card on PC pastu keluar breakfast sampai pukul 9 lebih baru balik takda apa tindakan pun. yang keluar lunch on time tapi balik ofis semula jam 3 pun aman2 aja xda tindakan. kesimpulannya, waktu kritikal kat ofis cuma pada jam 8 pagi dan 5.30 petang saja. in between kalau takda pun still ok saja

edoraixora posted on 29-8-2014 04:47 PM
aku benci orang lain yg bergaduh kite plak jadik mangsa
korang nk bergaduh bermasam muka lantak kor ...

the key word is tak professional
betul tu
aku pun kena, tetiba je sentap entah psl apa
dh sentap kita mintak update dokumen boleh lak buat mcm kita mintak info peribadi dia
dh keja cik kak oiii buat je la
aku pun nk update sbb bos suruh
tp mmg ramai la espc kakak2 yg mcm ni
dh lama keja buat company mcm kan bapak dia punya
punya lah payah nak mintak satu2 benda

last part sebelum submit tender, nak kena buat copy. so kolig yg bertanggung jawab kena fotostat tu tiba2 hilang masa dia tgh fotostat tu. terbiar gitu je dgn keadaan dokumen dah bercampur2. call tak angkat. rupanya pegi surau buat solat duha dan mengaji. aku tatau nak puji ke, nak maki.

Anaya84 posted on 28-8-2014 01:44 PM
Aku sangat menyampah bila :

1. Bilik aku dekat dengan pantry, aku tak kisah korang nak bergelak k ...

opis ko ade dapur ke sampi boleh masak bagai? huh lemakk ahh

pas tu kalo ada opismate asyik keje nak kecik ati pn payah gak. bile kecik ati dgn kite dh xnak tegur2 lagi dah. payahnya

Last edited by emma.giggs on 9-9-2014 01:54 PM

emma.giggs posted on 9-9-2014 01:52 PM

hanya pantry..

dan memasak, merebus dan menggoreng dengan hanya menggunakan rice cooker.. ko mampu? huhuuhuhu

emma.giggs posted on 9-9-2014 01:52 PM

haha.. mmg ade spises gini. spises x nak pupus2 plak tu.

kene kat i, i sound setepek. puas hati la klu trus x nak tegur i pon khenn??

keje, keje jer la.. jgn nak campur aduk masalah dunia ko dgn keje.