CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blanco

Pelik ke perempuan sebegini...?

ini pandangan saya sebagai lelaki. bab-bab intelligent conversation ka, masalah negara ka,peristiwa dunia ka lelaki lebih suka berbicara sesama lelaki shj. perempuan x nampak hal ni jd mereka akan ckp kami x suka/x cukup bijak utk bersembang hal-hal begini. lelaki x suka bercakap perkara serius dgn perempuan sebab x boleh nak hold conversation ataupun berdebat secara baik. kl sembang dgn pompuan semua benda dia nak menang. emosi mengalahkan akal yg sihat. sedangkan lelaki mudah utk terima pandangan/pendapat org lain menjadikan flow conversation berjalan dgn baik. mudah utk 'agree to disagree'. lelaki hormati intelektual org lain & x suka utk judge other person. sebab itulah lelaki kl sembang dgn perempuan lebih suka ckp benda-benda umum shj -hiburan, pakaian, persekolahan anak-anak dll

p/s sy awal minggu haritu pergi renew insuran kereta. staf yg urus dokumen sy,sambil dia buat kerja kami bersembang mengenai peristiwa MH 17. soalan: kenapa dia x bersembang apa-apa pun dgn pelanggan perempuan sebelum sy?

myralolx92 posted on 25-7-2014 01:47 PM
aah pelik
and sounds boring
tp ada sifat matured dia kat situ

ahahaha...sedih gak sy..pompuan tu sy la ..
bf xdak  lagi nih..

nikaido posted on 25-7-2014 05:52 PM
ini pandangan saya sebagai lelaki. bab-bab intelligent conversation ka, masalah negara ka,peristiwa  ...

ada kelogikan apa yg awak utarakan ni sebab pompuan selalunya diselubungi dgn emosi jadi sy setuju la sikit kalau dikatakan susah nak ada perbualan serius dgn kaum Hawa..sikit-sikit nak emo,huhu.. walaupun sy ni pompuan tapi kadang-kadang sy pun naik menyampah.. hehe..bukan la nak pandang rendah dgn kaum sendiri tapi bikin rimas

sy membesar dikelilingi dgn ahli keluarga lelaki..selalu crita hal ehwal semasa dgn ayah so sy terbiasa discuss perkara macam ni kalau melepak dgn orang..mm..kalau sy buka topik macam mekap ke atau baju gitu..jadi janggal yg amat..kalau kawan pompuan buka cerita tentang bola jaring sy buka cerita pasal bola keranjang..konpem dorang tak kena siapa Shaq O'Neil atau Yao Ming..

cmf_premierleag posted on 25-7-2014 03:33 PM
aku pun ok je dgn stok2 yg bleh lepak2 dgn semua level
ramai je kawan2 aku jenis mcm ni
depa cam ...

hang ni lelaki ka atau pompuan?dari dulu aku tertanya-tanya dgn jantina hang ni..aku pun tak boleh tahan kalau melepak dgn pompuan yg 24/7  citer pasal mekap,kasut,pesen-pesen tuh semua..rasa nak bagi kaki sejibik sorang..

nikaido posted on 25-7-2014 05:52 PM
ini pandangan saya sebagai lelaki. bab-bab intelligent conversation ka, masalah negara ka,peristiwa  ...

untuk menjawab soalan awak yg paling bawah tu..dia layan awak sebab awak ensem..

kadang bukan semua perkara perlu kebijaksanaan.. belagak sembang bab ekonomi kereta tesadai tepi jalan ilang kebijaksanaan tadi semua.. iya la sesetengah perkara ja bijak........ kereta rosak mita simpati orang..

Follow Us
Dewa19XKangen posted on 26-7-2014 04:18 PM
kadang bukan semua perkara perlu kebijaksanaan.. belagak sembang bab ekonomi kereta tesadai tepi jal ...

haha..ya la,bukan dalam semua perkara..bukan juga sembang pasal benda-benda gini 24/7..tapi bila sudah dibincangkan..itu saja la maksud sy bertanya..

sy bukan mau memenangkan org perempuan,bukan juga mau merendahkan keintelektualan org lelaki sebab kedua-dua jantina ini dikurniakan tahap kebijaksanaan berlainan..perempuan dan lelaki makhluk berbeza,daya upayanya tidak sama..ini cuma mau tanya saja, dari perspektif yg luas..jenis perempuan yg sy bagi contohnya tu apa anggapan dimata para lelaki..
Sori kalau ada yg seperti x senang dgn topik ini..
have a nice day.. Last edited by cmf_blanco on 26-7-2014 07:12 PM

Dewa19XKangen posted on 26-7-2014 04:18 PM
kadang bukan semua perkara perlu kebijaksanaan.. belagak sembang bab ekonomi kereta tesadai tepi jal ...

Kheeeennnn...well said

Aku suka jer perempiuan mcm nie, aku dh bosan kenal perempuan tnya dh makan ke belum, hri nie buat apa, etc sbb tu aki suka lepak dgn kwn2 aku dri layan pompuan jenis mcm tu

Hang kna bijak observe keadaan & org before nak sembang. Asik nak tunjuk baguih dgn hold intelligent conversation mmg la org pandang slack....
Relax jer & sembang sambil lepak & bt joke. Takyah nak tunjuk hg pandai sgt...

lain orang..lain pandangannya yer..takpe..takpe..sy trima saja..
tapi the meaning of holding intelligent conversation dalam konteks yg sy nak tanya ni bukan setiap minit setiap saat nak bercakap ke arah topik sebegitu..cuma apabila perbualan tiba-tiba melencong ke sana saja..takpe la mungkin penyampaian sy x berapa berkesan, mesej x sampai..jadi disalahertikan..my bad...Sori...have a nice day semua..

cmf_blanco posted on 26-7-2014 09:35 PM
lain orang..lain pandangannya yer..takpe..takpe..sy trima saja..
tapi the meaning of holding intell ...

jangan la sedih sampai terejun dalam lombong tinggal.. dalam perhubungan tu biasa kasih sayang yang dperlukan.. tp ada juga laki yang suka kebijaksanaan(bukan maksud nak lawan debat agama/politik/ekonomi).. bukan apa.. senang nak pastikan tahap kematangan seorang pompuan.. orang kata apa.. kalo kita p jauh tinggal dia pun.. dia pandai berdikari.. macam tu la lebih kurang..

Rate

1

cmf_blanco posted on 25-7-2014 07:46 PM
ahahaha...sedih gak sy..pompuan tu sy la ..
bf xdak  lagi nih..

so kau bukan mcm girly la eh?
kau mmg tak layan ke kalau org ajak sembang pasal shopping ke make up etc. ?

myralolx92 posted on 27-7-2014 07:41 AM
so kau bukan mcm girly la eh?
kau mmg tak layan ke kalau org ajak sembang pasal shopping ke make  ...

nope..sy bukan girly-girly gitu,bukan la tak ambil tau pasal barangan pompuan..tapi sy cuma cari yg sy perlu saja..kalau dah jumpa sy x sibuk nak pegi beli lagi...sy bukan tomboi,penampilan sy 100% masih keperempuanan cuma bukan girly macam dalam legally blonde tu..

kalau setakat sembang girly stuff begitu gitu saja sy masuk juga dalam perbualan tapi sekejap saja lepas tu sy keluar..atau sy duduk diam..

cmf_blanco posted on 27-7-2014 07:49 AM
nope..sy bukan girly-girly gitu,bukan la tak ambil tau pasal barangan pompuan..tapi sy cuma cari y ...

takpe la. just be yourself
nnt mesti ada jugak lelaki yg suka perempuan mcm kau. taste lelaki lain lain kan

IMO, ladies yg boleh hold intelligent conversation rata2 mmg lebih interesting in the long run drpd jenis yang sebaliknya. Bab topik perbualan tu bergantung pada chemistry dua2 pihak la.

Kalau katakan si laki tak minat politik tp si pmpuan non-stop cita pasal tu je pun x best jugak walaupun tu topik ilmiah. Even kalau topik2 girly mcm shopping or grooming pun kalau laki tu ada sedikit minat still benda tu bole diborak secara ilmiah jugak kalau kena content dia.

Selain tu ada jugak masa mmg xde rasa nk borak ilmiah langsung rasa nak sembang santai je cukup diselitkan sikit2 smart humor dah memadai. Last edited by mshaiful on 27-7-2014 08:23 AM

mshaiful posted on 27-7-2014 08:18 AM
IMO, ladies yg boleh hold intelligent conversation rata2 mmg lebih interesting in the long run drpd  ...

kalau chemistry itu klik..perbualan boleh lancar macam air..flow elok saja..thanks..

kalau  pmpuan tu boleh berbual dgn matang..aku ok je...
tapi kebanyakannya, bila aku sembang pasal hal2 yg serius macam politik ke, isu semasa... sume emo lebih.. bila tak dapat nk lawan fakta yg aku bagi, mula la tinggi suara or personal attack...ntah ape2... tu yg aku malas nk borak bnda serius dgn pmpn....

Lulz posted on 27-7-2014 06:16 PM
kalau  pmpuan tu boleh berbual dgn matang..aku ok je...
tapi kebanyakannya, bila aku sembang pasal  ...

haha..betul..betul..perkara ni pun biasa terjadi juga.. alkisahnya,perempuan ni kena belajar kawal emosi..

Aku lgi suka kalo pompuan sembng bab history, science, and engineering nie bgi aku ianya normal hahaha..