CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

Oh. Citer tu. Br aku tringat. Yng aku dngr sama mcm yng kau cerita tu la. Psl tak boleh tebang ngan nampak cik pon tu. Tp yng psl kg bunian tu tak penah lak dngr.

skalar posted on 4-8-2014 12:00 PM
xpe2. aku boleh cite kan banyak lagi kisah. tp kg manwar ni.. tempat yang aku tahu ke? hahahah. bu ...

kat kampo kan kan kan....

lnakass posted on 4-8-2014 12:40 PM
Oh. Citer tu. Br aku tringat. Yng aku dngr sama mcm yng kau cerita tu la. Psl tak boleh tebang ngan  ...

Pasal kampung tu pun aku baru je tahu sebelum aku kluar.

mute posted on 4-8-2014 02:22 PM
kat kampo kan kan kan....

Ah..kt kampo tu menawor ler. Btl la tu. Haha

Cerita ke - 10. Kisah yang kawan aku alami masa dia kecik. Ni Faz dari cerita 8.

Kisah ni terjadi di sebuah kampung di Lambor Kanan. Masa ni malam. Faz nak ke tandas. Di mintak teman. Tapi biasalah. Seperti cerita typical melayu, takde sapa nak bangun.

Faz pun bergerak ke tandas seorang diri. Dia pun okay jugak sebab membesar pun kat situ. Tapi cuak tu tak boleh nak buang la kan? Haha.

Masa depan dari tandas, di kejauhan, Faz nampak ada objek putih tengah statik. Faz ni berbaik sangka ingat pembalut nangka ke apa.
Dia pun masuk ke tandas.

Keluarnya Faz dari tandas, tergerak hati dia nak tengok 'pembungkus nangka' tu tadi. Tapi dia pelik. Sebab benda tu makin dekat. Ah sudah. Untuk make sure dia tak berkhayal. Dia pandang je lama2 benda tu. Tak gerak. Dia lega.

Dia pun berlalu. Tapi, dia dengar bunyi macam batu lesung bergolek. Dia pun pusing. Benda tu hilang. Tapi bunyi golek tu masih ada. Makin dekat. Bunyi tu pun stop. Tiba2 semak depan dia bergegar. Sekali apa yang keluar tu buat Faz sprint 100m menembus angin.

Faz describe, benda tu berbunjut di kepala. Mukanya mcm muka orang eksiden. Pecah2. So pocong lah benda ni kn. Memang ganas.

Kalau aku..haish. tamat cerita 10.

p/s : aku kecewa sebab hari ni tempat kerja aku block semua forum.termasuk cari. Jadi aku terpaksa guna kat fon.haish

skalar posted on 4-8-2014 02:59 PM
Cerita ke - 10. Kisah yang kawan aku alami masa dia kecik. Ni Faz dari cerita 8.

Kisah ni terjad ...

tq tt, aku kagum semangat ko tu, nanti dah boleh bukak, sambung la lagie yea...

Follow Us
skalar posted on 4-8-2014 02:59 PM

Kisah ni terjad ...

hahaha,, ramai sangat bebudak pejabat yg layan forum eh..
go TT go.. tatotttnye kalau tengok muka pecah hancur cik gegula ni..

t.t gunakan la hide my ip..xpun ultrasurf..hiihihhi...sure boleh...jem kapala layan forum dalam phone...hiihhi

jejedik posted on 4-8-2014 03:37 PM
hahaha,, ramai sangat bebudak pejabat yg layan forum eh..
go TT go.. tatotttnye kalau tengok muka ...

Hahah. Aku xkerja betoi lagi. Praktikal je. Kalau kerja ni..susah skit la nk lyan.haha

woddy posted on 4-8-2014 04:20 PM
t.t gunakan la hide my ip..xpun ultrasurf..hiihihhi...sure boleh...jem kapala layan forum dalam phon ...

Hahaha.mmg jem. Nk taip dgn pntas pn susah.. eh. Hide my ip dgn ultrasurf ni sw ke web ?

mute posted on 4-8-2014 03:29 PM
tq tt, aku kagum semangat ko tu, nanti dah boleh bukak, sambung la lagie yea...

InsyaAllah ye.hihi

nanti check kat pm...sy ada bagi tahu...caranya...

woddy posted on 4-8-2014 05:14 PM
nanti check kat pm...sy ada bagi tahu...caranya...

tenkiu ;)

saya nantikan lagi cerita jemm dari TT..

jejedik posted on 4-8-2014 08:16 PM
saya nantikan lagi cerita jemm dari TT..

haha.sbar ye. jap lg up

Cerita ke - 11. Aku pernah kena tindih. Yang dalam Cerita 1. Sekali je sepanjang aku hidup tahun ke - 23 ni. Kisah yang aku nak ceritakan ni terjadi pada seorang kawan perempuan aku. Kawan rapat jugak la. Dia kongsi cerita ni bila aku cerita kat kawan-kawan aku cerita 1 aku. Aku nama kan cerita ni, Tindih : Hardcore Version.  bugima.

Nama kawan aku ni Fa. Kami sekarang masih lagi belajar sama-sama kat Melaka. Dia duduk kat 1 rumah sewa area felcra ni. Kampung. Rumah papan. Sebuah-sebuah.

Kisahnya mula jadi masa awal-awal sewa dulu. Berlaku kejadian cakar dinding di waktu malam. Dengar bunyi orang tengah tetak pokok pisang (Bila siang tengok takde pokok yang hilang pun). Cuak-cuak jugak tapi nak buat macam mana. Nak belajar kan? Rumah sewa lain jauh dari tempat belajar.

Satu hari ni, Fa tengah tidor. Pastu pukul5.30am lebih tu..dia sedar. Tapi! Mata saja yang terbuka. Dia rasa berat. Berat sangat kat dada. Dia tengok betul-betul ada benda hitam duduk atas dada dia. Tapi perkara ni biasa bagi semua yang kena tindih kan? Ada yang nampak, ada yang tak. Tapi tindih Fa ni hebat. Tengah dia struggle untuk lepas, 'benda' tu bercakap. Fa mentioned suara dia serak, pecah, macam suara perempuan tapi bunyi lelaki. Benda tu cakap. "Fa..tidur fa..jangan lawan..".

Lagi Fa lawan lagi benda tu bersuara. Kalau akulah beb, aku mati betul kot. takde pura2. Akhirnya, Fa give up, dia cuba baca semua tapi macam tak berfungsi. Dia lelap mata at last. Fa sedar masa azan subuh.

Ganas benda ni sebab , it bring tindih to the whole new level. Hahaha. Sumpah la aku cakap. Kalau first time dulu aku kena macam ni, mesti aku mental sekarang ni. hahaha.

Tamat cerita ke - 11.

zaki1605 posted on 25-7-2014 11:11 AM
T.T..kt lombong malim nawar dulu tu ade kubur lama kan? Ade satu makam besar. Tapi jabatan agama dh  ...

Assallamualaikum

kebetulan Uncle baru lalu kawasan Malim Nawar....
(saja meronda...
Dari Sri Iskandar >>>  Bota  >>> Kg Gajah >>>Tg Tualang>>> Malim Nawar >>>  Kota Baru  ( bukan kelantan...    )    >>>  Gopeng   >>> masuk balik ikut jln baru ke Malim Nawar  >>> Bali  (Bukan Indon  )  >>>  Teronoh  >>>  Seri Iskandar..

(masa keseluruhan tour...3 jam)

Selama ni Uncle pelik..kenapa..kat Gopeng..Lawan Kuda....tu dipanggil "MAKAM TEJA" ..

Rupanya....memang ada MAKAM TEJA KAT SITU!

Uncle rasa..tu kot yg zaki maksudkan?

Memang Uncle terkejut...dah ada jalan baru yg cantik tembus drp KOTA BARU ..ke Malim Nawar!

(Dulu kalu nak ke Kota baru (memancing ) Uncle masuk kot Gopeng....
tu yg biasa jumpa sign "Makam Teja"..tapi tak tau kenapa dinamakan makam teja..

Bila ada jalan baru yg tembus drp Kota baru ke Malim Nawar..baru Uncle jumpa makam nya!..TEPI JALAN JE...

Last edited by burungantu on 5-8-2014 10:57 AM

Tak diruntuhkan...

Malah makam Teja dah dicantikan..

maklum...monuman bersejarah tu..

makam Teja

Last edited by burungantu on 5-8-2014 10:56 AM

Last edited by burungantu on 5-8-2014 10:56 AM

burungantu posted on 5-8-2014 10:49 AM
Assallamualaikum

kebetulan Uncle baru lalu kawasan Malim Nawar....

hahahahaha. jumpe juge makam nye. tapi kn bro. makam ni boleh ada bnyk ke? sebab aku duduk rumah sewa kat merlimau, melaka. Ada jugak kat situ makan tun teja. pelik.