CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladydutch

[Tempatan] I Stand With Israel

SissySembah posted on 10-8-2014 01:58 PM
Sama lah kot macam ajaran islam ini sis, yg penganut ugama lain semua nya kafir kata nya even yg k ...

cuma bezanya ummah yahudi fefeeling terpilih seperti ada asas...

Fieza-mira posted on 10-8-2014 01:05 PM
Yahudi ni agama diorang mengajar diorang adalah bangsa terpilih, bangsa mulia, bangsa manusia dan ba ...

berapa ramai dah kawan bangsa yahudi akak yang memandang akak sebagai haiwan...?

menaip mmg mudah kak...

SissySembah posted on 10-8-2014 01:58 PM
Sama lah kot macam ajaran islam ini sis, yg penganut ugama lain semua nya kafir kata nya even yg k ...

Point saya ialah macamana kita nak 'stand with Israel' dan layan diorang seperti manusia sebab diorang takkan layan bangsa lain yang sanggup sokong & berdiri dibelakang diorang sama taraf dengan diorang. Orang2 US yang pergi berniaga buka kedai kat Israel pun orang sana sanggup sabotaj padahal US tu kawan sekutu diorang.

Agama lain tak ekstrim macam diorang. Agama lain tak ajar beza2kan taraf antara manusia dengan haiwan. Kafir2 pun manusia juga. Agama Islam tak ajar kafir tu setaraf haiwan dan kalau diorang beriman akan naik taraf manusia.

Fahaman yahudi nih memang disturbing dan mengancam keamanan dunia sebab diorang takkan bergaul dengan bangsa lain dan terima bangsa lain menjadi manusia macam diorang. Bangsa lain dimata diorang adalah haiwan.

Decaffeinated posted on 10-8-2014 02:25 PM
berapa ramai dah kawan bangsa yahudi akak yang memandang akak sebagai haiwan...?

menaip mmg mud ...

Saya tak sokong dan tak anti yahudi. Cuma saya cuba fahami ajaran agama diorang dan kenapa diorang jadi macam tu. Ajaran Nabi diorang yang disalah ertikan oleh umat mereka sebab dirosakkan oleh rabbai2 mereka.

Sifat sombong dan bermegah dengan bangsa dan keturunan ada dalam diri setiap manusia. Bangsa arab pun ada perangai macam ni tapi ajaran Islam dah lenturkan diorang supaya tak taksub sangat dengan bangsa & keturunan nih. Tapi dalam ajaran yahudi rasa bangga dengan bangsa & keturunan bukan nak dikekang bahkan disemarakkan lagi.

Ajaran ni lah yang membinasakan mereka tanpa mereka sedar.

Fieza-mira posted on 10-8-2014 06:25 AM
Point saya ialah macamana kita nak 'stand with Israel' dan layan diorang seperti manusia sebab dio ...

akak harap betul sangat lah tentang yahudi menganggap bangsa lain setaraf haiwan, namun ianya sekadar kata2 ummah yg tidak pernah bergaul dgn yahudi sahaja etc. yg keluarkan assumption itu jejak israel pun tidak pernah, apa lagi bergaul dgn yahudi.

tidak payah risau kalau benar pun di pandang seperti gentile oleh yahudi. sedangkan di malaysia ini pun ummah sunni sudah pandang gentile kepada ummah lain cuma beza nya mereka menggunakan perkataan kafir, bukannya sehari dua akak menganuti ugama sunni.

Aku tak suka arab sebab arab nih bodoh, kasar & ganas dan aku tak suka yahudi sebab yahudi nih walaupun pintar tapi sombong.

Tak heranlah kalau yahudi pandang arab tu seperti haiwan jadi lauk diorang jer.

Follow Us
ronin posted on 9-8-2014 11:38 PM
Cerita pasal Blackboard ni sgt lejen dan mengusik perasaan kan?

Mungkin dia nak redeem kemal ...

Jangan men men dengan dia.
Serba serbi dia tau.... sayangnya he only knows everything about one thing oni.
Yang kita ni... sekadar know something about everything jer.

Ada beza tu.

axl_bach posted on 10-8-2014 12:06 PM
Sekadar mencoret berkaitan rentetan peristiwa yg membawa kepada ketegangan berterusan di Timur Ten ...

Right after Israel diisytiharkan, negara arab menyerang israel. Whatever tanah yg Israel takluk itu dikira hak Israel sbb menang.

Please lah jgn create satu bangsa Palesrine...Palestine tu arab...so basically Israel dpt tanh yg sikit dr keseluruhan dunia Arab secara proses damai...

Kalau Yahudi boleh hidup aman dgn Arab bwh pemerintahn Islam, i dont see why Palestine cannot be warga Israel dan hidup aman damai? Setuju?

X ada dah penempatan haram di Gaza after unilateral disengagement oleh Yisroil...gaza completely under Hamas....tp Hams x nak runding dgn israel...malah berniat nak hancurkan israel...kalau ikutkan, gaza dah boleh jadi sbuah negara sovereign...

Penempatan haram berlanjutan di Tebing Barat...itu lah kesan perng yg dicetus Arab, bila kalah, israel punya sukalah nak buat apa...
Sekalipun dunia condemn, tp perkara ni dah berlanjutan bertahun lamanya...sejarang aku nak tanya sama ada you have time?? Clock is ticking...if peace deal not signed sooner, 100% tebing barat akan jadi israel....probably itulah kaum muslimin yg x ade strategi, x ade visionary mahukan...

Drpd x dpt langsung, baiklah terima sajalah syarat si pemenang...

brownstone posted on 10-8-2014 04:48 PM
Right after Israel diisytiharkan, negara arab menyerang israel. Whatever tanah yg Israel takluk it ...

Nasib baik yg kalah tu bukan ko....kalau tak 24 jam ko meroyan dlm forum Cari ni...lol...

airfilterkotor posted on 10-8-2014 03:17 PM
Jangan men men dengan dia.
Serba serbi dia tau.... sayangnya he only knows everything about ...

Apa pulak 'he'? Bukan 'she' ker? Ini satu bentuk penghinaan atau diskriminasi gender ni...ha..ha
..

Fieza-mira posted on 10-8-2014 01:05 PM
Yahudi ni agama diorang mengajar diorang adalah bangsa terpilih, bangsa mulia, bangsa manusia dan ba ...

Klu betul siapakah yg mencipta dorg?

Fieza-mira posted on 10-8-2014 02:34 PM
Saya tak sokong dan tak anti yahudi. Cuma saya cuba fahami ajaran agama diorang dan kenapa diorang ...

Dan siapakah yg mengizinkan perkara itu berlaku? Sbb dlm ajaran maha suci kita semua yg berlaku dgn kehendak dan keizinanNya tuhan Alloh yg esa.

kalau tengok dalam thread ini

rata rata penyokong palaestin tidak dapat menjawab fakta fakta dari IDF
mereka hanya mampu ketawa sinis sahaja dengan fakta IDF

bila diberikan bukti
mereka tak terima

alasannya

SUMBER : IDF

jadi bagaimana lagi?

Fieza-mira posted on 10-8-2014 02:47 PM
Aku tak suka arab sebab arab nih bodoh, kasar & ganas dan aku tak suka yahudi sebab yahudi nih walau ...

Kes buku bertemu ruaslah ni? Kena dah tu.

ladydutch posted on 10-8-2014 11:16 PM
kalau tengok dalam thread ini

rata rata penyokong palaestin tidak dapat menjawab fakta fakta dari ...

x mampui jawab or ko x baca apa yg aku tepek lepas ko letakkan "fakta" dari IDF.....byk kot, siap ada yg wat taburan graf, listkan siri2 serangan Israel right after ceasefire....x mampu jawab katanya,lol

Fieza-mira posted on 10-8-2014 02:47 PM
Aku tak suka arab sebab arab nih bodoh, kasar & ganas dan aku tak suka yahudi sebab yahudi nih walau ...

akak pernah tak kenal any yahudi personally?... sama tak dengan yang akak kata tu...

akak anti zionis, israel atau yahudi? (untuk senang faham cuba gantikan zionis dengan umno, israel dengan malaysia, yahudi dengan melayu)

the_killer posted on 10-8-2014 12:56 PM
dah memang tanah palestin..tetap tanah...tak kira mana2 pon...yg dok p amik tanah orang buat apa peh ...

Mereka berhak terhadap tanah itu.

Right after Israel diisytiharkan, negara arab menyerang israel. Whatever tanah yg Israel takluk it ...

it's really not fair to the soldiers when they gave their lives for a piece of their homeland tetiba politicians lembik pi pulang balik....

imagine if that happens to us...

Itu lah sis, dah kalah peranga dok meroyan nak balik tanah yang di takluk.
yang akak melucukan, sendiri seramg sedniri kalah, buka. Serang sorang sama sorang, siap serang secara pakatan banyak negara pun boleh kalah teruk.
nampak tak permainan elohim di situ? Sangat jelas elohim meonolong ummah suci yahudi di kala itu.

Changa posted on 12-8-2014 11:16 PM
Mereka berhak terhadap tanah itu.

berhak angguk lu....budus2 cam lu boleh yahudi khinzir kencing sampai kuyup..

[youtube]Sk9C_5CICiU[/youtube]