CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Wan Azizah: It is my duty to take over as Selangor MB

spiderman80 posted on 30-7-2014 11:49 PM
Walaupun saya penyokong PR, namun saya sangat tak berkenan cara Tan Sri Khalid Ibrahim dilucutkan se ...

sama la...
takut kak jijah jadi boneka jer...
takut duit menggunung jadi leper...
takut tadak air free lagi...

eh eh!

Korang jgn la marah kak jijah.. laki die al jub yg suruh buat statement mcm tu konon orang akan nampak kak jijah ni tegas dan berjiwa kental.. nk jd mb jiwa mesti kental beb mcm kak jijah 2-3 hr ni..

To be honest, khalid ibrahim bukan sahaja layak jadi mb selangor, malah sangat layak jadi pm malaysia....

Aku dh bilang... dan ramai bekas geng2 rapat al jub dh bilang.. tapi khalid g ni degil.. sekarang ko bru nampak sndiri kerakusan al jub..  

highcastle posted on 31-7-2014 09:37 AM
Kita bukan nak pertikaikan MB perempuan sangatlah kak, tapi kita pertikaikan kenapa Khalid Gagap h ...

kan... tak kisah klau pompuan tp yg layak... ni nak pilih anak beranak... bini plak tu....yuckkkk....

Ok la wan jijah....ku tggu hang jd MB

Follow Us
durability posted on 31-7-2014 09:39 AM
Tan Sri Khalid ini walaupun gagap tetapi beliau berpengetahuan dan mempunyai pengalaman yang baik. C ...

contoh?

p/s: bukan ke sekarang selangor kucar kacir bwh mb khalid?

for me .... x jadi issue pun dia perempuan ke lelaki ... tp kira mcm senang2 plak nak main tukar MB .... and yg paling worse ... tlalu ketara ,, masing2 nak naik .... and plus mestilah orang selangor nak "orang asal" mereka yang jadi MB ....

p/s: nasib bek aku bukan undi parti tapi undi calon ...

oni313 posted on 30-7-2014 11:29 PM
hamboi...statement, bukan kemain lagi....

ko ingat, ko diva tersohor tanah air ke apa?.... dari p ...

hahahhaa! diva tersohor kauuuu!! ceria pagi aku baca komen ko ni oni.

tapi btol la..apehal plak dia tetibe nak jadi selangor MB.ape bende yg dia wat kt kajang yg membolehkan dia naik jd MB. tetibe my duty...phuiiii!!! walaupon khalid & dia satu parti..tp aku tak suka dia jadi MB.aku lagi rela khalid jd MB.sesungguhnya aku meragui kredibility makcik diva tersohor ni.

taikor posted on 31-7-2014 10:04 AM
ko tak perasan ker Khalid berunding isu air dgn kerajaan pusat secara senyap2?

kalau tak nak Se ...

Saya masih ingat kes itu dan Khalid dianggap melanggar peraturan parti sebab berurusan secara rahsia dengan kerajaan persekutuan. Tapi Khalid lebih banyak membawa kebaikkan kepada rakyat Selangor. Banyak perubahan baik yang kami dapat lihat tetapi merupakan sesuatu yang buruk untuk pelobi politik termasuk dari PR terutama businessmen hidup depa cuma mahukan kontrak kerajaan untuk kayakan poket depa.

Jika PKR tak mahukan Khalid meneruskan tugasnya, sila Presiden depa berikan sebab-sebabnya. Selagi Khalid tak melakukan apa-apa penyelewengan duit rakyat, maka saya tak akan sokong beliau akan dilucutkan jawatannya.
Jika PKR mahu memberikan peluang kepada Wan Azizah naik menjadi MB, maka saya berfikir Selangor perlukan pilihanraya negeri yang baru. Biarkan rakyat Selangor membuat keputusan kat pusat mengundi, siapakah yang mereka mahukan untuk menjadi pemimpin mereka.

Seriously, walaupun saya memang penyokong PR, namun beberapa kes dan terbaru kes konspirasi mengeluarkan Khalid sebagai MB benar-benar membuatkan saya tak suka kat parti tu. Ia seolah-olah memberikan kemenangan kepada BN sebab dakwaan PKR sebagai parti keluarga Anwart semakin kukuh. Sorry Kak Wan, walaupun saya menghormatinya sebagai seorang wanita yang berkaliber, namun langkah-langkah yang diambil oleh beliau dan partinya sedang memakan mereka sendiri dan saya melihat ambang kejatuhan PR di Selangor.

nape mesti wan jijah???

PAS yang menang kerusi banyak kat Selangor ni tak mampu bersuara....sungguh kasihan dan amat malang sekali......amat baik kira nya PAS tak perlu bertanding banyak kerusi Pilihanraya lagi satu....bagi la kerusi tu kat DAP....ia lagi elok kerana orang Islam memang layak jadi pak turut di Selangor....

babydoll posted on 31-7-2014 11:45 AM
hahahhaa! diva tersohor kauuuu!!  ceria pagi aku baca komen ko ni oni.

tapi btol la..apeha ...

hey kau!...diva kajang siap ada kipas kat tangan tau!..

cuba uolls baca ruangan komen kat FB malaysiakini, mostly/majority non-malay suppoter especially chinese, menyokong penuh kak jijah jadi MB, sangat tidak logik, selama ini kaum non malay beria2 laung demokrasi, tp demokrasi cara kajang move ni diorg sokong..

lihat, betapa terdesaknya kaum non malay nak pegang kuasa dengan cara keji kajang move ni...

DSAI kena ingat 2 insiden/bala yg dia tinggalkan di perak/kedah

1. bila several ADUN/MP PKR di kedah keluar parti sampai kena buat pilihanraya kecil... tebal muka arwah ustaz azizan cover line PKR masa tu

2. bila DSAI tarik masuk adun bota (BN) join PKR, DSAI kemain suka benor, muka senyum sampai ke telinga, sedangkan dia tak tahu itu mmg perancangan BN nak malukan dia ..... last2, 2 ADUN PKR + 1 ADUN DAP keluar parti jadi bebas, tu dia, DSAI berasap sampai ke telinga, kata demokrasi di perak telah dicabuli..

DSAI nak main catur, tapi pandai main.... langkah kajang akan bawak bala pada PR...

spiderman80 posted on 31-7-2014 12:03 PM
Saya masih ingat kes itu dan Khalid dianggap melanggar peraturan parti sebab berurusan secara rahs ...

i do agree with ur opinion...

anwar is consider not a good strategist... segala langkah atau perancangan yg dia buat, semua tidak menjadi...then, he keep repeating the same excuses, which is blaming the umno/BN...

at first, I though PR can be better than BN, but now, much worse than BN.....

what i notice, after karpar's death, PR seems like lost it's advisor in this kind of thing, iya lah, sebelum ni mendiang karpal umpama guru disiplin kpd PR, but now after his death, PR were totally in chaos with Anwar ibrahim's atittude yg mcam budak nakal...

with this kind of situation, BN is actually taking advantage on it...

anwar should not forger what he did in Perak, whereby at last, Perak itself fall to BN in the 2009 crisis...

batusembilan posted on 31-7-2014 09:07 AM
Selangor dh pupus kepimpinan lelaki

Dan dah pupus kepimpinan dari bangsa Selangor itu sendiri

deanswify posted on 31-7-2014 01:36 PM
Dan dah pupus kepimpinan dari bangsa Selangor itu sendiri

lembooooo terlepas mcm lu pon nak pupus tak?

Seriously this is the last time ever PR memerintah selangor...

oni313 posted on 31-7-2014 01:01 PM
hey kau!...diva kajang siap ada kipas kat tangan tau!..

cuba uolls baca ruangan komen kat  ...

hmm..payah nk cakap klo dah main dgn duit ni oni.

sorry la, aku ni jatuh kategori buta politik. sbb bila aku baca berita pasal politik ni, aku rasa semua news source kat malaysia mcm takleh pakai. masing2 ada kepentingan masing2 (which is normal i guess). apa yg aku boleh judge adalah, ape yg ahli politik ni buat utk rakyat. well, i have to admit, selangor takde la perfect bila khalid pegang. ade je problem sana sini. tp improvement tu ada, which is nice.

bila jadi kes camni, aku cm..
1. ape punca utama anwat nak tendang khalid dari jadi MB? yg aku baca, sebab kes air takdak. come on..that's lame ok..mmg la rakyat susah sbb takde air,termasuk la aku yg stress bila air takde. but hey, tu cabaran keja dia dan dia cuba nak rectify kan? klo dari pandangan politik, sbb hilang kepentingan kroni pkr? can i say that?

2. aku tetap tak puas hati apehal tetiba makcik diva tersohor pakai kipas ditangan (bak kata ko ) plak yg nk ganti jadi MB? sapa dia?? org selangor ka??apa achievement record dia dlm politik & sumbangan pada rakyat? apaaaa?? pastu sesuka hati nk tendang org.wat de hek? dan kenapa dia?? kenapa sesuka hati letak dia tanpa tanya rakyat? wat de hek??? emo plak..

Rasa nak lempang Melayu Pendatang sekor nih...x sedar diri dasar pendatang merempat.

kodokke posted on 30-7-2014 11:12 PM
Hoi Zizah sedar diri sikit kau bukan orang Selangor. Jgn buat kacau. Pi jaga laki kau. Sibuk nak ni  ...

kau dengki sangat dgn azizah tu kenapa ?dia bukan nak mengadaikan Selangor pun...napa kau tak suruh menteri2 wanita lain jaga laki  mereka?