CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tupaiterbang

[Tempatan] Kompilasi Hina Menghina Dalam Fesbuk UPDATED 4 Ogos

kiasu.....

kalo masuk bab2 bangsa ni leceh la. da la aku keje kat company cina gak.

mcm ni la cina ni ada baik ada yg racist. masalahnya bila cina racist ni da terlalu berani n bnyk mempersoalkan, cina yg baik pun akan turut terpengaruh jgk. sapa x nak untung dan dpt benefit lebih kan.

jd aku sarankan cina2 racist ni kita kumpulkan setempat dan hntr dorang balik mainland naik tongkang sbb nak protect cina2 yg baik ni dr convert jd x baik.

bila aku sebut hntr mainlaind je rmi yg tuduh aku racist. yg tuduh tu plk gang2 melayu urban. jd kesimpulan bangsa melayu ni mmg nak pelingkup la agaknya kot.

bangsa cina no 2 plg bamgsat di dunia slps yahudi.. no 3 serbia..

lately ni mcm banyak plak isu perkauman timbul.. macam ada pihak yg saja nak api2 kan je?

Tak silap aku, hukum hakam islam, Azan ni boleh kalo nak di perlahankan saun dia.... sbb takmo ganggu orang...

Kalo kat Indonesia, bangsa lain kalo buat statement biadap camtuh kat FB, aku rasa mmg dah kena salai dah...

tomatome posted on 31-7-2014 12:27 PM
bangsa cina no 2 plg bamgsat di dunia slps yahudi.. no 3 serbia..

Cina bangsa no2 bangsat, macamana pulak bangsa merempat dr indon penumpang ekonomi maju?

tengah telan kfc macD main fesbuk, katanya yahudi paling bangsat?

Follow Us
v(T.T)v posted on 31-7-2014 12:59 PM
Cina bangsa no2 bangsat, macamana pulak bangsa merempat dr indon penumpang ekonomi maju?

tenga ...

lol lu kaji sejarah smp habes dulu la

Kalau speaker rumah walit kuat sangat , orang komplen tak?

saya cadangkan pihak berkuasa memberi nasihat kpd semua pihak yg menjalankan aktiviti agama,  saya juga bersetuju mengawal kuantiti pembakaran colok secara terbuka, melayu komplen ttg ini saya rasa okey je.

tahun lepas satu pakcik melayu pergi repot polis ttg speaker masjid ,kan? Walaupun cina bukit fb ini mulut jahat, tapi sama ada speaker terlalu kuat tidak, sendiri tau mah.

famri7 posted on 31-7-2014 10:40 AM
Tapi ape betul cina pelahap babi nih kata.speaker mesjid kuat gila sampai segenap alam dengarin...ka ...

stengah cina suka pulak azan subuh ni. tak payah guna alarm clock nak bangun pagi katenye

segelintir org cina yg cakap benda2 macam tu i tak heran sgt. tapi stengah orang mlayu punya reaction terhadap benda2 mcm ni yang buat i geleng kepala. sesenang tu ja nak marah? kalau org islam sebenar, takdenye nak cepat marah cepat sentap. biar je la golongan tersebut naik gila sorang2 jgn kita pun react gila ye

mohon Raissyah Rania tarbiah sikit sedara-mara dia ni

limesherbet posted on 31-7-2014 01:04 PM
stengah cina suka pulak azan subuh ni. tak payah guna alarm clock nak bangun pagi katenye

Untuk menyedapkan hati.ummah suchi claims ummah cina suka azan,diorng siap join skali melfazkan katanya...ummah cina pon berterima kasih kerna rumah mereka dirahmati suara azan 5 kali sehari.katanya lah.

tomatome posted on 31-7-2014 01:04 PM
lol lu kaji sejarah smp habes dulu la

lu tengok buku sejarah mesia ni, sudah tau mah, hanya menitikberat satu pihak satu agama saja, ada yg sendiri cipta, macam tulis novel.

macam hikayat mualayu, katanya maharaja cina minum air cuci kaki sultan mulaka saya rasa ini mmg tradisi sesetengah orang.

sampai akhir,  indon caprut yg memajukan mesia.

Hmm. Ternampak si atheist seorg tu da comment. Seorg bangsat atheist tak masuk lagi. Jap lagi mcm-mcm komen jatuhkan Islam/Melayu. Saya perhatikan je atheist ni. C.c @Modngengade @mommymonster82

CiliPadiSedap posted on 31-7-2014 03:36 AM
Kalau nk azan perlahan sila buat tarian naga cina silent mode. Tarian naga cina pun bising juga. Dah ...

Betul tu Cilipadi.... lentang lentung bising gendang dia orang tu!  Udah ler menatang tu hodoh.... takut je tengok nari-nari macam hilang akal.  My kids masa kecik kalau nampak benda yg dia orang panggil naga (tak de rupa naga pun sebenornya!) tu ... gerenti nangis.  

deanswify posted on 31-7-2014 01:15 PM
Hmm. Ternampak si atheist seorg tu da comment. Seorg bangsat atheist tak masuk lagi. Jap lagi mcm-mc ...

Mcm multinick jer...

Pd sy xyah marah2 sbb dorg ni bacul sebenarnya.... Sy kesal tanah melayu ditukar nama pada malaysia...

P.s..Mood tgh baik ni mood berayalah katakn..jawab pon baik jer n tgh rasional..klu tgh bad mood sy pon mungkin hilng sabar...

There should be a max volume limit. Speaker pon tahan lama susa rosak

muka dia buruk cam taik..... perangai pun cam taik... anjing...

AnitaSabrina posted on 31-7-2014 01:18 PM
Betul tu Cilipadi.... lentang lentung bising gendang dia orang tu!  Udah ler menatang tu hodoh.... ...

Orang cina suka suasana meriah, bagi orang lain tu bising, boleh faham punya. tapi tarian singa ni biasanya 1 tahun 1 kali, atau ada sambutan special saja. Kalau tarian singa ni dr tanah ereb mesti orang tak kata bising, malah kata indah tariannya.

bila time CNY kita sabar pulak,dari kul 12tghmlm main mercun dan fireworks,setiap jam sampai pagi...bukan sehari tapi berhari2,mercun merah tu berterbangan masuk rumah dan penuh atas kereta..okje bangsa lain tak marah.Setiap perayaan kena bising ,raya cina ke,kematian ke mesti kecoh.Nak halau hantu je kerjanya,berapa byk hantu dlm hidup dorang nih.Hormat menghormati jerlah tak yah kutuk mengutuk.