CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayawifenikmie

PELABURAN / JUAL BELI EMAS

tengah_bosan posted on 12-8-2014 02:23 PM
kenapa mcm murah sangat emas akak beli ni???

nak tawakkal pon kene tahu asal usul jugak. jangan s ...

Wifenikmie dh join skim cepat kaya forex.

Dia punya tawakal xboleh pakai sebab melabur skim cepat kaya.

Emas bertangguh adalah pelaburan skim cepat kaya

Mohon berhati hati dengan wifenikmie Dan multinick dia yang lain

sayawifenikmie posted on 27-8-2014 08:07 PM
... saya bertawakkal jer ....

esok saya akan join (DEPB) .... Loaded 8 ... modal  ...

Xpayah buka thread nak hasut former lain.baik2 cari forum tak tercemar dengan skim cepat kaya. Kau cemarkan.

Bodo kau ni. Pg main jauh2.

kgdangar posted on 22-8-2014 10:58 PM
Alhamdulillah dh dpt hasil pun....

Join through kawan karib...

OK.

Persoalan :
1. Emas Ada Turun naik harga, mcm mana boleh bagi dividend setiap bulan?
2. Emas bertangguh salah di sisi undang2 dah mcm pelaburan skim cepat kaya genneva.

3. Kalau emas boleh bagi dividen lumayan kenapa bank2 xberniaga Emas ? Lagi bagus bank buat untung niaga emas .

Kesimpulannya perserta join Emas jahil pasal emas. Harap duit setiap bulan.

Bila kena tipu baru sedar oh padan muka aku. Kih3..

Kasihan melihat umat Islam tipu sesama Islam demi duit. Ilmu tiada. Tp sibuk tabur duit nak jadi kaya.

Minta dijauhkan daripada sy . wanauzubillah

sayawifenikmie posted on 28-8-2014 12:24 PM
.... kita kena ambil dari trusted ejen.

loaded 8

ni harga gold one week? cmne boleh bagi untung tiap2 bulan kalau harga volatile cmni? cuba jawab?

biasanye skim emas bertangguh atau skim cepat kaya ni dia akan bagi alasan tak jelas cara dia org buat untung dan bayar dividen :
1) kami buat keuntungan hasil beli emas BORONG dan BANYAK daripada kilang?
   kalau beli emas borong kenapa tak buat loan? personal loan? company loan? atau apa2 sahaja yang legal? kenapa kena kutip duit orang ramai?
   berapa banyak beza harga modal dan jual sampai blh bg dividen lebih 50% setahun? sedangkan emas purata kenaikan 20% setahun

2) Kami buat keuntungan hasil pergerakan harga emas. kalau emas jatuh harga cmne boleh bagi dividen? pelik tapi benar.

tapi tak pelah. saya berkongsi benda yang benar.

dalam hidup , bertawakal melabur skim cepat kaya pekara dusta dan kepalsuan yang nyata. islam tak ajar menipu orang. islam tak ajar makan duit haram hasil melabur skim cepat kaya.

teruskan pelaburan tersebut. andai kata sistem collapse tanggungjawablah kat akhirat nanti.

kalau borong emas dan jual bagi dividen ni menguntungkan penjual emas, tentu penjual emas tidak buka kedai barang kemas, tentu buat skim cepat kaya untuk menguntungkan mereka. tapi sistem dividen ni hanya sistem skim cepat kaya.

emas bergerak atas permintaan penawaran dunia. harga emas di pengaruhi permintaan dan penawaran emas.

mohon rakan2 forumer berhati hati daripada terjebak skim cepat kaya. saya tak untung tak rugi apa2 kalau uols nak join skim cepat kaya. tp sy rasa bertanggungjawab berkongsi dan sedarkan uols daripada terjebak skim2 bodo ini.

akhir kata berniaga lah. cari rezeki halal. cari pelaburan yang halal. cari ILMU dan usaha lah sungguh2. join skim cepat kaya , saya pasti dekat akhirat setiap hasil nya akan di sukat akan dipersoalkan di hari akhirat. usaha berniaga, bekerja lebih mulia daripada jadi penipu dan pelabur skim cepat kaya.

dah banyak kes suami isteri cerai, anak beranak tak menjadi sebab skim cepat kaya. saya doa banyak sangat2 moga rakan forumer tak terlibat skim cepat kaya. jauhilah. terima kasih.

putehh posted on 27-8-2014 08:10 PM
Insya Allah depb trusted..ketq lutut sbb bukn skit...tp.insya Allah...sy join kontra je...
Kontra ...

tawakal benda haram tetap haram. tawakal melabur skim cepat kaya. tak perlu tawakal doa bagai. dah sah2 melabur skim cepat kaya tu haram di sisi islam dan undang2

macam kau beli no.ekor, lepas tu kau tawakal. kut2 jack pot atau tak tawakal. lainlah kau niaga, ada produk servis, dah usaha, dah cari ilmu, dah marketing, doa, baru tawakal tu betul. benda halal.

ni join skim2 cepat kaya apa dapat? bagi anak bini makan duit?  sendiri boleh fikir. tipu diri sendiri , sendiri tanggung.

sayawifenikmie posted on 2-8-2014 10:52 PM
link

Follow Us
nanti kalau dh kena tipu bagitau akak, akak nk tlg ketawakan nanti

sila jauhi wifenikmie, cara dia buka thread seolah olah forumer sertai pelaburan skim cepat kaya

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 01:31 AM
tawakal benda haram tetap haram. tawakal melabur skim cepat kaya. tak perlu tawakal doa bagai. dah ...

Sorry ...sy xjoin pelaburan skim cepat kaya...maksud saya tawakkal ialah..tawakkal bukan sbb dpt bulanan kecil atau besar...tawakkal dr segi pengelola jujur dan amanah atau songlap.duit peserta..

Awak cakapla apa2 pn  sbb dr apa.awak tulis..awak xde apa2 idea pasal apa yg kitorang join...nak berdebat ke apa pn saya x minat...tp saya x join pelaburan skim cepat kaya...cakapla apa awak nak cakap..

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 12:59 AM
Penipu. Dia org kumpulan serpihan emas tangguh yang famous.

Pertama dia org jual sesama dia org.  ...

Oooo...ar rahnu x terima gold bar? Awak dah pernh  msk ar rahnu ke gold bar awak.?...
Cer bgtau ar rahnu mana.?...

Sbb ada ar rahnu trima ada yg ar rahnu x trima....

Diorg pon main ngn ar rahnu jugak... X baik fitnah diorg buat rolling money gitu..klu takde bukti kukuh...

putehh posted on 2-9-2014 06:53 AM
Oooo...ar rahnu x terima gold bar? Awak dah pernh  msk ar rahnu ke gold bar awak.?...
Cer bgtau a ...

dah tu macam mana boleh bayar dividen yang tidak masuk AKAL?

jawablah?  koperasi angkasa, saham bank rakyat pun tak mampu bagi dividen emas sebegitu, mcm mana emas boleh bagi? ni semua BULLSHIT.

penipuan bertopengkan melayu, agama dan emas. melayu nk tlg melayu hakikat menipu.

lepas tu buat emas bertangguh. beli ETF tunggu beberapa bulan dapat duit selepuk skim cepatkaya , kalau jual tahi pun tetap laku asal boleh buat duit. halal haram belakang kira. lepas tu bagi anak suami keluarga makan

putehh posted on 2-9-2014 04:06 AM
Sorry ...sy xjoin pelaburan skim cepat kaya...maksud saya tawakkal ialah..tawakkal bukan sbb dpt b ...

itu beza saya dengan awak. awak melabur tanpa ilmu.

awak letak duit kat orang harap duit tiap2 bulan tanpa tahu cara mereka hasilkan keuntungan. entah2 mereka guna duit peserta baru join dan bayar dividen awak?

awak xnak dengar awak punya pasal. tapi jangan rekrut rakan2 cari forum untuk join skim cepat kaya awak. pergi tengok di BNM

http://www.bnm.gov.my/documents/2014/20140725_FCA_BM.pdf

tolong berhati hati dengan wifenikmie dan rakan2 macai dia dalam cari forum. dulu cari forum bersih daripada skim cepat kaya. sekarang mungkin cari forum jadi mcm forum lain yang mudah2 di hasut oleh skim cepat kaya.

sayang duit anda. melabur di tempat selamat. carilah ilmu. jauhilah macai skim cepat kaya. hasil skim cepat kaya adalah haram.

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:13 AM
dah tu macam mana boleh bayar dividen yang tidak masuk AKAL?

jawablah?  koperasi angkasa, saham ...

Diorang x bayar pn dividen..sbb dividen dpt kalau join pelaburan..asb ke..apa2 jela..tu nama dividen..salah gak tt wat tajuk pelaburan emas..
Bukan pelaburan emas tapi jual beli emas..skill manipulasi arr rahnu..byk skill diorang guna..multiply..eta..kontra..dan bykk lg...
Sy yakin awak ada fb..kalau nak tau cer msk grup jom emas ..dan grup jom tanya tentang emas..baca atau study situ...
Nt sesat jalan..hhe...

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:14 AM
itu beza saya dengan awak. awak melabur tanpa ilmu.

awak letak duit kat orang harap duit  ...

Kita memang beza..saya paham diorag wat cam ne..awak tak paham..tp tuduh bukan2...kalau awak tanya camni..kat grup tu..maunyr jadi viral seminggu...sbb suka suki tuduh tanpa selidik..hehhe...

Silap2..main owner jemput awak secara terhormat nak terangkan psl ni..sbb nk bg paham betul2 Last edited by putehh on 2-9-2014 10:21 AM

putehh posted on 2-9-2014 10:17 AM
Diorang x bayar pn dividen..sbb dividen dpt kalau join pelaburan..asb ke..apa2 jela..tu nama divid ...

tak payah menipu. arrahnu skill ada dua je.

emas naik, emas turun harga. emas naik blh tebus balik gadaian emas lama, emas turun boleh beli emas lagi tambah asset. lain daripada tu kalau nak menipu agak2.

yang dapat duit tiap2 bulan tu bukan dividen? tu nama dia apa??

golongan skim cepat kaya ada je fakta2 seleweng demi tegakkan benang basah mereka. mereka dah sedap makan duit hasil skim cepat kaya. tak lama lagi bank negara serbu

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:22 AM
tak payah menipu. arrahnu skill ada dua je.

emas naik, emas turun harga. emas naik blh te ...

Yg awak ckp tu skill biasa je..tu skill org x cukup duit..gadai emas nk byr hutang....sungguhnya ilmu Allah awak luas..cuba msk jom emas tu..
Kan sy dh ckp...awk main ckp je..xselidik apa2...
Diorg buat jual beli emas...
Secara ringkas..harga emas sekarang 1kg..136k...tp diorg akn byr kt kita 200k...tp dgn byran ansuran...dlm tempoh nk habiskn ansuran tu..mcm2 diorg leh buat dgn emas tu..nk generate income

Cuba buang skit ego..cuba study skit kt grup...

putehh posted on 2-9-2014 10:19 AM
Kita memang beza..saya paham diorag wat cam ne..awak tak paham..tp tuduh bukan2...kalau awak tan ...

menipu dosa. macam emas genneva mati2 macai mereka ngaku emas tu bisnes betul . last2 lingkup. emas swiss, emas tangguh. future barrel.

mana ada orang dalam dunia nak kayakan orang lain kecuali skim cepat kaya dengan niat menipu?? emas setahun naik purata 20% macam mana boleh bagi bayaran setiap 12 bulan melebihi 20%.

kalau pajak arrahnu mesti ikut harga turun naik emas. kalau ETF kenapa terima emas bertangguh? ni semua ciri2 skim cepat kaya. sebab apa? sebab masing2 jaga kepentingan masing2. sanggup jadi macai skim cepat kaya.

mohon rakan2 forumer take note jauhi @wifenikmie @putehh mereka ni geng2 skim cepat kaya.

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:16 AM
tolong berhati hati dengan wifenikmie dan rakan2 macai dia dalam cari forum. dulu cari forum bersih  ...

ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rekrut orang .... saya buka thread ni sebab saya nak tanya pendapat orang2 yang arif kat sini sebelum saya sendiri masuk melabur dengan orang lain ... saya masuk utk diri saya sendiri .. tak ada bial bila masa saya ajak orang masuk ...

tolong jangan nak tabur fitnah ye ....

cuba ko tanya ... ada ke saya PM orang saya ajak orang join?

tak ada kan?

kalau ko ada depan aku .. memang aku cili2kan mulut ko aka  titik2 jari jemari ko yg sesedap rasa menulis.

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:27 AM
menipu dosa. macam emas genneva mati2 macai mereka ngaku emas tu bisnes betul . last2 lingku ...

Geng skim cpt kaya..blh gak.leh cpt kaya dgn cara betul..dr ego xbertempat dn menuduh tanpa usul periksa..hehd..klu letak pos awak kt fb..kene gelak guling2 ni kt diorang..hehe..

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 01:42 AM
nanti kalau dh kena tipu bagitau akak, akak nk tlg ketawakan nanti

sila jauhi wifen ...

ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rekrut orang .... saya buka thread ni sebab saya nak tanya pendapat orang2 yang arif kat sini sebelum saya sendiri masuk melabur dengan orang lain ... saya masuk utk diri saya sendiri .. tak ada bial bila masa saya ajak orang masuk ...

tolong jangan nak tabur fitnah ye ....

cuba ko tanya ... ada ke saya PM orang saya ajak orang join?

tak ada kan?

kalau ko ada depan aku .. memang aku cili2kan mulut ko aka  titik2 jari jemari ko yg sesedap rasa menulis.