CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayawifenikmie

PELABURAN / JUAL BELI EMAS

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:16 AM
tolong berhati hati dengan wifenikmie dan rakan2 macai dia dalam cari forum. dulu cari forum bersih  ...

ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rekrut orang .... saya buka thread ni sebab saya nak tanya pendapat orang2 yang arif kat sini sebelum saya sendiri masuk melabur dengan orang lain ... saya masuk utk diri saya sendiri .. tak ada bial bila masa saya ajak orang masuk ...

tolong jangan nak tabur fitnah ye ....

cuba ko tanya ... ada ke saya PM orang saya ajak orang join?

tak ada kan?

kalau ko ada depan aku .. memang aku cili2kan mulut ko aka  titik2 jari jemari ko yg sesedap rasa menulis.

putehh posted on 2-9-2014 10:27 AM
Yg awak ckp tu skill biasa je..tu skill org x cukup duit..gadai emas nk byr hutang....sungguhnya i ...

dia buat apa pada emas tu? jual atas angin pada orang lain? mcm tu?

bayar ansuran? kata bisnes jual beli emas? nape tak bayar selepuk? rm 200k? takkan tak mampu?

skill hebat mana pun kalau menipu tak kemana.  guna nama ALLAH untuk menipu?

cuba kawan2 forumer fikir :
1) saya beli emas dekat public gold, selepas itu public gold simpan emas saya, bagi dividen tiap2 bulan, alasan diberi hasil keuntungan skill emas? logik tak? sedangkan untung emas adalah hasil daripada kenaikan harga emas. emas fizikal bukan pasaran dua hala. kalau harga emas jatuh tapi masih mampu bayar dividen dah jelas mereka skim cepat kaya.

2) public gold  perniagaan bermodal puluh juta pun miskin tak mampu bayar dividen emas setiap bulan seperti dilakukan oleh geng skim cepat kaya. macam mana mereka yang mengaku bijak cerdik mampu bagi emas pada pelanggan? jawapannya adalah rolling duit perserta baru. sebab harga emas kalau naik ada jatuhnya. kalau jatuh macam mana nak buat keuntungan emas? emas fizikal pasaran sehala iaitu harga naik baru untung.

kalau nak selamat beli emas fizikal dan simpan. belajar pajak arrahnu dan gandakan asset emas. tak perlu sertai pelaburan skim cepat kaya yang jelas2 menipu.

sayawifenikmie posted on 2-9-2014 10:30 AM
ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rek ...

Dia yg nk msk kot bwh awak..hehe..sbb tu dia fitnah bukan2..kelakar pn ada..mcm kita dok ajak family dio duk join..

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:27 AM
menipu dosa. macam emas genneva mati2 macai mereka ngaku emas tu bisnes betul . last2 lingku ...

ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rekrut orang .... saya buka thread ni sebab saya nak tanya pendapat orang2 yang arif kat sini sebelum saya sendiri masuk melabur dengan orang lain ... saya masuk utk diri saya sendiri .. tak ada bial bila masa saya ajak orang masuk ...

tak ada kan?

kalau ko ada depan aku .. memang aku cili2kan mulut ko aka  titik2 jari jemari ko yg sesedap rasa menulis.

sayawifenikmie posted on 2-9-2014 10:33 AM
ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rekru ...

sila jauhi wifenikmie, kalau dia ada PM untuk ajak join skim cepat kaya sila jauhi. pelaburan skim cepat kaya akan merugikan anda.   

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:33 AM
dia buat apa pada emas tu? jual atas angin pada orang lain? mcm tu?

bayar ansuran? kata  ...

Teruskan dgn tuduhan....

Buang ego skit..jgn jadi bodoh smbongg...
* nk tau ..ada sapa2 paksa ke org terdekat join sampai buat fitnah tanpa usul periksa

Follow Us
putehh posted on 2-9-2014 10:33 AM
Dia yg nk msk kot bwh awak..hehe..sbb tu dia fitnah bukan2..kelakar pn ada..mcm kita dok ajak fami ...

fitnah? alahai. dh jelas BNM suruhanjaya sekuriti cakap ni pelaburan skim cepat kaya. nak fitnah apa nya. boleh call BNM dan tanya emas yg dpt hasil setiap bulan ni skim cepat kaya atau tak?

menipu dosa

http://www.bnm.gov.my/index.php? ... eralert&lang=bm

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 01:27 AM
ni harga gold one week? cmne boleh bagi untung tiap2 bulan kalau harga volatile cmni? cuba jaw ...

... jangan takabur ... jangan bodoh sombong ... 1. saya tidak sesekali mengajak sesiapa melabur apatah lagi saya menjadi upline ke apa ke .....  no.2.. saya bukan budak2 baru akil baligh yang seronok dapat duit ... main redah tak kira halal haram ....  no.3.. kalau tidak tahu .. kita bertanya .. jangan buat tuduhan melulu ...

tak ada kan?

putehh posted on 2-9-2014 10:36 AM
Teruskan dgn tuduhan....

Buang ego skit..jgn jadi bodoh smbongg...

x tuduh pun. BNM dan suruhanjaya sekuriti malaysia dah cakap, pelaburan emas yang boleh bagi hasil lumayan adalah skim cepat kaya  so what?

saya nak sedarkan forumer lain jauhi skim cepat kaya itu sahaja. sebab saya sayang orang lain daripada terjebak dengan pekara yang musnahkan kehidupan mereka.

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 10:36 AM
fitnah? alahai. dh jelas BNM suruhanjaya sekuriti cakap ni pelaburan skim cepat kaya. nak fi ...

Salah satu company...darul emas perak dah msk dlm watchlist bnm...
Tp mana2 komp yg ada sapa2 report tanpa usul periksa akn trus msk dlm watchlist bnm...

Klu u ada comp..sy report..automatik comp u akn msk dlm list bnm...
Selagi xde penipuan..selagi tu xdpt buat apa2..
Sekarang ni comp tu sedang uruskn ngn bnm dan dah lantik peguam syariah...hehe

sayawifenikmie posted on 2-9-2014 10:37 AM
... jangan takabur ... jangan bodoh sombong ... 1. saya tidak sesekali mengajak sesiapa melabu ...

yang kau join forex tu apa? pelaburan 10% setiap bulan? dah sah2 kau ni kaki melebur duit halal haram wa sebat janji duit masyuk

ehhhh bang .... sorry ... ada ke kat mana-mana  saya nak rekrut orang? saya tidak sesekali rek ...

ha ni, pelaburan 10% forex. siakap senohong ikan patin ikan pari ikan bilis ikan berduri, bercakap bohon lama2 kantoi sendiri

Kalau nak tau apa yang HEBAT sangat pasal emas  ni try Klik SINI Last edited by ami93 on 4-9-2014 12:05 PM

CiliPadiSedap posted on 2-9-2014 01:10 AM
OK.

Persoalan :

Last edited by kgdangar on 4-9-2014 10:28 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Jgn dilayan sgt si panda ni kak....
Kalo pasni hegeh2 join bisnes emas sendiri mau igt la yer...

Ibarat meludah ke langit, telan air liur  sendiri.....kikikiki

kgdangar posted on 4-9-2014 10:27 PM

macai skim cepat kaya @kgdangar cari forum. mohon forumer lain berhati hati. mereka ni golongan emas skim cepat kaya yang dpt dividen setiap bulan mcm emas geneva.

syarikat mereka sertai ada dalam list BNM. mohon berhati hati dengan sindiket penipuan emas dividen dan lain2 lg halal haram tolak tepi yang penting dpt sebat duit perserta emas baru

harga emas jatuh dpt dividen harga emas rugi dpt dividen kami skim cepat kaya emas

CiliPadiSedap posted on 4-9-2014 10:46 PM
macai skim cepat kaya @kgdangar cari forum. mohon forumer lain berhati hati. mereka ni golongan em ...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kgdangar posted on 4-9-2014 10:47 PM

how you get paid? guna duit perserta baru? kalau tak de perserta baru? duit u hangus? simple kan

pelaburan emas ada turun naik, kalau emas tak dapat dividen dapat dan syarikat dah ada dalam BNM mmg skim cepat kaya. sila jauhi macai forumer skim cepat kaya.

mereka perlukan dana baru, mereka akan cerita bagus2. sedangkan mereka takkan dpt duit sekiranye tiada perserta baru skim cepat kaya. mohon berhati hati

CiliPadiSedap posted on 4-9-2014 10:53 PM
how you get paid? guna duit perserta baru? kalau tak de perserta baru? duit u hangus? simple ...

Sori en Panda yer.... Saye dh dpt pun duit bulan2 hasil program emas nie....

Alhamdulillah so far x nampak pun mn tipu nye....

Assalamualaikum

kgdangar posted on 4-9-2014 11:16 PM
Sori en Panda yer.... Saye dh dpt pun duit bulan2 hasil program emas nie....

Alhamdulillah so f ...

jawablah harga emas jatuh cmne boleh bayar dividen?

see tak boleh jawab. sebab tu scammer semua tak kenal halal haram