CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayawifenikmie

PELABURAN / JUAL BELI EMAS

kalau jual beli secara ETA u mmg xde dalam tangan.. kalau nak GRAM dalam tangan better beli ready stock

siapa kata saya beli secara ETA?

saya beli ready stock dan laburkan semula utk dapat pulangan ....

maksud nya .. bila saya kata saya beli 500g emas 999.9 pamp  ... saya keluarkan duit rm13300 x 5 (utk 500g ..pada harga hari saya beli) ....

saya tak mahir sangat dari celah mana depa berikan pulangan tu ... tapi saya bertanya .. adakah SYARIAH COMPLIANCE dan mereka kata YES ... adakah berusurkan RIBA .. mereka kata TIDAK ... adakah tidak haram kerana fixed return .. merek akata TIDAK sebab sebenarnya ROI tidak fixed ....

so ... here i am .... sedang menunggu ROI dari DEPB.

sayawifenikmie posted on 18-9-2014 02:22 PM
siapa kata saya beli secara ETA?

saya beli ready stock dan laburkan semula utk dapat pulangan . ...

sis....cuma perlu tukar tajuk thread...instead of Pelaburan Emas ...tukarkan kepada Jual Beli Emas..

yg Loaded8, eta, kontra tu ..kite berjual beli...kite tidak melabur...

yg sis beli ready stock...pastu dpt pulangan setiap bulan tu...itu bukan pulangan..tetapi adalah hasil jualan ready stock sis itu...
iaitu sis jual balik ready stock yg dibeli tadi tu kpd wakalah pada harga yg dipersetujui ...dan hasil jualan dibayar secara ansuran oleh wakalah/agen....

so tiada pelaburan...term pelaburan ni sensitif...org akan terus salah anggap..

//saya pun newbie...dok menelaah ..n itu hasil pemahaman saya...dari segi hukum..ade khilaf...so kpd cik panda ...jgn mengharamkan benda yg khilaf...

PERHATIAN

Minta maaf kepada yang PM minta saya delete atau tukar tajuk  thread  ni ... kenapa saya nak delete? .... kenapa tak beri saya tanya kepada open forum ... saya tak selesa anda PM PM saya ....

pada saya senang sahaja .. kalau apa yang kita buat / kita join tak salah ... baik dari segi undang2 mahupun hukum ... tidak apa yang perlu kita takut kan ... sesiapa pun boleh tahu yang depb dalam pemerhatian bnm dan banyak pengurus2 dana yang lain jugak dalam pemerhatian ....semua tu boleh tahu daripada maklumat di internet ....  dan saya tahu yang depb dah pun berbincang beberapa kali dengan bnm ... itu saya ketahui sebelum saya join ...pendek kata ..  saya tetap join sebulan selepas saya buka thread ni  .. sebab saya yakin  .. cuak sikit2 tu biasa laaa ....

but of coz .. dari masa ke masa saya terus membaca pendapat dari pihak ke-3 ke-4  ...

pasal link yg saya berikan tu .. itu adalah open group .. sesiapa pun boleh akses ... kenapa yang nak susah hati nya saya letak link tu .....

nothin to hide .... kalau ada yang mengatakan ianya begitu begini .... anda yang mahir .. sangkah lah .... saya masih mengkaji ....

apapun .... saya pun dah join 2 program ... dan saya join bukan main gram gram ... saya join ratus2 gram .... tapi tidak lah sampai ber kg kg  macam beras .. saya pun takder kata saya terasa di tipu ke apa ke ....  saya cuma mahu memperjelaskan pelaburan saya (bagi saya ianya pelaburan dan bukan jual beli ... atau mungkin ianya manipulasi jual beli)  ...

kenapa perlu anda yg terasa panas??

relak relak sudah .....

Gold investment is good ..to generate cash..hence, cash is more valuable...because you need to liquidate gold in order to have cash..

sayawifenikmie posted on 19-9-2014 09:07 PM
PERHATIAN

Minta maaf kepada yang PM minta saya delete atau tukar tajuk  thread  ni ... kenapa s ...

amboi sampai ada yang ber PM ke kak? hmm.. pada saya apa yang akak buat ni tak salah pun..
tanya di open forum, group tu pun bukan secret group kan. sesapa pun boleh access.
jadi apa yang nak kena berahsia sangat.. unless memang ada yang tek berapa betul ..hmmm

Follow Us
simbiosis posted on 20-9-2014 02:32 PM
amboi sampai ada yang ber PM ke kak? hmm.. pada saya apa yang akak buat ni tak salah pun..
tanya  ...

ia sim ..... siap nak forwardkan posting akak kat thread nike group emas dia kata nya .... hua laaaa .. watper pulok gitu ... rilek rilek sudaaa .... bukannya akak ngutuk2 pun .... cuma nak pencerahan dari banyak kepala ....  sedangkan akak sendiri pun dok letak puluhan k  kat program emas tu .... apa daaa ...

Last edited by sayawifenikmie on 20-9-2014 05:07 PM

kgdangar posted on 4-9-2014 10:47 PM

Hang lupa sambung ni...

1. EVEN IF I DON'T GET PAID, I WILL LIE TO YOU SAYING I GOT PAID SO THAT YOU WONT SHAME ME AND MY FAMILY...

2. EVE IF I DON'T GET PAID I WILL LIE TO YOU SO THAT MORE OF US GOT CHEATED... THE MORE THE MERRIER YOU OLSSS...

Tok_Batin posted on 21-9-2014 04:46 PM
Hang lupa sambung ni...

1. EVEN IF I DON'T GET PAID, I WILL LIE TO YOU SAYING I GOT PAID SO ...

Tok_Batin posted on 21-9-2014 04:46 PM
Hang lupa sambung ni...

1. EVEN IF I DON'T GET PAID, I WILL LIE TO YOU SAYING I GOT PAID SO ...

maaflah tok batin... saye x pernah ajak sape2 pun masuk program jula beli emas nie...

saye just share pengalaman saya je yg program emas yg saya join tu mmg dapat pulangan & xder penipuan pun stakat nie...

mohon jangan nak meroyan tak tentu pasal

Buat duit melalui jual-beli emas atau pelaburan emas???
- pening ahh...!

AKak ni tidur lena tak bagi emas tu kat org lain?
ade dokumen aggreement tak masa sign tu?
akak tau tak ape tu hibah?apa hukum hibah?
akak tau tak menjanjikan keuntungan tetap setiap bulan tu ditegah?
akak tau tak kilang pump suisse tu kat mana?
akak tau tak harga borong emas berapa?
akak tau tak kos pengeluaran emas utk 1gram brapa?
akak tau tak duit akak tu dia guna untuk apa?
akak tau tak certain Co. tu dalam perhatian BNM

tapi takpe...tu duit akak...kalau nak 2000 sebulan masyukk tapi x tidur lena...restock lg la emas akak tu kat wakalah tu

ada kawan pun ikut
bila terangkan jual beli mcm ni xboleh,ada unsur tangguh katanya ini bukan jual beli..ini pelaburan
bila kata pelaburan mcm ni xboleh sbb ada unsur janji untung tetap setiap bulan,katanya fatwa kataboleh...
cari-cari gak mananya fatwa kata unsur janji untung tetap ni boleh...

simple mcm ni ja?
kenapa ikut??sbb nak goyang kaki dan dapat duit tiap bulan..hihihi
untung kira-kira, dunia akhirat jawable...

farouk21 posted on 9-10-2014 08:56 PM
AKak ni tidur lena tak bagi emas tu kat org lain?
ade dokumen aggreement tak masa sign tu?
akak ta ...

.. amboi bang non ... akak tidur lena ...sebab tidur akak tak diganggu oleh igauan duniawi ni

pasal tangguh .... hibah ... bagai tu ..akak dah tanya 3-4 ustaz .. so akak dah jelas .. tak timbul lagi isu tu (buat akak).

bagi akak.. bila akak dan berjualbeli sesuatu .... untung rugi .. ianya tidak membebankan akak ...sebab  akak hanya guna kan beberapa % sahaja dari cash akak ...  akak takder buat pinjaamn ..takder nakkorek simpanan asb tabung haji saham bagai ...

akak gadaikan emas 999 sebanyak 350g sebab kalau dua duduk bawah katil pun tak menjana apa2 ... emas2 tu dulu akak beli pada harga tengah mahal .... masa gadai lost value banyakkkk .... tapi .. bila dapat keuntungan urus niaga emas ni  .... bolehlah dorang membiak ... balik modal beli dulu ke ....

tidur akak Alhamdulillah lena ... janji  masuk bawah ketiak suami akak... hehe

hikhik..tak tido pasal igauan duniawi ka??
untongla org kaya
sapa ustaz akak tanya tu?
pakar ekonomi syariah ke??
nak gak kepastian..
buat masa ni..xnampak ustaz yang tauliah kat malaysia ni hebohkan hukum ni halal

tapi,,apa apa pun..good luck with ur "invesment or jual beli?" tu kak..

farouk21 posted on 9-10-2014 10:20 PM
hikhik..tak tido pasal igauan duniawi ka??
untongla org kaya
sapa ustaz akak tanya tu?

... NO ... saya tak fikir kan sangat benda duniawi ni bila nak tidur .... nak tidur ... tidur ajer la .. bila tak tidur pun tak pikir kan sangat ... light n easy sudaaa ...

@sayawifenikmie  
untuk renungan akak yang tak fikir duniawi
boleh rujuk fatwa ni...

http://www.e-fatwa.gov.my/blog/h ... tempahan-berdiskaun

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Pemain emas tegar mana peduli halal haram.

Dpt untung kasi sedekah... ala2 menyucikan duit gitu...

sila jangan bersarkastik di thread ini.

dan

utk makluman ..tidak semua jual beli emas mengikut tempahan berdiskaun bagai tu ...

macam saya .. saya keluarkan rm66,500 utk beli 5 x 100g gold bar 999 ...dan saya dapat benda itu secara fizikal .... kat mana delaynya?

kemudian saya membuat jualan semula ....

fiat money ... adakah sekarang duit disandarkan kepada emas?

mari berbincang secara matang tanpa perlu bersarkastik ... so yesterday

sini bukan CI ..yg masing2 suka suka bersarkastik dan menyerang peribadi ...

bincang2 baik2 OK

sayawifenikmie posted on 10-10-2014 01:58 PM
sila jangan bersarkastik di thread ini.

dan

oooo..camtu rupenye

then?masa jual tu brapa harga lak kak??? dapat emas dan jual balek on the spot ke?dan dapat duit tu jg on the spot ke??
based on rege 999 akak  tu kene RM133/gram