CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 63704|Reply: 244

18SG & 18SX.. peristiwa2 seram zaman aku belajar 90an

Intro

hi semua.. aku baru di sini.. actually sebelum ni SR je.. tapi tadi pas baca kisah2 mistik UPM aku teringin nak berkongsi pengalaman aku semasa zaman aku study.. memula ingat nak sambung kat thread tu je, tapi pasal aku juga akan cerita kisah2 sebelum zaman aku masuk U, so aku buka thread baru je la..

Banyak kisah berlaku semasa aku study kat upm. Aku masuk upmpertengahan 90an, dok kolej setahun and pastu dok luar kat flat ikan. 4 yearsthere, macam macam aku nampak dan alami. Before aku start cite, biar akubagitau awal2 that aku ni jenis nakal dan lucah kekadang , and masa tu zaman remaja aku,so aku harap takde yang nak mengutuk. Tapi nak kutuk pun wa takde hal, hehe.

Sejak aku kecik lagi aku dah dibiasakan ngan mende2 mistikso aku takde la terkejut sangat tengok kejadian camni. This is because sedaraaku sendiri seorang bomoh and aku penah tengok secara live kebanyakan ritualdia. Whether ritual tu islamik ke tak, aku takmo komen. Orangnya pun dah tiadadi dunia ni.  Ok 1st episode..samb.

Last edited by tujuhlapis on 14-8-2014 04:30 PM

Rate

1

Diganggu semasa nak selfie

Kejadian pertama happened masa aku memula masuk, minggu orientasi. Aku ada satu prinsip which aku amalkan sampai sekarang, aku tak suke berada lam keadaan junub. Keluar je mani sengaja or tak sengaja aku akan cepat2 mandi walaupun tengah malam. Masa minggu orientasi kadang aktiviti abis pun lam kul 12mlm gitu. Pastu esoknya bangun awal untuk aktiviti solat subuh dan kuliah subuh. So aktiviti beronani (bukan selalu, kalau stim je) memang aku elakkan la. Plus tempat ni baru bagi aku, agak risau gak la nak beronani kot2 ada yang mengintai...

Lebih kurang almost nak seminggu pas aku masuk, lagi sehari nak abis orientasi U, aku rasa cam dah penuh dah air kat tangki tangki, rasa cam kena kuarkan malam tu gak.. so malam tu pas lik dari orientasi sebelum tido dok belek2 majalah URTV (modal aku masa tu), dah siap baring.. sekali ada orang ketuk pintu.. aku diam jap.. takde bunyi.. dan aku teruskan usaha belek2 modal.. or model u can say.. tuk tuk tuk.. pe lan.cau lak ni orang ketuk pintu.. aku buka pintu and nobody there.. kat floor aku tu, ada 3 org je freshie termasuk aku.. bilik lain kosong cos seniors lum lik dari cuti semester..

Aku rasa cam ada orang nak pedajal aku.. so aku masuk lik bilik, pastu aku tunggu sebalik pintu tunggu orang ketuk.. tuk tuk tuk.. orang ketuk lagi, aku terus buka pintu and jerit woi pu.kimak.. amik ko, budak pompuan pakai tudung, muka takde.. mulut je ada.. gigi tersusun cantik.. tersengih.. aku terjerit… baaabbbbiiiiiiiii…… (padahal bukan babi pun depan aku tu) and terus tutup pintu.. cepat2 aku selongkar beg aku cari tangkal (tangkal yang diberi sedara aku, aku tau mende tu syirik).. and lompat atas katil.. pastu takde bunyi ketuk.. aku rasa lega.. and bila aku pandang kat meja study, amik ko dia tengah dok kat kerusi staill cangkung.. oh ye aku lupe bagitau masa tu aku pakai spender je.. aku dah tersandar kat dinding.. and this lady, I think lady cos pakai tudung.. dia berjalan slowly ke arah aku.. aku pegang tangkal tu..

dia dok depan aku dan senyum.. lam ati aku dah xtau nak cakap pe dah.. hulur tangan kat aku.. sambil pandang tangkal tu.. aku rasa dia nak tangkal tu.. aku tak bagi.. dia rapat muka dia yang tak bermuka tu ke arah aku.. aku masa tu dah gabra… just hoping tangkal tu lindungi aku (sepatutnya aku mintak Allah yang lindung aku).. aku tutup mata and hope mende tu go away.. aku leh dengar dia cakap, tapi aku tak paham.. and dia usap muka aku.. time tu aku dah pikir mak ayah je.. tentu diorang tengah hepi aku masuk U, and here am I, lum start kuliah tengah kena serang ngan hantu.

Tangkal yang aku pegang tu aku hala slow2 kat muka tak bermuka tu (cam cite mat saleh la konon).. and buka mata.. fuuuccckkk.. muka dah ada sekarang.. tapi serius.. menakutkan.. mata takde anak mata. Hidung dah tak serupa idung.. cam idung tengkorak. And gigi yang cantik tadi dah berubah jadi karat.. and dia masih bercakap.. aku dengar je cos by now aku rasa dia hanya nak berbicara ngan aku.. after a while, maybe she knows I don’t understand a sh*t what she was saying.. she started crying..

masa ni aku jadi simpati.. walaupun rupa menakutkan tapi bila dia menangis I can feel that she is going thru hell (not literally).. aku jadi berani sikit.. and I said.. nama saya ****.. saya datang sini nak belajar.. saya tak bermaksud nak kacau sape2.. tolong jangan kacau saya.. saya takkan melan.cap lagi dah.. (aku pikir hantu tu tak suke aku melan.cap lam bilik tu).. and I closed my eyes.. after a while, aku buka balik mata aku and she is gone..

1st thing aku wat, terus campak urtv tu bawah katil, amik selimut bantal terus gi ketuk bilik freshie sorang lagi nak menumpang.. and guess what.. something else happened here..
Last edited by tujuhlapis on 14-8-2014 04:31 PM

Rate

1

tujuhlapis posted on 14-8-2014 03:43 PM
Kejadian pertama happened masa aku memula masuk, minggu orientasi. Aku ada satu prinsip which aku am ...

awk, jgn lupa sambung yer

Sambung TT..

siap janji tu

Member diganggu walaupun tak selfie

ok sambung lagi.. hehe..

So aku ketuk la bilik member aku ni.. ketuk2 dia tak jawab, nak call mobile phone dia, zaman tu mana ada mobile phone lagi.. hehe.. aku try buka pintu, takleh.. tak tau nak watpe, last2 balik bilik aku, amik kerusi dan gi balik bilik member aku tu.. naik kerusi dan jerit.. ok nak bagitau rupa bentuk pintu bilik.. bilik2 kolej ni ada ruang atas pintu, berpalang ngan kayu.. so kalau kite naik atas kerusi, we can see inside the room.. and bila aku tengok dalam, member aku tengah duduk atas katil sambil pandang pintu.. bila nampak muka aku baru dia nak buka pintu.. aku marah gak la nape tak buka pintu.. and he said bukan dia taknak tapi dia dok kena kacau sebab tu tak berani buka pintu. Ffuuucckkk..

aku ingat member aku ni alim takde la kena kacau, rupanya kena kacau gak.. untuk pengetahuan korang, mamat farid ni (nama samaran), agak alim.. tiap kali masuk waktu solat, walaupun tengah orientasi dia ngan selamba akan bergerak gi surau.. lets say azan asar kul 4.30pm, and aktiviti orientasi akan abis kul 5pm, he won’t wait.. dia akan terus bangun dan gerak meninggalkan fasilitator tercengang2. Sebab tu aku ingat nak join dia ingat dia leh protect aku..

aku cite kat dia apa yang terjadi (minus the lan.cap part obviously).. and dia mula cite mende lebih kurang sama.. aku terpikir lam ati takkan la mamat ni pun plan nak onani malam tu.. who knows la kan.. hehe.. according to him, dia baru gi bilik air, basuh kaki.. and bila masuk bilik, dia nampak ada orang dok kat kerusi study sambil memandang tingkap luar.. dia rasa pelik takkan la senior cek in masuk kolej tengah malam buta.. dia bagi salam.. and orang tu pun berpaling..

sama cam kes aku, takde muka ada mulut je.. tapi kawan aku cakap dia tak gabra (ntah tul tidak) and terus baca ayat kursi.. orang tu pandang dia, and dia pandang orang tu.. lama gak mereka saling berpandangan, then orang tu bangun, seperti angin bergerak ke hadapan member aku.. member aku terus baca ayat kursi (berulang2 kot).. and orang tu said something yang mana dia tak paham and terus blah.. terus member aku masuk bilik and dok atas katil.. time tu la aku datang ketuk rupanya.. malam tu aku tido bilik dia..

the next day, aku jumpa freshie sorang lagi kat floor kitorang tu.. he is a chinese guy from perak.. Tanya dia ada kena kacau ngan apa2 tak, dia jawab takde apa2.. so aku pikir mungkin hantu ada 2 je, tak dapat nak kacau sume orang same time.
Last edited by tujuhlapis on 14-8-2014 04:32 PM

Rate

1

Follow Us
prettyuglybabe posted on 14-8-2014 03:56 PM
siap janji tu

janji yang dimungkiri tak lama selepas tu..

check in

cepat sambung..... best neh layan tgh2 ujan lebat kt opis neh. klo x maw terbungkang tdo

menarik~~

x sabar nak tahu cerita selanjut nye

ayong7777 posted on 14-8-2014 04:08 PM
cepat sambung..... best neh layan tgh2 ujan lebat kt opis neh. klo x maw terbungkang tdo

opis katne.. area aku pun ujan gak.. opis lak ramai kuar appointment.. makin sejuk aircond aku rasa..

best citer...hahaha...

hantu ada 2 je yea..

igt hantu buat part time beramai2

Dirasuk selepas treasure hunt

ok sambung lagi.. sementara orang takde kat opis, sementara boss masih di HQ untuk meeting.. hehe..

Now another kejadian.. berlaku masa minggu orientasi gak, orientasi kolej lak.. aku pun tak paham pe ke babinya ada minggu orientasi U, pastu minggu orientasi kolej.. time ni senior sume dah masuk kolej.. kelas dah mula.. ragging pun dah mula.. kejadian ni berlaku masa hari sabtu.. kitorang ada treasure hunt kat sebelah ladang lembu.. ada ladang kelapa sawit.. kitorang diberi peta, ada banyak group.. group aku ada 5 orang, 2 laki dan 3 pempuan.. sume tak cun.. tu dah kire horror pertama.. we will be given clues along the route .. tapi ntah camner ditakdirkan kitorang sesat la kat ladang sawit tu masuk sana kuar sini last2 sampai ke jirat cina.. jirat tu rasa dah lama..

anyway, sebab kepenatan one of the girl duduk.. I mean literally duduk atas jirat.. aku bagitau dia tak baik dok atas kubur orang.. tak kisah la muslim ka non muslim ka.. tapi minah ni wat tak reti je.. anyway, since kitorang sedar dah sesat, and perut pulak lapar we decided we must continue until we can see any road.. last2 sampai ke jalan besar.. and from there terpaksa stop sorang senior naik motor, suruh bagitau kat kolej kitorang that kitorang sesat.. lama tunggu then datang la senior kitorang bawak kete.. siap kena maki sebab tak abiskan treasure hunt and menyusahkan diorang.. aku diam je..

that night.. something happened.. the girl yang dok atas jirat cina tu kena rasuk beb.. pas masuk waktu maghrib dan lepas lik dari dari dewan makan, dia mula bercakap sendiri.. roommate memula tak syak apa2, lama2 when she start laughing sendiri, sume dah kaget.. diorang dah suspect something.. and after isyak it became worse, dia start bercakap lam bahasa yang bebudak ni tak paham.. jap menangis, jap gelak.. aku masa tu tengah lepak bilik tv, and budak2 dah start kecoh..

pasal kejadian ni berlaku kat blok budak pompuan, info agak lambat la nak sampai kat kitorang.. zaman tu takde watssap or fb untuk hantu berselfie dan update status..

the full story was, bila budak ni start merepek lam unknown language, diorang panggil seorang fellow yang agak alim la dan berjilbab (bukan jilboob cam zaman sekarang).. fellow ni suruh budak2 lain pegang minah ni (ok la aku namakan minah ni rokiah), and fellow start baca la apa2 surah yang patut.. si rokiah ni dari ketawa tetibe bertukar menyeringai, and try nak lepaskan diri.. budak2 yang pegang dia lepaskan and cabut lari.. fellow tu tanya sape dalam badan rokiah and what he/she wants.. rokiah jawab balik ‘krung krang kreng krup krap etc’.. bahasa yang tidak difahami oleh fellow tersebut.. tapi fellow teruskan bacaan, and rokiah makin kuat menjerit.. meronta2.. until she became very weak.. and tersandar kat dinding..

time ni fellow gi peluk dia, and suruh dia duduk sambil menyandar kat dinding.. fellow sapu air kat muka dia.. and suruh budak2 lain diam.. rokiah was like sleeping.. pastu bila dah sedar, dia nangis.. fellow suruh bebudak lain jangan kacau, and suruh rokiah tido bilik or umah fellow.. actually umah/bilik fellow tu same floor ngan student tu.. unit corner.. she slept there the whole night.. the next day baru la full story sampai kat telinga kitorang.. samb.
Last edited by tujuhlapis on 14-8-2014 04:33 PM

Rate

1

wakakaa...
myb antu tu mati sbb hasil lan.cap gak?

xda smbungan ke TT?

Rokiah pakai gold chain berhantu

samb. so menurut story yang disambung dari mulut ke mulut dan akhirnya sampai ke telinga blok laki, kisahnya..

masa rokiah lepak kat jirat cina tu, dia ada amik something like gold chain.. gold chain tu ada kat salah satu kubur tu and she pick it up.. maybe it belongs to one of the dead people there.. according to her, pas amik gold chain tu petang pas balik dari makan, dia try pakai rantai tu..

after pakai tu, dia start rasa cam orang dok follow dia.. she cannot see the person tapi dapat rasa orang berdiri belakang, dan dok follow.. and when she went to bathroom, time ni la dia nampak.. kat cermin tu.. sekali imbas cam seorang perempuan tua, tapi ilang.. dia dah syak something is wrong.. tapi tak berani nak cite kat sape2..

then dia nak amik air semayang, time tu la dia rasa cam tengkuk dia tetibe sejuk.. nafas tersekat.. rasa cam kena peluk erat.. and dia start dengar suara perempuan menangis.. menangis diikuti dengan suara cam memaki lam bahasa yang rokiah tak paham.. and dia dapat rasa rantai dia pakai cam ditarik2.. time tu rokiah sedar kemungkinan rantai emas dia amik tu la puncanya.. but it was too late, rokiah tak dapat nak buka rantai tu..  masa dia menjerit tu, she can feel it but cant stop it..

seolah2 dipaksa menjerit.. masa fellow masuk bilik dia, masa dia kena pegang ngan budak2 lain, she knows something is happening. But she can’t react. Badan dia cam terkunci. Kata2 yg kuar dari mulut rokiah, rokiah sendiri tak paham.. at that point, rokiah berjanji akan pulangkan rantai if itu la puncanya.. its like she promised to herself. That is when dia rasa pelukan kuat tu cam berkurangan sikit.. and she felt weak, takleh nak berdiri sampai la fellow datang peluk dia..

lebih kurang camtu cite yang sampai ke telinga aku.. and happened almost like 20 years ago, aku pun tak dapat nak cite details.. to cut the long story short, gold chain tu dikembalikan ke jirat tersebut.. how and when she did it, aku tak tau..

kadang masa gi dewan makan, terserempak ngan dia aku just senyum, dia senyum balik.. tu je.. Last edited by tujuhlapis on 14-8-2014 04:34 PM

Rate

1

mana sambunganye tuan tanah weiiii?????

Seram jugak..dah lah baca sesorng kat office ni..