CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5425|Reply: 8

Cerpen:Dirimu Sebahagian Diriku -Akhir

Post time 15-8-2014 11:35 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Dari sudut pandangan Mas

Aku baru sahaja bergelar isteri orang. Sudah tiga hari sebenarnya. Saat diijabkabulkan bersama Farid, lelaki yang pernah kuminati sejak sekolah menengah dahulu adalah perasaan yang paling gembira pernah aku rasakan. Tak pernah rasa gembira sebegini. Aku dan Farid dah lama kapel sejak kami rapat di sekolah. Lalu Farid menghantar rombongan meminang pada selepas hari majlis reunion berlangsung. Kami bertunang pada tahun lepas. Tahun ini kami sudah menikah.

Alhamdulilah. .

Edi sudah tidak menggangguku lagi. Selalu ada je sms bodoh dia tu setiap masa didalam telefon aku. Naik semak aku. . tapi memandang dah takde sms daripada dia menyebabkan aku sungguh gembira. Haii, kemanalah ya dia pergi? Mungkin pergi mampos kot. ehehe. .

Aku sekarang didalam bilik. Sedang terlantar di atas katil. Bersedia untuk menerima jantung baru ke dalam badanku. Haihhh, hepi gileerrr bila aku mendapat tahu ada penderma yang ingin dermakan jantung kepadaku daripada Doktor Ezack. Siapalah ya penderma tu? Jantina dan nama penderma Doktor rahsiakan daripadaku. Hishhh, teringin aku nak tahu.

'' Awak dah sedia? '' soal Doktor Ezack kepada aku. Macho pula lelaki ni. Hehe.

'' Sudah. err dok, beritahulah siapa penderma tu. .please. . '' rayuku ingin tahu tapi..

'' Maaf. Saya diamanahkan untuk tidak memberitahu. Nurse, '' arah Doktor Ezack kepada Zara- kawan baikku. Ehehe.

Mataku terbuka. Aku sudah sedar. Wau hepinya aku.

Dari sudut pandangan Farid

'' Ayang okay? '' soalku kepada isteriku. Dia kelihatan gembira dengan jantung barunya. Jantung milik orang sebenarnya.

'' Okayla. . abang miz ayang tak? '' tanya dia dengan senyuman menghiasi wajahnya.

'' Of cozlah miz isteri abang ni. Lainlah abang ada isteri kedua, ketiga dan keempat.

Takyahlah rindu ayang. .ehehe. ' usikku padanya yang menyebabkan dia mencebik bibir.

'' Abang kalau kahwin dua, Siap! Ayang potong zakar abang . Hahahaha ' Pandai pula Mas kenakan aku. Hehe.

'' Jahat dia ni. heh ' aku mencuit hidungnya. Dia mengelak. Dia amat gembira sekali aku lihat. Dia mengelak lagi dari dicuit aku. Sudah tiga hari dia tak sedarkan diri.

'' Ermmm. abang tahu tak siapa derma jantung ni? Ayang rasa bersyukur sangat dapat jantung ni. Ayang kalau boleh nak berterima kasih pada keluarga dia. ''

'' Sorry. abang tak tahu. '' aku berbohong. Sebenarnya aku tahu siapa sebenarnya.

Dari sudut pandangan Mas

Sudah dua minggu berlalu. Aku kini lebih ceria melalui kehidupanku dengan jantung baruku. Tak payah lagi makan ubat. Benci ar makan ubat ni. Leceh. Namun begitu, aku masih tertanya-tanya, siapakah yang menderma jantung ini?

Aku mendail nombor Zara setelah mencapai telefon bimbitku di meja lampu.

'' Zara. . please kasitahu. aku merayu. Aku nak sangat berterima kasih kepada keluarga si penderma jantung aku ni sebab aku rasa bersyukur sangat. . ''

'' Errrrr. . aku tak boleh beritahu. . sorry. . '

'' Aku akan bagi 10 ribu kalau kau sudi beritahu aku? Lagipun kau kan best friend aku?''

'' Wahh? Betul? ''

'' Betul..kalau kau sudi beritahula. boleh ea? ''

'' Okay. . kalau kau nak tahu sangat, kau on fb skang. Aku baru share satu video di status fb aku. ''

'' Fuck sungguh. Aku tanya sungguh-sungguh. Kau suruh aku on fb? ''

'' Bukak then aku akan kasitahu. ''

'' Kfine. ''

Aku mengikut arahan Zara. Kemudian aku bercakap dengannya semula.

'' Okay. aku dah bukak . So? Siapa orangnya? ''

'' Kau bukak laman fb aku then tengok status baru aku. '''

'' Aku dah bukak. Kau just share satu video seorang lelaki aku agak. Dari thumbnail aku tengok. ''

'' Bukan apa kau fikir . Kau bukak video tu. ''

'' Kau ni nak melakukan video orang tu ke apa? ''

'' Nak tahu ke tak? ''

'' K fine. . ''' Aku menekan butang play tersebut. .

'' Hai. .semua. . my fans. Sorry lama tak update channel saya ni. Actually banyak yang berlaku kebelakangan ni . Dan perkara tu menyebabkan saya takde mood nak update . tapi jangan risau. Saya dah kembali dengan video baru ! Tapi video terakhir daripada saya untuk kamu semua. Untuk pengetahuan semua, saya seorang lesbian.

Saya tak kisah anda akan berhenti menonton video saya, unscribe channel saya atau mengutuk saya di ruangan komen. Sebab ini adalah kali terakhir anda semua akan lihat saya menyanyi dalam video saya. Kepada Mas, saya harap awak tertengok video ini sebab lagu yang saya bakal nyanyikan ini untuk Mas. Tajuk dia You Are Beautiful yang penyanyi asalnya ialah James Blunt. Mas, saya mencintai awak, sampai saya mati.. Awak nak saya pergi daripada kehidupan awak kan? Okay, bila awak lihat video ini maknanya saya dah takde dalam kehidupan awak tapi maybe awak takkan search channel saya kot? Tapi saya harap membe awak tertonton video awak ni ke, then share kat awak ke.whatever. Dengarkanlah suara saya. ''

'' Fuck? Zara. Apa ni? Kau kata kau nak beritahu siapa orangnya pastu kau suruh aku bukak fb, tengok status terbaru kau semata-semata nak tengok si kaum nabi luth ni menyanyi? '' Marahku kepada Zara . Zara diam. Video masih dimainkan.

'' Mas, cer kau tengok tarikh diupload tu. ''

'' Wei, aku tanya kau betul-betul ni. Kau suruh aku tengok tarikh video si lesbo laknat ni diupload? Siapa orangnya? Cakap? ''

'' Edriana. Edriana. Video tu untuk kau, Mas. ''

'' Aku tak percaya. Kau tipu kan? Kau komplot dengan dia supaya dia berbaik dengan aku kan? ''

'' Komplot? Ahh fucklah. Aku nak kau masukan jumlah duit seperti kau janji tadi.

Kalau kau tak percaya, kau boleh tanya laki kau. Laki kau tahu. '

Click.

Dari sudut pandangan Farid.

'' Hello yang. ada apa kol abang ni? '' ucapku dalam talian.

'' Abang, betol ke si lesbo tu derma jantung kat ayang? ''

'' Ayang. . boleh tak jangan panggil dia lesbo???? Abang faham kalau ayang benci kaum LGBT, tapi please. Dia selamatkan nyawa ayang. Tolong hargai plis! Nama dia ialah Edriana. Okay. Dia ada nama. Abang tak tahan ayang asyik kutuk dia masa kita nak naik kereta dia hari tu. Sekali lagi ayang sebut dia lesbo, abang hentak ayang 24

jam sampai pengsan nanti, Faham? '' aku memberi amaran dengan nada yang sedikit tinggi tapi terkawal kemudian menghempas telefon. Hishh, kacau aku kerja je. Mana pulak dia tahu Edriana menderma jantung kat dia ni??

'' Edi, apa kau buat sini? '' soalku pada Edi yang sedang diiringi nurse di atas stretcher.

'' Aku lah penderma tu. jangan bagitahu dia k. Anggaplah ini hadiah untuk perkahwinan korang. ''

''' What? Edi? '' aku tergaman. aku mengiringya dengan pandangan mataku. Edi sempat tersenyum di atas stretcher sebelum dia masuk ke dalam bilik pembedahan.Baiknya hati dia . Menyelamatkan rakan yang pernah jadi rakan baiknya dahulu. Aku harap kau aman disana nanti ye, Edi. Tersentuh hati seorang lelakiku.

Haishh. Ni mesti Zara ni. Sebab Zara je tahu tentang pembedahan tu. Babi.

Dari sudut pandangan Mas

Aku tersentak sebenarnya. Lagi-lagi dengan amaran suami aku. Huishh, bahaya betul. Dan aku macam tak percaya bila suamiku kata yang Edi yang derma jantung?

Biar benor. But. . .

Aku tidak percaya sebenarnya. Tidak percaya yang si lesbo tu adalah penderma jantung itu? Mungkinkah Zara menipuku???

'' Eleeh. macamlah aku akan termakan pujukan kau tu. '' aku berpaling ke arah Farid kemudian aku mengulum senyuman terhadapnya. Kacaknya. Cair betul aku. Sedang aku bertentang mata aku terdengar satu ayat yang keluar daripada mulut Edi.

'' Mas. aku cintakan kau. ''

'' Apa? Apa kau kata tadi? ''

' Aku cintakan kau. ''

'' Kau bergurau je kan? '

I'm sorry. Aku tak pernah cintakan kau. Aku cintakan Farid. Ini adalah pelukan yang pertama dan terakhir kita. Kau bukan kawan aku lagi. Aku takkan terima kau sebagai kawan aku lagi. Kita putus persahabtan kita. Anggaplah kita tidak kenal. You can go die! ''

'' Hai Mas. ''

'' Sapa ni? ''

'' Edi. Please listen, aku nak kita berkawan seperti dahulu. I miss you . Please. ''

'' Aku dah kata, kau bukan kawan aku lagi. Aku tak suka bercinta dengan bekas sahabat .aku lagi-lagi perempuan ! Aku bukan lesbo la woii! Babi! Pergi mampos!

Orang macam kau patut pergi mampos! '' aku dapati talian dah diputuskan terlebih awal sebelum aku sempat habis bicara.

'' What? Si lesbo laknat ni? Kenapa suruh dia datang sini tolong kita? Kenapa tak minta tolong orang lain bang? '' marahku kepada Farid yang tidak memberitahuku tentang kedatangan Edi yang ingin menumpangkan kami naik keretanya. Aku amat marah sekali dengan Farid. Dan aku rasa geli dan benci memandang muka si lesbo tu!

'' Sayang. .abang dah kol seme kwn abg. Diorang bz. Dia ni je yang available. Please syg? Sygkan sakit? Takkan nak jalan kaki balik umah? Dahlah jauh rumah tu. Duit abg pun habis sebab bayar duit makanan kita tadi. Please? Abang janji, kali ni kita meminta tolong dia. '' rayu Farid dengan matanya yang menawan. Aku yang wanita ini rasa lemah lalu aku terpaksa merelakan diri naik kereta si lesbo ni.

'' I'm sorry Mas. Sebab cakap begitu. Aku tak sangka gara-gara aku ada perasaan terhadap kau, Kita akan jadi begini. Mas, aku rindukan kenangan semasa kita masih kawan Mas. Aku rindu kau yang dulu. Yang mesra dengan aku. Mas, aku cintakan kau. Kenapa kau terima cinta Farid tapi bukan cinta aku? Aku sanggup jaga kau Mas.

Aku sanggup menggadaikan nyawaku untuk kau Mas. Mas, aku cintakan kau . '

Adoi gelinya aku mendengar tahu tak? Lebih-lebih daripada seorang perempuan macam kau? Memang patut kena tendang vagina kau tu!

'' Kalau kau cintakan aku. Tolong pergi daripada kehidupan aku dan Farid. Kau bukan dicipta untuk aku . Sudahlah. '

'' Mas, betul ke kau nak aku pergi daripada kehidupan kau? '

'' Ya. Kalau boleh, aku nak kau pergi masuk kubur. '' dah tahu gi tanya tu kenapa ?

'' Okay. Aku boleh tunaikan hasrat kau. Kau jangan menyesal. Sebelum tu, aku nak luangkan masa bersama kau hanya sehari. ''

' Haha. sehari? Takmolah aku. Aku nak kau mampus. Lenyap di atas muka bumi ini. ''

Aku menggenggam tangannya.

'' Okay, sejam? Please? ''

'' Takmo. Sudahlah dengan drama mengarut kau ni. Aku nak keluar. ''

'' Mas, sebelum aku pergi daripada kehidupan kau, aku mahu meluangkan masa bersama kau walaupun sejam. Bersama orang yang kucintai. Aku tahu aku takkan memiliki kau sebab kau milik Farid. Untuk kali terakhir, aku merayu. ' Kesian pula aku tengok dia merayu depan aku macam ni. Hmm, takpelah, sejam je pun dia minta.

Bukan sepuluh hari.

'' Kau janji? Kalau aku luangkan sejam bersama kau, kau akan berambus daripada kehidupan aku? '' soalnya. Aku mengangguk.

'' Okay. Bermula dari sekarang. Cepatlah bawa aku kemana kau nak spent time dengan aku. ''

'' Wait. takkan secepat itu? I mean, tunggu esok ke. Senang aku nak wat suprise. '

banyak songeh lak dia ni..

'' Kau dah janjikan? Cepatlah. Jangan sampai aku ubah fikiran. Kang. ''

'' Sudah 15 minit berlalu. . dan kita disini.. Pantai. Hah, macam cerita indon lak aku rasa. Kau ni memang ada taman dalam diri kau ni. ahaha. Muka pecah rumah macam kau pun ada taman ea. ''

'' Kau hinalah aku. Aku tahu kau benci aku. Tapi aku tetap cintakan kau. Aku nak gedong kau sambil berjalan tepi pantai. Aku harap kau okay sebab kau dah setujukan? '

'' Eii. . Farid tak pernah-pernah nak gendong aku. Inikan kau. kuat ke? ' Hairan aku sebab dia nikan gurllllll. . Kuat ke?

'' Belum cuba, belum tahu, sayang. . ''

'' Haa. percaya dah sekarang? ''

'' Ya, aku tahu. .Nanti aku nak kiss kau bole? ''

'' Eh kiss aku untuk Farid je. Bukan untuk kau. . ''

'' Kau dah janji.. ''

'' Okay. kat dahi je. . lepastu tak lebih-lebih. '' Hmm. . aku dah janji, terpaksalah iyakan jeeee.

'' Thanks. . Aku sayang kau Mas. . Oh ya, ermm Kau kerja apa ea sekarang? ''

'' Ntah. Goyang kaki kot. ' Malas betul nak layan dia ni. Aku jawab jelah bila dia tanya.

'' Cakaplah betul-betul. Aku janji yang ini adalah kali terakhir kita berbual. Tiada dah. . ''

'' Okay. Aku kerja kat syarikat ayah aku. Kerja P.A dia. ''

'' Ohh. aku pula kerja. bla-bla ''

'' Haa. kan dah kena. Kau main lagi dengan aku. . kang sakit. '' Sial. Orang dah bagi kiss, nak lebih-lebih lak. Sial betul. Kan dah sakit vagina tuuu.

'' Aduh. sakitnya. . ermm yelaa. aku hantar kau balik. Thanks sebab sudi. Aku janji kau takkan jumpa aku lagi.. aku akan tunaikan hasrat kau tu. ' Padan muka . Sakitlah nak melancap nanti.. Hahaha.

'' Mas, kalau kau rindu nak tengok muka aku nanti. Kau carilah EdiMas kat laman Utub ye. Aku ada upload video cover lagu kat situ ''

'' Tak ingin aku nak rindukan kau. Kau siapa aku nak rindu? Dah dengan drama bodoh kau ni. Pergi daripada kehidupan aku. Shuhh! Pergi mampus. ' Akhirnya dia takkan muncul dalam kehidupan aku lagi. .yeaaahh!

''Kepada Mas, saya harap awak tertengok video ini sebab lagu yang saya bakal nyanyikan ini untuk Mas. Tajuk dia You Are Beautiful yang penyanyi asalnya ialah James Blunt. Mas, saya mencintai awak, sampai saya mati.. Awak nak saya pergi daripada kehidupan awak kan? Okay, bila awak lihat video ini maknanya saya dah takde dalam kehidupan awak tapi maybe awak takkan search channel saya kot? ''

'' Awak nak saya pergi daripada kehidupan awak kan? '

'' Mas, sebelum aku pergi daripada kehidupan kau, aku mahu meluangkan masa bersama kau walaupun sejam. Bersama orang yang kucintai. Aku tahu aku takkan memiliki kau sebab kau milik Farid. Untuk kali terakhir, aku merayu. '

Aku sayang kau Mas.. .

'' You're beautiful. you're beautiful it's truth. but it's time to face the truth. I will never beeee with you. ''

Aku menutup laptopku. Aku perlu berehat. Mungkin Zara tipu aku. Tidak mungkin.

Tidak mungkin.

Dari sudut pandangan Farid

'' Ya. Edilah yang selamatkan nyawa ayang.. '' aku membalas pertanyaan Mas yang masuk kali kedua. Soalan sama yang dikeutarakan dalam talian tadi. Aku menyuap nasi kedalam mulutku.

'' Ia sebagai hadiah perkahwinan kita. Jantung dia lah yang menjadi hadiah perkahwinan kita. . abang sangat rasa terhutang budi dengannya. ' aku tambah.

Istriku tampak terkejut. Itulah siapa suruh pandang serong pada kaum lesbo. Last-last si lesbo yang tolong selamatkan dia. Kaum LGBT patut ditolong bukan dipandang serong. Padan muka awok..hehe.

'' Kubur dia . abang tahu? ' tanya istriku. Nampaknya dia dah percaya apa aku katakan.

Dari sudut pandangan Mas

Aku menutup buku ayat kursi tersebut. Sebelum membacanya, aku mendoakan agar Edi selamat di ''sana ''. Aku menyesal kerana melayannya sebegitu teruk gara-gara dia seorang lesbian. Benar apa kata suamiku, kaum LGBT tak patut dipandang serong.

Kita kena membawa mereka pulang. Pulang pada pangkal jalanNYA. Aku menyesal kerana tidak menolongnya masa dia hidup. Tak apelah, aku akan jaga jantung ini.

Terima kasih , kawan kerana selamatkan aku. .

Aku membuka sebuah video di laptopku selepas menyimpan sejadah dan kain telekungku. Aku seorang malam ini, suamiku sedang sibuk bekerja.

Di akhir video itu Edi berkata.

'' Kepada Mas, saya harap awak gembira bila saya tiada didalam kehidupan awak dan Farid. Tapi ketiadaan saya nanti takkan menghapuskan perasaan saya kepada awak.

Mas, saya minta maaf kepada awak kerana saya, awak benci saya. Saya tak pernah minta naluri sebegini. Saya akan bertaubat sebelum saya pergi daripada kehidupan awak. Mas, andai awak rasa menyesal jika ketiadaan saya, saya maafkan awak. Terima kasih untuk sejam yang awak luang untuk saya. Kepada peminat saya, terima kasih. ''

Aku menangis.

Aku memainkan semula video itu.

'' Mas, kalau kau rindu nak tengok muka aku nanti. Kau carilah EdiMas kat laman Utub ye. Aku ada upload video cover lagu kat situ ''

Ya, aku rindu kau kawan. Aku rindu persahabatan lama kita tapi rindu tu terhapus bila aku teringatkan orientasi seksual kau. Aku terkejut apabila mendapati kau tiba-tiba muncul di majlis reunion tu. Aku gembira sebenarnya jumpa kau tapi perasaan benci itu menolak perasaan gembira itu, Sebab itu aku melayan kau sebegitu. Aku tak sangka. dirimu sebahagian dalam diriku. Aku bersumpah aku takkan lupakan kau , sahabat yang baik walaupun aku sudah menghina dan mengutuk kau. .

'' Aku cintakan kau Mas.. '

'' Kau hinalah aku. Tapi aku tetap cintakan kau. ''

'' Saya harap awak gembira bila saya tiada didalam kehidupan awak dan Farid.

'' You're beautiful. it's truth. . but it's time to face the truth. I will never be with you ''

>>>>> Tamat<<<<<

touching betul TT... true story ke?

Zamzam2013 posted on 15-8-2014 04:52 PM
touching betul TT... true story ke?

touching? ingt awk akn rasa geli. Hmmmm.. Ya cter btul cuma jantina org sebenar ialah org lelki. Hehe

Tt pun lgbt ea? Huhu

mawibotak posted on 15-8-2014 06:01 PM
Tt pun lgbt ea? Huhu

takdelah. sja wat cerpen genre lgbt sebb jarang sgt.. Blek2 cinta stret...Alaaa kan de nasihat dlm ctr ni..hehe..

satu lgi, nk trik ramai org bca cter saya.hehe.

Esmiria posted on 15-8-2014 04:54 PM
touching? ingt awk akn rasa geli. Hmmmm.. Ya cter btul cuma jantina org sebenar ialah org lelki. H ...

tak kira mcm mana karetornya... yg penting keikhlasannya... don't judge a book by its cover... dlm keburukan ada kebaikannya... betul tak TT? kita semua tak sempurna... kesempurnaan hanya milik Allah SWT...

Follow Us
Zamzam2013 posted on 18-8-2014 08:07 AM
tak kira mcm mana karetornya... yg penting keikhlasannya... don't judge a book by its cover... dlm ...

wau..wau...boleh jadi ahli falsafah ni. Harap awok terus bca cerpen saya k! :-)

Esmiria posted on 18-8-2014 09:46 AM
wau..wau...boleh jadi ahli falsafah ni. Harap awok terus bca cerpen saya k! :-)

ni ahli palsampah TT... hehehehehe... awak suka menulis & saya suka membaca... dh kenalah tu... hihihhiihi... jgn risau... baca tetap ku baca...

jalan cerita  ok...tp banyak sangat perkataan2 klu tak der lg menarik...
banyak jah skip baca sbb ayat2 menyumpah gtu...