CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rockysha69

Pengalaman tengok kawan hasben

Berapa ramai masyaikh tariqat di Indonesia yang tumpas kerana sihir ilmu hitam di Indonesia.

Tapi itu asbab sahaja kerana Allah yg sudah menentukan hidup mati mereka.

Keturunan Sabdo Palon masih wujud lagi di Kepulauan Jawa.

fifie_olin posted on 18-8-2014 02:25 PM
pjgnyaa aku x phm sgt le cite ko ni...ke sbb mata aku mamai x larat nk bc

minta maafla yeer kalau kurang pemahamannnya... kalau tak faham part2 mana tanya...saya leh terangkan....karangan saya nie..kureng sikit..
kalau ajak bersembang saya la no1 siap ada aksi2 lagi...hehe......sini tak boleh nak aksi pakai tangan taip jer....ke hulu ke hilir la
ceritanya....hehehe

evilcooler posted on 18-8-2014 03:16 PM
Berapa ramai masyaikh tariqat di Indonesia yang tumpas kerana sihir ilmu hitam di Indonesia.

Tapi ...

ohh...saudara apa kata saudara ceritakan...sedikit sebanyak kisahnya....bunyinya menarik sekali...aku pun udah tertarik...

mute posted on 18-8-2014 12:15 PM
nak lagi nak lagi nak lagi

Hasben aku pernah disihir suatu ketika dulu

masa tu,aku belum kenal hasben aku lagi,dia pernah join Ramadhan Fair dekat medan,Indonesia.Dia sebenarnya ikut tokey dia pergi sana
dan berniaga,aku rasa ada sesetengah orang tahu kan Ramadhan Fair nie tiap2 tahun akan bertukar,setahun di Malaysia,so semua orang
Indonesia akan ke Malaysia,tahun seterusnya di Indonesia,jadi orang Malaysia ke sana pula..Ramadhan fair nie,macam bazar ramadhan
la gayanya....

Jadi hasben aku berniaga tomyam dekat sana bersama 3 orang pekerja,dalam selang 3 buah khemah,ada seorang pompuan nie,
pompuan Indonesia la,meniaga air-air buah,jus la..macam2 jus....seingat hasben aku,pompuan i nie penah bagi jus oren free dekat dia,
buka puasa,kadang2 diorang nie ngelat puasa pun iye juga,Disana orang tak puasa makan di tempat awam pun tak pa,tak ada penguatkuasa
yang nak tahan pun....jadi setelah baik kena santau nie baru dia teringat kan pompuan nie yang pernah bagi jus oren dekat dia,dari apa yang
perawat2 semua bagitau dia termakan 'pelepas tahunan' santau dari orang Indonesia.

Masa di Medan,dia tak ada menunjukkan apa2 tanda yang dia sakit/disihir,tapi lepas saja sampai balik Malaysia,dia mula rasa lain macam.
Panas lain macam,rasa macam rumah semua berbahang,dia pergi kedai,naik motor tak pakai baju dan pakai seluar pendek,kira ini permulaan
dia masih sedar diri lagi masa nie,bila suatu ketika dia semakin teruk,kepanasan dan rasa miang dalam badan,dalam kepala berdenyut denyut
sehari minum air berjug jug,tak hilang panas,berpuluh puluh kali mandi,makan memang dah tak lalu...Bila nak teruk dia tak mampu berjalan
rasa urat kaki berdenyut denyut sakit,setiap kali dia nak melangkah tu...dia dah semakin tak berapa sedar diri dah...dia mengamuk baling
barang2 dlm rumah,hempas semuanya,mak mentua panggil adik beradik semua tengok...adik lelaki mak mentua bawa pergi hospital.

Sangkaan adik mak mentua,hasben aku nie kurang air dlm badan.Doktor masuk air dlm badan,memang betul air dlm badan kurang,bila
dia meronta ronta nak mengamuk,terpaksa ikat dia pada katil duduk dalam icu,kena pakai pipe kencing,pampers,dah tak sedar apa,sekali
nurse nak cuci dia,buka ikat tangan dia,terus dia rentap saluran tiup pernafasan yang doktor taruk dalam hidung tuu...bercalar berdarah
sampai ke mulut,(hehe sampai sekarang ada parut),dia goncang katil2 semua,sampai tersenget katil,mak mentua menangis nangis dah
tengok kenapa dgn ank dia nie...dah macam sakit jiwa,lepas bincang2 dengan doktor,doktor tu melayu,doktor tu suruh mak metua bawa
balik je hasben aku nie,sebab berdasarkan mata doktor dia bukan sakit biasa,mungkin ada kaitan ilmu sihir.

Hampir 10 orang bawa hasben aku balik,papah dia,semua gengstar2 juga tapi terpelanting di libas,sekali terpelanting diorang cepat2 tangkap
laki aku,masa dalam kereta dia meronta ronta sampai bergoncang2 goncang kereta semua...berat tak yah kata la...kereta melelong lelong,
masuk gear tinggi menderam ja bunyi,slow2 diorang bawa gi rumah seorang perawat nie,perawat nie decide kena ada lagi 4 orang perawat
lain,bapa mentua aku hairan kenapa perlu ramai2 rawat seorang pesakit je,perawat tu kata,apa yg ada dlm tubuh hasben aku tu,ibarat kayu
balak,kayu balak mana mampu seorang yang mengendalikkanya,perawat dari pahang,dari utara 3 orang,dari melaka 1 orang...

Berhempas pulas 4 orang perawat memulihkan hasben aku,dari kata2 perawat jin yang menduduki tubuh hasben aku,hampir 12 ekor...dan
penyihir tersebut mahu buat sampai hasben aku mati,itu niat dia...dengan  6 batang pisang di baringkan hasben aku,dan diikat kaki tangan,
kesemua 4 orang perawat bergabung tenaga melakukan ritual,memasukkan setiap satu jin mengisi kesemua batang pokok pisang tersebut,
dan sekali jalan menghantar terus ke Indonesia kepada tuannya.Apa yang hasben aku bagitau,betapa perit dia pada saat tu,dia separuh sedar
seakan separuh nyawa,dia menahan kesakitan yang dia sendiri tak dapat nak gambarkan pada aku.Dia muntah rambut,miang buluh,cebis2
kertas yang pelik,bercampur darah2...dia tak boleh bergerak,so muntah semua mengenai badan dan leher semua,terbuang air besar,dia rasa
mcam sesuatu sembelit yang sakit,terkencing kencing semua,puas menjerit semua,mak mentua sampai pengsan tengok hasben aku keadaan
macam tu.

Lepas semua dah diisi dalam batang pisang tu,laki aku lembik,semua perawat tak bagi dia tertidur atau terpengsan sekali pun,seorang
perawat bersama mak mentua bawa hasben mandi jirus2 tak berhenti,jangan bagi dia tidur,selagi benda tu tak sampai balik ke Indonesia,
habis lenguh tangan,berganti ganti orang bagi mandi,bagi minum air,sementara perawat tu semua menghantar balik 'benda2' tu ke Indonesia,
kesemua batang pisang yang terlentang di bawah tanah terangkat dan menghentam hentam bumbung2 rumah orang lain,dan patah...mereka
nampak angin macam nak hujan,air embun selintas lalu,terus naik keatas dan pergi.....macam tu la laki  aku citer...dia yang kesejukan
setelah berbulan bulan kepanasan kena pakai baju eskimo akibat di mandi tanpa henti selama satu jam.....

Last edited by rockysha69 on 18-8-2014 05:24 PM

Rate

1

rockysha69 posted on 18-8-2014 05:14 PM

masa tu,aku belum kenal hasben aku lagi,dia perna ...

apa jadik ngan orang yang menghantar tu lepas dipulangkan balik?

evilcooler posted on 18-8-2014 03:16 PM

Tapi ...

ustazah saya dulu kene sampai jadi tak betul, biol sampai la...
tak sangka la nape sampai mcm tu sekali buat orang...

Follow Us
Kejora927 posted on 19-8-2014 12:48 AM
ustazah saya dulu kene sampai jadi tak betul, biol sampai la...
tak sangka la nape sampa ...

Memang jika diikutkan dari perspektif kita kejadian tersebut amat menyedihkan dan kita rasa sgt marah dengan perbuatan tersebut.

Tapi sebaik2 manusia ialah mereka yg redho dgn ketentuan Allah, kerana tidak sesuatu pun terjadi melainkan dengan izin-Nya. Allah Maha Mengetahui lagi Maha Bijaksana dalam ketentuannya.  

Ini terjemahan ayatnya :

Barangkali kamu tidak menyukai sesuatu, padahal Allah menjadikan padanya kebaikan yang banyak." (QS. An-Nisa': 19)

itu sebab sahabat n mak sy bagitau..orang dari seberang datangnya kebanyakannya ada "isi" bukan kosong...huhuu

evilcooler posted on 19-8-2014 12:37 PM
Memang jika diikutkan dari perspektif kita kejadian tersebut amat menyedihkan dan kita rasa sgt ma ...

yela mula2 rasa sedih sgt n xdpt terima sbb dia bkn sembarangan org.. baik n alim sgt, tetibe berubah 360darjah..h

uhuk..
Tq ats nasihat tu.. Allah maha mengetahui..

Mula-mula baca tajuk tersalah baca jadi "pengalaman tengok kawen husband"

Dalam hati dok kata.. wahhh tabah sungguh TT tengok husben dia kawen..

sekali baca isi.. ohhh kawan husband rupanya..

*mata dah tak berapa boleh dipercayai..

Seksanya org yg kena santau ni.. Akak sy dulu penah kena santau angin.. Tapi time tu sy pun kecik lagi..xtahu apa sangat.. Cuma selalu nampak kelibat hitam masa nak tidur..asyk kena tindih.. Bila mengadu kat mak..mak tak percaya..padahal mak tahu..mak taknak cerita tentang sakit akak sy tu..cuma taknak kita takut je.. Huhu kalau sy tahu..memang tak la nak tidur dengan akak sy tu..

Lama jugak berubat.. Kakak pun sampai kurus kering (sekarang pun masih keding).. Last2 pergi kedah berubat dengan bomoh.. (Time tu jahil lagi..duk cari bomoh) bomoh tu kata orang tu saja lepas nak test ilmu.. Tapi terkena dekat akak sebab dia lemah semangat..satu hari nanti dia akan datang jumpa akak. Tepuk2 usap belakang..tanda terima kasih..tapi akak takkan ingat dan sedar pun.. Tak tahula. Bomoh tu yg kata..

member aku pun pnh kena santau.. lelaki. kena kat Manjung...

depan tangga rumah bomoh jer settle semua benda..
siap bomoh tu tengking ckp dia mkn roti kt satu kedai ni kt Manjung.. ckp ciri2 kedai tu
betul tak ?? tanya bomoh tu..

lepas kes tu kwn aku terus cari awek n kawen..
org kata org yg kena santau sukar nk dpt anak..
kawan aku elok jer dapat anak

d_alighieri posted on 19-8-2014 07:59 PM
Mula-mula baca tajuk tersalah baca jadi "pengalaman tengok kawen husband"

Dalam hati dok kata.. w ...

amboi....ke situ pulak dia....ada niat ke apa nie??

yayan_froggy90 posted on 20-8-2014 08:35 AM
Seksanya org yg kena santau ni.. Akak sy dulu penah kena santau angin.. Tapi time tu sy pun kecik la ...

ye la kan...cer awk citer macam mana keadaan kakak awk first time kena dulu..

Deff_Lepak posted on 20-8-2014 09:02 AM
member aku pun pnh kena santau.. lelaki. kena kat Manjung...

depan tangga rumah bomoh jer settle  ...

betul la tu....elok jer ada anak aku nie dgn husband kawin....

rockysha69 posted on 18-8-2014 05:14 PM

masa tu,aku belum kenal hasben aku lagi,dia perna ...

subhanallah..mohon tt share tempat berubat tu..mana tau sy plak ke yg kene(serius)..boleh kasi matlumat tempat tu kat family..klu jadi pape kat sy nanti,senang dieorg nak cari tempat 2 berubat nih

kauado? posted on 20-8-2014 11:03 AM
subhanallah..mohon tt share tempat berubat tu..mana tau sy plak ke yg kene(serius)..boleh kasi mat ...

kenapa pulak dengan awak?? awak ada masalah sihir ker...saya leh share...tapi pm la.....

rockysha69 posted on 20-8-2014 11:12 AM
kenapa pulak dengan awak?? awak ada masalah sihir ker...saya leh share...tapi pm la.....:lov ...

susah nk citer...ermmmm..i kene ugut klu tinggalkan die,die akan buat bende ni semua..sampai skrg

tq tt....menakutkan sangat cerite tersebut, moral jgn nak makn kene beringat sangat sangat, nak pulak kat tempat orang....

peh dasyat le.....