CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adlii

[Tempatan] Layak ker Wan Azizah menjadi Menteri Besar Selangor ?

Close [Copy link]
Vote 4 Nurul Ijjah as MB
Nurul Ijjah lebeh cun dari TSKI dan Wan Jijah
lap u Ijjah

Bakal asben bakal MB

shadowmoon posted on 16-8-2014 03:48 AM
dlm bnyk2 troll kt page ttkm tu aku paling kagum ngan yg ni

dasar lanun betui...

jom tgk org jual ubat..

ladydutch posted on 16-8-2014 10:25 AM
Layklah kalau nak banding dengan khir toyo mb umno tu

tapi azmin jawab macam ni..atau pun ni akaun fake..orang umno buat kot..xpun edit???
umno ni memang shelaka..xguna..

Last edited by wana89 on 16-8-2014 01:23 PM

dess402 posted on 16-8-2014 07:33 AM Acong ..  bagi aku simple jerk .kalau ada projek ..  barulah ada kerja .

tak leh gak Dess...nanti jadi macam TUN M plak...nak belanja punya pasal kasi rakyat mewah..nak jadi populer macam PR tuduh Tun dulu...pinjam lebih dari 55% dari kdnk negara...bengrap negara dess...jadi Khalid kena kemut...rakyat kurus kering tak pa..janji pandai jimat..

dess402 posted on 16-8-2014 07:58 AM
bagi aku soal layak atau tidak ..  ia sesuatu yg terlalu subjektif .

pasai aku pun bukannya ...

jadi dess...pengalaman Wan Jijah tak pernah patah semangat tu melayakkan dia layak jadi MB lah ye..

kalau macam tu saya boleh lah jadi MB.semangat saya tak pernah patah pun..tapi saya tak ada pengalaman dlm pentadiran sebuah negeri..boleh ke dess?..

Follow Us
tupaiterbang posted on 16-8-2014 01:20 PM
jom tgk org jual ubat..

sy nak 3 billiun yg khalid kumpul tu utk beli wakil rakyat BN supaya boleh ke putrajaya dgn segera ... sy takda masa dahhhhh

batusembilan posted on 16-8-2014 07:57 AM
Cai2 pkr x nk undi ke?

setakat ni cai 3 org dah undi...tapi tt minta sebab kenapa wan jijah layak tak diberikan pula...mungkin kaki angguk sbb Abg Non punya pilihan kot..apa yg baik dari Abg Non..baik lah utk saya...nama pun cai..

brown_pupil posted on 16-8-2014 09:44 AM
apa jer yg kak jijah dah buat untuk kajang..? dah maju ke tahap advance kajang tu..

xde kan...

Wan Jijah baru je jadi DUN Kajang..Khalid plak cut cos...malah Khalid tu dah perintah Selangor dari tahun 2008...apa yg dia dah buat utk Kajang?..

maju meletup2 ke kajang tu?..MRT pun BN yg buat?..rungutan org Kajang pasal kenaikkan cukai, cukai perniagaan, jalan teruk jam...sudah diatasi belum?..

highcastle posted on 16-8-2014 10:02 AM
Skg apa alasan lagi.. satu satu dah nampak..... 2 adun PAS yg paling aku x faham, camana boleh sok ...

Kalau belot pada UMNO...kompom sebelum subuh..berduyun2 dah keluar 30 juta disuap..mcm kes mad said ganu tu lah..

Anak_Nogori posted on 16-8-2014 01:55 PM
Wan Jijah baru je jadi DUN Kajang..Khalid plak cut cos...malah Khalid tu dah perintah Selangor dar ...

kurang2 nya TSKI tu nampak la mcm dia ada buat keje..

kak jijah tu.. haram! Tinggal la Kajang tu berterusan menjadi pekan koboi...

tobby posted on 16-8-2014 11:36 AM
"Ia berlaku kerana cita-cita lelaki bernama Anwar" - Chandra Muzaffar
T K Letchumy Tamboo, Astro Aw ...

bukan lelaki ni je jadi masalahnya..masalahnya DAP..masalahnya PAS..pi sokong org yg bermasalah macam Anwat ni buat apa.

Syukur UMNO tendang org yg asik bermasalah ni..

brown_pupil posted on 16-8-2014 01:58 PM
kurang2 nya TSKI tu nampak la mcm dia ada buat keje..

kak jijah tu.. haram! Tinggal la Kajang  ...

TKSI tu kurang2nya apa yg dia dah buat kerja utk kajang tu?..saya tak nampak pun Kajang tu membangun...kekal macam zaman Khir Toyo gak.

mcm Hulu Langat ni haaaa...pernah ke Khalid datang jenguk macam Najib datang?..tengok apa masalah org Hulu Langat ni...haram..takut dia nanti kena keluar duit yg dia dabik dada kununnya ada simpan berbilion2 tu..masalah sampah berulat..masalah denggi, masalah jalan tidak diturap, masalah jem yg teruk kat Hulu Langat ni...ada dia prihatin mai tengok sendiri buat pertemuan dgn penduduk2 disini?...harammmmmmmm.

Anak_Nogori posted on 16-8-2014 02:05 PM
TKSI tu kurang2nya apa yg dia dah buat kerja utk kajang tu?..saya tak nampak pun Kajang tu membang ...

nama pun MB.. bukan semua tmpat dia leh terjah bang oii. Kalau semua tempat dia boleh redah, xguna la ada org2 bawahan dia sebagai wakil rakyat. MB punya schedule pun busy menggila. sebab tu la adun kena active.. propose apa masalah kat MB. Tapi masalah dgn adun PKR kat selangor ni, bila rakyat jemput dtg event.. dok pumpang citer politik. Bila request wat naik taraf infra, muka pun susah nak nampak. Tapi time2 nak dekat pilihanraya pandai pulak ko masuk kampung bagai..

TSKI ni mmg nampak yg dia kontrol duit perbelanjaan selangor.. sebab dia pun tahu, banyak sgt adun2 kt selangor ni suka benar main duit. Songlap kiri kanan.. budget untuk pembangunan ada, tapi jalan still berlubang2, lampu jalan pun fail. Bila rakyat komplen kat majlis pembandaran.. memanjang kata xde bajet. Sedangkan TSKI dah kuar statement 'jgn hold duit majlis pembandaran kalau datang hal2 baik pulih infra nih'..

so, kalau beria2 pun nak angkat si jijah ni jadi MB.. pasti ker boleh selesai masalah dlm selangor ni? Silap2 lagi jahanam bila semua dok berebut nak jadi MB..

Anak_Nogori posted on 16-8-2014 02:01 PM
bukan lelaki ni je jadi masalahnya..masalahnya DAP..masalahnya PAS..pi sokong org yg bermasalah ma ...

AN....says juga sangat bersyukur Che det tendang dia dulu...entah apa yg dia buat kalau dia jd  pm dulu...we made a lucky escape

Khalid buat aduan pada ROS

brown_pupil posted on 16-8-2014 02:18 PM
nama pun MB.. bukan semua tmpat dia leh terjah bang oii. Kalau semua tempat dia boleh redah, xguna ...

Najib lagi besar tanggungjawapnya dik Oii kalau dibandingkan tugas seorang MB..Najib bukan masalah negeri, masalah negara..masalah dunia pun dia pikui dik Oiii...tak ada plak dia merungut kata banyak kerja bagai takkan semua tempat dia kena redah...malah dibawahnya ramai menteri, tim menteri, setiausaha, MB, exco dia...tapi dia amik masa gak turun tengok masalah rakyat.

Masalah pemandu teksi..dia turun dialog..masalah longkang tersumbat kat Hulu Langat sampai banjir...dia turun dailog..macam2 masalah rakyat...bila diminta dailog..dia amik masa jugak..setidak2nya dia hantar muhyidin, MB..tak pun KJ...ada je masanya dik..
Last edited by Anak_Nogori on 16-8-2014 02:38 PM

scorpionkiki posted on 16-8-2014 02:21 PM
AN....says juga sangat bersyukur Che det tendang dia dulu...entah apa yg dia buat kalau dia jd  pm ...

bila dengar je keputusan ahli majlis tertinggi semasa membicarakan Anwat tu dulu..selepas UMNO memecat dia dan Tun terus pecat dia dari TPM..sujud syukur saya...masalah dlm UMNO tak banyak sikit telah selesai.

Amik lah PAS dan DAP penyakit kronik tu utk koorang jadikan ulam plak...sedap kan bila bersama Anwat ni..

Anak_Nogori posted on 16-8-2014 02:36 PM
Najib lagi besar tanggungjawapnya dik Oii kalau dibandingkan tugas seorang MB..Najib bukan masalah ...

TSKI ada jer turun jumpa rakyat.. tapi xde la media expose mcm bila PM turun.. kalau nak tengok kat prime media ni mmg xde la.

tak yah nak compare2 TSKI, nak kata PM kita tu effective sgt pun x jugak kan walhal Msia ni dia yg kontrol. Kemudahan Infra kita still out. Takyah tgk jauh2.. tgk je HKL tu pun dah tau still banyak benda yg kena buat. How can we claim that we are a developed country sedangkan kemudahan infra kita ni pun still tahap 'sedih'..

tapi balik pada citer yang asal, aku still kata Jijah ni kalau naik jadi MB memang akan menjahamkan Selangor. Jgn kata Jijah je la.. kalau Nuar Berahim naik pun..akan lagi menjahanamkan Selangor. Tgk je la permatang pauh tu masa under dia.. apa je benda yg dia buat. Apa jer sumbangan klan2 Nuar Berahim pada rakyat Msia ni selain dari menyumbangkan air liur serta gossip2 keluarga dia? Xde kan.. sebab tu aku kata selayaknya biar aje TSKI ni duk diam2 & run the show.

brown_pupil posted on 16-8-2014 02:52 PM
TSKI ada jer turun jumpa rakyat.. tapi xde la media expose mcm bila PM turun.. kalau nak tengok ka ...

ye...kalau asasnya kata seorang MB terlalu sibuk..kenapa tak boleh terpakai pada sorang Perdana Menteri yg jaga negeri, negara dan dunia tu.

Najib dia jaga 30 juta rakyat...Khalid hanya jaga 3 juta je.

Khalid ada je turun jumpa rakyat?..contoh?.