CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CiliPadiSedap

[Jenayah] Geng MLM kuat menipu

penah satu.ketika dulu zaman uni tahun 2000-an famous jugak MLM ni..tak ingat da ape.namenye...

abis di rekrut bebudak suh join MLM ni..yang mane2 terawal memang la dapat beli motor la downpayment keter la...downline yang terseksa...

tak ingat dah ape name MLM tu tapi memang amat famous dikalangan budak2 uni aku..asal nampak muke jer terus kena promote suh join..

last2 senyap gitu jer..sebab pi mai pi mai tangtu...habis orang dah p kejar nak suh cari downline..abih duit ptptn..

sib baik masetu aku xjoin..xberkenan nak kena cari2 orang ni..huh

bellyadele posted on 18-8-2014 10:43 PM
Yg itu x tahu pulak. yg tahu pasal ig dia jual handbag tue jer. Ada orng cakap dia jual handbag pr ...

Ha'ah pasal tilam. Peminat fanatik dia semua kena kutuk jemaah. Almaklum yahudi @changa @kakikuDibibirmu senyap. Kak bosan join sekaki kutuk penipu.

@NIXAR hamba abadi yahudi @changa dan @kakidibibirmu . kasihan dia. kerja moderator tak bergaji jadi claim gaji dekat yahudi   Last edited by CiliPadiSedap on 19-8-2014 11:13 AM

Rate

1

ruazz posted on 18-8-2014 10:38 PM
Salam tinker bell.. nak tanya 4life punya barang, transfer factor.. ramai yg promote, sampai penin ...

Doctor tu mesti kena rasuah atau dibayar jadi marketing. Akak pun jual shaklee ikan keli. Marketing akak pakai bomoh KLIA. Laku keras. Akak dh level diamond. Next month boleh akak angkut beli BMW 10 series.

bellyadele posted on 18-8-2014 10:20 PM
Bila baca post korang mmg kena diri sendiri. Aku salah satu mangsa mlm hai-o, memang menyesal ikut.  ...

Gemuk cm babi jual produk kurus siapa percaya kecuali org tu buta

babydoll posted on 18-8-2014 09:37 PM
rasanya statement " yg dulu keja arkitek,engineer,bla bla bla tapi quit sbb nk join ____" mmg ayat ...

MLM skrng pandai. Main lagu tegar. Aku yang dulu arkitek bukanlah Semarang MLM.

hambaallah1709 posted on 18-8-2014 10:51 PM
penah satu.ketika dulu zaman uni tahun 2000-an famous jugak MLM ni..tak ingat da ape.namenye...

a ...

Pg buat sujud syukur. Syukur kau hidup berkat xkena tipu dan menipu. Belajar bersyukur Adik.

Follow Us
CiliPadiSedap posted on 18-8-2014 11:00 PM
Gemuk cm babi jual produk kurus siapa percaya kecuali org tu buta

pelik aku dengan produk diaorng jual. Jual mineral coffea tapi ko tetiap hari minum kopi luar. Apsal x minum jer mineral coffea tue.? Kata sedap. Tp aku suka stalk geng2 MLM nie punya IG sbb nk tgk keberlagakan diaorng dengan handbag, keta bagai..

bellyadele posted on 18-8-2014 11:27 PM
pelik aku dengan produk diaorng jual. Jual mineral coffea tapi ko tetiap hari minum kopi luar. Aps ...

Fake je tu. Org kaya bukan cm gemuk tu

ruazz posted on 18-8-2014 10:38 PM
Salam tinker bell.. nak tanya 4life punya barang, transfer factor.. ramai yg promote, sampai penin ...

mmg lah..dah yg masuk transfer factor tu mostly doctor.. cuba baca ni..

http://aididmuaddib.blogspot.com ... ad-of-clinical.html

http://aididmuaddib.blogspot.com ... ed-still-smell.html

heol dah explain pjg lebar..

hambaallah1709 posted on 18-8-2014 10:51 PM

a ...

luxor..

tgh hot skang.spshop..kata web utk tapak iklan.mcm mudah.x dek pn.kena cr org utk dptkn bonus.denga2 mcm pesat bekembang.

tinker_bell posted on 18-8-2014 11:54 PM
luxor..

hehe aku penah buat presantation pasal care2 perniagaan yang haroomm dalam islam ..... aku bg contoh name company MLM bername loxer  , ade budak dalam kelas tu asik dok canang luxor dalam class bagai.... terase kot mamat tu...  hahahahah

makadek posted on 19-8-2014 12:07 AM
tgh hot skang.spshop..kata web utk tapak iklan.mcm mudah.x dek pn.kena cr org utk dptkn bonus.denga2 ...

Spshop tu brape juta traffic website? Tgk Facebook ada ke kutip duit?

pengasas n upline yg atas2 je yg kayaraya... mampu pkai bentley n bli banglo rm800juta...

yg downline kebanyakan terpegun ternganga kekaguman... hmmmm

iols ada kawan sama sekolah tapi setakat hai hai bye bye je masa sekolah dulu. Aritu tetiba add and message kat fb dengan begitu mesra.. iols malas nak reply message sheols masa tu. Tau2 sheols dah delete iols. Usha2 rupanya hai-o. Fuuuuhhh selamat

CiliPadiSedap posted on 19-8-2014 12:34 AM
Spshop tu brape juta traffic website? Tgk Facebook ada ke kutip duit?

ak x paham..x tawla.kwn ak dok ajak masuk.tp die suh cr org malas la.lau ko taw terangkn la.ke same je mcm y lelain

tinker_bell posted on 18-8-2014 11:54 PM
luxor..

Haha...luxor target dia mmg budak2 student. Sbb senang nk 'makan' duit Ptptn diorg. Pengalaman aku sendiri....ikut member je, diorg ajak gi satu tempat katanya...pasti takkan menyesal nnt kalau dh sampai sana. Kawan aku tu student UPM.

Kul 7mlm tu kami pun sampai la kat HQ Luxor yg kat PJ tuh. Masuk kt dlm tingkat berapa tah, mcm bilik meeting la lbh kurang, aku tgk ramai muka budak2 je dlm tuh. Pastu sengih2 mcm malu2 pun ye jgk. Aku tanya kawan aku, pejadah tempat ni? Jom la g mkn, aku ckp...lapar ni. Member aku kata...nnt la, kejap je nih. Aku pun kata ok la.
       Selang tak lama, masuk la sekor mangkuk ni dengan baju mcm Men in Black...siap tai. Kat jari tgn pusing2 kunci kereta. Tah jenis apa.. Lantak lah...
       Diringkaskan cerita....dia pun memulakan pot pet pot pet nya.....dekat 15mnt tanpa henti berckp sungguh2 utk yakin2 budak2 yg dah bersinar2 mata ngn dahi nk cepat kaya tuh. Aku plak, dari awal dia start berckp, aku sengih je....sambil geleng kepala bila part ada ayat dia yg beriya2 soh budak2 tu melabur starting rm2000.
      Dia perasan aku mcm memperlekehkan dia, pastu dia tanya aku.."Awak ni saya perhatikan dr td mcm tak tumpukan perhatian je ye. Awak tak nak ke hidup awak jd senang lenang, pakai BMW, Merc...."(ayat BMW tu dia sebut kuat2, lantang). Aku selamba je jwb..."Ahhhh, aku tak minat kete2 camtu la. Aku lg minat kete2 klasik je. Dari aku pakai Bmw, baik aku carik Muscle Car sebijik."
      Berubah muka dia bila aku jwb camtu. Aku berani ckp cmtu pun sbb aku tgk mamat tu mcm lg muda dr aku...cam budak2 gak...tp berlagak, DiamondManager la konon2..haha. Pastu dia bg ceramah kt aku lg keras. Kali ni muka aku pulak yg berubah... Aku bgn dr kerusi, aku ckp...."Brader, kalu takat nk tarik duit org utk join bisnes brader nih, tak payah la ckp keras2 n paksa2. Pastu marah bila org refuse xnk join. Awal2 td pun brader sendri yg ckp, kami tak paksa....pilihan di tgn anda. Setakat budak2 mcm diorg tu boleh la nak sergah2....ko ingat aku adik2 kau ke nk ckp kasar2??"
      Aku angin dh time tuh... Member aku soh aku sabar, relax. Pastu mamat tu still tak puas hati lg kat aku. Pastu ckp kalau tak berminat apsal dtg sini? Jgn buang masa kalau tak suka. Aku jwb la blk..."Oi, ko ingat aku hadap sgt nk dtg sini?? Kawan2 aku yg bawak aku, tak ckp lgsg nama tmpt nih. Kalu aku tau diorg nk dtg sini, mmg tak hingin aku." Kan,dari aku dtg situ, baik aku lepak mapley layan megi goreng bagus, drp duduk sini dpt air mineral mangkuk kecik tuh. Dah la aku mmg lapar sgt2 time tuh. Pastu aku bgn aku terus blah...sambil ckp kt mmber aku, aku balik naik teksi je. Masa tu aku tgk, ada jugak beberapa budak lelaki mcm serba salah je...takut la tu kot. Lantak korang la nk join ke apa...duit korang.
     Lama jugak aku mark muka mamat yg berlagak tuh. Tp tak jumpa plak..kalu jumpa, mmg aku bakar tai kaler2 dia tuh... geram aku. Sekian, pengalaman aku bertekak ngn Upline Luxor yg pegang kunci kete sambil pusing2 kt jari.

Last edited by kenarikelabu on 19-8-2014 10:20 AM

makadek posted on 19-8-2014 08:50 AM
ak x paham..x tawla.kwn ak dok ajak masuk.tp die suh cr org malas la.lau ko taw terangkn la.ke sam ...

sama je, mcm mface ac mizal buat dulu. last2 melingkup. sama mcm ufun club. konon2 jd jutawan. poodah. orang lain buat fb, tagged, myspace friendster jadi billionaire

kenarikelabu posted on 19-8-2014 10:03 AM
Haha...luxor target dia mmg budak2 student. Sbb senang nk 'makan' duit Ptptn diorg. Pengalaman aku ...

kunci bmw keychain bmw boleh buat rm 60 je

Acong posted on 16-8-2014 10:34 PM
samdol....... tak reti buat perenggan?

kannn..sakit mate nak membaca