CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liesa10987

Edisi Rindu Awak 200%:Lirik Lagu Siti "Tiada Tuhan"???

shachihata33 posted on 19-8-2014 02:56 AM
aku dah tanya dia dalam instagram... nak kata soalan aku memalukan dia macam tak je sebab aku comm ...

awat die delete?die ingat ko haters die kot..dh la lagu tu skrg ni jd lagu drama..ramai dok2 terikut2 nyanyi satku tiada tuhan.......jaga dia untuk ku.aku pon kekadang ternyanyi mcm tu..sbb lgu tu mmg xdgr perkataan oh tu...yela sape plak nk dgr radio kuat2..mau jiran aku serang umah pehal nk bukak radio sampai satu taman nk dgr,

org malaysia ginilh. Suka wat tuduhan melulu

hurmmm..dah setel kan..

tipikal ummah melayu, tak analitikal dalam membuat keputusan

ade gak org yg bebal mcmni kan..

cube la buat reseach du..

Lirik Biarlah Rahsia part ni korang rasa ok tak?

Semakin Aku Hidup Dalam Cinta
Tiada Kuasa Mampu Menghalangnya

Follow Us
gjoy_chester posted on 19-8-2014 10:56 AM

certainly tak ok

tak buat research etc etc ..

aku rasa benda ni serious

sbb lagu org boleh nyanyi2.. teringat2 dlm otak..

bukan saja lirik.. cara penyampaian pun kenalah tepat agar tidak menimbulkan kekeliruan dan syak.

jarang dgr lagu nie... tp ms 1st time dgr assume perkataan tiada & perkataan tuhan tue dah rangkap lain....

update twitter pandai...nak guggle lirik lagu tu takkan tak reti kot...

sengal tul...

klu tiada tuhan lah liriknya...awal2 dah kena ban...seblm ko highlite dik non oii...

juan_reyes posted on 19-8-2014 06:49 AM
Sblm lagu ni famous kat radio n tv.. Ct dah bawak lgu ni konsert beliau kat klcc dan lirik pun seb ...

kalau  mcm tu ok lah. cuma kenapa boleh dia rakam utk album perkataan 'oh' tu x sejelas mcm scr live? tu je yg aku pelik.... sebelum ni aku sedar tapi x de lah sampai nak bukak thread ke kan.... bila dah ada ni, aku sekadar menyokong thread tt bila org kata dia je sensitif sgt...sbb aku suka lagi ni tu yg terikut-ikut plus tanpa sedar aku nyanyi tiada tuhan....

kalau perasan, dalam mv ni 'saat ku tiada tuhan' antara tiada dan tuhan tu siti nyanyi perlahan..tp bila live dia lajukan tiada oh tuhan...

aku taklah nak menyalahkan siti..tp korang kenalah terima hakikat lagu ni dlm drama tu mmg jelas dia sebut tiada tuhan...
Last edited by shachihata33 on 19-8-2014 02:04 PM

sudah download lagu ct

faralina04 posted on 19-8-2014 09:12 AM
awat die delete?die ingat ko haters die kot..dh la lagu tu skrg ni jd lagu drama..ramai dok2 terik ...

itu lah... kita bukan nak pertikaikan nyanyian live dia..tp apa yg diperdengarkan version drama tu... mmg jelas tiada tuhan kan?... bila ada kata kalau buka kuat jelas dgr oh, aku rasa siti kena announce lagu ni kena buka kuat baru x salah dengar

baik lah dik non. lepas ni iols harap pencipta lagu akan pastikan semua sebutan dilontar sepenuh vokal. kalau lebih afdhal, gunakan bahasa baku dalam nyanyian. iols juga akan syorkan setiap lirik akan digubal mengikut tatabahasa yang betul serta nahu yang sesuai.

shachihata33 posted on 19-8-2014 01:57 PM
itu lah... kita bukan nak pertikaikan nyanyian live dia..tp apa yg diperdengarkan version drama tu ...

iyer...saya xpertikaikan siti nyanyi...sbb siti lg pakar bab nyanyian and seni ni..cuma sebagai pendengar saya takut bila lagu tu jd siulan akan secara xlansung memoosongkan akidah atau boleh menyebabkan sesuatu yg xpatut (murtad@menyekutukan tuhan)maaf saya bukan nak jd ustazah sebagai pendapat peribadi sbb skrg ni anak saya yg 3tahun 1/2 pon dh pandai nyanyi terikut2 lagu tu tapi die just ckp ku tiada tuhannnn......lps tu die xsmbg dh sbb bdk kecik mna nak hafal lirik.bukan nk jd pakar cuma pandangan je.kalau boleh siti mngkin boleh buat ape yg patut adjust balik or wat eva la..sbb lagu tu sedap.sedap sngt2 sbb tu walaupon dok pertikaikan lagu tu saya stil ternyanyi2 lagi lirik tu

aku dengar ok jer..

saat ku tiada
Tuhan.....jaga dia untukku ....something cam tu.

so apa masalahnya??

itulah yg saya pun geram bila dgr lagu ni first time versi audio..
sedangkan lagu ni semasa buat pertama kali dinyanyikan ct secara live iaitu sebelum versi audio keluar disebut oh tuhan.. siti akan mempercepatkan tiada.. dan antara perkataan tiada dan tuhan ada perkataan oh

sebab tu bila nyanyi live ct akan sebut oh tuhan.. cekla kat mana2 pun pasti anda temui

btw.. tak perlulah nak dijadikan ia sebagai isu sebab the whole lagu tu anda tahu yg ia pasal berdoa dan berserah kepada tuhan.. mohon supaya jaga dia.. so secara tak langsung anda tahuyg tiada makna pelik.. lainlah kalau lgu tu pasal mmg tak percaya tuhan..  sebaliknya ia cuma masalahkedudukan perkataan.. perkataan tiada dan tuhan itu terpisah sebenarnya.. tiada terletak pd hujung rangkap.. dan tuhan pada awal rangkap.

sooo kalau nak nyanyi sendiri ikutlah cersi live ct.. tambah oh

Last edited by eddysheddy on 19-8-2014 05:47 PM

gjoy_chester posted on 19-8-2014 10:56 AM

♫...Tiada lafaz yang lebih agung, kalimah cintamu, yang ku tunggu-tunggu...♫ Last edited by kakikuDibibirmu on 19-8-2014 05:51 PM

elleaffa posted on 19-8-2014 02:07 PM
baik lah dik non. lepas ni iols harap pencipta lagu akan pastikan semua sebutan dilontar sepenuh vok ...

akak rasa majoriti lagu kita semua bahasa baku sis, yindon punya lagu pun apabila nyanyi guna bahasa baku

shachihata33 posted on 19-8-2014 01:55 PM
kalau  mcm tu ok lah. cuma kenapa boleh dia rakam utk album perkataan 'oh' tu x sejelas mcm scr li ...

senang cerita sis, bila dah masuk album, tak ada oh langsung tawwwwww

oh hanya wujud masa nyanyi LIVE

bila masuk album, oh gi jalan-jalan shopping complex

sitot nyanyi LIVE oh tuhan tu bulan mei, album keluar 30 Jun, anney bukan? sudah berapa kali akak bilang kerja mixer punya pedajal