CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Tempatan] PAS Kelantan halang lelaki menonton bola jaring wanita.

abbyhoney posted on 21-8-2014 01:10 PM
masalahnya kaum lelaki akan terpandang aurat muslimah...kalau dah pakai baju sukan tu dan melompat ...

Kalau mcm tu..hari raya keempat hari tu saya ada gi Kelantan.ramai gak mek2 klate pakai seluar baju ketat mcm pakaian bola jaring wanita tu..adakah patut lelaki dilarang keluar rumah pula?..

JokesCop posted on 21-8-2014 02:28 PM
Maksud aku AN, Haram sana sini nie kadang2 bukan ade pun dalam jalan sebenar islam.. lebih kepada  ...

Kalau arahan larangan itu diklifikasikan sebagai hukum manusia..maka warganya kena akur lah...SBB undang2 ini ada dua..undang2 manusia Dan tuhan..undang2 tuhan tak boleh diubah..tapi undang2 manusia..boleh.

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 02:40 PM
Kalau mcm tu..hari raya keempat hari tu saya ada gi Kelantan.ramai gak mek2 klate pakai seluar baj ...

masalah itu ada kaitan dgn isu yg dibincangkan ke? ini isu bersukan dgn pakaian ketat tidak menutup aurat..yg awak tanyakan itu isu wanita2 islam yg tidak ambil berat pasal aurat sendiri...apa ke halnya nak jatuh hukum supaya lelaki tak boleh keluar rumah? itu isu lain..jawapan dia pun tak sama kan? saya rasa awak pun tau jawapannya kan? ambil subjek agama islam kat sekolah kan?

perang_candu posted on 21-8-2014 02:35 PM
Aku setuju sangat dengan arahan ni. Arahan yg sesuai .. bukan apa. takut ada pemain yg kena rogol.   ...

Kalau sbbnya takut kena rogol..mska larang lah wanita tonton bola sepak lelaki..ramai gak saya tengok wanita klate pi stadium tengok bola.

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 02:45 PM
Kalau arahan larangan itu diklifikasikan sebagai hukum manusia..maka warganya kena akur lah...SBB  ...

tapi tak best laa cik An .

pasai kalau bola sepak ,  yg dah tentu2 jantan tak tutup aurat ,

tak pulak perempuan di larang nengok . nampak sangat hukuman manusia

ni terpilih2 kan .

abbyhoney posted on 21-8-2014 02:48 PM
masalah itu ada kaitan dgn isu yg dibincangkan ke? ini isu bersukan dgn pakaian ketat tidak menutu ...

saya kaitkan tu sebab honey ada sebut macam ni.

"masalahnya kaum lelaki akan terpandang aurat muslimah."

Follow Us
dess402 posted on 21-8-2014 02:50 PM
tapi tak best laa cik An .

pasai kalau bola sepak ,  yg dah tentu2 jantan tak tutup aurat , ...

pasal tu akan ada yg setuju dan akan ada bangkangan dess..pasal tu saya bangkitkan.

takut nanti macam kes suara wanita tu aurat..sampai nak jadi pemimpin tak boleh...sampai tak hantar wanita bertanding muzabakah Al Quran..tapi last2 yg dikatakan hukum Allah swt tu..Uturn plak...dah ada wanita dibenarkan jadi pemimpin dan dah pun dihantar wanita bertanding muzabakah Alquran.

Soalnya kenapa uturn?..sedangkan hukum Allah swt mana boleh uturn uturn, go around about ikut selera tekak kita je..

yg sape  gigeh nk p tgk pompuan main bola jaring tu mesti sbb nak cuci mata jah tgk aset pompuan puiii

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 02:57 PM
pasal tu akan ada yg setuju dan akan ada bangkangan dess..pasal tu saya bangkitkan.

takut nanti ...

hkum Allah swt ni bertempat cik An .

kalau untuk diperjuangkan kebaikan ,  yg hak ,  itu diwajibkan .

tapi kalau sekadar nak lagu2 ..  nak tanding siapa sedap ..

itu tak payah lah kott .  dah tentu haram .

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 02:51 PM
saya kaitkan tu sebab honey ada sebut macam ni.

"masalahnya kaum lelaki akan terpandang aurat m ...

ayat "kaum lelaki akan terpandang aurat muslimah" saya maksudkan semasa melompat2 masa main bola jaring tu....agak2 lelaki boleh ke alihkan pandangan mata dia ke arah lain sewaktu muslimah tu melompat2...mestilah bergegar2 sana sini kan? Tak adanya mata tu hanya tertumpu pada bola tu je...mesti terpandang jugak susuk tubuh mereka kan?  

Allah subhanahu wa Ta'ala berfirman: "Katakanlah (Wahai Muhammad) kepada orang-orang lelaki yang beriman supaya mereka menahan pandangan mereka (daripada memandang yang haram), dan memelihara kehormatan mereka. Yang demikian itu lebih suci bagi mereka; Sesungguhnya Allah amat mendalam pengetahuannya tentang apa yang mereka kerjakan.Dan Katakanlah kepada perempuan-perempuan yang beriman supaya menahan pandangan mereka (daripada memandang yang haram), dan memelihara kehormatan mereka; dan janganlah mereka memperlihatkan perhiasan tubuh mereka kecuali yang zahir daripadanya; dan hendaklah mereka menutup belahan leher bajunya dengan tudung kepala mereka; dan janganlah mereka memperlihatkan perhiasan tubuh mereka melainkan kepada suami mereka, atau bapa mereka atau bapa mertua mereka atau anak-anak mereka, atau anak-anak tiri mereka, atau saudara-saudara mereka, atau anak bagi saudara-saudara mereka yang lelaki, atau anak bagi saudara-saudara mereka yang perempuan, atau perempuan-perempuan Islam, atau hamba-hamba mereka, atau orang gaji dari orang-orang lelaki yang telah tua dan tidak berkeinginan kepada perempuan, atau kanak-kanak yang belum mengerti lagi tentang aurat perempuan; dan janganlah mereka menghentakkan kaki untuk diketahui orang akan apa yang tersembunyi dari perhiasan mereka; dan bertaubatlah kamu sekalian kepada Allah, Wahai orang-orang yang beriman, supaya kamu berjaya." [TMQ an Nisa'24:30-31]

Dari Jabir ibnu Abdullah meriwayakan, "Aku pernah bertanya pada Sallallahu Alaihi wa Sallam mengenai pandangan yang tiba-tiba (tidak disengajakan).  Maka Baginda (SAW) menyuruhku untuk memalingkan pandanganku." [HR Muslim]

cak! posted on 21-8-2014 03:01 PM
yg sape  gigeh nk p tgk pompuan main bola jaring tu mesti sbb nak cuci mata jah tgk aset pompuan pui ...

wa..terror lah cak..kira wanita yg gidih pi tonton bola sepak lelaki tu nak tengok eset lelakilah ye..

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 03:28 PM
wa..terror lah cak..kira wanita yg gidih pi tonton bola sepak lelaki tu nak tengok eset lelakilah  ...

pengharaman ni bermula dari konsep pakaian sukan itu sendiri...pas kata tkt ngk aurat ka? aku rasa sukan2 yang melibatkan wanita muslim perlu ditutup auratnya...

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 02:48 PM
Kalau sbbnya takut kena rogol..mska larang lah wanita tonton bola sepak lelaki..ramai gak saya ten ...

Buat apa nak larang perempuan..?? Kat kelantan bukan nya Perempuan yg rogol lelaki..  masalahnya kt sana Lelaki yg tak bule tgk perempuan len mcm sket..

the_killer posted on 21-8-2014 03:35 PM
pengharaman ni bermula dari konsep pakaian sukan itu sendiri...pas kata tkt ngk aurat ka? aku rasa ...

betul gak..kenapa tak buat satu peraturan atau ditetapkan pakaian bersukan wanita yg berkonsepkan islamik.

apa2 sukan pon kalo wanita nak sertai adalah secara tertutup jah pompuan je leh tgk

perang_candu posted on 21-8-2014 03:37 PM
Buat apa nak larang perempuan..?? Kat kelantan bukan nya Perempuan yg rogol lelaki..  masalahnya k ...

oh..mcm tu ye..

well perempuan kan ibu maksiat

Anak_Nogori posted on 21-8-2014 03:49 PM
betul gak..kenapa tak buat satu peraturan atau ditetapkan pakaian bersukan wanita yg berkonsepkan  ...

kesedaran menutup aurat tu lahir dari kesedaran diri sendiri...manusia ni mana suka undang2 dan peraturan...buat peraturan pon akan dilanggar...hatta peraturan jalan raya dan sebagainya..manusia tetap langgar...pokok pangkal adalah kesedaran diri sendiri...kalo PAS buat mcm tu...silap2 golongan islam liberal,sekuralisme akan mengaanggap ia adalah satu tindakan tidak bertangungjawab dan diksriminasi jantina dan hak kebebasan

Pas pis pus

cak! posted on 21-8-2014 03:52 PM
apa2 sukan pon kalo wanita nak sertai adalah secara tertutup jah pompuan je leh tgk

Islam tidak membenarkan pertandingan atau permainan yang melibatkan kedua-dua jantina, dengan cara    membuka jalan hawa nafsu, syahwat dan keruntuhan akhlak.

Islam menolak semua permainan dan sukan yang mendorong rangsangan seksual dan menggalakkan kejatuhan moral seperti wanita berlatih menari dan ditontoni oleh orang ramai.

Lelaki hendaklah    mengamalkan sukan yang sesuai dengan sifat mereka dan sebaliknya. Didalam Islam, tidak dibenarkan bagi wanita mengamalkan sukan yang khas untuk lelaki.