CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: encikWawad

[Tempatan] Kanak-kanak mati dalam kereta

tak perlu menuding jari menyalahkan sesiapa... Allah dah hijab ingatan dia untuk menjadi asbab kematian anak dia....

nagapompuan posted on 21-8-2014 02:24 PM
Pada pendapat haku la, deme ni ngengader. Udah gaji sedap asyik naik, ngajo hendak tak hendak. Ikh ...

itulah aku cakap kalau stakat nk keje separuh hari taknak balik pkl 4 ptgla gaji tu separuh. ni nak gaji sedap mcm gaji org keje penuh sehari mane adil? cikgu2 zaman skrang ni mengeluh sbb katenye kene key in data la itu ini, demand nk mengajar semata2. ok kalau dr pkl 7.30 smpi 1.30 tghhari tu stakat ngajar 4-5 slot satu slot dlm 35minit so yg waktu lain free tu cikgu nak buat ape? pegi kantin sembang2, jahit baju kurung, mengait? cikgu2 ni takde time management ke? aku pun takdela nk menghencap cikgu2 ni kalau dpt anak murid mcm setan nauzubillah la kan sape tak tension, tp agak2la kalau nk claim keje cikgu ni keje yg plg stress kt dunia.

geram pulak aku dgr statement cikgu bz bz bz bz...drpd jadik SR trus rs rasa nak meloncat marah..
soalnya orang pertikaikan tak ingat anak ke spjang 8 jam tu..
bukannya profesion guru jadi pertikaian
tak perlu nak jadik cikgu utk bz..jadik surirumah pun aku tgk mak aku berpeluh ketiak nak handle rumah ok
terus rasa meluat aku tgk org back up cikgu bz bz bz terus kondem keje pejabat
macamla aku tak pernah dengar cikgu cikgu mengutuk berjemaah anak murid bodoh lembap
siap kata tak guna ajar banyak2,lembap jugak
bullshit...
SEKARANG ISU KNP KO TINGGAL ANAK 8 JAM LANGSUNG TAK BOLEH NK INGAT ANK KO KAT MANE????

gaji cekgu lau sesame cekgu yg bru mengajar lbh kurang 9thun cecah 9k..ermm

aku punya point of view , apa yg annehuda ckp tuh btol ..
ramai cikgu keje bukan sbb apa.. mintak keje  cikgu sbb nk bekerja tuh je
ramai je kawan aku jd cikgu 90% asik  komplen jer .." keje banyak, gaji sikit.."
last2 biler aku tanya "korang dulu apply jd cikgu sbb  mmg nk mengajar ke sbb  x da kerja"
mampuih x menjawab sorang2 ...

bizi semua bizi... x da org yg bizi , tp tuh boleh jd alasan ke .. x menuduh apa2 ..
mmg cuai ..kesalahan paling utama , xperlu kot nk justifykan alasan 'terlupa'
sbb dah mmg salah

anyway , al-fatihah buat adik & keluarga ( sapa yg nak anak mati weii)

I tahu la satu sekolah ada berapa student, bukan I tak pernah sekolah dulu dulu
Jauh betul figure you.
Dah macam 100 orang cikgu tu ngajar semua kelas kat sekolah.
Kalau you kerja QS macam I habis la lari bajet semua projek

Mmg kalau sekali baca da menggambarkam cikgu ni cuai tp kita tatau apa masalah sbnr cikgu ni so x payah nk berlagak komen agak konon2 korang mak bapak yg perfect x pernah buat silap lgsg

Aku bukan cakap pasal ayah budak tu, aku just cakap pasal cikgu cikgu yang asik la ke hulu ke hilir cakap keje kau lah paling busy dalam dunia kalah orang kerja office

Follow Us
takziah buat keluarga ustat tersebut.

rasa terhibur pulak tengok orang gaduh kat sini. rasa macam nak hentak je dua2 kepala dgn tangan kiri kanan
imaginasi je ok

annehuda posted on 21-8-2014 02:34 PM
itulah aku cakap kalau stakat nk keje separuh hari taknak balik pkl 4 ptgla gaji tu separuh. ni na ...

Iya kan, anne? Keluh kesah bz bz bz, kutuk kerjaya hok lain..macam deme keje takde break, tengah mentari terik bagai.

propa sgt lah keje susah bagai taruh nyawa. Ahbam sojar, ahbam polis tak der pun kiter dengo heboh bising

gaji tak naik, imbuhan tak best, masa dop cukup segala. Bertaruh nyawa kot..

Houseman kat GH nun on call tak tido, belek nanah najis segala relax jah..

Dalam kes adik ni, kelalaian punca utama. Akhirnya hilang satu nyawa.

Kalau apak maknye jenis org berpikir, memang hari depan deme takkan seharipun deme tak rasa bersalah...

Tapi kalau jenis salahkan takdir bagai, happy jah agaknya teruskan hidup..anak boleh buat, rezeki Ilahi kata deme..

perkara mcm ni asik berulang sejak kebelakangan ni...

kalau anak sendiri cikgu ni bulah terlupa.. apa lagi anak2 murid dia ni ye... terabai kah?
berangan nak kahwen ke hapa dia ni?

nagapompuan posted on 21-8-2014 02:55 PM
Iya kan, anne? Keluh kesah bz bz bz, kutuk kerjaya hok lain..macam deme keje takde break, tengah m ...

sbnrnye aku pun taknakla menghencap cikgu ni, tp aku plg MENYAMPAH kalau start buat ayat mcm ni

[ Skrg jd cikgu lbh sibuk dr kerja pejabat.

kalau kritik cikgu mesti modal die 'kalau bukan cikgu korang takkan berjaya mcm skrang'. tu jelah hujah pembelaan die. yg sbnrnye kalau sorg cikgu tu taknak jd cikgu takpe bukan rugi pun, masih ramai lg kot calon2 yg nk jadi cikgu. malaysia ni ade upsi universiti khas utk perguruan, sepatutnye takde masalah kekurangan cikgu pun. suruh berenti taknak, takut takde keje lain la kot.

aku skip aja posting yg menyalahkan takdir tu.. sbb hari ni aku bz sangat utk nak sumpah seranah org

annehuda posted on 21-8-2014 03:07 PM
sbnrnye aku pun taknakla menghencap cikgu ni, tp aku plg MENYAMPAH kalau start buat ayat mcm ni

...

Itulah..deme ni nak keje ke tak nak? Itu adja persoalannya. Mungkin deme di profession yang tak sesuai dgn jiwa deme.

Cita cita nak jadi star wrestler wwf ke, editor majalah mastika ke, tetiba jadik cikgu, hadap bebudak bising bagai...memang tak sesuailah..

Ambo  takdernya nak hentam semua cikgu, cuma yang segelintir yg tk beretika ha yg membuatkan org jengkel dgn deme.

Semua keje ada masa susah, ader masa senang...nama pun keje..apakata bersungguh sepenuh hati dan niat ikhlas.

B arulah deme sendiri ada semangat nak jalankan tugas deme tu.

mula2 me pun sumpah dan naik hangin gak ngan cikgu ni... macam mana pulak boleh lupa anak tak hantar taska lagi kan... TAPI.. cepat2 me istighfar balik... kalaulah satu hari nnti Allah tutup ingatan kita.... ingin menguji sejauh mana ketaqwaan dan keimanan kita... buatkan kita jd pelupa sampai mcm ni.. haa.. baru padan muka.... so me tarik balik apa yg me kutuk2 tu dan terus berdoa agar Allah tidak menduga me sebegitu rupa....

sesungguhnya.. tiada ibubapa yg mahu membunuh anak sendiri.... sama2lah kita berdoa agar perkara2 begini tidak terjadi kepada diri kita... insyaAllah... ameeennn......

Kesiannya kat anak dia...

Jenis kematian atas kelalaian parents sendiri ni kan...saya nak tanyalah ...Adakah anak dia akan menunggu di pintu syurga?  

tak tau nak komen apa...
nk marah apaknyer, da xrelevan.. benda da jadik
tolonglah jgn jadik ASTRO, asik ulang tayang cerita yg sama sampai org jemu nak tgk or dgr
belajarlh dr kesilapan org2 terdahulu dari kita
yg ada anak tu beringatlh, amanah tuuuuuu

Innalillah..
Memang regret sgt2 la tu bapak die..kite yg bace ni pn terase regretnye sampai terfikir, kan bagus kalau ade yg terperasan ade budak ni dlm kete, guard sekolah ke murid ke..hmm..marah mmg marah ngan bapak bdk ni..tp bende dah jadi, hopefully mak bapak bdk ni n parents2 lain kat luar sana jadikan pengajaran..dah banyak sgt2 kot contoh2 kt luar sane akibat kalau tggl anak dalam kete; kete dibwk lari ngan anak2, mati lemas, macam2..do not take things for granted..

Anyway, tugas sebagai cikgu yg 'sangat banyak kerjanya' mengalahkan kerja org2 lain, still tak boleh dijadikan alasan bende2 ni jadi.. Kalau org tanye, "camne leh tetinggal anak dalam kete??".."ohh..I ni cikgu.."..expect org akan kate?"ohh..patutlaa..paham2"..tak kan?..Jadi KEJE APE PN, BUSY MANE PN, lepasni alert la ckit psl anak2 ni..ye kawan2..
-peringatan buat diri sendiri juge..

pakai kete alpard ke smpai tk sedar anak ade tido kt seat belakang...
aku ni kalo bwk anak2 buah ak kuar naik kete...
selipar/kasut mmg ak letak kt seat belakang sbb nnt kompem aku pndang belakang nk amik kasut tu...
tp tu laa ni kira peringatan utk mase hadapan...
tp kn parking lot sekolah agama bkn besar mane pun...
bdk2 sekolah tu tkde prasan ke ade bdk dlm kete tu...
dlu aku mase skolah slalu main2 kt tmpt kete n moto cikgu

encikWawad posted on 21-8-2014 08:31 AM
kalau pun anak tertinggal tak dihantar ke tadika
kan ke tadika balik awal - pkl 12 dah setel - takk ...

dan cikgu tadika tak call parent ke tanya kalau mak bapak tak  hantar pi tadika..?

kalau anak ramai takper jugak buat anak tunggal jer yg mati tuh mau tak terkilan giler